Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

Marshall007

Filmu jako takovému velice není co vytknout, tak nějak si představuji správný thriller, ale Jodie Foster jsem nemohl vystát po první půlhodině. ()

Mana

Film, jež stojí za shlédnutí v kterémkoliv desetiletí. Nejen, že skvěle graduje, ale po celou dobu udrží divákovu pozornost. Vynikající scénář, výborný zvuk, hudba a režie, a ještě lepší herecké výkony. Zakomponují-li se tyto prvky do jedné rovnice, vyjde jednoznačně Mlčení jehňátek. ***** ()

bratr_jezek

Mrazivá hutnost vězení dýchne nejen na mladičkou agentku. Uhlazený a tajemný Lecter jí pomáhá odhalit zrůdu, která unáší oběti a šije si z nich kostým. Sám je však také monstrum, což se ukáže v efektivním finále jeho útěku. Zdařilý film hodný následování, bohužel ani hannibalovi, ani Červenému drakovi se na skvělou atmosféru navázat nepodařilo. ()

mechulice

Perfektní thriller s vynikajícími herci, z nichž je nezapomenutelný zejména Anthony Hopkins coby dnes už opakovaně zvěčněný kanibal Hannibal Lecter, se ujal své role výborně v doprovodu úžasné Jodie Foster. ()

pauledgecomb

Beze sporu jde o jeden z nejlepších hororových snímků. Anthony Hopkins hraje dnes již proslulou postavu doktora Lectera tak přesvědčivě, až z toho mrazí. Donutilo mě to podívat se i na ostatní snímky o Hannibalovi, které však už z daleka nejsou tak povedené. ()

Dancihal

Výborná podívaná. Neuvěřitelný herecké výkony...ale prostě Hopkins je Hopkins.......nesmrtelná tato jeho role a zahrál jí jako nikdo jiný...a nikdo jiný by to už lépe nedokázal!!! Byl to jeden z mých prvních brutálních filmů co jsem viděl. Mohlo mi být 11 nebo 12.....otec to tenkrát někomu vychvaloval a tak když jsem byl sám doma tak jsem vytáhnul VHSku a dal si tenhle filmový zážitek....tenkrát to pro mě bylo opravdu silné kafe :)) Super snímek!!! Palec nahoru ()

Plechovka95

Úžas, potkat pana Hopkinse jako doktora Lectera asi mám hodně stažený půlky, tento film byl úžasný, napnutá jsem byla od začátku do konce a rozhodně stojí za zhlédnutí :) ()

Bacileus

Kromě faktu, že se jedná o... No je to zkrátka to, jak ti, co skutečně rozumí filmu, označují za kumšt, mě tenhle film vyděsil. Je pár slušných filmových hajzlů, ale málo který je tak děsivý a obdivuhodný, jako Hannibal Lecter. On je zvrhlou obsesí, která mě táhne k tomuto filmu, čert vem oskary. ()

damapo

Tak nevím. Kvality tohoto filmu asi nevidím, pokud tedy nějaké má. Já viděl jen obyčejný kriminální film. Prvních 10 minut mě bavilo v očekávání velkých věcí vzhledem k místnímu hodnocení, ale ono nic. Opravdu, musím jít proti proudu s názorem, že to byla blbost. ()

Kosir

Je pozoruhodné jak sugestivně působí příběhy, jimž se nedostává logiky a reality. Lid chce být klamán a v tomto případě skvěle. Moc se o to nepochybně zasloužil Anthony Hopkinks a vůbec nebylo poznat, že Fosterová není na kluky. Byla výborná. Knížka se mně dostala do ruky později a přiznám se, že pokud bych měl hodnotit ji, tak bych hlediska reálnosti dal maximálně jednu hvězdu. ()

JARDAHONDA

Jeden z nejskandálnějších, nejpůsobivějších a nejd´ábelštějších kriminálních thrillerů všech dob, u kterého zažijete mrazení v zádech. Pětinásobný držitel Cen Akademie = 100% ()

MattCorman

Velice kvalitní film o Hannibalovi, který napomáhá mladé detektivce s případem seriového vraha. Příběh je velice propleten, ale skvěle zpracován a výkony obou hlavních herců Hopkinse a Jodie Foster jsou naprosto vynikající. Tento film patří do mé TOP. Nejlepší scény jsou vždy s Lectorem, ale i scény s transvestickým masochistou, jsou vynikající. Atmosféra filmu je temná a místy až horová. Není část filmu, která by byla nějak nudná. Asi jeden z nejlepších filmů 90 let. Hodnocení 90% ()

wooblood

Tento film mě inspiroval k přečtení téměř celého díla tvůrce předlohy, Thomase Harrise. Filmů o psychopatech chrlí Hollywood celou řadu, ale ne vždy se tvůrcům podaří natolik vystihnout zdravé napětí, v tomto případě se docela zdárně vyhýbali obyčejným lekavým scénám, které už v tomto žánru často vykazují známky obehraných klišé. Výkon hlavních protagonistů je též excelentní, zejména výkon Anthonyho Hopkinse, které mu jsem jeho roli skutečně věřil. Těm divákům, kteří mají rádi napínavé filmy a horory bez zbytečných potoků krve lze tento film jednoznačně doporučit. ()

Regeindy

Opravdu ukázkové převedení knižní předlohy na filmové plátno a zároveň jeden s pilířů novodobé kinematografie. Všech 5 Oscarů bez debaty zasloužených. ()

robert.poch

Clarice Starlingová (Jodie Foster), nadaná studentka akademie FBI, patří k mým oblíbeným knižním postavám a mohu s potěšením sdělit, že také k filmovým. Thomas Harris je zatraceně dobrý spisovatel a nebylo možné, abych Clarice nelitoval a nefandil té křehké ženské duši okopávané ze všech stran drsným světem. Clarice měla pár přátel, dokonce žila i svůj vlastní život, ale až do chvíle setkání. A teď k filmu. Sérový vrah kanibal Dr. Hannibal Lecter pod taktovkou režiséra Jonathana Demme ožívá a nebýt Anthonyho Hopkinse jeho démonického hlasu, výrazu tváře, lesku očí – myslel bych si, že knižní Lecter byl jiný, ale teď vím, že filmový Lecter je předloha čirého zla v té nejkrystaličtější podobě. Je celkem pochopitelné, že film získal pět oscarů. A pokud chci něco zjistit o člověku…, ne opravdu ne, ten štěkot pudla z betonové díry ve sklepě Gumbova domu je příliš hlasitý. Hned se vrátím, jen co dokončím nějakou práci. ()

Hanes749

Film stoprocentně splnil moje očekávání. Skvělé herecké výkony hlavních představitelů, atmosféra hutná. Pro mě neznámý režisér Demme natočil něco nevýdaného. A závěr také pěkně vyhrocený. Skvělý film! ()

pekkanik

Občas hluchšie pasáže, ale to je asi tak všetko, čo sa dá vytknúť. Vynikajúci Hopkins, veľmi dobrá Foster, bravúrny Levine. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)