Avengers

• USA The Avengers (více)

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. (Falcon)

3DD!3

Vše co od toho očekáváte a ještě víc. Kompaktní zábava, která už jen poměrem akce násobí všechny předchozí sólovky dvěma. Skvělá chemie mezi všemi postavami. A nejlepší Hulk. Chcete znát moje tajemství? Jsem nasraný pořád. ()

Le_Chuck

Spokojnosť, tých 142 minút si človek síce uvedomuje, ale krmivo je tak, chutné žeby ešte za porciu všetkého pridal. Jediná výtka ide na akciu, ktorá síce je epic, ale bez ikonického momentu rovného hláškam chrabrých hrdinov. 85% ()

hellstruck odpad!

Achjo, jak málo lidem dnes stačí k plýtvání slovy jako "geniální" nebo "mistrovský". Stačí dát dohromady pár "cool" superhrdinů, rádoby drsňáckých "cool" hlášek a je zaděláno. Je to dost podobný pocit tomu, když zapnu rádio a slyším mega úspěšné odrhováky s chytlavou melodií, ale úplně bezvýznamným textem. Tady prostě není příběh a nejspíš i kdyby všichni zúčastnění Avengers seděli dvě hodiny na prdeli, tak by se to líbilo, protože fanoušci KONEČNĚ vidí své favority pohromadě. Já se šíleně nudila a to tak, jako už dlouho ne. Ještě bych zmínila postavy, které byly dělané jako podle nějaké šablony. (Arogantní sobecký parchant, ostřílená chytračka s debilními hláškami jako "Láska je dětinskost"..). No jo, lidi jsou ovce a vždycky budou. (Pro ty kdo nepochopili nadsázku, jeho smůla :)) ) Víceméně souhlas s jefljdasfljs :D Nejpřecenovanější sračka všech dob. ()

NinadeL

Vzhledem k tomu, že jsem fanda tak maximálně na hošíka v hvězdách a pruzích, tak jsem se celkově zase tolik nebavila. Ale jasně, Nataša, přeobsazený Bruce a hláškující Tony a jeho Pepper, ti ujdou. Leč celek jsou takové jednodušší omalovánky ve stylu Hulk se s ničím nesrat... ()

Kaka

Vedle Batmana a Watchmen zřejmě nejlepší komics. Film překypující zábavou, strhující akcí, nadhledem, vyladěnými dialogy, sebereflexí a fantastickými hlavními představiteli. Vše co má mít blockbuster první třídy. Navíc v naprosto precizním vyladění jednotlivých ingrediencí zde vyjmenovaných. Podobná dokonalost v rámci konkrétního žánru tu byla naposledy v roce 1996, když Emmerich natočil Den Nezávislosti. ()

Spiker01

Na tuhle Marveláckou týmovku jsem se těšil už od roku 2008, kdy vyšel první Iron Man. Něco takového, co předvedli právě u Marvelu, nemá ve světě filmu obdoby. Vytvořit individuální filmy Captaina Ameriky, Iron Mana, Thora a Hulka, kde je představili spolu s jejich známými nepřáteli a sjednotit je do týmovky se stejnými herci (až na výjimky) se ukázalo jako geniální tah a vznikl z toho třetí nejvýdělečnější film všech dob. Těšil jsem se na povedenou akční "rubačku" se vtípky Tonyho Starka. Těšil jsem se, jak se kapitán vypořádá s moderní dobou. A to vše jsme dostali. A vlastně jsme dostali mnohem víc. Dostali jsme parádní film Josse Whedona, který nahnal do kin kupu diváků. V kině jsem se bavil od začátku až do konce, což se mi dlouho předtím nestalo. Parádní záporák Loki, Hulk ničitel, který nejde pro ránu daleko a neotřelý Samuel L. Jackson aka Nick Fury, to je recept, který funguje. Film nabízí skvělé efekty v perfektně provedeném 3d a letadlová loď Hellicarrier je prostě parádní. Na tomhle filmu se nemůže šetřit superlativy. Každý kdo na něj zajde do kina, nebude litovat...100%...[05.05.2012_Cinestar_Černý Most] ()

Falko

Co dodat k filmu, ktory splnil do poslednej bodky vsetky moje ocakavania a tuzby, aby sa takto vydaril a opät som si mohol vychutnat zaverecne finale tak, ako napriklad pri TRANSFORMEROCH (2007, 2009 2011) hlavne v jednotke a v trojke, kde lietaju vo velkomestach auta do vzduchu a mrakodrapy stracaju statiku. A nejde tu len o finale, ale aj sen vidiet takmer vsetkych hlavnych hrdinov z Marveloviek v jednom filme. Strasne som bol zvedavy, ako sa zoznamia hrdinovia ako Thor alebo Captain America, ci si hned podaju ruku, alebo sa najprv budu mlatit, aby sa nam predstavili, ze nikto z nich nie je silnejsi, alebo lepsi, nez ten druhy. Taktiez sa mi pacilo uvodne humorne zoznamenie so Scarlett Johansson alebo megalomanskeho Hulka, ktory si len tak nieco nenechal pacit a nezostal po nom kamen na kameni, ako aj postava Iron Mana :-) Ani sekundu som sa nenudil a nemam tomuto filmu co vytknut. __________ Robert Downey Jr. - (Tony Stark / Iron Man) +++ Chris Evans - (Steve Rogers / Captain America) +++ Mark Ruffalo - (Bruce Banner / Hulk) +++ Chris Hemsworth - (Thor) +++ Scarlett Johansson - (Natasha Romanoff / Black Widow) +++ Jeremy Renner - (Clint Barton / Hawkeye) +++ Tom Hiddleston - (Loki) +++ Stellan Skarsgård - (Selvig) +++ Samuel L. Jackson - (Nick Fury) +++ Gwyneth Paltrow - (Pepper Potts) +++ Paul Bettany - (Jarvis - iba hlas) +++ Produkcia: Jon Favreau, Stan Lee +++ (Videl v 3D kine 29.04.2012) +++ ()

Nevka

Po dlouhé době (asi měsíci a půl po premiéře v ČR) jsem si konečně našel čas a zašel na to do kina ve 3D. Výsledek byl skvělý!!! Začněme třeba tím co mě potěšilo asi nejvíc u celého filmu. A to u 3D efektu, který stál konečně za to, a nelitoval jsem v žádném případě za těch "pár" korun na víc. Scénář byl skvěle propracovaný a výběr hrdinů do prvních Avengerů úžasný (nejvíc asi potěšila Black Widow, Iron Man a Hulk). Dialogy skvělé, kterým se nedá nic vytknout. Nevím, jestli jsem nečekal delší dobu strávenou bitvou ve městě, ale to bylo spíš tím, že se trailer ničím jiným nezabýval. Grafické provedení víc než skvělé a Avengeři v podání Josse Whedona byly víc než skvělí. Proto není jiná možnost než dát filmu pět hvězdiček a o ničem jiném se v žádném případě nebavit. ()

viperblade

Zhlédnuto v 3D v originálním znění. V celých větách nedokážu mé nadšení dost dobře popsat, tak to zkusím v bodech. 3D: Už hodně dlouho jsem neviděl film, kde by 3D nebylo zbytečné, kde by bylo tak krásně čisté (i přes ten divoký střih v některých bitevních scénách obraz není rozmazaný) a kde by mělo smysl (při pár nájezdech kamery, kupříkladu v jedné scéně ke konci, kdy nám kamera bez použití jediného střihu ukáže, kde jsou všichni naši hrdinové, si připadáte, jako byste jeli na vlně, která vás do filmu vtahuje). Měl jsem z 3D strach, protože jsem věděl, že je to konvertované, ne natáčené v 3D, ale vyplatilo se, že jsem šel na 3D projekci a peněz navíc nelituju. Casting: Jedním slovem lahůdka, dvěma slovy "Hulk, SMASH!" (až uvidíte film, pochopíte). Bylo skvělé vidět po boku velikánů typu Samuel L. Jackson či Scarlett Johansson i mou oblíbenou Cobie Smulders ze seriálu How I Met Your Mother, bylo fajn vidět Marka Ruffala jako toho nejlepšího Hulka či Bruce Bannera, bylo parádní, že jsme se konečně dozvěděli něco více o Black Widow a tajemném lukostřelci jménem Hawkeye. Bavily mě ty scény, kdy se tým dával dohromady, kdy jsme viděli, jak jsou rozdílní a přesto jak se ke konci spojí kvůli něčemu většímu. Což mě dostává k dalšímu bodu - Režie: Joss Whedon je opravdový Bůh. Dokázal tuhle epickou týmovku vybalancovat tak, že každý Avenger dostal dostatečný prostor, nikdo nebyl v pozadí a nikdo nevyčníval, všichni (nejen Iron Man, překvapivě) měli své moment(k)y. Další věc, co jsem obdivoval na jeho přístupu, bylo to krásné smíchání akce a hlášek tak, že ani jedno či druhé nikdy nevyznělo trapně či do ztracena. Parádní mix všeho, co vyžadujete od komiksového filmu. Zhodnocení: Samozřejmě jsem zapomněl na X věcí, co jsem zde chtěl vychválit (tradičně vtipné cameo Stana Leeho, dokonalou závěrečnou bitvu, která samotná trvá okolo půlhodiny) ale myslím, že už to stačilo. Pokud chcete vidět parádní komiksák a pokud se chcete podívat, jak skvělé vizuální efekty se dají vytvořit, máte-li k tomu patřičný rozpočet nebo jen chcete vidět letní blockbuster, který není hloupý, The Avengers je film pro vás. Já v kině málem umřel, jak to bylo dokonalé a to jsem v životě nedržel v ruce ani jediný komiks (takže si myslím, že opravdoví nadšenci v tom kině opravdu blahem umřou… :-)) 100 %. ()

Don Jebal

Inak úspech je zaslúžený a The Avengerom to klape spolu viac než dobre. Prvá polka je síce trochu slabšia, ale akčná druhá to plne vynahradí. Každý si je rovný, nikto nieje navyše, alebo tlačený dopredu, hlášok a vtipných momentov je tu za vrece a žiadna z nich nieje trápna, poprípade prestrelená. A kto si nezamiluje Hulka, tak nemá srdce, ako by povedal Mr.Stinson, je proste božííí, najlepší Hulk aký kedy na plátne bol. PS:3D je čisté zlo a je maximálne zbytočné. Už sa teším na dvojku. Tržby filmu TU! ()

castor

Umlaťte mě třeba tím Thorovým kladivem, ale na TOHLE vážně ódy pět nebudu. Sice tady nehodlám naplno rozdávat pohlavky, ale já prostě tyhle chlápky s infantilními škraboškami přes ksicht, nasraným výrazem a kostýmy jak z gymnastického přeboru, nějak nemusím. Pro mě jen efektivní průměr, který se bojí přijít s něčím skutečně vtipným, vyspělejším nebo trošku divočejším. Ale beru, že cílové publikum se tetelí blahem.. ()

*CARNIFEX*

Zaujímavé ako dokáže fantázia prepracovaná do reality za pomoci neskutočných efektov spraviť z priemerného filmu tak vysoko hodnotené dielo. Je to ako pri hľadaní partnerky na celý život, kde sa stáva klasickým otrepaným klišé nehľadať vnútro v podobe gazdinky čo uprace, navarí, operie, ožehlí, ale načinčaný obal v podobe 90 - 60 - 90, dlhými, čiernymi, kučeravými vlasmi, modrými očami a anjelskou tvárou. Takto na mňa pôsobí tento film. Bez vnútra, ako nádherne zabalená horká čokoláda z Lidlu v obale od belgickej bonboniéry. ()

D.Moore

Avengers jsou čím dál lepší. Zklamání z kina se díky DVD pomalu, ale jistě vytrácí a problémy mám vlastně jen s postavou Hawkeye (respektive s jeho prkenným představitelem) a s tím, že film chce být místy neskonale dechberoucí a zároveň si ze sebe chce dělat legraci, což je zvláštní hra, na kterou jsem ještě nepřistoupil. ()

PinokKio

Partička superhrdinů přišla nakopat emzáky do .. no prostě záchránit Ameriku (řečí Hollywoodu myšleno celý svět). Napoprvé jim to vyšlo a je evidentní, že se k nám za pár let vrátí odvrátit na plátně nějakou ještě větší hrozbu (tenhle biják asi kasičku Paramountům naplní vrchovatě, tak je to nabíledni). Ale zpátky k Avengers. Každý z hrdinů je nějakým způsobem pošuk. Nabob Iron Man jim v mých očích dominuje. Hlavu má plnou nápadů a hubu pořád neskonale prořízlou. Z Hulka už není takový suchar jako v předchozích filmech (asi proto, že ho zas hraje někdo jiný), ale svět pořád vidí zeleně. Captain America je opravdu jen čistá chemie, jinak si nelze vysvětlit jeho auru státotvůrce. Thor pro mě byl velkou neznámou, ale v reklamách Hornbachu by se se svou blonďatou kšticí a kladivem, které mu jen tak někdo neukradne, vyjímal dokonale. Scarlett, tedy Black Widow, vypadá jako nevinná holčička bez emocí, ale se svým šarmem a mrštnou sexy postavou se mezi klukama rozhodně neztratí. Všichni jsou jak ze stránek komiksu (i kápo Nick Fury), jen vypouštět bubliny. Ale na můj vkus je jich na plátně moc a tak se děj občas tříští a kouskuje. Samostatné filmy jim svědčí o něco lépe. A teď sorry, je čas na Arkanoid : ) ()

Hild

Avengers jsou především prvotřídní zábavou. Každý fanoušek komiksů musí být zákonitě z filmu úplně nadšený už jen díky tomu, že může své oblíbené hrdiny vidět pohromadě na jednom plátně. Celý film sází především na akci, efekty a hlášky. Myslím, že nic jiného nikdo nečekal a snad ani nechtěl. Já dostala přesně to, co jsem chtěla. Film má od začátku do konce skvělé tempo, nudit se divák rozhodně nestihne, akce je především ve druhé polovině skutečně monstrózní a kdo sledoval nějaký seriál Josse Whedona, tak přesně věděl, jaký typ humoru ho čeká a v tomto Joss nezklamal, humor ve filmu funguje na jedničku a i díky tomu se divák v kině velmi dobře baví. Ještě se mi hodně líbilo, jak Joss umí pracovat s postavami, žádná postava zde není navíc, každá má v týmu své jasně dané místo a každá plní svůj účel. Mě si nejvíce získal Mark Ruffalo a jeho Hulk. Hodně povedený a především zábavný film, na který do kina určitě vyrazte. ()

Ded@M@tes

Špičkový film a jeden z nejlepších za rok 2012. Hrdinové jako je Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow musí ochránit zemi před nepřáteli, kteří jim určitě dost znepříjemní život na zemi. ( Hodnocení: 10/10 ) ()

Spooner

Všechno již bylo řečeno. Ultimátní komiksová zábava plná epický akce, ve který Stark hláškuje, Hulk ničí, Thor je drsnej, Black widow je sexy a Amerika je ten správnej správňák. Hlášek a výýýborných nápadů je zde na dalších 5 komiksovek a závěrečnou akci si budu asi na blu-rayi brzy pouště pořád dokola a dokola. Viděno 3x a zdá se mi to čím dál lepší. ()

Wacoslav1

Dvojka je zábavná akční slátanina bez hlavy a paty. Jednička mě jaksi nikdy moc nebavila. Čím to sakra je, že tihle superhrdinové mi byli vždycky ukradený? No to je fuck, zpátky to reality.30% ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (více)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (více)