Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Segrestor

Málokdy člověk dojde takového zklamání jako u tohoto seriálu. Například u Lost mě vysloveně zklamal až poslední díl, celou dobu jsem dokázal sledovat seriál s nadšením a pln dychtivosti po dalším a dalším dobrodružství. U Prison Breaku to šlo do zadku již od druhé sezony. Přísahám, že čtvrtou jsem už ani nedokoukal, jak jsem byl zhnusen. Vysvětlí mi někdo, co vedlo tvůrce k této sebevraždě? ()

Gilmour93

Hrabě Monte Scofield z tetovacího salónu.. Prison Break mi připomíná T-Bagovu obrácenou kapsu na vězeňských kalhotách. Vy jste vyjukaný bažant, co neví, jak to tu chodí a naivně se jí chytnete. Z počátku jste nadšen, vše vám přijde fantastické a držíte se jí, jako klíště. Po čase však na vás příběh několikrát zkusí ve sprše trochu něhy se spadlým mýdlem a vám to vzhledem k předchozím zážitkům přijde docela líto. Ale co, řeknete si.. Jednou se té kapsy držím, tak to dotáhnu do konce, ať to bolí sebevíc.. Hodnoceno po II.sérii a v hlubokém přesvědčení, že kvalitativní zlepšení již nenastane.. ()

Hal_Moore

Po první sérii musím hodnotit jednoznačně za 5*. Slušné herecké výkony, sympatičtí hlavní představitelé, plno zvratů a hlavně nenudící děj, který vůbec nepůsobí dojmem umělého natahování. Tohle se tvůrcům povedlo. ()

genetique

Mocný seriál! 1. séria: bez dychu, absolútne totálne najviac premyslené - 100%! 2. séria: neskutočný úpadok, bolo cítiť nerozvážnosť tvorcov, niektoré časti našťastie naväzovali aspoň charaktermi postáv na prvú sériu, ale inak totálna vata - 55%! 3. séria: citeľné zlepšenie, scenáristi si dali trošku viac záležať na diváckej spokojnosti - 70%! 4. séria: konečne je stará parta späť, aj keď niekedy v naozaj neuveriteľných situáciách a miestami sa naozaj nedá uveriť, že ich divák vidí všetkých pokope, živých a zdravých. Scenáristi si s tým ale poradili veľmi lišiacky, zvraty počas štvrtej série a záverečná pointa sa konečne priblížili wow-efektu z prvej série. Tým mi aspoň trošku napravili chuť po priemernej druhej a tretej sérii - 85%. ako zhrnutie len uvediem, že keby sa seriál skončil prvou sériou, tak by som bol spokojnejší. - celkovo - 80%. ()

mysicka

přátelé, tento seriál je pro mě o chlup lepší než odložené případy a o maličko horší než ztraceni.. takže tak.. kdyby byl na nově v odpoledních hodinách, zkoukla bych asi víc dílů, ale čekat na to do půl desátý a ještě tím ztrácet čas, když jde na čt2 liga mistrů, tak to fakt ne.. jooo a ještě vzkaz pro chytráky, kteří mají patent na to, po kolikátém díle se má seriál hodnotit: hodnotim po druhém a půl díle a seru na vás!!:o) ()

Hakha

Jedním slovem by se dalo říci nářez, ale rozepíši se. Casting je naprosto výborný, Wentworthu Millerovy věřím úplně všechno, Dominic Purcell jako bratr Scofielda je namakané a budí respekt a z obou herců číší charisma. Sarah Wayne Callies je výborná a prožívám každé minutky, kdy se objeví na plátně. Když se dostane do nebezpečí mám nutkání ji do obrazovky něco hodit, abych ji zachránil. Robert Knepper je opět obrovské plus, je to frajer a lepšího nechuťáka snad sehnat nemohli. Zatím jsem viděl první sérii a můj pohled na tento seriál je více než dobrý, fandím tvůrcům, aby další série byly tak dobré, jak první. Zatím 5 hvězdiček... ()

zelvopyr

Nekonečně se vlekoucí epizody, nevyrovnané herecké výkony, logika dostávající na pozadí více a více. V úvodní sérii byl docela vtipný posun, kterak si Michael udělal na papíře plán, přišel do reality a sypala se mu jedna věc za druhou. Pak musel improvizovat a celé se to trochu podobalo šachové partii, kdy se kvalitní soupeři navzájem drží pod krkem a jednotlivé tahy si vynucují. Dojem kazila nevěrohodnost postavy Michaela i Lincolna, páni na své postavy herecky neměli (až do konce seriálu). Skvělé byly postavy snad jen T-baga (místy karikatura) a Kellermana. Nejhlavnější dojem ze seriálu je příšerná černobílost postav a tak nějak až moc zarputilost zápletky... Druhá řada přišla s uvedením Generála na scénu, jeho dlouho němé vystupování bylo velmi stylové, krom něj Kim. A rozhodně Mahone, který seriál posunul do reálného herectví a dal mu konečně lidskou stránku (nemyslím toto slovo nějak zvlášť pozitivně). Druhou sérií měl seriál skončit. Třetí série byl krok do podprůměrnosti, zmizela druhá scéna zákulisí státu a Společnosti, zbyla trapná věznice, kde mě osudy uvězněných nějak moc nezajímaly. Zbyl nějaký ten humor, přibyla notně přestřelená padouchyně. Na druhou stranu to chvíli vypadalo, že z Bellicka bude hodně zajímavá postava, ale byly to jen epizodické záchvěvy. Až někde ke konci série mě konečně přestával štvát Sucre. Čtvrtá série, co dodat. Vata a bezradnost. Hlavně zápletka byla špatně, to herci už celkem věděli, co představují, a odváděli svůj standard. Až na paní matku, která si nemohla pomoci a musela hrát mrchu z kolumbijské telenovely se vším všudy, co k tomu patří. Překombinovanost si podávala ruku s filmařským diletantstvím. Vcelku hodnotím jak hodnotím, možná tvrdě. Budiž to výstrahou za takto zahozenou šanci :) ()

Hellboy

První série byla NEUVĚŘITELNĚ napínavá, tak jako se to málokdy vidí a až do konce jsem byl napjatej. Jasnejch 5 *****. Druhou jsem nesledoval..nějak mě to prostě nechytlo. Na třetí koukám, ale už je to férový vyvařování z původního námětu. (Kterej mimochodem není až tak originální, přecejen dobrejch filmů o útěcích z vězení už taky bylo docela dost.) ()

Arachneuss

Seriál jsem nejdřív zatracoval, pak jsem ale začal po bezesných nocích sledovat na Nově první sérii a jsem opravdu nadšen! Bohužel, od známého se dozvídám spoilery z dalších dílů a tak ani nevím, zda si mam ten FIVE STARS pocit kazit. Update: Five stars pocit zkažen. ()

hellstruck

If you think I'm leaving here without my brother, you have MASSIVELY underestimated me.. Po pravdě řečeno; u žádného jiného seriálu nemám nikdy tak moc nervy v kýblu a zoufalou touhu po další epizodě. (Beru zpět po shlédnutí GOT). Napětí je rozhodně nejsilnější stránka Prison Breaku. Navíc je to (alespoň v prvních sériích) neskutečně promyšlené a originální dílo. U třetí série mi přesun do panamské věznice Sony nijak nevadil, naopak mě "návrat ke kořenům" potěšil, ale čtvrtá série byla jako z jiného seriálu, nepromyšlená, zdlouhavá, podivná. Kvůli jedné slabé etapě ale nebudu házet flintu do žita, jako celek je Prison Break stále jeden z nejlepších seriálů. A největší zklamání seriálu? SPOILER Michael si nechal odstranit tetování! :)) ()

Kaka

Čtyři série byly poměrně dlouhé, ale ve finále to i přes některá drobná zaváhání stálo za to. Vyjmečný seriál, vyjmečné herecké výkony. Pokud se dokonalá mysl Michaela Scofielda (bez problémů během pár dní vymyslí plán jak dobít jakékoliv vězení) bere s rezervou, pak se jedná o dynamickou a velmi koukatelnou záležitost. ()

Spiker01

Tehdy pro mě byl Prison Break (ještě spolu s Lost) obrovským zjevením. Hltal jsem každý díl a pak celý týden očekával ten další, jež zas zakončil mega cliffhanger. Čekání bylo ubíjející a to obzvláště u první řady seriálu, kterou považuji za asi vůbec to nejlepší, co jsem v seriálové tvorbě kdy viděl. Rázný kvalitativní sešup se nevyhnul ani této seriálové pecce, ovšem řad je pouze 4 a ne třeba 8, takže to nijak zásadně nehrotím a dodnes Prison Break uctívám jako celek. Námět seriálu a hlavně jeho zpracování převážně v první sérii je provedeno tak umně a chytlavě, že to zkrátka diváka posadí do sedačky a nepustí. I po 10ti letech seriál nabízí stále stejnou porci napětí, nadšení z nečekaných dějových zvratů, občas sice i nechápavost z občasných přestřelených momentů, které už tolik reálně nepůsobí, ovšem malé výtky k seriálu hravě vyvažuje vhodné obsazení, v čele s perfektním Wentworthem Millerem, který byl pro tuto tv show neuvěřitelně skvělou volbou a charismatického génia s ochranářským komplexem ztvárnil s grácií sobě vlastní. Rozhodně v tom není sám, ale řekl bych, že úspěch stojí hlavně na něm. Podobně nadčasové seriály už se dnes dle mého netočí...100% ()

Eddard

První dvě série kompletní. Při sledování první série mi tuhla krev v žilách, mlátil jsem sebou nervozitou v křesle... Jednoduše řečno, ukázkově mě to vtáhlo a celou první řeadu možná na pár dílů někde v prostředku jsem zhltal bez větších připomínek. Dobrý nápad, zkušené stavění a hrocení atmosféry, přesvědčivé výkony herců, ztvárňujících živé postavy, s vlastním charakterem. Ke konci už bylo cítit, že děj ve vězení už se nedá natahovat a všemožné komplikace plánu na útěk už začali pomalu otrvaovat, ale drtivý závěr vše bez potíží vyřešil. Skvělé. 90% I nástup druhé série byl velice slibný, ale už záhy se začal neuvěřitelně zvrhávat v pro mě dost nudnou špiónskou jízdu, kdy se naprosto přeskupily priority, prim v dosavadním relativně realistickém příběhu začala hrát kompoziční motivace, scénáristé si uměle vypomájí mechanismem deus ex machina (zastoupené tajemnou Společností)... Některé prvnky působí najednou hodně komicky, dříve centrální hrdinové jsou najednou skoro až do počtu, celý příběh je prostě děravý a nesoudržný a konec a pointa posledního dílu mě doslova znechutila. Škoda. Z mého pohledu velký kvalitativní propad. S ohledem na sérii první a některé nepopiratelné kvality (herecké výkony, akční scény) však pořád čtyřhvězdičkové. 70% ()

viperblade

Původně jsem chtěl počkat, než dojede první série, ale už teď vím, že bych stejně nemohl klesnout pod hranici pěti hvězdiček. Skvěle vymyšleno, dobrý plán sympaťáka Michaela Scofielda, + výborné obsazení vězňů záporáků, (nevím, co vidíte na T-Bagovi ale Ambruzzi 4ever!) Jsem opravdu zvědav na tu "nepovedenou", (podle mnohých ohlasů), druhou a třetí sérii. EDIT: Po zhlédnutí celé 2 série mě překvapují ohlasy. U mě poctivých 80%. Jistě, už to není vězení, ale pořád geniální plán Scofielda vychází, a agent Mahone, prostě nemá chybu. Některé díly sice již byly slabší, ale některé prostě tak "nadupané", že nemůžu ubrat. Jsem zvědav na 3. sérii a co nám přinese. EDIT: Tak po 3. sérii, zatím neměním hodnocení. První dva díly byly DOST ubohé a přemýšlel jsem, kde je původní skvělý děj! Ale pak to naštěstí začínalo dávat smysl a Michael znova dokazuje, že zdrhne odkudkoliv. POZOR Spoilery! Že se dostal ze Soni, mě nepřekvapilo, ale že zemřela Sára, (no podle posledního dílů to vypadá ohledně její smrti všelijak), to mě zaskočilo. Jinak jsem zvědav na to, jakým směrem se to bude ubírat. Michael se jde mstít, Sucre s T-Bagem a Bellickem jsou v Soně. Každopádně 3 série je u mě za 70 %. Uvidíme dál a doufám, že budou co nejdřív nové díly! P. S. 13 díl 3 řady s názvem "The Art of Deal" patří mezi nejlepší díly PB, KTERÉ KDY VZNIKLY! Nejen 3 série. Po celé 4. sérii: Tato poslední série je značně rozkouskována, co se kvality týče. Prvních cca. 12 dílů je výborná zábava, ve které nepřemýšlíte o tom, že je to vlastně blbost. Za tyto díly 80 %. Pak ale přijde první zvrat. A kvalita jde dolů. Za tyhle díly tak 50 %. Pak přijde druhý zvrat a kvalita opět klesla. U těchto dílů jsem si říkal, že ti, kteří jsou mrtví, by měli zůstat mrtvými, (nebudu tu více spoilerovat). Za tyto díly tak 40 %. Pak přijde třetí zvrat a boří to téměř celý základ seriálu. Naštěstí to pak vyváží ty závěrečné díly, takže za tyto tak 30 - 40 %. A nakonec, v posledních minutách PB, přijde poslední zvrat. A řeknu vám, tohle bolelo. Protože takhle ukončit seriál, který měl tak úžasnou první sérii, to se jen tak nevidí. Naštěstí pak přichází Prison Break: The Final Break, kde se nám to pokusí scénáristé jakžtakž vysvětlit. A i když je to pěkné, tak mě to fakt neuspokojilo, protože nevím, jestli ještě někdy budu mít chuť se podívat na celý Prison, když vím, jak blbě skončí. Takže především za první dvě série neuberu hodnocení, ale v mé TOPce to už nenajdete… a to jsem tenhle seriál miloval… ()

Rogue

Poté, co v druhé sezóně Prison Break vyměnil napětí za clifhangery a příběh za nehorázně protahovanou břečku jsem jeho sledování vzdala. Jaké však bylo mé překvapení, když jsem teď viděla několik dílů čtvrté řady a ukázalo se, že PB tak úplně ztracený není. Svou trapnost dotáhl na mez, kde už dá nazývat vtipností. ()

Hild

Kdyby měl seriál jen jednu sérii, tak s jistotou bych napsala, že se jedná o jeden z nejlepších seriálu, co jsem kdy viděla. První série je na poli seriálové tvorby něco nevídaného a nezapomenutelného. Bohužel toto téma se prostě dál rozvíjet nedalo. Druhá série sice ještě byla dobrá, protože stále těžila z té první, ovšem třetí série, to už byl úlet. Až mi bylo líto, kam se tak skvělý seriál může dostat. Ve čtvrté sérii zase tvůrci chtěli otočit o 180° a posunout celý seriál úplně někam jinam, ale tak úplně jim to nevešlo. Rozhodně ale byla lepší než ta třetí, sice logicky úplně někde mimo, člověk u ní fakt nesměl přemýšlet, ale nebudu lhát, každý týden jsem na nový díl netrpělivě čekala. Musím dát plné hodnocení, hlavně za tu úžasnou první sérii, kterou si kdykoliv pustím znovu. A těm co seriál neviděli, můžu vzkázat jen toto, pusťte si první řadu, na ty ostatní se klidně vykašlete, ale tu první vidět musíte. ()

Spooner

1. SÉRIE: Už ta první série mě malinko zklamala, protože jsem po všech těch nadšených ohlasech čekal trochu víc. Samotná zápletka byla fajn a ze začátku to fakt docela šlapalo, po pár dílech jsem si ale nějak začal uvědomovat, že ten příběh je trochu divnější než jsem tušil a že tvůrci s velkým úspěchem moc nepočítali. Po první půlce už je to totiž trochu natahované, dějové linky už jsou kapku vykonstruované a prostě tam bylo trochu víc chybiček. V nadprůměrných vodách to drží hlavně vynikající herecké obsazení, ve kterém se i ten Purcell dá docela snést. Nejlepší je ale stejně Robert Knepper jako T-Bag a Paul Adelstein jako agent Kellerman. Obsazení a některé vynikajíící scény z toho dělají nadprůměrný sérii, k vidění jsou ale lepší.80% 2. SÉRIE: Pravá nouze přišla až teď. Takové vaření z vody se totiž jen tak nevidí. Tvůrci nevěděj kudy kam, zápletky jsou čím dál blbější a někdy to nedává ani moc smysl. Když si člověk vezme kolik se toho stačilo stát za jednu epizodu v 1. sérii a jak málo se toho probere v tom samém čase v 2. sérii, tak je to k pláči. Ani postavy nezůstaly ušetřeny a jsou napsány daleko hůř. Nejvíc to paradoxně odnese T-Bag a i když se Knepper pořád snaží co může, tak tohle už bylo moc. Aspoň, že tam přibyl ten agent Mahone v podání Fichtnera, jinak by už se na to nemělo cenu moc dívat. Pár dílů bylo dobrejch (ale opravdu jenom pár), vcelku ale velmi smutné. 50% 3. sérii už vidět nechci a taky se na ní nekouknu. 2. série mohla mít aspoň nějakej slušnej závěr. Jenže způsob jakým to zase natáhli a budou určitě natahovat dál, mě čím dál víc irituje. Tady prostě nevěděli, kdy skončit. ()

Davies182

První série tohoto na horské dráze skotačícího seriálu je vynikající. Druhá je zbytečná, třetí o něco horší než první a prvních pár dílů čtvrté řady... no tfuj! Dobře, že už je konec. Za chvíle strávené se season 1 dávám pět. Za divadlo ohledně dalších dílů pak tři hvězdičky. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye