Sběratel polibků

Kiss the Girls

Zberateľ bozkov

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1997, 111 min

Nenápaditá variace na Mlčení jehňátek; což je zároveň největší klad i zápor.(3.2.2007)

Tak nám chybí už jen sběratel obnošených dámských kalhotek, pivních tácků a nosních skřítku (vivat Ren a Stimpy!).. Morgan Freeman v černém Porsche hledá pošuka Casanovu po starých sklepeních Severní Karolíny (vůbec mu nevadí, že na místě činu vlastně nemá nic dělat, když je tam žlutá páska s nápisem: Police Line DO NOT CROSS) a já marně hledám nějaký moment, v kterém by Kiss the Girls nějakým způsobem překvapil, či vybočil z průměrnosti podobně laděných kriminálních thrillerů. Nechápu, proč si v některých fázích dabingu alespoň nedal Daniel Rous do úst středně velkou bramboru a na nos prádelní kolík..(23.9.2008)

Klasika amerického thrilleru se skvělým koncem.(31.8.2010)

Viem, že to dávali v telke viac krát ako má minút tento film, no po dlhom váhaní som sa k tomu predsa dostal. Slušná kriminálka zo skvelým Morganom a dobrým námetom, ale mne tam chýbala o niečo hustejšia atmosféra a scény, ktoré by ma zarazili do sedačky. 70% - 3*(29.9.2014)

Kvalit legendy jménem Mlčení jehňátek to ani zdaleka nedosahuje, nicméně je to velmi kvalitní a napínavý thriler.(27.5.2006)

• - Stadion, nad kterým proletí kamera se tváří jako Durham v Severní Karolině, ve skutečnosti jde ale o stadion Chapel Hill v New Yorku. (don corleone)

• - Spoiler: V jednom z dielov populárneho seriálu Ničitelia mýtov (od r. 2003) overovali scénu zo záveru filmu, kedy Dr. Alex Cross (Morgan Freeman) zastrelí Cassanovu (Cary Elwes) v miestnosti plnej plynu cez krabicu mlieka, ktorá uhasí plameň, ktorý vytryskne z pištole pri výstreli. Záver bol, že aj keby nestrieľal cez krabicu s mliekom, tak miestnosť nevybuchne. (Lukoh)

• - Pro hlavní roli se vážně uvažovalo o Denzelovi Washingtonovi. Ten z projektu nakonec vycouval kvůli jiné práci. Naskočil tak Morgan Freeman. (don corleone)