Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

pasqviL

Film ponekud nudny, cekal jsem vetsi zabavu. Rozhodne ale nejhorsi na celem filmu je cesky dabing, ktery zesmesnuje nemecky akcent ()

Light_

Z povahy Captaina je jasný, že to je suchej, marnej, slušňáckej a ničím nepřekvapující superhrdina. Z tohohle film jsem ale zjistil, že to je i naprostej dement (a ještě k tomu panic, haha!) - aneb když mám letadlo, který nesmí narazit do města a jsem nad mořem, tak počkám, dokud nenarazím na nějakej ledovec a místo moře to naperu do něho. Tyhle marvelovky snad měly primárně bavit již dospělejší publikum a ne nějaký 8mi letý děcka který u toho nebudou ani trošku přemýšlet. No abych to zakončil je to sranec jako hrom. Jedna hvězda za Peggy, druhá za shovívavost vojáků hydry, že nepostříleli americký vojáky, i když předně naběhli jak stádo prasat. ()

Martanecek007

Už předem jsem věděla, že tento hrdina mi nebude po chuti. Nejsem totiž ten pravý opravdový fanda avengerů, prostě superhrdinů. Jejich úžasná schopnost přežívat je prostě nereálná a já bych trochu té reality chtěla. Když tedy opominu v tomto filmu kostým hrdiny, který mi přišel od začátku do konce prostě úsměvný, tak i celkově film mě něčím zvlášť neohromil. Je to hodně "fantas-magorie", která se mi do paměti asi zareje, a to jen kvůli štítu a ouškům (či co to mělo být), jenž byly součástí prvního kostýmu Kapitána Ameriky. ()

blondboss

Ale tak zas až taký priemerný film to nebol, ako to tu vyzerá podľa komentárov a hodnotení. Hlavne komentáre typu Verbal tu naozaj nepatria, ale tak koľko ľudí, toľko chutí. Ja musím dať štyri hviezdičky už len kvôli vychrtlému Evansovi v začiatku príbehu. Som sa vcelku kvalitne na tom udrbával. A samotný dej nič moc a kopec klišé, ale tak akčné scény stáli vcelku za to....takže dáme slabé 4 hviezdičky, nech nežerem....70 % ()

gotham

Bohužel ze všech Avengerů je mi Captain America nejmíň sympatický, a to nezměnil ani tento veskrze průměrný film. V porovnání s Iron Manem, Thorem nebo Hulkem (zejména po obsazení famózního Ruffala), je zkrátka příliš obyčejný a nezajímavý. Nepomáhá tomu ani Evans, který opět v porovnání s Downeym, Ruffalem nebo Hemsworthem zkrátka nemá takové to hvězdné charisma, vždyť on i ten Hawk-Eye by mu nandal. Možná kdyby třeba právě Renner hrál Captaina Americu, byl by zajímavější postavou. Nevím, jak je na tom v komiksu, protože ty já nečtu, ale filmově je to slabota. 50% ()

gefr

Kapitána jsem nikdy neměl rád a vůbec jsem nechápal jak mohl takový superhrdina vzniknout. Zde jsem dostal parádní vysvětlení a konečně jsem ho pochopil! Zasazení do moderního světa se taky vysvětlilo, takže za mě mise splněna. ()

J.Mayen

Film jehož hodnocení pro mě visí na vlásku a hraničí mezi 1 hvězdičkou a odpadem, možná si to čase rozmyslím a své hodnocení na odpad opravdu změním, američané se stávají mistry propagandy, Goebbels by jim mohl závidět. ()

Matamoroz

Tak nějak jsem si zvyknul, že každý druhý film, který natočí v Hollywoodu v posledních pár letech je adaptace marvelovského komiksu. Scénář typu nacisti-okultismus-sci fi-superhrdina, proto není ničím nový a překvapivý, spíš je to pěkně obehraná písnička. Vizuálně hezky zpracovaná, předvídatelná a celkem stravitelná. Je dobré mít v zásobě pár oddechovek, ale chtělo by to už taky něco originálního. ()

PaTeXx

Téměř perfektní až na pár detailů jako je např. anglický jazyk v německy mluvených pasážích. Co se týče odhodlání, je na tom Kapitán Amerika dost dobře. Celkové hodnocení se mi víc než zamlouvá. Tím pádem musím marvelovku ohodnotit chvalitebně, na kterém má podíl i Alan Silvestri. ()

Wurths

Filmy z historického období, třebaže sci-fi, je podle mne značně těžší nafilmovat. Je zde totiž potřeba vystihnout atmosféru určité doby a určitých míst, což se právě u Capa příliš nepovedlo. Nedokázal jsem se do filmu vžít a ztotožnit se s čímkoli v něm. Je to prostě suchý a poměrně špatný kousek mezi skvosty Marvelovského univerza, které jinak považuji za skvělé. Je to také nejspíš jediný z Marvel filmů, který si už nikdy nepustím. ()

ESNYR

Tak není to úplně blbý film, ale nedá mi to abych nezmíňil 2 velké nelogičnosti, které mě napadly během sledování. PRVNÍ : po té co je zastřelen doktor se dozvídáme (od sličné ženy která se hodně ovládala aby kapitána nepřeblafla hned po zkončení pokusu) že jediný způsob jak vytvořit další supervojáky, je pouze v kapitánově krvi. Teda nechci být za debila, ale armáda, si nedělala poznámky z výzkumu a kapitánovi daly všechen lektvar a nic si nenechaly v zásobě ? Co to je sakra za výzkum, když k němu neexistují žádné desítky kopií a nebo stovky vzorků ? DRUHÁ : když už teda všichi vidí že kapitán je fakt úspěch, tak se nikdo ani nesnaží ho někam zařadit, nebo vyzkoušet co umí a hned se ho zbaví tím že ho dají do nějakého souboru. Experiment který se vydařil ! Tyto dva nesmysly, mi nedávají jinou možnost než snížit hodnocení a dát prvnímu avengerovi jen 2 ušmudlané hvězdy. ()

vodkasesemte

I already burned - Hes making me cry - Im looking for the qualities beyond the physical - Hes stil skinny - May I you ask a guestion? - Just one - Ausburg - Most ppl forget that the first country the nazis invaded was their own - After the last war my ppl struggled, they felt weak, they felt small - And than Hitler come along with the marching … and the big show and the flags - Member of inner circle - Hitler uses his fantasies to to inspire his folllowers (youtubko) - There is great power hidden in the Earth, left here by gods, waiting to be seized by a superior man - Strong man who has known power all his life, may lose respect for that power - But the weak man knows the value of strength and knows compasion - Wagner - Probably too late to go to the bathroom, right? - Hydra couldnt grow no further in Hitlers shawod - Fondue? - Fondu-ing - Carbon polymer (to zní dobře) - Vibranium - Vibration abrorbent (a používý osvědčený nylon) - I HAD HIM ON THE ROPES - I dont eat meat - What about cyanide, does it gives you rumby tommy? - Schmid believes hes walks in the footsteps of the gods - The sanity of the plan is of no consequence - Arrogance may not be a uniguely american trait, but I must admit, you do it better than anyone. But there are limits - Lack of nose… - I CAN DO THIS ALL DAY - OF COURSE, YOU CAN, but unfortunately I am on a tight schedule - Im not kissing you! - Yet you wear a flag and think you fight a battle of nations! - I have seen FUTURE, Captain. There are no flags - Not my future - Proč ty bomby jednoduše nevypustil nad oceánem a mohl bezpečně přistát… ()

Drozdo57

Najnudnejší Avenger v najnudnejšom Marvel filme. Hnusný počítačovo zmenšený Chris Evans s gigantickou hlavou je nafúknutý v obrovskom papiňáku a stane sa... ...armádnym modelom? A potom vezme do jednej ruky frisbee a do druhej pištolku a vrazí to predným vchodom do hlavnej základne nepriateľa. Vážne? Kto si myslí, že Kapitán Amerika v takejto pozícii je zaujímavá postava? A vôbec, kto si myslí, že Kapitán Amerika je vôbec nejako zaujímavá postava? ()

harycek

No , že bych toto nehodnotil je divné když jsem si koupil originál DVD!!!Velmi pěkně provedené dobové kulisy a mysteriózní útvar "Hydra" byla to vcelku pěkná pohádka , ale o válce !! ()

otamat

Nevim, mozna je to jen momentalni stav mysli, ale ted jsem asi po "5te" shledl tento film. Mozna neni na skodu trochu rekapitulovat a nastavit zrdcadlo po delsi dobe. Kolik "Avengers" filmu jsme shledli, kolik "DC" omylu jsme oplakali? Captain America se mi libil strasne moc uz "na prvni dobrou", ale v sousasnych realiich je to proste bomba. Zkuste shlednout a porovnat. Toto je proste spicka a za tim si stojim. ()

swinevenca

Kapitán Amerika (2011) 68% - Hrdina (steroidovej Mirek Dušín) -** , support (pár vojáků s nejlepším kámošem, vykopávka Tommy Lee) - *, kočenka (na tanec nadržená rádoby agentka) - odpad!, tokání - odpad!, záporák (po opětovné nesmrtelnosti bažící Elrond) - ** , akce (válečná vřava, vrhání štítem)- *** ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)