Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

cica

Napätie od začiatku do konca. Jodie Foster je skvelá. Postava Hannibala Lectra zaujímavá, výnimočne vykreslená, aj keď podľa expertov nereálna. Najlepšie krimi. ()

sabi369

Mlčanie jahniat je film, ktorý nám ukazuje nechutnú stránku ľudskej psychiky a ktorý nám otvára bránu do naších myslí. Režijne veľmi zaujímavo spracované. Spomedzi hercov by som chcel pochváliť hlavne Hopkinsa, ktorý svoju postavu tajomného psychiatra a kanibala zahral úžasne. Film bol plný napätia, takže sa pri ňom nudiť určite nebudete. ()

Akinaz

Film, který ve mě odstartoval lásku ke krimi thrileru. Naprosto dokonalé obsazení, včele s mlaďounkou Jodie Foster v roli agentky FBI Clarice Starlinfové a nezapomenutelného Anthonyho Hopkinse jako doktora Hannibala Lectera. Anthony je herec mnoha tváří, ale na tu Lecterovu divák jen tak nezapomene. Napínák jako sviňa, husí kůže po celém těle, miska z brambůrkama právě došla, pokračuji v okousávání nehtů. Film sledujete jedním dechem, všechna ocenění dostal právem a i když je už přes 20 let starý, nepřestane mě děsit a vždy se na něj ráda podívám znova. 5* ()

Claymore

Z dechberoucích scén v tomto psychologickém thrilleru by se mohly dnešní horrory co učit. Při prvním zhlédnutí vám bude tuhnout krev v žilách z dokonale ponuré atmosféry a k filmu se rádi vrátíte ještě několikrát, protože se vám dostane, díky promyšleným dialogům a scénáři, do hlavy, jako děsivý Hannibal Lecter mladé, ale talentované Clarice Starlingové. ()

Jan.Racek

Precizní skvost, nejlepší psychologický thriller. 100% v angličtině ten film nabere ještě grady v českém dabingu ta atmosféra tak nevyzní. ()

mdf

Spolu s filmem Sedm patří do pokladnice psychologických thrillerů.Excelentní výkony Anthonyho Hopkinse a Jodie Fosterové. ()

NadyaM

Skutočne jeden z najnapínavejších trilerov, aké som mala tú možnosť vidieť. Jodie Foster nesklamala a predviedla úžasný herecký výkon a to isté sa dá povedať aj o Hopkinsovi, z ktorého mi doslova behal mráz po chrbte. K tomuto filmu nemám nič, čo by som ohodnotila negatívne a tak si rozhodne zaslúži plné hodnotenie. ()

Rocky75

Toto je vzor, takto mám vypadat thriler svého žánru, nelze se to naučit, musí to být tam, v osobě režiséra. Není co vytknout. ()

Idear

Skvělá kniha - perfektní film. Spojení herců Anthony Hopkins a Jodie Foster ve mě vyvolává příjemné mrazení. Ačkoli jsem film viděla již mnohokrát, vždy se k němu velice ráda vracím a pokaždé mě znovu a znovu fascinuje. Zejména postava psychiatra Hannibala Lectera, kterou absolutně dokonale ztvárnil právě Anthony Hopkins. ()

ricardo2803

Tak hnusnej pocit při odchodu z kina jsem nikdy předtím a ani potom neměl. A to nemyslím nijak hanlivě. Totální deprese z právě zhlédnutého. Děsivý chlad, který z Dr. Lectera sálal, jsem cítil ještě hodně dní. ()

Berecz

Vynikajúci snímok. Herecké výkony, tajomnosť a pocit, že neviete, čo sa deje a zároveň to viete. To všetko sa mi na tom páčilo. Príbeh a postup riešenia, kto je vlastne ten Buffalo Bill, všetko. ()

T1000

The Silence of the Lambs jeden z nejlepších filmů svého žánru, který vás nenechá vydechnout, výtečná výprava díky Pensylvánskému prostředí, vyvolává mrazivou až sirovou atmosféru. Brilantní režie a hlavě Anthony Hopkins, což je kapitola sama, výkon, který považuji za jeden z nejlepších, jaký kdy, kdo z herců na stříbrném plátně předvedl. Ostatně to dokazují i statistiky, strávil na place pouhých 16 minut, to ale stačilo na Oscara, jde o nejkratší dobu, za kterou byl kdy udělen Oscar za hlavní roli. Jodie Foster se dokonce Hopkinsovi vyhýbala, protože byl ve své roli tak přesvědčivý, že se ho skutečně až bála. V roce 2003 byl Americkým filmovým institutem zvolen za největšího filmového zabijáka všech dob. Prostě to vypovídá o všem. Také nesmím zapomenout na úžasný výkon Jodie Foster, která si taky za svůj výkon odnesla Oscara. ()

Marecx

V case premiere pre man jasnych 5 hviezd.... S odstupom casu jednu uberam, lebo ma nic nemotivuje vidiet to opat. ()

dodo357

Mlčení jehňátek považuji za jeden z nejlepších snímků všech dob, proč se teď asi ptáte, no nebudu vás nutit aby jste si tenhle film zamilovali ale začněme od začátku. Ve filmu se setkáváme s mladou agentkou F.B.I. jménem Clarice Starlingová která se snaží zuby nehty aby něčeho dosáhla. Později dostane zajímavý případ který ji navždy změní život. Zajímavý na filmu jsou především postavy které zde potkáváme. Ať už to je mladá agentka, trestanec nebo i slavný Hanibal Lecter, ale samozřejmě vrah. Každý má vlastní zajímavý charakter který proskoumáváte postupem filmu a zjišťujete o nich nějaké věci. Samozřejmě film má u skvělé vyprávění které vás jakožto diváka nechává přikovaného u obrazovky. A k tomu se dostáváme k tempu filmu který není nudný a ani úspěchaný. Film má skvělý soundtrack který do všechno zapadá a dodává filmu dostatečný dramatismus. Podtrženo, sečteno máme tady skvělou ukázku jak by měl kriminální film vypadat. Rozhodně doporučuji se na film podívat. 5/5 hvězd. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

včera

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Stephen King zachrání Kennedyho

Stephen King zachrání Kennedyho

15.08.2011

A pomůže mu Jonathan Demme, tvůrce Mlčení jehňátek. Už je to tak, příchod zaručených bestsellerů na knižní pulty provází i zpráva o filmové adaptaci. U Stephena Kinga je to úplná samozřejmost. Jeho… (více)