Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Morgan Freeman a Ashley Judd= stvořená dvojce pro slušný thriller! Hodně napínavá hádanka, která má v sobě spousta vášně a obsahuje slušné zvraty, které bez problému udrží divákovou pozornost. Já tyhle filmy mám v oblibě, takže za mě krásných 75%.(7.2.2014)

Ponuré a nádherné kriminální drama. Jen bych místo Ashley Judd navrhnul jinou herečku. Třeba Milu Jovovich?(11.1.2015)

„Si tu, aby si sa zaľúbila. Aby si našla skutočnú lásku.“ Adaptácia románu spisovateľa Jamesa Pattersona. Netradičný - ale vynikajúci - serial killer. Neopakovateľná a silná atmosféra, mrazivý zlosyn Casanova a nadpriemerne sústredený Morgan Freeman ako citlivý forézny psychológ Alex Cross v koženej čiernej bunde. Musím povedať, že na rozdiel od „len“ slušného prequel AKO PAVÚK mám ZBERATEĽA BOZKOV rád a kedykoľvek si ho znova s chuťou pozriem. Psychologicky prepracovaný film, plný originálnych nápadov (Cross sa pohybuje mimo svojej jurisdikcie, jednou z unesených je jeho neter, medzi ním a Ashley Juddoovu nepanuje romanca, Casanova čisto teoreticky de facto NIE JE sériový vrah - keďže jeho obete zabíja lesná zver), ktorý vonia nádhernými, no znepokojivými, lesmi Severnej Karolíny.(26.10.2004)

Narozdíl od zdejší většiny jsem film viděl v originále s čes. titulky, tím pádem mi nebyl vrah prozrazen kvůli dabingu, a tak se mi vyhnulo větší rozčarování a odkrytí identity hlavního záporáka můžu považovat za relativně překvapivé. Je pravda, že to někdy skřípalo, když si hlavní kladné postavy dělaly takřka co chtěly bez ohledu na místní policii či FBI. Ale největším problémem jinak slušně natočené kriminálky (navíc s dobrou ústřední dvojicí) je absence silnější thrillerové atmosféry, a to film vrhá někam ke slabším 4*. "Vyndejte si ten revolver z úst, prosím. Do spánku je to stejně účinné, ale mnohem líp se tak mluví."(4.11.2011)

• NinadeL

To si nikdo nepamatujete ten debilní slogan, že je to jako 7x7?(29.8.2015)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)