Útěk z vězení

• USA Prison Break (více)
USA, (2005–2017), 63 h 43 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Paul Scheuring

Hudba:

Ramin Djawadi

Série(5) / Epizody(90)

cure

hodnotenie po prvej epizóde tretej série: Už aj tak vyborný dej z prvej série sa v druhej ešte viac zamotal. Ak predpokladám, že všetky série (a je jedno či ich bude 3 alebo 6) majú mať spolu nejakú súvislosť, ťažko hodnotiť jednotlivé série samostatne, v ktorých sa môžu niektoré skutočnosti javiť ako úplne nelogické blbosti, nasilu pospájané v jeden veľký guláš, ktorý (a toho sa bojim najviac) uz nebudú vedieť ani ujovia scenáristi rozumne vysvetliť a nakoniec sa teda dozvieme ze ten náš Michael bol predsa len nejaký experiment a ako súčasť nejakého vládneho projektu to bolo všetko okolo len zohrané, aby mohli sledovať hranice ľudských možností dostať sa z krízových situácií, alebo niečo podobné. DÚFAM, ŽE TAKTO TO NESKONČÍ, alebo podobnou kravinou. Zatiaľ si ten seriál držal vysokú úroveň podľa mňa aj kôli tomu, že je to jednoducho dobre natočené, zostrihané, zahrané a naviac so zaujmavým dejom v atraktívnom prostredí a pre mnohých možno stále uveriteľným dejom. Mám obavu podľa prvej epizody z tretej serie, ze tato už pôjde asi úplne dole vodou a ľudia to budu pozerať, len zo zotrvačnosti. Ak by touto epizodou začala prvá séria, tak sme všetci nadšený, aký výborný seriál to začína (hoci ten systém vo veznici Sona je už skutočne asi viac z nejakého scifi filmu), ale nato že čo všetko sme už videl v prvých dvoch sériách sa mi začína zdať, že sa už z celého Prison Break stáva pomaly, ale iste dojná krava a začína sa ťažiť z už overeného. V závere epizody 3x01 keď …..však sami uvidíte čo… som začal mať pocit bledomodrého dejavu a že už začínajú robiť tvorcovia seriálu zo mňa vola. Ako jednému z mála ľudí sa mi druhá séria páčila snáď viac ako prvá a to aj kôli tomu, že dej sa po prvej sérii niekam posunul a bolo to celé o niečom inom, ale stále to navzájom súviselo a tvorilo to jeden celok. Je pravda, že PB2 pred koncom série, bolo tlačenie dopredu silou vôle, ale napriek tomu som na to civel s otvorenou hubou. Treťou sériou sa mi zdá, že začína úplne nový seriál, s tými istými hercami a tak to teda mali aj spraviť. Ak už nevedeli ako ďalej, mali to ukončiť po druhej sérii a nabaliť sa na novom seriali s novým názvom. ALE možno sa mýlim a tretia séria ma ešte prekvapí a budem si musiet sypať popol na hlavu. To je zatiaľ všetko. Po zhliadnutí celej tretej série komentár zaktualizujem o nové postrehy a snáď dôjde aj k tomu popolu na hlave. ()

salamandrr

Tak mám za sebou 1. serii.... a musim říct, že je to naprosto super, byl sem napnutej jak kšandy na kalhotách nejtlustšího chlápka na světě(mimochodem ten vážil 610kg),když Michael utíkal po kabelu. Celý seriál je velmi svižný a narozdíl od LOST nestaví pouze na nevědomosti diváka a neustálé eskalace nutnosti vidět další díl, ale i na vtipu, dokonalém zpracování vlastního útěku... když občas přehlédnu nějakou tu nesrovnalost(třeba, že by jeden pytlík peroxidu naprosto vybělil obleky pro magory,rychlotvrdnoucí beton by jistě přilepil koberec a měl jinou barvu než ten stávající a taky si neodpustim, ten tlustoprd-bachař nemá na sobě čepici, tak nevim kde ji Michael při vstupu do blázince vzal...)tak se zde vše propracovává do nejmenšího detailu.A samozřejmě se mi setsakra líbí herečka co hraje doktorku, a ta co hraje právničku taky neni k zahození...stejně jako údajná manželka.... no to by bylo na dlouho 8) ()

Amgis

Zatím co jsem viděl tak dost dobrý, ale uvidíme kam se to posune v dalsich dilech a radach! Skvěle napínaví seriál ()

Meiers

No za první serii 5 hvězd. Úspěch první zmršili tvůrci v druhé, kde mám pocit se šilo hodně horkou jehlou. No a o třetí serii jako o komerčním natahováku se snad ani rozepisovat nebudu. Wentworth má charisma jako prase a jenom doufám že ho brzo uvidíme v nějaké pořádné roli. ()

bolf!k

nevim ze ste z toho takovy udelany, hlavni typek je fakt borec, jeho vlastnosti, ci nemoce z nej dela superhrdinu kterej zdola kazdou prekzaku, nevim....po desetu dilech sem prestal tuhle kktinu sledovat, podle me doceal shit. ()

Tryman

Zpočátku velmi dobrý seriál, skvěle propracovaný scenář, zajímavé zápletky, napínavý děj, který vám nedovolí přestat koukat. Jenže pak přišla druhá série a kvalita šla strmě dolů. A s každou další sérií je to horší a horší. Škoda, kdyby Prison Break skončil po první sérii, maximálně v půlce druhé, mohl to být jeden z mých oblíbených seriálů. ()

Grimlok

V poslední době je málokterý americký seriál výborný. Útěk z vězení je další nepovedený. Celá první série by se dala natočit jako jeden film se stopáží kolem 100 minut. Jsem zvědav kdy seriál skončí. PB je sice mnohem lepší než Lost, ale víc než dvě hvězdy si stejně nezaslouží. ()

pepa3rd

První série byla bezesporu vynikající a zasloužila by si plné hodnocení. Scénáristům ovšem nedošlo, že měla být také poslední. To co předvádí od druhé série je jen smutné natahování k nekonečnosti děje a mučení fanoušků, marně toužících po napětí jedničky. Pro mě obrovské zklamání. Cekově 60 % ()

foundation

Prva seria bola genialna..5...druha bola stale super...5...tretia uz bola o poznanie horsia ale dala sa..4..no ale stvrta uz nema spolocne s povodnym prison breakom zhola nic a aj ked sa snazia stale udrziavat napatie a niektore sceny su podarene ten scenar je nieco tak otrasne ze to absolutne nedava zmysel a stala sa z toho obycajna otrasna telenovela ktora bohuzial velmi vyrazne zasahuje do konzistentnosti predoslych serii a robi z nich taky isty nezmysel..takze ODPAD maximalne jedna hviezda. ()

lxbch

Komu se zdá mé hodnocení vysoké, zde je vysvětlení mé: 1. řada 5*, 2. řada 3*, 3. řada 4*, 4. řada 3*. Osobně bych něměl nic proti tomu, kdyby seriál skončil po první sérii. Vidím to jako dnes: bylo zkouškové období, termíny klepaly na dveře, ale ty byly zamčené a za nimi já hltajíc PB! Mile mě překvapil a mým největším oblíbencem první série se stal Peter Stormare alias John Abruzzi! ()

Mashak

Na tomhle seriálu si cením hlavně toho, že byl ukončen když měl, a že neskončil vyloženým happyendem! Jinak skvělý nápad, se skvělými hereckými výkony a krasnými ženami. Věčná otázka: Kdo je hezčí? Právnička, doktorka nebo nájemná vražedkyně? Odpověz si sám. ()

Carthorias

1. Série - 90% - Napínavá, chytrá a vynalázavá varice na téma vězení. 2. Série - 70% - Stále ještě těží z nápadů první řady (to jak má Scofield naplánovaný útěk skrz tetování neskončil ve vězení), ale vedlejší dějové linky už začínají lézt na nervy. 3. Série - 60% - Pár dobrých nápadů, ale jako celek je to bohužel spíchnuté moc horkou jehlou. 4. Série - 20% - Dejte jim proboha už pokoj! Neuvěřitelný propad v kvalitě, čím více se blížíte ke konci seriálu, tím to jde do stále větších sraček, scénáristi tahají králíky z klobouku jak na běžícím pásu a neuvěřitelností to trochu připomíná telenovelu. ()

Stíba

Do doby příchodu Dextera moje jasná seriálová jednička. Kvality první sezony jsou nezpochybnitelné, podle mě jedna z nejlepších seriálových sezon všech dob. Druhá a třetí sezona si u mě stále drží vysokou (možní díky setrvačnosti první sezony) ještě pětihvězdičkovou úroveň, čtvrtá sezona místy více či méně pokulhává. Žádný seriál mě nikdy tolik nevtáhl, nikdy jsem se tolik netěšil na další díl a na další sezonu. A T-Bag? To se musí vidět.. Tenhle útěk to sou vážně nervy v kýbli. Jsem moc vděčný tvůrcům PB za to co stvořili, vždy budu na tento již ukončený seriál vzpomínat s láskou... ()

Ziggy Zagg

Po delším rozmýšlení přeci jenom dám 4 hvězdy. Originální a akcí nabitej seriál autoři zcela znehodnotili čtvrtou sérií. Připadal jsem si jak na divadle Járy Cimrmana - " Chlapče nejsem tvůj otec, ale jsem tvůj bratr !!! " - " Já nejsem tvá sestřenice, ale jsem tvá matka ... synku " , do toho pár znovuzrození a měl jsem co dělat, abych ten závěrečný guláš dojedl až do konce. Když budu hodnotit první 3 série bylo by to 85%, čtvrtá 50%. Velmi mě v seriálu bavila postava T-Baga v podání R.Kneppera, ten si v té své zvrácené roli úplně rochnil. Spolu s Williamem Fichtnerem (agent Mahoney) v poloze potácející se na temné straně hnán pilulkami - nejlepší herecké výkony. ()

cerbygerby

Tak tohle je asi nejlepší seriál který jsem viděl.. Hltal jsem každou vteřinu a těšil se na další pokračování.. Naštěstí jsem měl všechny 4 série pohromadě, takže jsem si je mohl pěkně užívat a nečekat týden na další díl.. Opravdu povedené a promyšlené od začátku až do konce. ()

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye