Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

Blazin

To snad není pravda tohle hodnocení, je plné klišé, hlavní hrdina se pořád nějak záhadně vždy zachrání (to jsem viděl jen pár dílů) a je tam plno trapných zvratů a bude to pokračovat pořád dál a dál a dál a dál a dál tak jako všechny americké seriály (např. Ztraceni) dokud z toho nebude ještě větší hovadina než už je. ()

chim.chim

K takovémuto hodnocení jsem se uchýlila pouhopouze kvůli první řadě seriálu, která byla senzační, napínavá, neuvěřitelně efektní a výborně promyšlená. Pak se ale na seriálu bohužel projevil moderní trend, a sice vytřískat z kdečeho maximální možné množství peněz - a hlavně aby to bylo rychle, že ano, zájem diváka přecijen jinak rychle opadne. No a to pak logicky kvalita opravdu nezaujímá první pozice v prioritách tvůrců. A tak to dopadlo, že druhá série, ačkoli stále víceméně dívatelná, už byla místy dost nelogická, ale hlavně nezáživná. A taková třetí, to už bylo jen pro otrlé povahy nebo pro osoby, které mají dobře vyvinutý smysl pro absurditu. Stejně tak série čtvrtá. Ale po jedné hvězdičce bych oněm nastavovaným sériím dala, mě totiž právě absurdita ohromně baví. ()

Oyer

Kdysi jsem si řekl, že seriál Simpsonovi už nemůže nic překonat. Prd a je to tady ! Naprosto geniální v prvních třech sériích. Ano i ta třetí nebyla od věci. Čtvrtá mě trošku zarmucuje, nicměné se na to dá koukat a seriál díky bombastickému rozjezdu v prvních sériích má už své vysoké skore zajištěné. To by museli tvůrci ještě hodně polevit, aby to šlo do odpadu. Trochu jsem se bál, jestli tolik režiséru nenadělají paseku :D - neskutečné množství, ale drží to. Díky Scofieldovi vidíme parádní zvraty, nečekané průběhy, řadu překvapení a celý seriál má šmrnc. Je napínavý v každém díle. Jasných pět hvězdiček a velká poklona --- Tolika hodnocení do konce 4. série. Poté ale přišla 5. série a obrovská "trága". Reklama na boj s IS ? Nikdy bych netipl, že se dá během pár dílů tolik ztratit. Ubírám hvězdičku z mého původně nejoblíbenějšího seriálu. Obrovská chvála 1. a 3. sérii, díky za několik super nápadů a okamžiků ze 2. a 4. série... ()

Ant_Antony

Akce, akce, akce... První dvě série doslova nemají hluché místo... Třetí je zajímavou hříčkou a co se čtvrté týče, tak tu v hodnocení nezahrnuju... Výborně zpracovaná první série, kdy každým dechem hltáte naprosto všechno a bažíte hned po dalším dílu, jelikož závěr toho, který jste zrovna dokoukali končí z producentského hlediska v tom nejlepším - z diváckého hlediska: zatraceně, teď néééé!!! ()

El_Rabbit

Tolik napeti a strachu o hlavni hrdiny, jako v prvni rade tohoto serialu jsem nikdy pred tim snad nezazil. Je skoda, ze dalsi rady neudrzely takovou kvalitu. Nicmene, porad bych byl ochoten dat serialu vsechny hvezdicky, kdyby nebylo tech "velmi krehkych vztahu" a rodinnych odhaleni v druhe polovine posledni serie... serial od zacatku stavel na realnosti (nebo se o to aspon co nejvice snazil) ale posledni dily se toho uz moc nedrzeli, to vecne pretahovani se dvou zlych stran, kazdou epizodu se pomale dvakrat obratila mince,az uz to bylo trepny. Az potom posledni epizoda (nemyslim ted The Final Break) na me docela zapusobila, i kdyz to byl nakonec silenej dojak a tak... ale podle me to bylo dobry zakonceni celyho serialu. Jako celek hodnotim Prison Break na ciste 4* ()

Stranger885

Můžu odvážně říct, že jsem viděl mnoho seriálů nejrůznějších žánrů ale tento kousek se liší od mnoha z nich. Děj je velice dobře propracovaný. Herci a jejich herecké výkony nasazují dílu královskou korunu. Nebyl den kdy jsem nečekal na další epizody. Není to jako u většiny seriálů, tady Vám nesmí uniknout ani jeden z dílů, který je stejně vynikající jako ty ostatní. Postavy jsou velmi inspirující, charakteristické a poutavé, každý filmový fanda si zde najde svůj ''ideál'' svého oblíbence. Mnoho z komentářů, jak se můžete dočíst, dávají najevo, že série se mají postupně zhoršovat a jsou poté zbytečné. Když se zeptáte z mého hlediska která je nejlepší, říkám: 'Všechny'. ()

mazadlo

Díky Disney plus jsem si zopakoval celý seriál a doplnil si poslední pátou řadu. Níže hodnocení jednotlivých sérií. 1 série ***** - skvělý seriál, který pracuje s tématem útěku z vězení. Stará struktura scénáře plní epizody haldou twistů, které jsou ale zábavné. Nejzábavnější postavy jednoznačně T-Bag, C-Note a Bellick.  2 série **** - snaha tvůrců přenést útěk z vězení do špionského "Bond" seriálu tady zprvu docela vychází. Bohužel druhou sérii jednoznačně táhne jen Fichtner, který ale v polovině ztrácí svojí power a tím pádem seriál začíná ztrácet dech. Škoda. I tak se ale jedná o zábavnou sérii, která ve srovnání s jedničkou sice výrazně ztrácí, ale i tak vám udělá radost. 3. série ** - Vracíme se do vězení. A hned toho nejdrsnějšího, kde vládnou sami vězni. Už tato premisa dává tušit, že se bude jednat o pořádnou scenáristickou krasojízdu. V podstatě jde o to, že většina osazenstva našich hrdinů by v reálném světě byla mrtvá hned potom, co by prošla branou tohoto vězení. Zdánlivě drsné vězení ale zase tak drsné není. Celu si tu najdete hned po příchodu a plán útěku může začít. Nejslabší postavou této série je jednoznačně Lincoln, který ať udělá cokoliv, tak to prostě zvorá. Nechápu, co si říkal Dominic Purcell při čtení scénáře. Určitě by ho rovnou mohl dostat s velkým titulkem - hraješ blba. I tak má ale vězení příjemný vizuál a je to koukatelné.  4. série - odpad! - na to není co říct. Dojet tuto sérii byl vyloženě očistec. Scenáristé se navíc rozhodli, že roztáhnou epilog do celovečerního filmu. Dnes je ale uváděn jako dvě další epizody. Hledání tajemné Scyly, jejíž význam vám je vysvětlen na konci seriálu velmi fádně, je prostě úděsná jízda. Absolutně nekoukatelné. Chemie mezi Sárou a Michaelem je stejně slabá jako chemie mezi mým psem a naším kocourem. Rozhodnutí vracet do hry dávno mrtvé postavy a z generála udělat řadového záporáka už je jen třešínkou na dortu. Pokud se máte rádi, tak se na tuto sérii vůbec nedívejte. 5- série **** - opravdu jsem nečekal, že po tom fiasku ve čtvrté sérii dokážou tvůrci napsat ještě něco smysluplného z tohoto univerza. Ale ejhle - pauza jim fakt asi výrazně pomohla. Za prvé - hrozně pěkně je to natočené. Oproti hnusné 4. sérii je tohle vyloženě pastva pro oko. Zápletka i nové postavy jsou sympatické. Ačkoliv útěk z vězení tu jednoznačně není tak promakaný jako v první sérii, tak jednotlivá vysvětlení nevypadají jako vycucaná z prstu. (Až na výjimky tedy - protože i tady je pár hloupostí) Škoda, že další série se už asi nedočkáme, protože Disney to zařízl. A možná je to dobře, protože v dalším spiknutí už by musel roli hrát jedině sám pán bůh. Nicméně moc rád jsem zase strávil s touhle partou nějakou tu chvíli a musím říci, že Sára v této sérii poprvé nepůsobí jako úplná kráva. Jenom jako poloviční. A dokonce jí to herectví i na chvilku uvěříte. Taky děkuji za to, že Lincoln tu po dvou sérií, kde hrál totální vidličku konečně dostal prostor aby mohl něco dokázat. Purcell a Miller mají mezi sebou skvělou chemii a vůbec bych se nezlobil, kdyby s nimi někdo nastartoval třeba úplně jiný seriál. () (méně) (více)

Gumrice

Takový nervy u jiného seriálu nejsou snad ani možné.. První série kvalitně zpracovaná a promyšlená, ale postupem času a s přibývajícími díly a sériemi lehce nápaditost upadá. Ovšem neznamená to, že by to stále nebylo sakra napínavé.. Všechny postavy jsou zajímavé a své, líbí se mi Sucre, T- Bag a o "studentíkovi" nemluvě. Určitě zajímavý seriál. 4* jsou za první dvě série, třetí a čtvrtou radši nehodnotím. ()

smetyl

Od prvního dílu první série jsem prožíval osudy nevinného a sympatického Michaela Scofielda, který se neváhal obětovat, kvůli vlastnímu bratrovi. Který si nechá vytetovat tetování přes celé tělo, v něm ukryje mapu útěku a vše ve svém geniálním mozku pečlivě rozpracuje do nejmenších podrobností. Každou další epizodou hltáte postup jeho cesty za svobodou pro něj i bratra a musí vás prostě dostat, jak je to všechno skvěle promyšlený. Další série už sice trošku opadají (a ta poslední už je opravdu tak trochu ze slabšího soudku) ale kvalita seriálu se pro mě udržela na vyokých procentech i po rozporuplné poslední epizodě, která taky mohla skončít jinak. I když tak to bylo asi správné. Hodně sem si zamiloval postavu T-Baga jako záporáka. Bezrukej parchant co nemá vůbec žádný pojetí o nějakym chování ve společnosti a nebo snad ohledech na druhé. Poklona před hercem a vlastně před všemi herci a hlavně scénáristy seriálu. Děkuju za seriál mého dětství! :) http://www.youtube.com/watch?v=Wxi96oXIJ-s ()

Morlok

Hodnotím pouze první dvě série, které byly vážně dost poutavé a nápadité. Potom se vše jen opakuje a zbytečně plánovaně zamotává. Po druhé sérii seriál ztrácí svou úroveň. ()

Santino7

V dobe vysielania som Prison Break doslova žral, časť po časti. Seriál som si obľúbil prakticky od začiatku, skvelá zápletka, prostredie, postavy. No a neskutočne napínavá atmosféra, na to nesmiem zabudnúť. Snaha o útek z dobre stráženého väzenia a popritom špinavé hry (s politickým pozadím) odohrávajúce sa tam vonku. Prvá séria takmer dokonalá, neviem, čo by som mal vyčítať, vážne ma to zaujalo. Druhá séria priniesla niečo nové, zmenilo sa prostredie, avšak útek a túžba odhaliť pravdu pokračovali. Niektorých to odradilo, mňa ani zďaleka. Potom prišla tretia séria a s ňou opäť skok do neznáma. Alebo skôr návrat ku koreňom? Ťažko povedať, opäť sme však dostali úplne nové, tentokrát exotické prostredie (Panama). Podľa niektorých kvalita seriálu upadala. Možné to je, avšak napriek tomu stále prevyšovala väčšinu ostatných počinov. No a nakoniec séria štvrtá a s ňou postupné odhaľovanie všetkých hlavných príčin. Napätie pokračuje, partia hlavných postáv sa dostáva do finále, veci do seba začínajú postupne zapadať. Prichádza konečné rozuzlenie, ktoré možno nie je úplne ideálne (mám na mysli posledných pár častí, inak si aj 4. séria drží pozoruhodnú kvalitu), na celkovej kvalite to však príliš vziať nemôže. Boli sme predsa v napätí takmer štyri sezóny, čo viac si od seriálu môžeme priať? Treba povedať, že ja som si túto jazdu s partiou z Fox River naozaj vychutnal naplno a môžem jedine odporučiť. Hlavní predstavitelia ako Michael, Lincoln, Sucre, Sara, Mahone či napríklad aj psychopat T-Bag - naozaj vydarená dobre zostavená partia, ktorá si získala moje sympatie. Jeden z mojich obľúbených seriálov. 100% ()

Sancoo

Bohužel jsem seriál nedokoukal a skončil u 3. série u které jsem později ztratil zájem. Škoda, po výborných dvou sérií, které si pamatuji jak jsem sledoval na Nově (s podobným zaujetím jako při sledování LOST). Výborný děj s promyšleným plánem na útěk z vězení a hlavně postavy, které zaujmou (jak Scofield tak i záporák T-Bag). Moje hodnocení se vztahuje pouze na tři série, kdyby měl seriál pouze dvě tak jasných 5*, ale takhle jak jsem již psal, úroveň šla postupně dolů, přesto dávám 4*. ()

H4ku11

Je už teraz jedno ako to šlo so seriálom hore dole naprieč sériami, ostal mi len dobrý pocit a spomienka na najlepšie 2 charaktery Michaela Scofielda a T - Baga. V časoch než sa začali vsetci spolu bračekovať vo štvrtej sérii som mal rád aj Alexa Mahoneho a Brada Bellicka. Už sa to moc zamotávalo aj so Spoločnosťou a človek ani nevedel, kto je s kým a za čo. Malo to nejaké nedostatky, ale Wentworthovi som to žral aj s navijakom. ()

filipvrbik

První série je zcela bezkonkurenčí mezi seriály ,jejichž díly na sebe navazují 95%..potom to již lehce upadá,ale stále kvalitní..90% (čtvrtou sérii jsem neviděl) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye