Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

bloks

Hopkins v životnej forme. Skutočne neuveriteľné, ako ujde z väzby. Posledný záber na ulicu, ako sleduje svojho bývalého vyšetrovateľa, nepotrebuje žiadne ďalšie vysvetlenie... Je jasné, ako to s ním dopadlo. ()

Yellow23

Horor a thriller? Vážne? Možno na tú dobu. Teraz dosť slabé na svoj žáner. Veľké sklamanie na to, že to má 90%. ()

ASSteroid

Tohle je pro mě srdcovka. Film jsem viděl nespočetněkrát, knihu louskám znovu a znovu dokola. Úžasná atmosféra celého filmu, skvělá Jodie Foster a skutečně neskutečný Anthony Hopkins alias Dr. Hannibal Lecter. ()

jakub.bystra

Kriminálky opravdu nemusím, když už, tak musí být opravdu špičkové. Mlčení Jehňátek je asi jediná taková vyjímka. Hannibal Lecter se stal jednou z mích nejoblíbenějších filmových postav. Jodie Foster se díky tomuto dílu stala asi má nejoblíbenější herečka. U mě teda o dvě třídy vyšší a propracovanější dílo, než tolik oslavované Se7en (a to mám proklatě rád Morgana Freemana), kde byl závěr poměrně předvídatelný. Nevím, jak tento film popsat. Prostě, pokud jste ho neviděli, rozhodně si ho sežeňte, ať už máte rádi krimi-filmy nebo ne. Nebudete litovat. Jen, od kdy je pane bože tenhle film hororem? Někdy ty uvedené druhy žánrů u daných filmů fakt nechápu. ()

Elanornegra

Velmi zaujimavo prevedeny psychologicky horor aj thriller zaroven. Jodie vyborna, ale Antohny Hopkins bol genialny, klobuk dole. Dej spociatku nie prilis jasny, ale zaver stal zato 90% ()

BranuliQ

Vynikajúci triler plný napätia. Touto jednoduchou vetou by sa dal opísať tento film. Samozrejme, len "vynikajúci triler" nestačí na 5*. No to by platilo len vtedy, ak by som nebral do úvahy herecké výkony, tie boli totiž také úchvatné, že som dokonca zabudol, že pozerám hraný film, skôr ničím nefalšovanú skutočnosť. Z Hopkinsa išiel strach, veril som mu všetko, čo vypustil z úst a Fosterovej nevinnosť v tom nervydrásajúcom závere ma prinútila sa o ňu dokonca báť. Spolu so Se7en ozajstný klenot tohto žánru. ()

Mountain

Film, který se stal prakticky legendou svého žánru. Anthony Hopkins tu podává téměř životní výkon a Jodie Foster mu zdařile sekunduje. Film není určen pro slabší povahy a opravdoví znalci zjistí, že se filmaři nechali inspirovat několika masovými vrahy, zejména Eddiem (ten, co šil obleky z lidské kůže). Napětí se stupňuje a film lze jen těžko předvídat, násilí není samoúčelné, logika je dobře promyšlená a zajímavý konec, nad kterým se někteří usmějí. Ale usnout se budou bát všichni. Zejména scéna s vanou je opravdu "hustá". Pokud toužíte po tom vidět opravdu dobrý a drsný horor, pusťte si to. Nezbývá než doporučit. ()

Rasanda

Abych řekla pravdu, čekala jsem víc. Očekávala jsem trochu více krve, mrtvol a kanibalismu před kamerou. Ale nikdy to nebylo pořádně vidět. Navíc postava doktora Hanibala mohla být více zdefinovaná a režisér si s ní mohl více pohrát. Neříkám, že to bylo zlé, zvlášť na rok 1991, ale když už je něco horor, tak to má mít grády. Podle mě byly polovičatá, jak myšlenka, tak zobrazování obětí sériového vraha. I když musím uznat, že Anthony se pro tuto roli narodil. ()

AndreiRanger

Pět hvězd tehle kousek nedostal jen proto, že jsem se cítil konsternován ještě týden potom co jsem ho viděl... Ikdyž by to měl být spíš důvod, dát jich šest :-) Podtrženo sečteno, tenhle film vás rozhodně v klidu nenechá. ()

ferda12

Atmosféra by se dala krájet. Snímek potěší snad každého. || „TAK CO CLARICE, PŘESTALA JEHŇÁTKA KŘIČET?” ()

StaryMech

V Americe se přiházívají roztodivné, v Česku nevídané věci ; přesto žádný soudný našinec nemůže brát vážně to, co se před jeho očima odehrává v "Mlčení jehňátek", sporném a vlivném filmu, který jeden kritik vystihl jako béčkový vzrušoun převlečený za áčkový strašoun. Ve volně povlávající, od zákonů logiky osvobozené obrazotvornosti scénáristy a režiséra nesmysl stíhá nesmysl, přistoupí-li však divák na jejich kejkle s příběhem a jím samotným, může si užít technického provedení, výkonů dobře vybraných herců a především atmosféry, mimořádně účinně zasahující jeho nevědomí. Zvlášť časoprostorová koláž v poslední třetině a následný souboj chytře napínají a zvrácenost v rozmanitých podobách, pochybné krevní řečiště díla, většinu nás "zdravých" znuděnců spolehlivě zaujme. Dodnes se mi vybavují debaty nad užitím podprahových (infrazvukových) podnětů, které provázely promítání filmu v kinech vybavených kvalitní aparaturou - sám jsem měl tehdy dojem, že mi srdce chvílemi buší tak nějak proti přírodě, i když najisto to tvrdit nemohu. ()

Swantos

Jednoznačně dávám pět hvězdiček tomuto úžasnému filmu. Nemám co dodat. Výborné zpracování, skvělý výkon Anthony Hopkinse! Jeho "facial expression" byly famózní, vykulené oči při vyzvídání, neskutečná zvědavost a vychytralost. Neustálé ptaní se na všelijaké otázky různými způsoby byl úspěšný cíl tohoto filmu! Velmi jsem si film oblíbil a co nevidět se podívám na další díl. ()

Eviel

Vynikajúci thriller s ešte lepšími hereckými výkonmi , kde treba pozdvihnúť hlavne Anthony Hopksinsa , ktorý rolu Hannibala zvládol nejeden krát bravúrne. Skvelá atmosféra s úžasnými dialógmi , ktoré dopĺňa vhodná hudba. Jeden z najlepších filmov svojho žánru. ()

Dominik44

Pokaždé jsem u toho usnul... Hopkins dobrý, ale jinak nic moc... A přitom mám podobné filmy hrozně rád... Po čtvrté už ne-e. ()

sebii53

Mlčení jehňátek je skvělý film. Úžasný je hlavně Anthony Hopkins, ale do Se7en to má daleko. Není zde tak propracovaný scénář, výprava i režijně odvedl Fincher mnohem lepší práci. I přes to je Mlčení jehňátek zážitek. ()

Setko

Hopkins je Veľký herec .. ale tento film sa filmu Sedem podľa môjho názoru nemôže rovnať. Čakal som nejaký veľký okamih, ktorý ma postaví zo stoličky, ale nič neprišlo. Škoda , toto mi nesadlo na môj vkus. ()

sophianne

Vždy když se chci po čase na tento film znovu podívat, mám nutkání ty nejodpornější scény přetočit. Jenže pak to neudělám. Nebylo by to ono. Ani s kleštičkami na maso byste ze mně nedostali prohlášení, že je to krásný film. Ale je to kurva první třída. ()

fajntomas

Já svůj žebříček filmů nemám, jen taknějak ty nejlepší a různé kategorie, ale nedávno se mě kolega zeptal, který bych označil asi jako nej a první co mě napadlo bylo tohle dílo, a potom když jsem cokoli přirovnal, nebylo to ono. Film snad nemá oblast, kde by byl slabší. Kamera-detailní záběry, portréty i nálada v místnosti. Režie a střih; ten fil má spád a zároveň jsou tam i skoro relaxační okamžiky. Hudba-zkuste si pustit hudbu z jiného thrilleru, u téhle si hned vzpomenete, (trochu jako Twin Peaks). Herci-Hopkins asi nejlepší role spolu třeba s Bounty, Foster hrála spíš svůj výraz a jsem rád že nešla do pokračování a Ted Levine-životní role. Když jsem viděl Monka, nemohl jsem si vzpomenou kde jsem ho viděl. Celkově vynikající, já 99%. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)