Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

albionlady

Neviem, čím to je, že americké seriály typu Prison Break, Heroes a Lost majú dobrú iba prvú sériu, potom sa to už nedá pozerať. Hm? ()

anulka

Ak máte radi veľa dobrodružstva, napätia, akcie, a trochu drámy a romantiky...Prison Break je pre vás. Ak ste si tento seriál ešte nepozreli, prišli ste o veľa. ()

longercz

Plné hodnocení patří prvním dvěma řadám, hlavně potom té první samozřejmě. Třetí serie byla horší, ale dívat se na to pořád dalo. Čtvrtou jsem dokoukal jenom z takové jakési setrvačnosti a prostě proto, že jsem chtěl vědět jak to vlastně všechno dopadne. Ukončení ucházející, ale zase zdaleka ne tak kvalitní jako úplný začátek. Celkově bohužel skrz celý seriál dochází až k podivuhodně přesnému snižování kvality, ale pokud budu hodnotit jenom to co má seriál v názvu, a to útěk z vězení, tak ten je opravdu geniální, asi nejlepší co jsem já viděl. ()

Orina

Seriál je naprosto podle mého gusta, pokud milosrdně předstírám, že končí dvanáctým dílem čtvrté sezóny, protože to co se děje potom, je podobné pověstnému dortu pejska a kočičky. První a druhá série - seriálové blaho - napínavé, dramatické, skvělé postavy (vyjma dvou hlavních, kterým jsem do poslední chvíle nepřišla na chuť - třesoucí se kolena z Millera se jaksi nedostavily). Ve třetí sérii mé nadšení tak nějak opadlo, Kostarické vězení mě nijak nenadchlo, nové postavy povětšinou na pěst. Čtvrté série jsem se bála kvůli recenzím, ale do dvanáctého dílu jsem měla pocit, že sleduju něco jiného než všichni ostatní. Opět jsem vrněla blahem - zápletka zajímavá, děj napínavý. Od třináctého dílu radši přestávám komentovat. Výmluvné už je to, že jsem těch posledních dvanáct dílů zatím nedokoukala a co hůř …. vůbec se mi ani nechce! Nejoblíbenějsí postavy: T-Bag, Bellick, Mahone, Abruzzi, Kellerman. ()

Strmda

První serie geniální(100%), druhá držela pořád vysoký standard(90%), třetí je prakticky slabší opakování jedničky(70%) a čtvrtou jsem celou nikdy neviděl, jen jsem si bohužel našel čas na poslední díl, a kvalita je tak na urovni ordinace v růžové zahradě. ()

Blowler

První série byla pecka. Charaktery i děj měly náboj, puzzle solving postupně gradoval. Druhá série malinko ztratila, ale objevila se jedna velice zajímavá postava, za mě spokojenost. Třetí to opět nakopla, i když se tu už objevil náznak zbytečné komplikovanosti (asi kvůli další sérii). To, co ale předvedla série čtvrtá, bylo hrozný. Začátek byl slibný, ale mám pocit, že se šel v půlce natáčení série projít scénárista do parku, kde mu skripta rozfoukal vítr. Papíry posbíral i s bordelem co na zemi našel, neobtěžoval se je ani seřadit popořadě a jen si řekl: No co, tak to pojďme nějak doklepnout. Naprostá překombinovanost, stupidní zvraty, zbytečná hra na city, nová postava na hlavu + dost zvláštní výběr herce. Epilog v podobě Final Breaku radši ani zmiňovat nebudu. 1 - 90%, 2 - 70%, 3 - 80%, 4 - dafuq? ()

dandy11

1. série je jeden z nejlepších seriálových zážitků vůbec. Bohužel, co ho hází do průměru, jsou série následující :/ ()

Hartigan

U mě asi nejlepší seriál vůbec, co se týče napětí a atmošky obecně... Už jen kvůli tomu, že mě provázel celým gymplem, kdy jsme s borcem u skříněk vedle probírali, jak to vypadá a jak to příště bude. Wentworth Miller byl génius a intelektuál, Dominic Purcell herecké poleno jako obvykle, co zrovna dorazil z natáčení třetího Bladea. Dále Amaury Nolasco a Wade Willians jako držáci napětí. Nesmíme zapomenout na postavu T-Baga od Roberta Kneppera, jenž si toho úchyláka taky pořádně užil a pak z něho těžil i v následujících letech. První tři řady výborné, pak všechno čím dál víc začalo skřípat. Ale tak to už bývá, když jsou scénáristé v úzkých a neví si rady, ale studio chce, aby se vyždímalo co to jde. ()

Dm1tr1j

Seriál som celý pozrel až po dlhých rokoch od jeho uvedenia a príjemne ma prekvapil. Keby tam bolo menej tej umelej americkej napínavej sračky tak je to ešte lepšie ale celkovo bol príbeh akčný aj keď stále vlastne šlo dokola o to isté. Ideálne by bolo keby zostrihali prvých 5 sérií na nejaké 2 a tú poslednú nechali ako bola. ()

Urukhaj98

S01-S03: Seriál, jehož první řada se může beze studu řadit mezi velikány televizní renesance jako 24 hodin, Alias nebo Ztraceni. Ani druhá řada není dle mého názoru špatná, jelikož docela dobře pracuje se změnou prostředí. Třetí řada už ale letí kvalitativně střemhlav dolů a to tak výrazně, že jsem neměl odvahu se pustit do řady čtvrté. 6/10 ()

catt

chabou zápletku natahovanou přes únosnou míru nevyváží ani slušné výkony herců. i kdyby zdejší hodnocení mělo odrážet pouze postavení mezi seriály, stejně je to silně nadsazené. ()

Gardenboy

Lostu som dal 5, tomuto nemožem dať ináč .... Je to jedným z vrcholov dnešnej seriálovej produkcie ... Zopár logických dier to má, ale inak bezchybné. 10.4.07 - pozrel som prvý diel druhej serie a nejako sa mi nechce pozerať ďalej. Och zlatá prvá seria ... 20.08.2007. Druha seria ma nakoniec dostala. Po pomalom rozjazde to nabralo dych, zaujimavu psychologiu postav, zapletene vztahy a na moj vkus kopu kopu nelogicnosti a blbosti (prisita ruka, az neuveritelne a caste uteky pred policiou, plno plno vaty v niektorych dieloch). Druha seria na 3,5 a tak celkov znizujem hodnotenie na 4*. Najlepsie spracovana a zahrana postava je jendoznacne T-Bag. Takeho hajzla, ktoreho musim zaroven aj lutovat som uz dlho nevidel. 1.11.2007 : Jednoznačne najslabšia seria zatial, tých nezmyslov je tam proste moc a je to už príliž vykonštruovane ... Bohužial ... ale úroveň to stále ako tak drží úroveň takže s prižmúrenými očami ostanem na 4* zatial. 1.4.2008: Tie štyry hviezdy tam sú len za prve dve série ... tretia je slabých 3. Už je to nereálne, blbé, hlúpe, pritiahnuté za vlasy... ()

Lukasfox

Tak tenhle seriál sem schlidnul za dva dny,možná sem magor ale tak už me nic dlouho nechytlo, proste to nešlo po dile vypnout ale musel sem pustit další jak to či ono dopadne, vyborne promyšlené a co je nej plus serialu vyborní charismatičtí herci...snad do jednoho a nikdy žádná nuda... Nejlepší zuahraniční seriál co sem kdy videl to bezesporu jedine minus bylo pro me že konec první sertie, žadný konec nemá...človek čeká 22 dilu jak to vše dopadne a ani se to nedovím...tim me tvurci vyložene zklamali... ()

pistik

To, že bude mať seriál s pribúdajúcimi sériami klesajúcu tendenciu sa po geniálnej a originálnej prvej polovičky prvej séria dalo viac-menej čakať. Štvrtá séria, hoci je v nej pomerne veľa WTF momentov je však práve po prvej sérií tou najlepšou a to hlavne vo výborne stvárnenej postave generála Krantza. Dokonca by som povedal, že pokiaľ nerátame niektoré momenty z prvej série, tak potom (spoiler) práve scéna s jeho popravou na elektrickom kresle je jednou z najsilnejších a najľudskejších (čo sa týka emócií) momentov celého seriálu. Viaceré postavy (hlavne ústredná dvojica) mi pripadali príšerne a neuveriteľne zahraté, z čoho mi vychádza, že najlepšie herecké výkony prejavili Robert Knepper (T-Bag), Peter Stormare (Abruzzi), W. Williamson (Bellic) a za druhú sériu W. Fichter (Mahone). ()

marshall

Unavuje mě, jak všichni porovnávají serial Prison Break s Lost, protože si jsou podobné asi jako Simpsonovi a Přátelé a ještě víc mě ničí to, že většina lidí tady tvrdí, že se to někde v půli první serie láme a laťka seriálu klesá. Nevim, jestli tady jeden člověk opisuje od druhýho anebo, jestli všichni četli stejnou recenzi (která mimochodem skutečně je, a se kterou nikdy nebudu souhlasit) a dělají rozumy. Prison Break neni vůbec přemrštěná fraška, anebo já nevim co, je to seriál promyšlený do nejmenšího detailu s originálním námětem. Pět hvězdiček, kdyby šlo šest, dám šest. SBOHEM ()

chlebos

Seriály mě moc neberou. Kromě sexu ve městě, Simpsonů, červeného trpaslíka a futuramy mě nic nebavilo. Lost mě přišel nudný a zbytečně natahovaný a 24 zbytečně hypovaná. Prisonbreak mi půjčil kolega, že prý je to dobré. Po první a půl sézoně, které jsem dokoukal asi tak za 3 DNY musím říct jo je to bomba. Je mi jasné, že to není dokonalé ale seriál který mě bavil i 8 HODIN v kuse je prostě super. ()

LordMysti

Druhá série již není to pravé ořechové jako první, ale i přes to je to vynikající moderní seriál, který vás vtáhne a nepustí. Těží především z výborné atmosféry, kdy se sžijete s hlavními postavami, které se snaží uprchnout z vězení, potažmo stále utíkají a snaží se současně dokázat svou nevinu. Sice klišé, ale opravdu zručně a působivě natočeno. ()

kokes

První serie (zejména zhruba prvních 7 dílů) se pohybuje na úrovni mezi 4* a 5*. Teď jsem dokoukal druhou serii a bohužel musim konstatovat, že z toho začíná bejt pěkná slátanina. Takže bohužel...3*. A po prvních dvou dílech 3.serie končim s PB definitivně...ufff.:-) Tady všichni viděli jen první serii, že je hodnocení furt kolem 90ti %?? ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye