Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

bozka10

Tuto neni o čom!Fantastické výkony vsetkych hercov,neskutočná brutalna atmosféra počas celeho filmu.Najlepší thriler vsetkych čias. ()

Flopik

Konečne zhliadnuté a páčilo sa mi to. Myslím že písať dlhý komentár je zbytočné a tak len poviem, že dialógy Hannibala a Clarice sú famózne tak isto ako aj pohľad Anthonyho. Škoda že nebolo ukázaných viac tých nechuťáren a na plný počet ma to až tak nechytilo. Ale silné 4* rozhodne dám. ()

TheSpearCZ

Líbila se mi ta jedinečná deprimující atmosféra, kterou Demme udržuje po celou dobu filmu, stejně tak jako výborný herecký výkon dvojky Hopkins/Foster, kteří si oba naprosto zaslouženě došli pro Oscary, ale mě to prostě nedostalo tolik, jak asi mělo, ačkoliv věřím, že vidět tenhle snímek v kině třicet let zpátky, tak to také vidím jinak. Zklamán nejsem, ale očekával jsem něco více, možná nějaký ten šokující závěr na styl Se7en, které je minimálně o třídu výše. Slabší 4* ()

poet

Žiadny prequel sequel ani ine seriálove spracovania nedosiahli ani zďaleka kvality tohto filmu.  Sir Hopkins dosiahol maximum jeho postava a interakcie je Jodie Foster sú zlatý klenot svetovej kinematografie. Vznikol najcharizmatickejší záporný hrdina ktorému dokonca musíte držať palce. :) Tento film som videl svojho času tolko krat že by som mohol citovať jednotlivé pasáže ale časom nestráca na svojej sile tak Spartakus alebo Kleopatra na poli historických filmov boli určitým spôsobom míľnikom tak Mlčanie Jahniat alebo Sedem sú na poli krimy... Schválne som odkladal písanie tejto recenzie aby som mal nejaké skúsenosti s písaním a mal nejaký svoj štýl a môžem s kludom povedať že ani po viac 30 rokoch od svojej premiery táto snímka na svojej sile nestráca snad sa to nezmení ani 50 alebo 100 rokov :) ()

Mania

Úžasný film, z trojice filmů o Hannibalovi (čtveřice pokud počítám ten z Hannnibalova mládí), kterou jsem zatím měla možnost vidět, byl tenhle nejlepší. Anthony Hopkins je prostě bezkonkurenčí. Líbí se mi propojení již zavřeného vraha a jeho snad i pomoc při hledání nového. No a konec, tak ten je jasně pozitivní. ()

filmator

Důkaz, že i konzumní literatura se dá zpracovat vysokým stylem. Plíživě děsivá atmosféra, postupná gradace vyprávění, panoptikum divných postav... Tenhle snímek změnil definici thrilleru a nebýt jeho, kdo ví, jak by vypadalo slavných Se7m. Anthony Hopkins už v pozdějších filmech o Hannibalovi nedosáhl bravury, kterou předvádí v Jehňátkách. ()

xkupka07

Pro mně největší horro, co jsem kdy viděl. Snad proto, že jsem ho viděl jako malý kluk v kině(bylo mi 10). Ani nevim, kde rodiče vzali odvahu tak mladého mě vzít na film toho typu do kina, když mi zakázali Tah s Jezdcem. Už v životě se nebudu tak bát. Škoda, ten večer nezapomenu. Masterpiece!!! I kniha. ()

Herman

Miluju knižní předlohu i její filmové zpracování. Takže za skvělý filmový zážitek 5* - Qui pro quo Clarice. A ač sira Hopkinse hluboce obdivuju nechtěl bych se s ním setkat řekněme na nějakém temném místě... ()

Lúca

Podle mého názoru opravdu nejlepší thriler, což dokazuje i množství ocenění, které film obdržel. Mistrovské dílo J. Demma, jakožto i hlavních herců. Myslím si, že nám nezbývá nic jiného, než obdivovat postavu Hannibala za jeho propracovanost a jedinečnost, stejně tak i A. Hopkinse za vdechnutí duše této mystické postavy. Bez jeho charisma by Hannibal nebyl ani poloviční. ()

RadimFišer

V dnešních dobách normální obvyklá detektivka, která přinesla světlo k doméně známého zabijáka zavřeného za x dveřmi. Psycho thriller. Spousta krve a policajt v mrtvole v roli anděla. Popisy psychických nemocí, které způsobují to největší zlo světa. Ano, film má grády a je na místě, kde má být. Ale já nemohu tak srovnávat, ještě jsem totiž neviděl Zrození Hannibala Lectera...dávám 4 hvězdy. Film již dnes nemá originalitu a zpracování se mi zdálo vizuálně ošidné a nedoladěné. Měli bychom ho posunout níž. Reálnou pozici vidím kolem 80 místa. ()

Cecilka

I po několikerém zhlednutí stačí vidět obal filmu a už se mi naskakuje husí kůže. I když pro mě Antony Hopkins bude v každém filmu už navždy doktorem Lecterem, lepší životní roli si nemohl vybrat. Přemýšlela jsem dlouho, ale žádná kloudná výtka mě nenapadla, a tak můžu Mlčení jehňátek s klidným svědomím prohlásit za jeden z nejlepších filmů, co znám ()

Petrus1

Vím to naprosto přesně! :-) Knížku jsem četla na dovolené. Bylo to v roce 1996, 1997 nebo tak nějak. Nevím, jak jsem se k ní doslala, ale četla jsem ji bez přestání dva dny. Nešla jsem ani k vodě, byla zavřená v pokoji a četla a četla a četla. A když na mě máma promluvila, lekla jsem se tak že jsem jí tou knížkou málem praštila a málem jsem se počůrala :-) Byla jsem naprosto unešena a o tom, že existuje nějaký film jsem neměla ani páru. Asi po půl roce jsem na něho konečně narazila a hltala každou vteřinu a říkala si teď přijde to, teď to...Je pravda, že sice hodně věcí nepřišlo, ale i tak se Mlčení jehňátek stalo na dlouhou dobu mým nejoblíbenějším filmem. A Jodie Foster a Anthony Hopkins mými oblíbenými herci. A to i kdyby v ničem jiném už nikdy nehráli. A vždy, když ten film budou dávat, budu ho hltat znova a znova. A knížka? I když jsem ji četla vlastně jen jednou, pořád zůstává moji nejoblíbenější. A jakási nostalgie, která na mě dolehla při psaní tohoto komentáře, mě nutí, abych ji opět oprášila a připomněla si i ty momenty, které ve filmu chybí. Jenže do knihovny mi přibyl Kmotr, tak se o její prvenstí trochu obávám...asi nechám Dona Corleona ještě chvíli u ledu :-) Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete ()

Gastovski

Určitě velmi kvalitní krimi thriller s úžasnou atmosférou, dnes zcela určitě už kultovka. Vynikající zpracování podtrhávají herecké výkony Hopkinse a Jodie Foster. Přesto, jako by něco chybělo. Snad větší konfrontace Starlingové s vrahem? Na závěr bych chtěl, napsat, že "novější" díly, které jsou docela zavrhované, jsou na stejné chvílemi na vyšší úrovni. Dle mého názoru, je mlčení jehňátek vychvalováno až moc. ()

kesty

Tri hviezdy, 70 percent. Hopkins hral vynikajuco, Fosterova uz menej, avsak az na par scen som sa cely film hrozne nudil. Myslim, ze ma viac zaujala hocijaka Kriminalka (Miami, New York, LAs Vegas), pretoze toto bola nehorazna nuda. Hopkins mal v ociach nieco naozaj neprijemne a Buffalo Bill bol vo svojej transsexualnej scene podfarbenej hudbou Goodybye Horses nazoaj mrazivy, ale to su jedine dve veci, ktore mi z tohoto filmu utkveli v pameti. Sorry, genialita tohoto filmu pre mna zostala nepochopena. ()

Platom

Mlčení jehňátek není špatným filmem, to zdaleka ne a dá se říct, že ve svém žánru patří mezi filmy o lepší kvalitě. Ovšem neřekl bych, že je ve svém žánru tím nejlepším, co je možné vidět. Děj je velice pozvolný a často předvídatelný, alespoň u mě tomu tak bylo a k tomuto filmu jsem se dlouho nemohl odhodlat a to zvláště kvůli pomalému začátku filmu. Hudba není nějak strhující a napětí by se rozhodně krájet nedalo. Ovšem musím vyzdvihnout herecké výkony, bez kterých by tento film byl jen slabším odvarem, toho co je nyní. Abych pravdu řekl, měl jsme nejspíše přehnaná očekávání a tak jsem mírně zklamaný a hodnotím film slabšími 4* ()

jasanka

Asi to udělalo to, že jsem film viděla dost „pozdě“, v době plné mnohem děsivějších thrillerů. Přišlo mi to jako nudné, pomalé, prázdné. Bohužel. ()

rusty09

Všichni mi říkali, jak je to nechutné, přitom hlavní podstatou filmu jsou dialogy, které mě né že by nebavily, ale když jsou víc jak půl filmu, docela to už po čase nudilo, ale jinak supr film. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

včera

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)