Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Blalle

Píšu komentář po dlouhé odmlce v sledování seriálu: v polovině třetí série jsem přestal sledovat. Byla to příliš nastavovaná kaše a dalo se spokojit s uzavřením příběhu po druhé sérii. Tím by to byl uzavřený pětihvězdičkový příběh. Poslední dvě série ho však silně naředily. Zvláště v poslední sérii je vidět tvůrčí rutinu - žádný dějový zvrat už nepřekvapuje, protože si na tu formu divák už příliš zvykne. Nikdo už neřeší detaily - například agent Self vytáhne kamaráda z kanceláře, ve které mezitím spiklenci provrtají díru do zdi, aby se vlámali do trezoru ve vedlejší kanceláři. Opravdu nenápadka! ()

marek29

K tomuto seriálu mám hodně zvláštní vztah, protože to byl pro mě první seriál, který jsem viděl od začátku až do konce. Nechybí v něm strhující napětí, akce, sem tam i nějaké mezilidské vztahy. Ty ale nikterak nenarušují spád jinak poutavého díla. Jinak se jedná o 4 série nepřetržitě poutavého seriálu korunovaného závěrečným filmem Final Break, který seriál uzavírá. Podle mě jeden z nejlepších seriálů, který jsem měl možnost zhlédnout! Už po pár prvních dílech vám bude jasné, zda je to váš šálek kávy, či nikoliv. Mě si získal už prvním dílem. Symbolika celého seriálu a Michaelova inteligence jsou podstatnou částí děje a to se mi na něm líbilo asi nejvíc. Můžu jen doporučit !! Pro mě seriál č.1 ()

Scelleton

Velmi originální seriál, jehož atmosféra mě bavila až do úplného konce. Jedna ze seriálových legend, na které nezapomenete. | 1. série - 100% | 2. série - 95% | 3. série - 80% | 4. série - 90% | TV FOX. Průměrná sledovanost - S1: 9 412 000 / S2: 9 172 000 / S3: 7 540 000 / S4:4 709 000 (pokles po 16. epizodě). ()

sannyve

Objektívna asi nebudem, lebo PB som doslova žrala, každú sériu som si pozrela asi štyrikrát a pri štvrtej sérii som každú sobotu čakala na nové titulky. Originálny námet celého plánu úteku vytetovaného na tele, dobrácky (a navyše taký božský) Wentworth, kde tu jemný dotyk so Sarah. A celé dokonale našlapané, hoci niekedy to mali drsní chlapci veľmi jednoduché. Len jedno nechápem. Michael sa vyhýbal toľkým guľkám, nakladačkám a nakoniec ho skolí obyčajná krv z nosa. ()

transbeskyd

Jestli je nechytli, utíkají dodnes..První dvě řady jsem hltal, ale pak mě to v návalu nových životních příhod pustilo a nějak samovolně to vyšumnělo..Možná jsem se vyčerpal já, možná seriál, ale už dlouho si zas slůibuju, že si ty charizmatické útěkáře někdy z nostalgie připomenu. ()

konysua

První série mi způsobovala sucho v puse a zpocené dlaně a pak už to šlo pomaloučku ke dnu. Michael Scofield si jako charakter zaslouží pochvalu. 7/10 ()

Cherry_Bomb

Tento seriál bol tak prepracovaný, že mi nedal spávať. Nemohla som sa dočkať kedy si pozriem ďalšiu časť a keď nebol čas cez deň tak sa našiel v noci. Postava Michaela Scofielda a jeho zmysel vidieť veci úplne do hĺbky bola skrátka fascinujúca! Wentworth Miller zahral túto úlohu úplne bez chybičky a všetko čo robil bolo uveriteľné. Námet skrátka skvelý. Začiatok - nespravodlivé obvinenie a odsúdenie na elektrické kreslo nevinného človeka a do toho ďalšie neprehliadnuteľné skutočnosti a zamotané situácie. Zapojenie vyššej moci do tejto špinavej hry a zločinov. Spravodlivosť, ktorá stále uniká a berie si ďalšie životy. Prvá séria skrátka dokonalá! V ďalších sériách sa postupne príbeh zameriava na niečo úplne iné než sa zdalo zo začiatku a už sa to rôzne splieta raz ide o to raz o ono. Páčili sa mi v podstate všetky série lebo v každej sa našlo niečo napínavé a nečakané, ale ako to už býva aj niečo slabšie čo by som si predstavovala inak. Napriek tomu všetkému posledné časti a vyvrcholenie seriálu mali všetko. A preto som zo záverom úplne spokojná. V IV. sérii časti 22 sa ukáže ako všetci dopadli o 4 roky a v častiach 23-23 sa dozvedáme ako sa to stalo. A hrdina Michael Scofield? Zomrel...bohužiaľ no so cťou a presne takou smrťou, ktorá bola pre neho najkrajšia – za tých, ktorých miloval. V závere, keď jeho najbližší pozerali záznam, ktorý im nahral pred smrťou som mala slzy v očiach... ()

JanoCizmar

Prvá séria - 100% Druhá séria - 90% Tretia séria - 80% - skrátenie série len prospelo. Štvrtá séria - 50% - nemusela byt, ale ked už, tak tu by stačilo kludne 10-12. ()

Greendell

Podobně jako u LOST, jsem se do toho zažral bez nejmenšího problému hned od začátku. První série v lochu byla exkluzivní! Ale bohužel stejně jako u LOST se z toho autoři rozhodli udělat telenovelu :-/ Ale i tak jsem to musel dokoukat až do úplnýho konce, nešlo to jinak :-) 1. série 100%, 2. série 85%, 3. série 80%, 4. série 70%. Takže celkově nemůžu jinak než 5* +++ A Michael Scofield je prostě borec! Jen jsem si pak už přál aby se jeho bráchovi Lincovi stalá nějaká smrtelná nehoda páč to byl hroznej gumák :-D +++ nejlepší postava T-Bag (sice perverzní úchyl, ale fakt jsem ho žral :-D) ()

BeeEsh

Svého času můj nejoblíbenější seriál vůbec. Naprosto perfektní myšlenka, dotáhnutá do všech možných (chvílemi i nemožných) detailů, skvělé herecké obsazení a mírná závislost, která se při sledování nutně dostavuje. Michael Scofield v podání Wentwortha Millera je natolik působivý, že mi absolutně nenabízel možnost přestat sledovat. 1. série: 100% - Perfektní naplánování útěku, skvělé příběhy postav. Naprosto úžasný závěr. 2.série: 90% - Poněkud slabší, ale co se týče příběhu, ještě stále dobré. 3. série: 75-90% - Jaký rozdíl mezi prvním luxusním vězením, že. Přestože už může tahle série PB působit jako zbytečnost, hodnotím stále kladně, protože Michael je zkrátka neuvěřitelný. A ten další útěk je taky slušný. 4. série: 50-90% - To už bylo moc. Spokojila bych se i bez téhle série. Každopádně, přestože už s největší pravděpodobností všechny díly opětovně nezhlédnu, stále si myslím, že jde o skvělý kousek a lepší seriál jsem dlouho neviděla. ()

J*A*M*B*O

Suverénnosť, originalita. Asi takto sa dá opísať tento seriál. Z neznámych hercov sa stanú absolútne megahviezda. Dej, ktorý je stále napínavý, stále dojde k neakému problému. Pri tomto seriály sa prosto nedá nudiť. Dávam 10/10 bodov. ()

anyonecek

První série je prostě dechberoucí podívaná, která se ani na moment nezastaví a neustále na nás režiséři vymýšlejí nové a nové zvraty. Zhltl sem celou tuto sérii za pouhé 2 dny, protože sem nechtěl přestřihnout tu nit a bylo to sakra chytlavé, takže jsem se od toho prostě nemohl odlepit. Kdybych to sledoval jako dříve jeden díl každý týden, určitě by mě to nenadchlo tolik, jako shlédnout celou sérii během dvou dnů. Pasáže od Lincolnových právníků byly poměrně nudné, ale v tom vězení mi to dostatečně dorovnalo celkový zážitek. Po 1. sérii 5 hvězdiček jako vyšinutých. Druhá série byla docela dost nudná a to hlavně protože se příběh rozděloval na několik částí, kde v každé z těch částí hrála hlavní roli prakticky pokaždé jiná postava. Ona je taky otázka o čem točit 2. sérii, kde se všichni nahánějí v jednom kole s nějakou společností a má to 22 sakra dlouhejch dílů. No jelikož mě chytla 1. série hodně, tak 2. byla zatím povinností ke sledování, ale byl jsem docela znechucen tím jak pořád někoho chytali a potom ho zas pustili a furt dokola takovej koloběh. Druhé sérii dávám 4 hvězdičky. 3. série, už je docela nadstavovaná kaše a bojím se shlédnout tu závěrečnou sérii. Přijde mi to tak, že už režiséři opravdu neví co tam všechno dát, tak to plácají jedno přez druhé, jen aby to nějak dotočili. Stávající postavy se alespoň stále drží a obzvláště Robert Knepper stojí za pochvalu. Celkově za 3. sérii 4 hvězdičky a to docela dost slabé. Na 4. sérii už nemám, sledovat 24 dílů dalších sraček to už není pro mě. ()

Eruzione

Stal jsem se na Prison Break závislým. Ze začátku mě to moc neoslovilo, ale s dalšími díly jsem se do toho dostal. Se skoro každým dílem přichází něco nového, něco, co vás donutí si hned pustit další díl. První 3 série byly výborné. Čtvrtá série přinesla menší zklamání - parta okolo dvou bratrů se několikrát nechala dost lacinno nachytat a chytit do pasti, přitom několik až nedešifrovatelných pastí odhalili - zde bylo vidět, že už jsou scénáristi podle mého názoru trochu "otrávení" a mohli si tak tedy s poslední řadou mnohem více vyhrát. Přes tyto menší nedokonalosti je to jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. 95% ()

Pertinacia

Objektivně vzato to zas až takový skvost není, ale protože jsem zatížená na filmy z vězeňského prostředí, jednu hvězdu přidám. Hodnocení je pouze za první řadu, druhou jsem vzdala někde v polovině. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye