Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

Formiczz

Anthony Hopkins v roli nechutně skvělého dr. Lectera, ze kterého přeběhne mráz po zádech nejednomu divákovi. Ani mě nepřekvapuje, že si Hopkins i za pouhých 15 minut na plátně odnesl Oscara, protože si ho plně zasloužil. Strhující film o masovém vrahovi, který je stíhán mladičkou agentkou FBI a psychopatickým dr. Lecterem. Palec nahoru, film, který jen tak neomrzí. 5* ()

Scott67

Tenhle film měl prostě štěstí. Všechno si tak nějak "sedlo". A vznikl nádherný film se skvělou a neopakovatelnou atmosférou o jejíž neopakovatelnosti jsme se mohli přesvědčit koneckonců sami, shlédnutím Hannibala. Červený Drak ještě jakž takž uhájil kvalitu. Ale je nutné zmínit. že jak Jehňátka, tak Drak se drží knižní předlohy, kdežto Hannibal svoji literární předlohu skoro poplival naprosto nesmyslně jiným koncem a možná proto to musel být propadák. Ale zde se hodnotí film Mlčení jehňátek a ten je prostě skvostný a hotovo. ()

andydufrsn

Jeden z nejlepších hereckých výkonů vůbec – Tonda Hopkinsů se, podle mýho, měl původně narodit jako psychopatickej vrah, ale na poslední chvíli si to pánbů rozmyslel a udělal z něj herce! Ale film samozřejmě nestojí jenom na úžasném Hopkinsovi, bezchybný příběh, plný ohromného napětí je úžasnej! Ne-li ještě lepší! ()

Mistake93

HLÁŠKY Z FILMU : (Hannibal Lecter volá Clarice Starlingové.) Hannibal Lecter: Tak rád bych si s vámi popovídal, ale na večeři mám starého přítele. Catherine: Pojď, mazlíku. Mám pro tebe ňami ňami papání, pojď sem. Mazlíku, seš tam nahoře, ty hajzlíku? Pojď si pro to. Hodnej pejsek. ()

kratajirka

Nervóznější jsem byl snad už jen hodinu před výsledkem státních zkoušek. Naprostý trhák v krimi horor žánru. Pan Hopkins je fenomenální v každém filmu, který odehraje. ()

Makaan69

Bohužel jako horor to není přiliš působivé, ale líbí se mi to, je to fajn. Dal bych tři hvězdy, ale přidám čtvrtou za výkon Hopkinse. ()

Ganka

Po velmi dlouhé době jsem se odhodlala ke shlédnutí snímku, přestože horory nejsou můj oblíbený žánr. S potěšením mohu konstatovat, že se jedná o unikátní dvouhodinový zážitek. Syrový, bez příkras, podkreslený podmanivou hudbou. Dokáže fantasticky vtáhnout do děje. Mezi Hopkinsem a Foster to ve filmu neuvěřitelně jiskří, každé gesto má svůj význam. Geniálně promyšlený i sehraný kousek. ()

Griffith

Po třetím nebo čtvrtém zhlédnutí nyní konečně naplno doceněno. Mlčení jehňátek je naprosto fantasticky vystavěný psychothriller s řadou překvapení, je nacpaný silnými scénami, které jsou dodnes napodobovány jinými, a každá filmařská složka je tu dotažena do naprostého maxima a přispívá k neobyčejnému zážitku, při kterém divákovi běhá mráz po zádech. Pokud by se dalo něco vytknout, tak je to místy nepřesvědčivá Jodie Foster, zepár nelogičností (na druhou stranu některé scény by bez nich nemohly být tak cool) a podle mého mohlo být finále strašidelnější, kdyby brýle s nočním viděním měla Starlingová a divák netušil, odkud Buffalo Bill přijde. To vše ale s radostí odpouštím, toto je opravdu jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Cezar209

1991...hmmm 90te roky. mlada neskusena ale sikovna studentka na akdemii FBI dostava priestor realizovat sa a realne ohmatat a porovnat teoriu v ktorej je vynimocne dobra s realitou praxe. fosterova a hopkins vytvorili dvojicu ktora dala zabrat vsetkym krimi fanusikom. na jednej strane mladost, idealy, tuzba po sebarealizacii a na druhej strane ujety sialenec, byvaly psychiater, masovy vrah a kanibal....ako pomyselny partnerska dvojica na psychologickom zaklade vzajomnej "spoluprace". samotny zaporak filmu v podobe masove vraha, ktory zabija zeny a stahuje ich z koze hral max 3-4 husle v pribehu aj ked to pri nom zacalo aj skoncilo. krasne psychologicke krimi, ktore urcite patri do kazdej filmoteky. o tom, ze sa nerozplyvam nad tymto filmom len ja svedci aj 5 oscarov - nie nahodnych. ()

Tereza11

Rozhodně stojí za to vidět tento film v originále a ne nadabovaný, oba herci skvělý....Nejlepší film dané doby, konkurovat mu může, ale jenom trošičku Sedm... ()

prasecak_cz

Dokonalý film, krimi, thriller/horror se skvělým obsazením. Geniální Hannibal Lecter, buranka Starlingová, tajemný Buffalo Bill. Skvělé obsazení, neskutečně autentické herecké výkony. Silná atmosféra a zážitek z filmu 5*. ()

PavolJay

Moje hodnotenie by pravdepodobne bolo iné, keby som videl film v dobe, v ktorej vznikol. Žiaľ, prvýkrát som ho videl v roku 2016 a bol som veľmi sklamaný. Pár nepríjemných záberov nestačí na dobrý film. Jediné, čo sa mi naozaj páčilo bol výkon Anthonyho Hopkinsa. Scény, kde bol on, boli jediné, ktoré ma skutočne bavili a jeho útek bol fantastický. Ostatok filmu mi prišiel nudný. Po tých ódach čo som na Mlčanie jahniat počul, to bola veru bieda. ()

Wiceman

Vskutku fenomenální hororový krimi thriller. Film o vrahovi co stahuje mladé a tučné ženy z kůže a poté si z nich dělá oblečení.... to je fakt maso. Do toho tu máme nováčka v řádách FBI Clarice Starlingovou, která dostane svůj první případ, na který rozhodně není připravená. Bude tedy potřebovat pomoc. A pomoci se jí dostane .... od neskutečně charismatickýho psychologa/kanibala Hannibala Lectera. Film tak temnej, že by se ta temnota snad dala i krájet, že pokud netrpíte na chronické deprese, věřte mi, z tohohle filmu možná i jednu dostanete. Prostředí šílenejch vrahů vás pohltí a už nepustí. Výborné obsazení, výborná hudba dělá z tohohle filmu jeden z nejlepší filmů všech dob. Jasnejch pět hvězd. ()

PanIncognito

Anthony Hopkins a jeho výkon v tomto filmu zůstává v paměti snad navždy. Jde o jednu z nejlépe zahraných rolí vůbec! Díky tomu je tento horor jedním z nejlepších všech dob. Ta genialita a zdvořilost v kontrastu s psychopatismem je prostě úžasná! Tento film, který ani na moment nenudí stojí za to vidět... takto ohromující snímek se vidí málo. :-o (viděno s 1. dabingem a s 2. dabingem) ()

Batwayne

Od prvej sekundy do poslednej časti tituliek som bol v strehu, vytržení a údive z tohto neskutočného kúsku. Mlčanie jahniat je jednoznačne najviac napínavý film ktorý som videl. Perfektne nastolená atmosféra a prítomnosť vraha (aj nepriek tomu, že sme o ňom vedeli málo, stále bolo Buffalo Billa cítiť) Ešte treba podotknúť obdivuhodnú J.Foster (a krásnu zároveň) a pološialeného A.Hopkinsa. Výkon týchto dvoch mi ostane ešte dlho v pamäti, ostatne ako celý film. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

včera

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)