Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Poměrně obstojný thriller, který sice nedosahuje kvalit žánrových bratříčků a sestřiček, ale i přesto obsahuje pár povedených scén (útěk lesem). Druhou hvězdu pak strhávám za závěrečné "šokující rozuzlení", protože když si při první scéně tipnete (naprosto vážně), že je daný člověk vrahem a on nakonec je, tak to přeci jen trochu pokazí zážitek.;-)(15.6.2012)

Viem, že to dávali v telke viac krát ako má minút tento film, no po dlhom váhaní som sa k tomu predsa dostal. Slušná kriminálka zo skvelým Morganom a dobrým námetom, ale mne tam chýbala o niečo hustejšia atmosféra a scény, ktoré by ma zarazili do sedačky. 70% - 3*(29.9.2014)

Nadpriemerným tento celkom podarený thriller robí najmä účasť hereckej dvojice v hlavných úlohách, kde jednoznačne dominuje Freeman. Postava Kate (Judd) je podľa mňa trochu nevyrovnane spracovaná a niektoré súvislosti počas filmu tiež jednoznačne nezapadajú, ale inak nemám čo vytknúť. Opäť jeden podarený snímok zo žánru honu mačky na myš. 75%.(12.6.2006)

Kiss the girls s Morganem Freemanem v roli Alexe Crosse si na nic nehraje, okatě jde ve stopách The Silence of the lambs a ve spojení s poměrně kvalitní řemeslností se mu to i daří.(25.8.2010)

Nemám ráda thrillery. Někdy se jim nevyhnu, a to tehdy, když mě zláká ve filmu obsazena vynikající hvězda. V tomto případě to byl Morgan FREEMAN. Nemohu film chválit ani zatracovat. Vydržela jsem až do konce, ale požitek vnitřní jsem z toho neměla. Přesto ovšem musím ocenit dobrou práci Morgana Freemana, protože (jak jinak) bez jeho stafáže bych se na film těžko dokoukala. Ale nicméně napětí zde bylo a spád měl film taktéž. Proto si myslím, že byl nadprůměrný proti jiným krvavým pitomostem.(14.4.2014)

• - Kvůli kontroverznímu tématu odmítnuli představitelé univerzity v Severní Karolině povolit natáčení přímo na jejich pozemku. (don corleone)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)