Sběratel polibků

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

For Me 80%(30.8.2008)

I když to není úplná špička jako Sedm nebo Mlčení jehňátek, pořád zůstává docela slušně natočený a zajímavý thriller. A Morgan Freeman je opět skvělý, k tomu prostě neni co dodat.(1.5.2004)

Viem, že to dávali v telke viac krát ako má minút tento film, no po dlhom váhaní som sa k tomu predsa dostal. Slušná kriminálka zo skvelým Morganom a dobrým námetom, ale mne tam chýbala o niečo hustejšia atmosféra a scény, ktoré by ma zarazili do sedačky. 70% - 3*(29.9.2014)

Chvílemi mi to přišlo příliš natahované, že jsem se místy doopravdy nudil. Na druhou stranu nestárnoucí Morgan Freeman už v té době měl požehnaný věk stále ukazuje že je pan herec. I když scéna kdy se ve své věku snaží doběhnout ujíždějící auto, vypadá značně komicky. A neodpustím si pěknou filmovou chybu v závěru, kdy hlavní záporák je připoután za levou ruku k plynovému sporáku. Jakmile do něj vlítne kulka tak upadne teatrálně dozadu s oběma volnýma rukama za hlavou a hned v dalším záběru má opět ruku připoutanou dole u sporáku. Celkově to na mě působí příliš všedním dojmem a nebavil jsem se u toho tolik, abych šel na vyšší hodnocení.(27.12.2010)

Poměrně obstojný thriller, který sice nedosahuje kvalit žánrových bratříčků a sestřiček, ale i přesto obsahuje pár povedených scén (útěk lesem). Druhou hvězdu pak strhávám za závěrečné "šokující rozuzlení", protože když si při první scéně tipnete (naprosto vážně), že je daný člověk vrahem a on nakonec je, tak to přeci jen trochu pokazí zážitek.;-)(15.6.2012)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)