Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

psycho.ta

Abych upřímně řekla, tak Avengers jsou sice povedený film, ale nenadchly mě tak, jak jsem myslela že to udělají. Mínus jim dávám za to, že pro diváka, který neviděl Hulka, Iron Mana, Thora nebo Kapitána Ameriku, to musela být děsivá směs záběrů, kterým neměl nejmenší šanci porozumět. Tím samozřejmě narážím na cca první polovinu, kdy se děj točil jen kolem "nabírání superhrdinů", bez jakéhokoliv vysvětlení kdo jsou, co umí, či odkud pochází..prostě scénář počítal s tím, že už všichni víme o co jde. Avšak divák, který se superhrdiny ještě neměl tu čest, nevěděl o co jde. Myslím, že film který má téměř dvě a půl hodiny, mohl tomuto tématu věnovat více času. Další mínus pro mě za to, že 3D skoro k ničemu. 95% záběrů 3D spíše zkreslující a matoucí než těch 5% které vypadaly parádně. Další mínus za to, že absolutně nevím a ani jsem nikdy neslyšela o Black Widow v podání Scarlet Johansson ani o "Legolasovi" v podání Jeremy Rennera. Na druhou stranu pro mě, jako pro fanouška všech filmů s Hulkem, Iron Manem a dalšími to byla docela dobrá podívaná, kterou ve finále hodnotím 4****. Na pět to nemá. ()

Bluesun

To teda byla bejkárna! Dobré hlášky ještě nedělají dobrý film. Ano u pár gagů se určitě zasmějete, ale to je tak všechno. Jinak je to neskutečná slátanina a bohužel to nespasí ani řemeslně dobře odvedená filmařina. ()

Mates Hradecky

Komiksový nářez-začátek rozpačitý, prostředek nudný a závěrečné bombastické finále. Kdyby zasáhla šikovná ručka střihačova a ufikla bratru tak 20 minut, nebylo co řešit. Křehká Scarlett Johansson je jako akční hvězda k sežrání, malé vtipné cameo si střihnul i stařičký Harry Dean Stanton. Rozum však zůstává stát, proč tak dobrý herec, hvězda severské kinematografie Stellan Skarsgard bere takové čurdy v americkém filmu, jako je role profesora v tesilových kalhotách a kostkované košili s kravatou. Asi je třeba na penzi sobě naspořiti. Vivat Hulk!!! ()

Medvjet

Naprosta bomba! :-) Tenhle filmek snad nema slabou scenu nebo slabou postavu. Vse jede naplno uzasnym tempem. I pres velmi velmi vysoka ocekavani jsem odchazel z kina maximalne spokojen. Co vsak jeste predcilo me ocekavani, je pocet vtipnych hlasek a dialogu. U tohodle filmu jsem se zasmal daleko vice nez u naproste vetsiny komedii, nikoli vsak na ukor jinych kvalit filmu! Pro me jasnych 5 hvezdicek. ()

Terminator666

Myslím, že se jedná o povedený film. Předně obsazení herců se mi zamlouvá. Myslím, že už tváře herců vystihovaly charaktery, které hrají. Herecké výkony byly excelentní. Děj příjemně odsýpal a člověk se u něho nenudil, navíc byl obohacován hláškami hlavních postav. Nejvíce jsme je mohli slyšet, jako tradičně, od Starka. Také Hulk jich nabídl hodně. Pozornější divák si může všimnout, že Robert Downey Jr. nosí celý film tričko skupiny Black Sabbath. Ti, kdo tuto skupinu znají, tak vědí, že se proslavila písní Iron man: http://www.youtube.com/watch?v=9QQ0hH4MYsk Hudba skvěle podkreslovala děj, takže proti ní také nemám výhrady. Závěrem bych snad ještě pochválil filmové efekty, které na mě osobně udělaly dojem. Určitě tento snímek mohu všem jedině doporučit. ()

midgard

film dle mého gusta-pěkný relax :) jen k poslední chybě ve filmu v sekci zajímavosti-jestli si správně pamatuji, tak na tom videozáznamu je black widow a hawkey mezi budovama a ne mezi autama jako v New Yorku na konci filmu. Proto i říká black widow že jí to připomíná Budapešť (či jiný město?) alespoň tak si to pamatuju-je to taková maličkost oproti všem těm zážitkům z filmu :) ()

Tomulka

Nemohu jinak než pět hvězdiček. Film splnil veškeré očekávání. Je pravdou, že filmu velmi chybělo prohloubení realističnosti ve smyslu temnosti protivníků Avengers. Jejich potenciál je bohůžel limitován tím, že se na film budou koukat také děti, ale není to nic až tak zásadního. Také je škoda, že všichni hned umřou když je zničena jejich základna. Tom Hiddleston zahrál Lokiho naprosto famozně, stejně tak Mark Ruffalo podal Hulka zatím nejlépe ze všech hereckých představitelů. Příslib dalšího pokračování v titulcích je rozhodně nabuzující. Ve svém žánru je film naprostá bomba, doufám, že na DVD bude ještě delší. ()

zipS

komentar od DaViD´82 je sice kratky/strucny... ale v podstate vyjadruje podstatu.. a aj moje myslienky po filme. Ale predsa len daam 4* (david dal 3) ... tuu jednu * hlavne za Hulka v akcii ()

dvojana

Ale jo, dobrej film, ale příliš ukecanej. Tleskám režisérovi, že dovedl tolik postav ukoučovat, abychom se dějově neztráceli. Nejvíc mě bavily dějové linky kolem postav Lockiho a agentky Romanovové. Taky se mi líbil Kapitán America - herce moc nemusím, ale tahle jeho postava je čiré dobro :) Jo, a příště by mohli škrtnout postavu té modelky z How I met Your Mother, co pořád jen telefonovala. ;) ()

elcido

Stoji za videni. Pribeh je primocary, jako je dnes v mode, ale kasny pro vsechny i pro ty nevi co jsoi Avengers. Efekty uzasny, dnes standart. Herci a herecky krasni, upraveni, vzdy „plne zbroji”;D Zas se objevuji klasicka klise a americka „svoboda a moralka”. Vzdycky potrebujou „poštouchnout” k tomu byt lepší. A jako vzdy Happy End s otevrenym koncem na dalsi pokracovani. Nej postavy Agentka Haliova, Hulk, Thor...hodnoceni 80%...půjdu na to znova ()

trcimvkresle

Perfektní koktejl zábavy, kterou by člověk mohl hltat hodiny…akorát by si po tomto zasloužil Hulk svůj nový vlastní film (s Ruffalem, proč ne, i když Norton se mi líbil víc), protože Whedon zahalil našeho zeleného obra mystérií, která v jeho samostatných filmech chyběla a žádá si rozvinutí. Chudák Cap. America – odvaha mu nechybí, ale ničitelské schopnosti ano. A od Tonyho s Jarvisem jsem čekal trošku větší invenci při tvorbě nového brnění, škoda…Ale to jsou drobnosti, zábava je to unikátní!:) ()

Petra46

Iron Man sám o sobě byl dobrý, Thor byl slušný, Capitan America ucházející, (Hulk o něco slabší).. ale když se dali dohromady, tak to bylo něco neuvěřitelného. Přiznám se, že Whedonovi jsem zezačátku nevěřila, z kina jsem ovšem odcházela s tak blaženým úsměvem, že na všechny mé pochybnosti vůči jeho schopnostem jsem dávno zapomněla. ()

Shadowtear

Co dodat?? Jsou to prostě Avengers!! A ano, konečně jsme se dočkali naprosto precizního a perfektního zpracování této komixové lahůdky. Film střídá akci s vtipem a hlavně si drží smysluplnou dějovou linku od počátku až do konce (což se mnohým filmům příliš nedaří). Další výtečností je určitě herecké obsazení, ale to asi ani nemusím připomínat. Úžasně sehraný záporák Loki (kterého prostě musí všichni milovat) a samozřejmě klasikové jako jsou Hulk (v titulkové verzi bohužel dvakrát zprzněn jako Halk), Kapitán, Železňák, Thor, Hawkeye a Black Widow a spojovacím pilířem Nick Fury. Prostě Joss Wheadon jak se patří, s jeho klasickou grácií a vtipem, který nikdy neomrzí. Rozhodně si Avengers zaslouží Vaší ctěnou návštěvu kina (já jsem byla mimochodem už dvakrát a chystám se minimálně ještě jednou) i s potleskem na konci. Rozhodně a jednoznačně nejlepší film poslední doby. ()

hardridick

Po vzhliadnutí tohto filmu môžem povedať, že dlho (ak vôbec niekedy) som sa takto nebavil v kine. Úžasná dávka akcie a humoru. Trošku škoda, že záverečný boj nebol aspoň o pol hodinu dlhší ale tých menších bojov je plný film, takže po stránke akcie uspokojený. Čo sa týka humoru... Čo dodať? Smial som sa až som sa za brucho chytal. Toľko superhrdinov v jednom filme je proste "legendárni" :)) Pokojne a veľmi rád si pozriem 2 aj 3 :) ()

filutaBLACK

Tak, dlouho očekávaná týmovka proběhla. A zdá se, že všichni mohou být spokojeni. Na plný počet jsem nešel, ale bylo to lepší než jsem očekával, takže si dám v kině ještě jednou určitě. Děj se odvíjel podle klasického schématu "vyhledat geroje, přesvědčit je ať zachrání svět, a nechat je zachránit svět :) Ale než dojde k epickému finále (kteréžto hodně připomíná závěr trojky Transformerů), musí se postavy naučit spolupráci (zde je parádní psychologie každého hrdiny, jeho motivací atd. - Nejlepší je rozhovor Bannera(Hulk) se Starkem(Iron Man). Loki-našeptávač & hnusáci odjinud musí dostat za vyučenou. Docela by mě zajímala historie Černé vdovy a Hawkeyeho (třeba dostanou své vlastní filmy). Impozantví vstup do kin, kdy se rozpočet 220 mega vrátit do tří čtyř dnů, a miliarda padla v rekordním čase:) "Co jsi bez toho svého brnění?" "Miliardář, génius, playboy, filantrop." ()

xpavelo

Wou to byla jízda plná akce a cool hlášek ! Klobou dolů jak scénaristé a režisér dokázali dát dohromady a ukočírovat tolik filmových postav, z nichž většina měla svůj film. Někomu může dělat problém kdo že je ten hlavní záporák, předpokládá se totiž, že jste viděli Thora. Ale i tak se brzy dostanete do děje. Už se těším na dvojku :) Nelze dát jinak než 100% ()

Napajka

Není to sice nijak "chytrý" film, ale povedlo se natočit poctivou popcornovou zábavu, u které člověk může na chvíli vypnout mozek, a navíc se setká s partou známých hrdinů, kteří dohromady fungují možná lépe, jak každý zvlášť - dobře, až na skvělého Starka :) Výborná akce, přehlídka škály superhrdinských vlastností a jakási filmová jiskra, která na mě v kině už dlouho nedopadla. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)