Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

Eeve

Musím priznať, že Avengers ma veľmi prekvapili, a tým myslím úprimne. I keď som videla všetky predošlé marvelovské počiny (a možno napriek tomu), očakávala som to približne v kvalitatívnej a mainstreamovejskej rovine filmu Thora, max tak Ironmana - prinajlepšom. No dostala som pravdepodobne zatiaľ to najlepšie, čo sa v Marvelovskej pôrodnici narodilo. V prvom rade samotné obsadenie. Downey Jr. bol jasný, ako vždy super výkon prešpikovaný hláškami, takisto ulízaný Evans, všehochopná Johansson a samozrejme Hemsworth. No pre mňa, na moje úprimné prekvapenie, mojimi najobľúbenejšími postavami sa stali Ruffalov Benner a Rennerov Hawkeye. Úprimne, keď som sa dozvedela, že Bennera/Hulka bude hrať v poradí tretí odlišný herec, nebola som veľmi nadšená a takmer nič som od neho neočakávala. Napriek všetkému ale musím priznať, že v podaní Ruffala sa jedná o najlepší herecký výkon pre danú postavu, jeho mimika, gestá, celkové stvárnenie, proste paráda. Takisto Renner, postava mu super sadla, teším sa, že fanúšikovská základňa zapracovala a dostali sme práve jeho. Celkovo film dáva rovnomerný priestor všetkým hrdinom, žiaden nie je zatlačený do úzadia, dá sa povedať. že vzdali poctu všetkým Avengerom, z čoho som náramne rada. Peckové efekty striedajú ešte peckovejšie, aj keď niektoré záležitosti už boli možno trochu pritiahnuté za vlasy, no ale čo nie je v marvelovskom univerze možné :) Čo sa týka príbehu a scenára, nie je to ani viac ani menej, než to, čo sme čakali a dostali sme, takže tu sa takisto nesťažujem. Očakávaný počiatočný nesúlad rôznych pováh vystrieda absolútna súhra a spojenectvo. Čo viac si môžeme priať :) Suma sumarum očakávala som priemer, dostala som nadpriemer a jeden z mála obľúbených marvelovských filmíkov do zbierky. ()

Ladunkaaa

Pro mě splnil všechna očekávání. Jednoduchý námět: Super-hrdinové zachraňují svět. Ale jak se to v podání Whedona povedlo! Akce - napětí - vtip. I když si tento film pustím znovu a znovu, pořád mě stejně baví. Pro mě je to 100% ze 100%. ()

Winster

Celkem zabavna podivana ne s jednim, ale hned nekolika super hrdiny, kteri se ve finale postavi na obranu země jako fungující tým. Líbí se mi postava Lokyho, který není záporák jen jednou...ale několikrát a ne jako třeba u Vinetua kde si musíte vždy zvykat na nového super banditu. Tak cauves Marvelaci, zase priste! ()

HellsAngel

Marvel nezakončuje prvú fázu svojho stále viac a viac sa rozrastajúceho filmového vesmíru ničím menším než superhrdinskou blockbusterovou jazdou, aká tu dovtedy ešte nebola. Všetci v tej dobe predstavení hrdinovia sa zišli na jednom plátne, aby zahlodili pár hlášok, nakopali niekoľko zadkov a nastavili nový štandard pre superhrdinské tímovky alias popcornovú zábavu tohto milénia. Aj napriek tomu, že z toho miestami cítiť istú formu pôrodných bolestí, ako celok to drží pokope a divákovi servíruje zábavu až do prasknutia. ()

pierre9

Suverénne najväčšia hlúposť akú som videl za dosť dlhú dobu. Mám rád dobré sci-fi, nepohrdnem ani filmom natočeným podľa komixu, no keby tu nehrali hviezdni herci, tak toto patrí do filmovej hviezdnej roty. 1,5* ()

r007

Film jsem shlédla kvůli dceři, ale pro mě to bylo tak přesycené akčními scénami, až to bylo nudné...obzvlášť když víte, jak to dopadne. ()

PanPyzamo

V roce 2012 Marvel odstartoval filmovou sérii Avengers, kde se poslední díl stal nejvýdělečnějším filmem na světě. U prvního dílu asi ještě nečekali, jaký úspěch se za touto sérií skrývá. Příběh je vynikající. Hlavně geniální v tom, jak Marvel dokázal hezky spojit všechny superhrdiny a natočit o nich film. Práce to nejspíš nebyla snadná udělat film, kde je tolik superhrdinů, avšak povedlo se. Každý superhrdina zde má svůj moment a nepůsobí to přeplácaně. Příběh je skvělý a hlavní záporák Loki patří podle mě k těm nejlepším záporákům, co kdy Marvel měl. Celkově se jedná o vynikající akční podívanou, kterou můžu doporučit. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Predator77

100 Procent, Pro mě tenhle snímek z MCU bude vždy na prvním místě a v top deseti mých oblíbených filmů protože když jsem na tom byl poprvé v kině tak to byl doslova nepopsatelný zážitek !!! a vidět tuhle partů hrdinů v jednou filmu je k nezaplacení. ()

Luciaaas2

Co říci ktomuhle filmu? Bombastické, velkolepé, zabavné, nadupané. Čekal jsem méně a dostal sem neskutečnou pecku. Moc se mi Avengers líbili a Hulk, se konečně našel a moc mu to sluší. Už se chystají další dva díly, kdy v třetím díle by se to mělo završit Civilní válkou, bude to řežba a snad jedna nejlepších sérií, jen tak dál :-)) ()

kloubich

Pro milovníky marvelovských superhrdinů povinnost, ale vřele doporučuju i ostatním. Ze všech Spider Bat a Super manů rozhodně nejzábavnější počin. Trošku jsem v tom měl zmatek i když jsem většinu předchozích filmů viděl, protože jsem je trochu pozapomněl, ale divák je do děje vpraven celkem rychle. Pak následuje ohňostroj slovních i fyzických soubojů a hlavně vtipnejch hlášek a sebeparodických momentů. Na závěr nechybí epický souboj ovšem opět pojatý na hranici parodie, takže jasnejch 5 hvězdiček (v rámci žánru samozřejmě, nejde o nějaký výrazný intelektuální počin nebo nadčasový film a vrcholné dědictví lidské kultury). Výrazně pozitivně mě překvapil Hulk. ()

DaweBIKE

Po shlédnutí předpremiéry v Letňanech jsem zůstal oněmělý, naprostá špička mezi filmy s hrdiny. Žádná zbytečná prodleva, akce od počátku do konce, nepřeberné množství skvělých hlášek a vtipných scének (Hulk a Iron man excelovali). Nelze než jen doporučit jako povinnost ke zkouknutí !!! ()

Keys1

Avengers a Battleship suverejne najlepšie filmy , najlepšie SCI-FI filmy v poslednej dobe. Nie tam ako nejaký Skylink, Black hour či Battle Los Angeles ... Nie som milovník scifičiek ale pokial sa jedná o hrdinov z MARVELU a pokial sa jedna o temer všetky komixové postavičky tak to už je ' INÁ KÁVA ' ... Už sa neviem dočkať Iron Mana 3, Thor 2 a C. America 2 .. u mňa 90% ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)