Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

Silence

Průměrná žánrová jednohubka, která nemá nic co by jí povýšilo nad obyčejnou, trochu zamotanou (ale hodně průhlednou) detektivku. ()

Johny_fork

SPOILER ALERT: V 99% procentech filmů by toho šéfa na konci nechal být, zavolal chlapíkovi z vnitřního a šéf by zčernal v base. Ale Keanu Reeves ho jednoduše odkrouhne, ačkoliv je pouty připoutaný k zábradlí (již počáteční scéna s korejci, kdy měl první ránu a kosil je nemilosrdně do zad mě dostala), drsná nota mu kurevsky sedí, hraje přirozeně a já mu zobal z ruky (po 3 letech od Constantina opět ukázal, co v něj je). Street Kings jsou chytrým počinem, s vynikající špinavou atmosférou, která se neustále stupňuje a až do konce divák nemá nic jisté. ()

murakamigirl

Áno, áno!!! Konečne nadupaná rola pre Reevesa od doby komiksového Constantinea! Nejednorozmerné, zachmúrené, húževnaté postavy, čo sa nepekne často s niečím vnútorne bijú a nezaradili by ste ich práve do kasty nepoškvrnených, tak tie mu svedčia čertovsky (povedzme ako Neovi jeho čierne okuliare, ktoré tu mimochodom budú úspešne oprášené, s úpravami pre kráľa ulíc pravdaže). Akonáhle sa Reevesovi otvoria ústa, dýchne na vás predzvesť zrelej drsnosti, niečoho moc povedeného a moc cool. (Prvá hovorená scéna ukončená bitkou je úžasná.) A že to bude povedené a ultracool, si môžte písať, alebo kašlite na písanie a radšej to šírte! Trio Reeves- Whitaker- Laurie tomu neustále dolieva explozívnu šťavu. Kráľ ulíc však ostáva neohrozený a ostáva pekne napáleným Reevesom s nedočkavým zásobníkom a hlavňou, čo nejde vychladnúť. Koľko že to rôčkov ubehlo od Nebezpečnej rýchlosti? Nie málo, nie málo, ale tento chlapík je stále nebezpečný a rýchly, no hlavne, stále mu to budete žrať s rovnakým potešením, to ako minimálne. Žiadne extra šoky od rozuzlenia nečakajte a táto cesta ulicami L.A. a policajnými mozgami bude príjemná. ()

Terva

Hudba : Graeme Revell. CITÁT - Vole, policajti jsou jako plevel. Jeden vytrhneš a dva další zasraný vyrostou. ()

moviesfan

Od Street Kings jsem očekával poměrně hodně. Z drtivé většiny to bylo asi díky hereckému obsazení, které nezní vůbec špatně. Film nabídl poměrně slušnou dávku akce, (alespoň pro někoho) překvapivý zvrat. Kdo má rád ,,střílečky", tak si přijde určitě na své. Film se mi líbil a to, co jsem od něj očekával, bylo téměř splněno. ()

JohnCZ

Typická ayerovka se zkorumpovanejma poldama v ulicích LA a opět to náramně šlape. Má to pevnou režii, Keanu jako nezastavitelnou mlátičku, která se s ničím moc nesere, a je to natočené tak hezky příjemně drsňácky po staru, že mi ani vlastně nijak zvlášť nevadil možná trochu zbytečně překombinovaný a přesto trochu předvídatelný a ničím originální scénář. ()

Suzie05

"Oči máte jako otazníky. Oblíkáte se jako beloši, mluvíte jako černoši a auta máte jako židi. Tak jak mám vědět, co jste za zabedněné, šikmooké psožrouty, když to vy sami nevíte." ()

joehot

Taková jednohubka na téma korupce u LAPD, která, především díky Keanu Reevesovi, nezklame, ale ani nějak extrémně nepotěší. ()

Marek1991

Nemám rád filmy, kde dopodrobna rozoberajú nejaké veci o ktorých divák nemá ani zdania. Je to dobré na dedukciu, premýšľanie, o tom, že aj tvoji najbližší, čo sú s tebou roky môžu byť zlé charaktery, ale film napokon skĺzne k priemeru a tí, ktorí sa zdajú, že majú vyššie ciele, napokon bojujú len o peniaze, slávu, moc a väčšina z obyčajných vojakov, policajtov si nevie domyslieť, že šéf ich len využíva. Na začiatku ma zaujalo, keď sa hlavná postava Tom Ludlow rozpráva s Kórejcami: "Obliekate sa ako bieli, hovoríte ako čierni, jazdíte ako židia, kto má tušiť, čo ste za žltých požieračov psov." Na tomto vtipe o multikultúre som sa celkom zabavil. Film je akčný, má svoj scenár, Keanu všetkých vybije, všetko končí akčným šťastným koncom, teda pre mňa ani nie, kedže vraždenie neuznávam zo žiadnej strany, ak sa to dá riešiť inak, na začiatku samozrejme zomiera nejaká dobrá postava, ktorú postavy chcú pomstiť alebo aspoň uctiť jeho pamiatku, herecky pekné, ale takýchto filmov tu už bolo a do toho tajný pozorovateľ, ktorý je nad vecou v osobe Hugha Laurieho. Je to dobrá ukážka toho, ako to môže byť v polícii a že treba rozmýšľať po celý život a vedieť prekuknúť dovnútra osôb. Dobré, ale ohúrený som nebol. ()

corpsy

David Ayer vo svojej koži a vo vlastných vodách. Jeho kriminálky, či už napísané, alebo zrežírované, dali tomuto majstrovi oboru šancu na réžiu DC veľkofilmu SUICIDE SQUAD. Je ale ťažké posúdiť, či všetko, čoho sa Ayer dotkne, je zlato. Vlastne skoro nič. Teda z môjho pohľadu. Je to proste chlapík, ktorý svojmu remeslu rozumie, ale jeho diváci by si predsa len priali iný prednes. Lepší scenárista, ako režisér. ()

Pishin

David Ayer miluje zapadle ulicky L.A., zkorumpovane policisty, fetaky, cernoska ghetta, zbrane, drogy a umi se bravurne v teto latce pohybovat. Natocil dalsi film na podobne tema jako Training Day, kteremu David napsal scenar, diky tomu si neodpustim srovnani a rekl bych, ze tento snimek byl jiz vypilovanejsi a vyspelejsi nemaly podil na tom ma scenar od esa Jamese Ellroye(L.A. Confidental) a David zustal prozmenu u reziserske stolicky a zvladl to skvele. Takze pokud mate chut na poradnou adrenalinovou krimi, kde se ani chvili nenudite, tak smele do toho. Ps: skvely hudebni doprovod.. ()

PauloZ

Keanu mě zase dostal v naprosto nekompromisní roli poldy! Příběh perfektně vystavěný, akční, napjatý a konec perfektně překvapivý. Chválím také Foresta Whitakera za roli zkorumpovaného fízla. Pro mě jeden z nejlepších filmů roku! ()

Marsik

Pěkný povedený napínavý akční snímek, který nás zavádí do světa korupce a násilí v řadách těch, co by měli životy chránit nejvíce - policie. Ukazuje nám, že korupce a vliv organizovaného zločinu do státní sféry je čím dál tím silnější. Ale pokud budu brát film z pohledu běžného nenáročného diváka, tak jsem byl spokojen a byl jsem (jak já s oblibou říkám) v napětí :) 75% ()

kikuka

Pekné poctivé 4/5. Veľmi zručne urobená police story o policajtoch chrániacich policajtov. Main point síce nie je originálna, ale zručnosť réžie, ako i voľba farebnosti, niektorých skutočne vydarených záberov a šikovne zvládnuté akčné sekvencie, ako i dialógové party, dvíhajú Street Kings nad hranicu priemeru. Dvojica Ludlow (Reeves) a Diskant (Evans) tak trochu pripomína Buda Whitea a Eda Exleyho z L.A. Confidential a ono ani samotná hlavná zápletka nie je vzdialená (ale tak to sa dá nájsť aj viac takých, že áno ;-) ). Evans ma potešil a najmä, Forrestko Whitaker dostal zasa raz rolu, ktorú si môže vychutnať a ktorá mu umožňuje hrať. Bodka. ()

ladko

Veľmi vydarené akčné krimi. Reevesovi to v roli drsňáckeho policajta sekne a vlastne všetci herci hrajú výborne. Hlavnú rolu však hraje príbeh-pekne zamotaný, napínavý, nenudiaci a so zaujímavým vyústením. Akcia je veľmi dobrá a pôsobí reálne. Možno to nie je na to plný počet hviezd, ale ja ich rád dám, pretože v rámci žánru mi tento film ponúkol všetko, čo som od neho očakával a možno ešte viac. Btw- záverečný záber, prehodenie pút pri tej skvelej hudbe - fucking awesome. “So we’re just gonna go in there and kill 'em?” - “No, I’m gonna ask them some questions...Then we’re gonna kill 'em.” ()

Zayl

Přinejmenším pěkná podívaná s výborným hereckým obsazením, založená na vděčném tématu zkorumpovaných policistů. Nechybí zde vynikající přestřelky, děj plný zvratů, který není zdržován zbytečnými dialogy a Hugh Laurie, jako polda z vnitřního, je třešničkou na dortu. Poctivé čtyři hvězdy. ()

agentmiky

Další skvělá detektivka.Je pravda,že takových detektivek se točí hodně,ale zrovna tato se mi líbila.Velmi se mi zamlouvala postava Toma Ludlowa,kterou zahrál Keanu Reeves(nikdy jsem si ho nedokázal představit v jiné roli než v Matrixovi,ale postavu policajta zahrál více než dobře).Ze začátku to vše vypadá tak jednoduše,ale pak se to začíná zamotávat.Jeho parťáci nejsou taková kvítka,jak se zdají.Ti jsou v tom namočení až po uši a Ludlow to bude muset vyřešit,ale samozřejmě nejdříve si bude muset koupit dvě vodky.Závislák jeden.Hodnocení:80% ()

verbst

David Ayer si po užasných Harsh Times zase natočil něco o zkorumpovaných policajtech. A zase to má říz. Trošku to kazí ten ukacenanej konec. PS.: A zapoměl sem dodat, že žeru to prostředí ve kterým se to odehrává. Rappeři, černoši a vůbec. Southeast Centrum LA Compton [http://en.wikipedia.org/wiki/Compton%2C_California] (The Game a Common se tu mihli a pasovali jak pekáč na prdel). 85% ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)