Poklidná, nevzrušivá kriminálka, která se někdy v polovině překlopila do přímočarého mysteriózního thrilleru, aby se zní nakonec stala povrchní konverzačka. Scénář je zkrátka slabina a celých 101 minut filmu to dává hlasitě najevo. Fantastický prvek je naservírovaný na stříbrném podnose a moralizující pasáž vypadá tak, že jeden mluví a druhý mlčí. Na pochyby, tápání, nebo názorovou opozici si děj čas nenašel. Je to škoda, protože téma je tak zajímavé, že bych tajemnému vrahovi tu relativizaci hodnot snad i odkýval. Za to, za Colina Farrella a za zvláštní hudbu, která se k žánru zoufale nehodí, dávám čtyři hvězdičky.(23.1.2016)

Na konci komentáru sa nachádza spojler z "passatu". Prezentovať "Solace" ako dvojku "Sedmičky", respektíve ju s týmto veľkofilmom zrovnávať - TO CHCE KURVA GULE. Milujem keď podaktorí preháňajú. Som skôr názoru, že ide o dobrý, nie však mimoriadnou kvalitou disponujúci mysteriózny thriller, kde prvé husle nehrá nik iný ako Anthony. Keď si odmyslím pár neuveriteľných náhod, ktoré si mnohí z divákov, vrátane tvorcov samotného snímku bez problémov obhája (veď bol predsa "médium"), tak ide o solídny nápad zobrazujúci súboj dvoch mimoriadne nadaných ľudí, pričom "finally" nejde o box či šerm cikúl. Mrzí ma že sa nevyužil potenciál filmu, ktorý postráda veškerú záhadnosť okolo vrážd, sústredí sa len na príbeh, pričom ale musím uznať, že nápad okolo milosrdného vraha je zrejme po dlhej dobe veľmi lákavým prvkom, ktorý priláka mnoho "čumilov", prepadajúcich slepému nadšeniu.(10.1.2016)

• majo0007

Hopkins si na podobnú jasnovideckú strunu už raz zahral - v slušnej kingovine Hearts in Atlantis. Z tohto sa však vykľul nemastný neslaný guláš (nájdete tu napríklad matrixovský bullet time, alebo hoci aj scény z Next, kde si Nick Cage vyberal tú najideálnejšiu situáciu zo všetkých možných). A rád by som pochopil pohnútky Colina Farrella, ktorý prijal rolu v tomto minimálne rozporuplnom počine. Vo filme ho totiž uvidíte až po 68minútach vášho strateného času.(10.1.2016)

• honajz

Souhlas s verbalem. Chvíli to vypadá jako slušně mysteriózní film, kde jsem leknutím nadskočil hned v prvních 10 minutách, aby se z toho nakonec vyklubala depresivní vztahovka, ozvláštněná soubojem mentalistů a scénami jak z Next s Nicolasem Cagem. Navíc jsem měl podivný pocit, že na koho sáhne, ten je nevyléčitelně nemocný nebo posedlý nějakou obsesí, až to vypadalo, že nežijí na světě živí, zdraví lidé bez psychických problémů. Jinak téma je nakonec jasně čitelné, jen celou dobu mate náznaky a obrazy, jež se spojí ke konci - ale nějaké velké finále z toho fakt nevzešlo. Jinak mi přijde jako podivná a naivní představa, předávat jako mlaďoch nějaký job starci nad hrobem.(25.4.2016)

Ze začátku to opravdu vypadá na thriller ve stylu Se7en, aby se to v poslední třetině zvrhlo v těžko popsatelnou mystiku. To by mě až zas tak nevadilo, kdyby tím celý příběh právě to mystiku a tajemno ztratil. Ono už pak vlastně není co odhalovat, a tak sledujeme "jen" zajímavý souboj paranormálních myslí ústřední dvojky. Herecky tomu nemůžu nic vytknout. Je to příjemný film, který si klade i sem tam nějakou složitější otázku, ale málo na ni odpovídá. Zklamaný rozhodně nejsem, ale vytěžit se z toho dalo víc. O pokračování Se7en bych ale nehovořil ani omylem.(26.2.2016)