Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Trinculo

Dobré to bylo. Nostalgický americký hrdina opět vypuštěný v době, kdy Amerika dostala další ránu - snížil se její úvěrový rating o jeden stupeň. Scéna s prodejem dluhopisů tak dostává zvláštní satirický náboj. Chce se zvolat: "Kde jsi, Kapitáne Ameriko ? Pomůžeš nám zase ?" ()

awastrman

Zábavné a to nejen díky opět vynikajícímu hereckému výkonu hlavního záporáka Hugo Weaving, ale především i proto, že tento film si na nic nehraje, a rád si i sám, ze sebe umí udělat srandu. Vynikající konverze jednoho z nejlepších komiksových hrdinů z produkce Marvel na Filmová plátna, jen příště by to chtělo trochu chytřejší zápletku, ale i tak 80% a nápad s Hi Hydra, ten mě dostal ;-) ()

Wladimir78

První část filmu se mi líbila (byť mě to děsne kazil funící tlouštík na vedlejším sedadle .. no, nakonec sem si přesed :) Velmi příjemná retro atmosféra, přiměřeně pozvolnej nástup a stvoření Capa se pak ve zbylých dvou třetinách filmu podivně rozmělnilo a ztratilo to štávu a tah na bránu. Ne že by tam bylo málo akce - spíš naopak - ale taková nijaká, žádná pasáž kdy Cap objevuje svoje schopnosti, sžíva se s nima. Dramaticka pasáž (aka trauma ze ztráty) taková odfláklá. Scenárista se snažil do filmu nacpat až příliš moc, což se logicky muselo projevit na úkor kvality. Finále nemastný neslaný. A samozřejmě, až teď zmiňuju - pokud ste alergičtí na hvězdy a pruhy a vojáckej patos, tak pak druha pulka filmu je jedna velká bolest :). Osobně jsem se jakž takž dokázal od tohoto oprostit, neb sem věděl co mě čeká, ale stejně je toho moc a moc vážně pojatýho ( i když pasáž s Capovým využitím ve vojácký propagandě je kouzelná). Režie v první části slušná, druhá půlka se snaží nahánět scénář, což se samozřejmě projevilo. Střih - tak tady se to projevilo především - některý akce (hlavně ta finální) nastříhaný skutečně dementně, že člověk nevěděl co se vlastně deje ... Herecký vykony samozřejmě ok, Evansovi ta role sedla jak prdel na hrnec, Weaving DTTO, herci ve vedlejších rolích taky v pohodě (hlavne Tommy Lee Jones si to dost užíval :)) 3D solidni. ()

Reloadet

Chvílemi jsem si myslel, že sleduji novodobou Xenu, ale dalo se to překousnout . Pro toho kdo stojí o pěkně strávený večer, je tento film vynikajícím řešením. ()

Carlos.Meo

Výborná blbina, která samu sebe bere s pořádným nadhledem. Hugo výborný, Tommymu tyhle charaktery sedí a Evansovi bych toho kluka z Brooklynu taky věřil. Vtipné, akčně bláznivé a zábavné. 75% ()

collapse

Jedna hvězdička za to, že jsme cestou do kina koupili pěkný kozačky ve výprodeji, jinak mi bohužel po hodně dlouhé době bylo líto peněz i času vyhozeném na tomto filmu. První třetina ještě byla koukatelná, ale pak to bylo čim dál horší, střih šílenej, jak začala akce, tak to hned utli, postavy k smíchu, dialogy taktéž, hudba na jedno brdo, megapřehnanej americkej patos, bože můj. Tenhle film já opravdu nedoporučuju...možná tak dětem do 8 let. ()

Zirael

Ale tak jako dalo se na to koukat. Je to příjemná komiksová oddechovka s parádními kulisami. Obzvlášť se mi líbila ta propagandistická pasáž s prodáváním dluhopisů. Byla jsem na představení s dabingem (protože teď v Brně snad ani nic v originálním znění nedávají) a za sebe můžu říct, že mi dabing přišel katastrofální. ()

spawnxp

Překvapivě dobrý retro, trochu hodně hellboyovský, což mi vůbec nevadí. Stylově skoro čistý, dokonce s nadhledem. Například s posledníma x-menama (X-Men: První třída) naprosto nesrovnatelný. Tohle je kvalitní zábava. Snad jen Hugo Weaving si mohl nechat svůj xicht až do finále - jeho hereckej styl je rozhodně působivější než ta trapná červená maska. ()

Thomak

Škoda první půle. Přerod slabocha v zachránce Ameriky a potažmo celého světa neměl šťávu a celkem mě nudil. Zbytečně dlouhé, celkem o ničem. Druhá půle je jízda zatraceně v jednoduchym stylu, nechybí jí nadhled a když mezi výbuchy a smrští střel proskakuje Captain America za doprovodu fanfár nebylo k dokonalosti daleko. Další plus-odkazy na komiksový svět a filmy všeho druhu taky potěší. Heil Hydra!!! ()

Mickel odpad!

Souhlas s Verbalem. Hlavní postava slizky nesympatická a tak nějak mne začíná vytáčet ten americký patriotismus a snaha vzbudit v divákovi pocit, že jsou jediní, kdo je schopen zachránit svět a jak jinak než vojenskou silou. Pokud se podíváte na fakta a zjistíte, že jedním z hlavních sponzorů Ády Hitlera byl Prescott Bush (otec G.Bushe staršího) a že se po vstupu USA do války na lidkých obětech významně obohatili rodiny diktující současný svět (Rockefeller,Rothschild a další ) vyjde vám z toho další falešná sračka z Hollywoodu ukazujíc, že láska a pochopení nemá v současném americkém filmu své místo............jsme civilizace topící se v krvi, vychvalujíc její zdroj...........Shame on you ()

Element2

Mnozí z Vás si asi řeknou, že od toho filmu jste čekali něco víc. Když si ale vezmu, jak je tento komiks starý a je to přeci jen dělané podle předlohy, tak mě to dost oslovilo a jako fanoušek Marvelu, musím dát velký palec nahoru. ()

vofo

Slabsi 4 hvezdy za prijemnou atmosferu, "uprimneho" Tommy Lee Jonese a fajn akci. Dalsi prijemny Marvelovsky produkt. ()

dawe3

I WANT YOU FOR U.S. ARMY aneb Uncle-Sam-Needs-You styl tady proste funguje. Jo a závěrečný titulky jsou paráda. ()

mouzi

Celkem standardni film ve svem zanru, budu jej brat jako trailer k The Avengers, kde snad budou diky Robertu Downeymu Jr. mnohem propracovanejsi dialogy a hlasky. ()

Bornd

Celkem povedený film. Skvělý příběh a akce ,když zapomenete vše co jste věděli o 2 světové válce. ()

Hucocaky

Skvelá dobrodružná pecka a parádna komixovka, koniec ma dostal, elegantne premyslené na Avengerov sa veľmi teším. Pekný príbeh a zápletka opäť niečo nové. + perfektné soundtracky ! V komentári budem pokračovať u Avengers. ()

ArMinO

Možno som čakal niečo iné, ale myslím si, že tu sa nie je o čom baviť. 85% Teším sa na The Avengers. Dúfam, že to nebude prepadák. :) ()

sankacoffee

Není tak vtipný jako Spiderman, geniální jako Tony Stark, charismatický jako Thor, zběsilý jako Hulk a jeho partička do nepohody se co do síly a destrukce nevyrovná té z X-Menů či Fantastické čtyřky. Není se čemu divit, je to přece jen v očích současnosti postarší pán s morálkou americké vlastence, válečného hrdiny, který má srdce na pravém místě a u něhož nemůžete být na pochybách, že nikdy nesejde na temnou stranu síly. Síla ideálů v retro stylu a neposkvrněného hrdiny, to má šmrnc a jedinečnost....teda víceméně jen v první půli filmu. Po zrození hrdiny a jeho procitnutí přijde na řadu akce a u ní jsem si až nebezpečně často říkal "to už jsem někde viděl". Navíc viděl mnohem mnohem lepší. Scénář nepokulhává, je klasický jak jen Kapitán Amerika může být, ale kamera, režije, zvuk...to co před nimi dělali jiní, dělají taky a hůř, až to bije do očí. Sakra, dynamika akce je v určitých fázích sakra v pr****. Štve mě to. Je toho vážně škoda. Avengerům věřím a věřím i Kapitánu Americe, že svůj part zahraje znovu stejně dobře jako ve svém filmu. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)