Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

iXtr3m3

Sly vo vážnej úlohe, v ktorej by som ho v tej dobe fakt že nečakal. Inak pekná krimi dráma z policajného prostredia, dobre natočená, dobre situovaná a s veľkými menami popri Slyovi v podobe Harveyho Keitela, Roberta De Nira a potom pár menších, ale zato každému známych mien ako napr. Ray Liotta, Robert Patrick či Noah Emmerich. Nebol to film, ktorý by sa mi páčil na prvý raz, ale po opätovných zhliadnutiach som mu prišiel na chuť. ()

Paity

Překvapivě hodně povedené záležitost. Sly ve zcela netradiční roli téměř nestřílejícího policisty, který se nechce smířit s korupcí a prohnilostí policie z předměstí New Yorku. Skvělé obsazení, kde je řada skutečných filmových stars jen dodělává celkovou zajímavou a ponurou atmosféru. ()

AdamesWWE

[6.5/10] Tak je to celkom zaujímavý krimi thriller. Aj ked´ na to aké má film silné herecké obsadenie tak z toho mohli vyťažiť aj viacej. Príbeh je dobrý, ale čo z toho ked´ sa film poriadne nerozvíja a negraduje. Má to pomalé tempo, nič výraznejšie sa nedeje, čo je škoda. No ale aj tak musím povedať že ma to nenudilo, sledovať partia známych hercov ktorí majú dobré úlohy je príjemné, tak som sa nenudil. Asi po hodine sa dej trošku viacej rozbehne a finále je už aspoň trocha akčnejšie. Páčila sa mi aj hudba. Z hercov sa mi najviac páčil Ray Liotta a Stallone. Takže zhrnutie je asi také, že je to dobrý film, pobavilo ma to, taká príjemná oddychovka. ()

Haymar

když jsem viděl Copland poprvé (v době vzniku), dost mě to zklamalo - přeci jen jsem tehdy byl ještě naladěn převážně na akční vlnu a tak nějak jsem - vzhledem k účasti Slye, přeci jen očekával trochu více akce. Místo toho se mi dostalo komorní psychologické drama, kde spíš než kulky, svištěly vzduchem intriky, nadávky, arogance a podlost... Nyní - s odstupem deseti let, se můj pohled otočil o 180°. Paradoxně (vzhledem k účasti samých hvězd) je nejsilnějším článkem (hereckého) řetězu právě Stallone - jeho Freddy Heflin je natoik přesvědčivý a výborně zahraný, že válcuje i své - mnohem slavnější kolegy. Keitel a DeNiro tam prostě jen jsou - chodí - mluví (a tváří se, jakoby je to všechno vlastně děsně sralo), Liotta neuvěřitelně přehrává... jediný, kdo si (vedle Slye) svou roli také opravdu užil, byl Robert Patrik - dokonale slizkej parchant! S Mangoldovou režií jsem osobně problém neměl - vykreslení postav mu jde a příběh má dynamiku, která však není na první pohled úplně čitelná (zdánlivě přiliš pomalu plynoucí děj, pod povrchem ale zuří psychologická válka, z které člověka mrazí). Na druhou stranu, Copland obsahoval scénáristicky i dost hluchých míst, takže zkrácení filmu o 15minut by jen prpspělo a v tom případě bych se nebál jít na plný počet! Stallone však může být spokojen - jeho pokus o "opravdovou roli" vyšel skvěle! ()

ondrula

Nejlépe tento film zhodnotil jeden můj kamarád, podle kterého "v tom Stallone furt jen chodí od domu k domu a dohromady se tam nic neděje". ()

Paldiny

Krajina policajtov mala znamenať pre Sylvestra nový smer, akým sa chcela akčná ikona poberať. Úlohe šerifa venoval skutočne veľa, pribral na váhe, zároveň vytiahol psí kukuč, ktorý tak dobre fungoval v Rockym a čo je najdôležitejšie sa nestratil medzi veľkými rybami, ba dokonca zatienil duchom neprítomného De Nira. Dramatický tón, korupcia, intrigy sprevádzajú toto krimi, ktorému dodáva korunu skvelé “zvukovo utlmené“ finále. Otázkou zostáva či nie je škoda, že sa Sylvester nechytil viacerých dramatických rolí a 3 roky na to obnovil akčnú auru v remake Get Carter * * * * * Existuje tiež Režisérska verzia s doplneným tuctom minút, ktorá dovolí hlbšie nahliadnuť do súkromia postáv, čo pri hviezdnom obsadení iba poteší. Zároveň sa jej darí ešte väčšmi vygradovať už i tak napínavé finále. Lenže rovnako ako pri F.I.S.T. aj tento zostrih sa hľadá veľmi ťažko a legálnou cestičkou dá s anglickými titulkami objednať iba z Ameriky. ()

ekomo

Trošku neforemný příběh s lacinými výkony jinak skvělých herců, taková lehká oddychovka ideální když již ležíte v posteli a čekáte kdy přijde konečně ten vytoužený spánek, ale rozhodně ne akční krimi. ()

conery1

Nemohol som to dopozerať. Scenár nulový, mal som pocit že herci hrajú a hovoria čo im momentálne napadlo. Prvý film s Harvayom, čo som nedopozeral. Toľko premrhaných hviezdnych mien. ()

jilda

Nikdy bych neřekl, že Stallone je tak dobrý herec, nepotřebuje tu svaly, má trochu břicho a dokonce na jedno ucho neslyší, ale hloupý není a ve městě plném policajtů najde pravdu ()

bolan

Kdyby tam místo Stallona plácli nějakýho joudu, nic by se nezměnilo. Sly je tam zcela zbytečný a celý film na mě působil trochu placatě a bez větších emocí. ()

petikacka

Pro mě výborný policejně-dramatický film s plejádou výborných herců...Opět potvrzující, že nejlepší filmy se točily v 90.-kách...Já už ho znám nazpaměť, přesto se na něj kdykoliv ráda a s chutí podívám...Ty vole, to byly, ale kecy v kleci co jsem tady mlela. Dle mého je totok nejlepčí Slyův film , kerý gdy natočíl. Žádný hentok Roky ani druhý tentok Rambo. Zahrál to naprosto dokonale civilně a je to pro mě nezapomenutelný  snímek, kerý se mi nigdy naprosto neomrzí. Za mje  90% ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta