Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Tobias_Sin

Napínavý krimi příběh, ve kterém napjatě očekáváte, jak to skončí. Nutno podotknout, že konec prostě nemůže odhadnout nikdo. Velmi dobře zahrané charaktery ústředních postav - DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg. Prostě detektivní lahůdka! Za zmínku stojí i dobře posazená hudba. ()

bastabasta

Trošku nechápu ty odsuzující komentáře, mně ten film připadal svižně natočený s dost dobrými hereckými výkony obou hlavních představitelů. Snad jen Nicholson mi připadal trochu prvoplánový. Scénář s využitím dvojité infiltrace byl určitě hodně zajímavý. Trochu mi vadilo přílišné využívaní vulgarit, nevím jestli i v originále nebo to je problém českého překladu..? Ale jinak mě ten film udržel v napětí do samého konce. Zasloužených 5*. ()

mirika39

Napriek prílišnej akčnosti, tak typickej pre americké filmy, ma tento film neuveriteľne bavil. Sem-tam som od napätia zabúdala dýchať a žalúdok som mala totálne stiahnutý. Matt Damon mi perfektne sedel na úlohu falošného slizského potkana a Leonardo, nuž robí čo môže, aby sa zbavil prívlastku romantického sladkého chlapca. Záver filmu ma úplne prekvapil, taký koniec som naozaj nečakala. ()

Vlad

Typický Scorsese, ale keď aj ja sa pridám k tým čo tvrdia, že Martin natočil už aj lepšie filmy. Kamera je super, Leonardo to hrá veľmi slušne, ale to na film nestačí. Niečo tam chýba. Väčšinou to už tak býva, keď sa prerába. Z pôvodného sa niečo vytiahne, iné sa potlačí a vo výsledku to preto často niekde zaškrípe. Aj tak sa ale na to dobre pozeralo a film rozhodne náročných neurazí a mnohých dokonca nadchne. Za mňa 80%. ()

jujask

Klobúk dole pán Scorsese. Tak dobrý krimi thriller som už dávno nevidel. Herecky to miestami trosku škrípe ale inak napínavé od začiatku až do konca a nakoniec aj prekvapenie. Super bavil som sa. 4* preto lebo to mohlo byť trosku akčnejšie. ()

Baruska.8

Leonardo DiCaprio, Matt Damon a Jack Nicholson už tyhle tři jména nám napoví, že jde o báječný film. Výborný nápad, pro mě obrovským plusem je nepředvídatelná zápletka. Není co řešit, rozhodně nejde o stracený čas. ()

klukcz

pořádně film prostříhat by jen prospělo.nějaká hodina a půl by byla až až. celou dobu celkem o ničem( byť myšlenka není špatná) a posledních několik málo minut kdy se vše nahonem rozsekne už to nezachrání. škoda. při tak super hodnoceních jsem asi čekal mnohem víc. ()

Korra

Já jsem věděla, že ten DiCaprio je skvělý herec, ale že mi v nějakém filmu tak přiroste k srdci, to jsem nečekala. ()

zaluky

Jeden z nejlepsich filmu co sem kdy videl, moc sofistikovany budu se muset kouknout jeste jednou abych to lip pochopil. ()

vampvegetar

Plejáda hereckých hviezd ( alebo etablujúcich sa v Hollywoodskej špičkej : Damon, Di Caprio, Wahlberg ), ktorí podľa mňa až tak veľa neukázali resp. mohli aj viac. Ale vzhľadom na ich počet musel každí ukrojiť zo svojho koláča a spolu to nejak fungovalo. I keď so začiatku nevýrazné a pomalé dielo, potom zvratmi popretkávané a domotané. A výborný záver s "kataklyzmou" tajných špiónov so snahou zachrániť si krky. Niečo tomu chýbalo ku geniálnosti iných diel Scorseseho, ale zase to bol nadpriemer v porovnaní s množstvom iných filmov tohto filmového prúdu a smerovania. ()

Verilla

Velmi povedená zápletka hodná Scorseseho a dobře obsazená známými osobnostmi, ovšem konec je už natolik překombinovaný, že je těžko uvěřitelný. Osobně se mi velmi zamlouvá nekonvenční přístup a snaha přiblížit, jak to chodí v podsvětí mafie a při policejním vyšeřování, ale tak trochu se mi jeví děj zkratkovitý ve smyslu toho, že se na scéně objevují nové postavy, nikdo neví proč a odkud, kápo najednou někomu věří, i když dřív by všechny zastřelil, je tu hodný a zlý policista a tak podobně. Nicméně film je zajímavý, dokáže přitáhnout pozornost a nenazvala bych ho průměrem, nejlepší film to však není. ()

smajki

Vynikající téma, příběh, skvělé dějové zvraty, herecké hvězdy, výborné a překvapivé vyústění. DiCaprio, Damon, Nicholson i Wahlberg byli prostě fantastičtí a jen mě překvapuje, že jediným nominovaným na oscara byl Wahlberg. Pro mě Skrytá identita určitě patří mezi TOP filmy v tomto žánru. Tady nemohu jinak, než plné hodnocení. ()

Dzoko

Skvelé, zaroveň zabavné.. Koniec ma však mnoho okamihoch dosť sklamal. Avšak na mojom hodnotení sa určite nič nemení, 4,5 hviezdičky a obrovský potlesk k výberu hercov ! ()

andydufrsn

Moje nejoblíbenější „Scorseseovka“. Film nabitej hvězdama se solidním příběhem a několika zajímavejma zvratama (například moje oblíbená scéna kdy ji diCaprio koupí ve výtahu) mě nepřestane bavit! ()

Hurikan_mdx

Námět tohoto filmu je pro mě naprostá bomba, stejně jako jeho obsazení. Aby měla policie někoho u mafie nebo mafiáni u policie, to už je snad pomalu až filmové klišé, ale dát je oba do stejného filmu a nechat je proti sobě bojovat, to je prostě nářez. A konec? Zkrátka boží mlýny melou pomalu, ale je to seriózní firma... Zpracování bylo chvílemi, hlavně v první polovině, docela nudné a určitě by to šlo udělat živěji, ale i tak to až takový problém nebyl. Celkově jsem byl překvapen, že Scorsese; ze kterého jsem měl doposud takový pocit, že umí udělat film, u kterého se bude 3 hodiny výborně bavit, ale na konci si neodnese vůbec nic, ani dojem...,;umí udělat opravdu dobrý film, který vám ulpí v paměti a ještě chvíli nad ním budete přemýšlet. Celkově lepší 4 ()

cartyci

Výborný herci.Ganga polícia medzi sebou a na každej strane je zradca.Výborne zahrane po každej stránke a koniec ten to zabil. ()

Cornello

Komentář prozrazuje rozuzlení, číst po shlédnutí. Podle hodnocení jsem se na ten film nedíval asi dost pozorně a budu to muset zkouknout ještě jednou. Pišlo mi, že režisér vůbec neví co dělá a při úplném závěru zjistil, že už točí víc jak 2 hodiny a tak to ukončil během 10 minut zastřelením všech herců. Při prvním shlédnutí horší 3 hvězdy a to díky kvalitním výkonům herců když neberu zatím v potaz ten film. Ps. Budu upravovat po opětovném shlédnutí ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)