Reklama

Reklama

Luděk Munzar

nar. 20.03.1933
Nová Včelnice, Československo

zem. 26.01.2019 (85 let)
Praha, Česko

Biografie (1)

Luděk Munzar se narodil v Nové Včelnici v jižních Čechách, dětství ale prožil ve Smiřicích u Hradce Králové, a tak si vytvořil vztah spíše k východním Čechám. Vystudoval Vyšší hospodářskou školu v Hradci Králové. Celý život ho přitahovala technika a během dětství a dospívání měl velký sen stát se vojenským stíhačem. Nakonec ale dal přednost herectví, o které se začal zajímat během středoškolského studia, kdy hrál v mládežnickém souboru Mladá scéna v Hradci Králové.… (více)

Zajímavosti (20)

Generál Eliáš (1995)

  • Ve slavném československém filmu Atentán (1964) si Luděk Munzar zahrál postavu velitele výsadkové skupiny Silver A, který byl do protektorátu vysazen jen několik měsíců po Eliášově zatčení. (PhillM.)

Galerie (246)

Reklama

Herec

Filmy
2016

Rudý kapitán

2014

Piknik (TV film)

2012

Svatá čtveřice

2011

Nevinnost

 

Vůně kávy (TV film)

2004

I ve smrti sami (TV film)

 

Smetanový svět (TV film)

2001

Takový slušný člověk (TV film)

1999

Hanele

Reklama

Reklama

 

Ortel (TV film)

1998

Atentát na ministra financí (TV film)

1997

Jak vyženit z pekla štěstí (TV film)

1995

Den, kdy unesli papeže (TV film)

 

Generál Eliáš (TV film)

 

Generálka Jeho Veličenstva (TV film) - vypravěč

 

Kníže Václav (TV film)

 

Modrá krev (TV film)

1994

Bludiště (TV film)

 

Příběh kriminálního rady (TV film)

 

Zapomenuté tváře (TV film)

1993

Hora jménem Andělská (TV film)

 

Noc rozhodnutí (TV film)

1991

Pilát Pontský, onoho dne (TV film)

 

Růže z Bertramky (TV film)

1990

Chybná diagnóza (TV film)

1989

Hra na Barbaru (TV film)

1988

Bronzová spirála (TV film)

 

Herec (TV film)

 

Kdo ví, kdy začne svítat (TV film)

 

Marie Stuartovna (TV film)

 

Návrat (TV film)

 

Proces s vrahy Martynové (TV film)

 

Smrt guvernéra (TV film)

1987

Karanténa (TV film)

 

Mág

 

Srdíčko (TV film)

 

Třináctý předseda (TV film)

 

Zatmění všech sluncí (TV film)

1986

Kdo se bojí, utíká

 

Kus života (TV film)

 

Lev s bílou hřívou

 

Čtvrtá strana trojúhelníku (TV film)

1985

Kronika krysaře

1984

Jestřábí věž (TV film)

 

S čerty nejsou žerty

 

Čas zrání (TV film)

 

Žofka z Janovic (TV film)

1983

Devátá smrt (TV film)

 

Diplomat (TV film)

 

Nuž, brány dokořán již otevřete...! (TV film)

 

Pod nohama nebe

 

Smrt krále Václava IV. (TV film)

1982

Milostný poločas (TV film)

 

Poslední propadne peklu

 

Pouť králů (TV film)

 

Rozčarovaní (TV film)

 

Salvador, sedmnáctého března krátce po páté (TV film)

 

Třetí princ

 

Velké malé vody (TV film)

 

Vyhnanství (TV film)

 

Zelená je tráva (TV film)

1981

Nad smutnou řekou ptáci nelétají (TV film)

 

Soví hnízdo (TV film)

 

Sredni Vaštar - vypravěč

 

Ta chvíle, ten okamžik

 

Ubohý pan Kufalt (TV film)

1980

Bruncvík a lev - vypravěč

 

Jak napálit advokáta

 

Každý má svůj stín (TV film)

 

Královská hra (TV film)

 

Medvědí tanec (TV film)

 

Něco je ve vzduchu

 

Příběhy modrého telefonu - Maska (TV film)

 

Temné slunce

1979

Druhá první dáma (TV film)

 

Od zítřka nečaruji

 

Osamělý jezdec (TV film)

 

Zlaté rybičky (TV film)

 

Zlatí úhoři (TV film) - vypravěč

 

Čas pracuje pro vraha

 

Život je tvrdolín (TV film)

1978

Cukrárna (TV film)

 

Paví král (TV film)

 

Silnější než strach

 

Žhavou stezkou (TV film)

1977

Pasiáns

 

Zrcadlení

 

Čarodějův učeň

1976

Doba strachu (TV film)

 

Dům Na poříčí

 

Malá mořská víla

 

Nezbedná pohádka (TV film)

 

Odysseus a hvězdy

 

Paleta lásky

 

Petřička (TV film)

 

Podzemí svobody (TV film)

 

Terezu bych kvůli žádné holce neopustil

 

Šťastné a veselé (TV film)

1975

Akce v Istanbulu

 

Anna, sestra Jany

 

Na konci světa

 

Zrcadlo pro Kristýnu

 

Škaredá dědina

1974

Nepřátelé veřejnosti (TV film)

 

Sedmého dne večer

1973

Klobouk plný deště (TV film)

 

Otevřený kruh (TV film)

 

Větrné moře

 

Země zlatých plodů (TV film)

1972

Co dělat (TV film)

 

Hliněný vozíček (TV film)

 

Hráč

 

Nikdo mi nic nepoví (TV film)

 

Opory společnosti (TV film)

 

Slečna Golem

 

Smrt si vybírá

1971

Hry lásky šálivé

 

Podezřelé prázdniny (TV film)

 

První radosti (TV film)

 

Slečnám nic nevadí (TV film)

1970

Dáma v jezeře (TV film)

 

Julián odpadlík (TV film)

 

Kouzelný dům (TV film)

1969

Žalář nejtemnější (TV film)

1968

Jan Hus (TV film)

 

Jarní vody

 

Královský omyl

 

Objížďka

 

Raději potmě (TV film)

 

Souboj (TV film)

 

Žert

1967

Jeviště zblízka (TV film)

 

Sedmero krkavců (TV film)

 

Stud - vypravěč

 

Waterloo (TV film)

1966

Doktor a běsi (TV film)

 

Dvě z Říma (TV film)

 

Evžen Oněgin (TV film)

 

Hoře z rozumu (TV film)

 

Kočár do Vídně

 

Nahá pastýřka

 

Úzkost

1965

5 milionů svědků

 

Hra o životě a smrti (TV film)

 

Lysistrata (TV film)

 

Neviditelný (TV film)

 

Zlá minuta (TV film)

1964

Atentát

 

Fiorenza (TV film)

 

Nápadníci trůnu (TV film)

 

První den mého syna

 

Ticho (TV film)

1963

Drei Kriege - 1. Teil: Tauroggen (TV film)

 

Děti slunce (TV film)

 

Milenci z Avignonu (TV film)

 

Mykoin PH 510 - vypravěč

 

Strašidlo, které se směje (TV film)

1962

Horoucí srdce

 

Jejich den (TV film)

 

Měšťáci (TV film)

1961

Kde řeky mají slunce

 

Labyrint srdce

 

Pouta

 

Reportáž psaná na oprátce

1960

Bajaja (TV film)

 

Paní Bovaryová (TV film)

 

Pochodně

 

Srpnová neděle

 

Talenty a ctitelé (TV film)

1959

Jarní hromobití (TV film)

 

Letiště nepřijímá

 

Pět z milionu

 

Vlk (TV film)

1958

Dnes naposled

 

Morálka paní Dulské

 

Noční návštěva (studentský film)

 

Občan Brych

 

Romeo, Julie a tma (TV film)

1957

Přijde čas (TV film)

 

Rodina (TV film)

 

Ročník 21

1956

Dalibor

 

Dědeček automobil

TV seriály
2013

Nejlepší trapasy

 

Nevinné lži

 

Byl lásky čas (S01E08)

2012

Nejlepší Bakaláři

 

Setkání s hvězdou

 

Jana Hlaváčová (E02)

2007

Hraběnky

 

Louky naproti (E17)

 

Vyrovnané účty (E16)

 

Nejdelší most světa (E14)

  více epizod (12)
 

Příkopy

 

Dělová koule (E06)

 

Parcela Hrčková (E05)

 

Trapasy

 

Četnické humoresky

 

Majlant (S03E01)

2006

Místo v životě

 

Náves

 

Třešňové květy (E07)

2003

Četnické humoresky

 

Bouřka (S02E10)

 

Doktor Smrt II (S02E09)

 

Doktor Smrt I (S02E08)

 

Táta (S02E07)

1999

Hotel Herbich

 

Dluh (E08)

 

Opilý skřítek (E06)

1998

Detektiv Martin Tomsa

 

Osudná nadílka (E16)

 

Na lavici obžalovaných justice

 

Může být soudce šťastný? (E13)

 

Padni komu padni (E11)

 

Pohlednice z Baham (E10)

  více epizod (7)
1997

Bakaláři 1997

 

Pražák (E12)

 

Zlatá česká hlavička (E11)

 

Lakomec (E10)

 

Pražský písničkář

 

Rozpad monarchie (E02)

1994

Z hříček o královnách

 

Nevěra po císařsku (útržek římský) (E02)

1991

Dido

 

Pochopenie (E03)

 

Zrkadielko (E02)

 

Znaky na múre (E01)

 

Území bílých králů

 

Výlet (E05)

 

Štúrovci

 

Epizoda 1 (S01E01)

1990

Přísahám a slibuji

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1989

Dobrodružství kriminalistiky

 

Střela (S01E05)

1986

Zlá krev

 

Epizoda 7 (E07)

 

Epizoda 6 (E06)

 

Epizoda 4 (E04)

 

Epizoda 2 (E02)

1985

Synové a dcery Jakuba skláře

 

Jubileum (E13)

 

Nedělní směna (E12)

 

Ochranná značka (E11)

  více epizod (10)
1982

Malý pitaval z velkého města

 

Milenec (E02)

 

Tak se ptám

 

Ale je ženatý (E05)

1981

Tři spory

 

Spor architekta Zítka (E01)

1980

Dnes v jednom domě

 

Domov jménem Praha (E09)

 

Radostné slézání katedrály (E05)

 

Jízdenka do Bagdádu (E04)

 

Loď vyplouvá (E02)

 

Kašpárek, Honza a ti druzí

 

Čas zakladatelů

 

Předvoj nového života (E03)

1978

Bakaláři

 

Zip (S07E19)

 

Pohádky z květináče - vypravěč

 

Hluchavka - vypravěč (E13)

 

Lomikámen - vypravěč (E12)

 

Zvonek - vypravěč (E11)

  více epizod (10)
 

Putování skřítka Hajáska

 

Jak se Hajásko vrátil na rybník Hamrák (E13)

 

Jak Pišpunta získal měděný drátek (E12)

 

Co se dozvěděli od moudrého papouška (E11)

  více epizod (10)
 

Stříbrná pila

 

Vítězové (E06)

 

Dámská jízda (E05)

 

Prázdniny (E04)

  více epizod (3)
 

Zákony pohybu

 

Štafeta (E11)

 

Bez ředitele (E10)

 

Pád (E09)

  více epizod (8)
1977

Bakaláři

 

Alimenty (S06E11)

 

Příběhy kolem nás

1976

30 případů majora Zemana

 

Křížová cesta (S02E01)

1975

Bakaláři

 

Užovka (S04E04)

1974

30 případů majora Zemana

 

Vyznavači ohně (S01E02)

1971

Pan Tau

1970

Rozsudek

1964

Shakespearovské monology

Dokumentární
2016

Věčná Slavia

2015

Tajemství Rudolfa Hrušínského (TV film)

 

Václav Hybš 80 (koncert)

2013

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Konec starých časů (S13E07)

2012

13. komnata (TV seriál)

 

13. komnata Jaroslavy Tvrzníkové (S07E37)

2011

Jakub Sklář – Luděk Munzar (studentský film)

 

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Poslední romantik (S12E08)

2010

Království poezie Gabriely Vránové (TV film)

 

Neobyčejné životy (TV seriál)

 

Luděk Munzar (S02E09)

 

Jana Hlaváčová (S02E07)

 

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Sukovitá duše (S11E08)

2009

Městské divadlo Mladá Boleslav (TV film)

 

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Umanutec (S10E01)

 

Zlatá šedesátá (TV seriál)

2005

Zpět k pramenům (TV seriál)

 

Film o cyklu (E14)

 

Poslední prameny (E13)

 

Prameny přítoků Moravy (E12)

  více epizod (11)
2003

Paměť stromů (TV seriál)

 

Stromy s "nej" (E15)

 

Stromy pohádek a tajemných sil (E14)

 

Nejen duby, buky, lípy (E13)

  více epizod (12)
2002

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Je samo tělo tvé a kolem zem (S03E12)

 

Spravedlnosti času... (TV film) - a.z.

2001

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Život za lásku (S02E01)

2000

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Herec Karel Höger (S01E20)

1998

Rozhlédni se, člověče (TV seriál)

 

Jak se staví rozhledny (E15)

 

Zapomenuté rozhledny (E14)

 

Rozhlednové rarity (E13)

  více epizod (12)
1996

Praha... bude naše? - vypravěč

 

Žofín, ostrov vzpomínek a snů (TV seriál)

1994

Legenda zvaná Beatles (TV film)

1990

Cesty a křižovatky Hanzelky a Zikmunda (TV film)

1984

Matyáš Bernard Braun - vypravěč

 

Opus pro Smrtihlava - vypravěč

1982

Až budeš na vojně (TV seriál) - vypravěč

1979

Český písničkář

1974

Praha secesní - vypravěč

1969

Balada o tom, proč byl Daněk Mikulík za živa čtvrcen

 

Devět kapitol ze starého dějepisu

1968

Indiánské léto - vypravěč

 

Znamení krve

1967

Olga Scheinpflugová (TV film)

1965

Buřiči a buřinky - vypravěč

 

Město darované

 

Pražský chodec (TV film)

1964

Lidé od velké řeky - vypravěč

 

Předměstí (studentský film)

 

Romeo a Julie 63

1963

Historie jedné inscenace I.díl:Hovory s Romeem a Julií (TV film)

 

Poslední léta - vypravěč

 

Všední dny velké říše

1962

Cestou k objevům

1958

Motýli tady nežijí

Divadelní záznam
1983

Naši furianti

1979

Zadržitelný vzestup Arthura Uie

Host

Ovládací panel

Fanklub

(67)

Reklama

Reklama