Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

crha

Nestačím se divit, jak nízké má Cop Land hodnocení. Naprosto perfektní film, který má sice do akční řežby daleko, ale o to více působí opravdově. Hlavně Sly je výtečný a pro něj nezvyklá role mu fakt sedí. Pochvalovat herecké výkony ale ani nemá smysl, stačí se podívat na obsazení. Jen De Niro mohl dostat trošku více prostoru. Doporučuji všem udělat si vlastní obrázek a nenechat se zmást těmi 58%. ()

Puol

Pomalo plynúci príbeh z policajného mestečka sa celkom podaril a to hlavne vďaka hviezdnému obsadeniu. Netypovo obsadený Sly v úlohe tlstého prihluchlého šerifa je v pohode, i keď by sa mi tam subjektívne hodil skôr niekto iný. ()

Wargoo

Milé prekvapenie na mňa čakalo tam, kde som ho vôbec nečakal. Sly-a mám veľmi rád, (a kto nie ???), ale tu som čakal niečo iné, niečo, čo asi ani nedopozerám. Našťastie, Stallonemu úloha pribratého naivného sherifa sadla, rovnako aj záporáci boli obsadení slušne. Dej sa dal, a následné finále skončilo síce na Stalloneho spôsoby veľmi "lačne", ale vcelku sa to k príbehu hodilo. 4**** a 71,023% ()

Wolvie

Jeden z nejpůsobivějších Slyových hereckých výkonů,škoda že zrovna ve filmu,který kromě působivého hereckého ansáblu není absolutně ničím výjimečný. ()

Iwiiik

Nemůžu si pomoct, ale Sylvesterovi prostě sluší role introvertního outsidera nejvíc. Charakter a vystupování postavy Freddyho Heflina působí, jako by se Rocky přestěhoval do New Jersey a dal se na dráhu obvodního šerifa. Růžové brýle, které má na očích mu brání vidět, jak prohnilým kompostem je parta státních policistů v "jeho" městě, ale každá bublina jednou nevyhnutelně praskne. Výborné obsazení nahrazuje děravé tempo scénáře a tak snímek nepůsobí vůbec špatně. ()

GOREGASM

Na to jaká plejáda herecky těžkých vah se v Cop Landu sešla, jde o značně nedovařené dílko. Samotné krimi zápletce chybí větší naléhavost a až na závěrečné, z uzdy puštěné zúčtování se věcí dějí tak nějak bez snahy zapojit diváka a mají kapánek šumákový efekt. A to ještě zachovávám objektivitu hodnocení i přes nespočet miniroliček obsazených herci, kteří velice brzy prorazili v mnou nesčetněkrát glorifikovaných Sopranech. Všudypřítomné poznámky o charakterním herectví Slye, respektive o jeho snaze pak berte s rezervou. Svá psí očka od Rockyho nezapomněl, ale tady už opravdu chodí po tenkém ledě a jediným vysvobozením je pro něj závěrečná procházka s brokovkou, stejně jako pro Bobbyho DeNira odhození příšerné paruky s poslední klapkou natáčení. Hodně průhledná a místy naivně klišovitá kriminálka, kterou drží na čistém průměru opravdu jen vysoká koncentrace zajímavých, či herecky ostřílených tváří. 50% ()

helloween93

Hodně nevyvážený snímek. Na jednu stranu velmi kvalitní obsazení a na druhou stranu průměrný scénář o korupci v řadách policie. Kdyby měl film stejné tempo jako v posledních 20 minutách, šlo by určitě o jeden z těch lepších filmů o policejní korupci. Stallone je tu opravdu bačkora, Keitel je kvalitní záporák a De Niro zaujme i vedlejší rolí. 3* ()

MickeyStuma

Hvězdně obsazený dramatický snímek o policejní korupci, který je zvláštní hlavně tím, že si vůbec na nic nehraje. Příběh plyne jako vánek a dává ději šanci nic nevynechat. Sylvester Stallone do této doby točil převážně akční příběhy a tak se rozhodl zase zkusit něco jiného. Tlustého nahluchlého šerifa. A že tuto roli vzal naprosto vážně svědčí hlavně fakt, že si břicho nenechal vycpat, ale po vzoru Roberta De Nira skutečně značně přibral. Robert De Niro hodně nabral váhu kvůli roli ve filmu 'Zuřící býk'. To jen tak na okraj. Stallonův sheriff je klidný až nudný, tlustý strážce pořádku, až nám to zvyšuje vědomí, že tohle není starý dobrý Sly, jak ho po léta známe. Jeho herecký výkon je překvapivý a naprosto uvěřitelný. Začátek snímku může připadat zdlouhavý a hlavně nudný, ale je to pouze k dobru věci. Podrobně se alespoň vše dozvíme o všech aktérech příběhu. Když nastane problém a tím případ pro vnitřní oddělení, atmosféra snímku se pomalu zvyšuje a to až do grandiózního finále. Takže jisté napětí tu je, a s naprosto nepředvídatelným dějem. Pokud si to někdo myslí, tak jenom proto, že o korupci policie již toho bylo natočeno vcelku dost. A tak vzniká dojem, že nic nového toto téma již nemůže nic přinést. Tento je v jistém smyslu netypický, ale přesto povedený. A neodpustím si rýpnutí. Kdo očekává rvačky, přestřelky či honičky, nechť si najde něco jiného. Toto je pouze o příběhu a nic víc. ()

mi-ib

Opravdu se mi tento film líbil. Není nijak velkolepý, ale to nemůze byt na škodu. Sylvester zde hraje uplne obycejneho, mozna az naivniho, cloveka a ne zadnyho nadcloveka, jako napr. Rambo a spol. A ukazalo se, ze Sylvester nemusi oslnovat svaly, ale umi i celkem obstojne hrat. ()

Torgal

Začiatok mi ušiel a nejak som až do konca nezískal istotu v tom, o čom to vlastne bolo. A to už o niečom hovorí. Väčšinu času sa nedeje nič vzrušujúce a zaujímavé. Vydarený záver s ohluchnutým Stallonom to už zachrániť nemohol. 5/10 ()

Stíba

Na tak velké herecké obsazení velmi malý film se slabým a nepoutavým průběhem, bez zápalu, bez šťávy a ničím co by stálo za řeč. ()

kluzo

Film nabitý holywoodskými hvězdami. Kdo hledá akční film, bude zklamán. Kdo má rád dramata, bude příjemně překvapen. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta