Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

kowalski odpad!

Takovejch hodin projebanýho času abych nakonec zjistil, že jsem koukal na ze začátku dobrej seriál, kterej scénarista (s lobotomií) dokurví to totální slátaniny, který není rovno! Jak se to dobralo k tomuto hodnocení na čsfd mi hlava nebere. kdo tomuhle seriálu dal více jak 3 hvězdy nikdy nemohl vidět všechny epizody nebo je po mozkové lobotomii ()

wollo

Vysoce návykový seriál, u kterého po skončení každého dílu chvíli jen tak tupě sedím a koukám do monitoru a pak pouštím další díl:-) Na tento seriál už bych se ale na podruhé nepodíval, protože bych věděl jak to dopadne. A v tom je právě síla tohoto seriálu, že nikdy dopředu nevíme co se stane, kdo zase umře,... Tolik zvratů co se tam udává je až neskutečné, ale neskutečně zábavné. Jinak první série 5, druhá 5 a třetí, u které jsem v půlce, taky za 5. ()

Janis

první série za 5*, druhá za 3*, třetí za 2* a v jejím průběhu jsem už přestal sledovat, bylo to čím dál natahovanější a nudnější. ()

Rusticulus

Co série - to hvězdička dolů... Kdyby tvůrci ukončili seriál po druhé sérii,zůstal by pro mě nezapomenutelným-s přibývajícími díly ze mě to nadšení opadlo... ()

dawe787

Vysoce kvalitní seriál, který se natočí tak jednou za deset let. Výborná myšlenka hned od začátku, skvělé propracování, herecké výkony, napětí a neustálá návaznost, při které litujete diváky, co musí čekat týden na další díl. Každému doporučuji tento seriál shlédnout a proniknout tak do vězeňského prostředí spolu s našim hrdinou a jeho kumpány, kteří plánují útěk, jenž visí občas jen na vlásku a vše vyvrcholí nečekaně a hraje se pak už ve finále jen o minuty. Tvůrci zaslouží velké uznání a bohužel musím vytknout jen zcela odlišné prostředí v dalších následujících seriích, ale věrný zůstanu. Bravo! Povedlo se na jedničku! ()

GE*O*R*GE

První řada seriálu byla průlomová. Skvělý příběh i herci, divák měl chvílemi nervy jako na vodě. Velkým plusem je i charismatický herec Wentworth Miller. Druhá a třetí řada mi už přišla slabší, nicméně čtvrtá řada vše vrátila do starých kolejí, je plná zvratů, napětí a neočekávaných situací. Prostě seriál jak má být, kdyby byly seriály jenom takové:) ()

El-Barto

První série jsou opravdu nadupané, napínavé a velice precizně natočené. Ale jak mám dobrým (nebo spíš špatným) zvykem, tak seriály podobného ražení se mi velice rychle okoukají a přestávám se zajímat o následující epizody. A právě to se mi přihodilo na začátku čtvrté série, kde jsem neměl touhu dokoukat ji do samého konce. Takže hodnocení je za celé tři + dva díly čtvrté. ()

KOZEL84

Dokonalý příklad toho jak udělat z celkem slušného seriálu natahovanou sračku.Nikdy sem nebyl bůhvíjaký fanda.Když vidím tady 82 a u LOST 79 procent tak sem na infarkt.No jo no u LOST člověk musí myslet. ()

Wawer

Hlavně že to skončilo, Prison Break měl, co do kvality, přibliženě stejný vývoj jako filmová série Planeta Opic nebo Policejní akademie ()

Hyger

Škoda, že zde došlo k tomu, co postihlo třeba LOST - zbytečné natahování děje... První řada byla vynikající, seznámení s tvrdým vězeňským prostředím a nervydrásající chvíle, kdy se připravuje útěk. Druhá se mi taky líbila - svoboda, pronásledování, útěk do Panamy, sjednocení se synem. Třetí řada sice byla hlavně kvůli divákům, ale to panamské peklo SONA se opravdu vydařilo, v čele s autoritativním Robertem Wisdomem. A tady to už měli utnout... Z toho vznikla řada čtvrtá, kde už se kupí šílenost nad šílenost... Navzdory tomu to pro mě bude stále jeden z nejlepších seriálů posledních let. ()

May_tee

První série je nepřekonatelná. Bohužel postupně to ztrácí na kvalitě. Ale i tak jeden z mých Top seriálů. ()

frolish

1. seria - 100%, 2. seria - 95%, 3. seria - 80%, 4. seria - 75% (prvych 12-13 casti 90%, zvysok zufalstvo). Z nespocetneho mnozstva pozitiv a skvelych hereckych vykonov vyzdvihnem najma genialne herectvo Roberta Kneppera (T-Bag) a Williama Fichtnera (Mahone). Sice to islo so serialom ku koncu poriadne dolu vodou, na prve zhliadnutie boli aj season 3 a 4 neskutocna zavislacina (pri ich percentualnom hodnoteni obe oci prizmurene vzhladom na dovtedajsie emocionalne vazby k postavam). Prva - ta je rovnako dokonala stale. _____ Update 2017: 5. seria je sice zlepena tak na silu, az sa clovek musi v prvej epizode smiat, no ked akceptuje tieto zvraty, casti 2-4 su fajn zabavou. Nostalgia za postavami funguje, Middle-East prostredie je zobrazene velmi slusne, atmosfera napinava, miestami sa naozaj bojite o osud hlavnych hrdinov. Cliffhangery sa sypu jedna radost a tak som to daval diel za dielom, no postupne to sklza do coraz vacsieho absurdna, nasa particka celi 5x za diel face to face 1000%-nej smrti a divaka to uz zacne skor otravovat. Linia v Amerike je rovnaka konspiracna zlatanina plna WTF momentov, akoby z oka vypadla zaveru stvrtej serie, ale nejak to ozivenie tvorcovia ospravedlnit museli, no. Skoda len, ze ku koncu dostava stale viac priestoru a ked uplne preberie kormidlo je nekompromisne zabita atmosfera a hlavne posledne zbytky logiky - mindfuckujuce, z vody uvarene zvraty, prichadzaju v takej kadencii, ze cele diane sa stava tak trochu parodiou samou na seba. Po uzavreti (definitivnej dyke do srdca veskeremu raciu) potom ostava divna pachut s otazkou, na co to vlastne cele bolo dobre (kritickejsi divak sa vsak tuto otazku opravnene pytal prinajmensom od tretej serie). _____ Napriek tomuto vsetkemu, "serial, ktory ma naucil pozerat serialy" bude mat s nostalgickymi spomienkami na jeho skvele zaciatky cestne miesto v mojej TOP10 s plnym hodnotenim rezervovane uz nadobro :-) ()

Caaslav

druhá série je až na její závěr (cca posldní 3 díly) našlapanější než ta první, ovšem třetí série...tam už tvúrci melou z posledního a seriál je natáčen jen díky setrvačnosti diváků kteří prison break sledují. Pokud by třetí série byla se svou kvalitou samostatným seriálem, nenatočilo by se více jak 10 dílů......1. a 2. série 5* 3. série 2*...to dává celkové 4* (bez zhodnocení 4. série) ()

Mr.Hudson

Filmy a nebo seriály z vězeňského prostředí mám rád. A zde tomu není jinak, skvěle zachycené vezeňské prostředí se vším co k tomu patří, nádherná a napínavá hudba a když připočtu skvělý výběr herců, jak těch hlavních, tak i záporných tak se zdá , že seriálu nic nechybí. A to je také pravda seriál v první sérii nádherně graduje až do epického finále v podobě útěku. V další sérii můžeme pozorovat naše hlavní aktéry na útěku. Tato série dle mého názoru už lehce ztrácí, protože právě zde chybí to tajemné místo vězení, muklů a bachařů. Ovšem dokážu pochopit, že seriál se musí nějak vyvíjet a útěk je krok dopředu tudíž se přesto dá lehce přehoupnout. Přes co se ale přehoupnout nedá to je třetí a čtvrtá série, ta Prison break dle mého názoru zcela zkazila. Do té doby skvěle hrající herci ( nejvíce bych vyzdvihl výkon Wentwortha Millera) hrají to co je jim řečeno a hrají to dobře, ale s příchodem do nového prostředí ( mám na mysli věznici v Soně) a také s příchodem nových postav jde všechno stranou. Děj se od té doby zdá nekonečný, úplně kontrastuje s vynikajícími díly předtím. Věznice do které je Scofield a další nám dobře známí herci z prvních sérií uvězněni se zdá být spíše nějakým doupětem narkomanů a pouličních rváčů. Pointa zachránit Lincolna Burrowse je už dávno pryč a skoro o nic by nešlo, ale tvůrci záměrně prodlužují a zamotávají každý díl , takže se člověk nevyzná kdo stojí na té správné straně a kdo ne, někdy mám pocit, že to nevědí ani samotní tvůrci. Zdá se, že to nejhorší na tento seriál jsem už napsal, ale omyl tím nejhorším je celá čtvrtá série. Tvůrci si zřejmě řekli, že seriál byl celkem úspěšný a tak proč by netočili dál a právě takhle by se to právě nemělo dělat, seriál by měl mít nějakou myšlenku a ta byla v tomto seriálu již dávno splněna, cokoliv co prodlužovalo děj pouze potápělo hodnocení tohoto díla. Aspoň měli tvůrci tolik slušnosti a seriál nakonec (pro někoho zcela nečekaně) důstojně ukončili. ()

Mallyyy

Napínavý, někdy akční a ''někdy'' romantický seriál. Kde jsem si oblíbil hlavně herce Wentworth Miller (Scofield) a William Fichtner (Mahone). Scofield se snaží pomoc bratrovi, který je odsouzen za vraždu, kterou ''samozřejmě'' nespáchal. A tak si potetuje tělo s plánem ''útěku z vězení''. Dostane se do věznice a ''pomalu'' pracuje na útěku :) ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye