poster

Temný rytíř povstal

 • USA

  The Dark Knight Rises

 • USA

  T.D.K.R.

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  The Dark Knight Rises

 • Slovensko

  Návrat Temného rytiera

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 158 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gimli
  ***

  Zdlouhavé, zbytečně patetické, bez vrcholných scén, prostě první velké zklamání, které mi Nolan přinesl. PS: Hardy se svým Banem Ledgerovu Jokerovi nepřibližuje ani zdaleka.(27.8.2012)

 • choze
  ****

  TEMNÝ RYTÍŘ mínus emoce a bohužel po X-MEN a Raimiho SPIDER-MANECH další neuspokojivě uzavřená komiksová trilogie. Tak uspěchaná fatální epika, že jsem u ní skoro nic necítil, pominu-li své zmatení Baneovou impozantní prapodivnou revolucí.(29.7.2012)

 • Djkoma
  ****

  Epické v každém ohledu, včetně všech důsledků, které z velkoleposti a rozsáhlých plánů, myšlenek, symbolů a příběhových linií plynou. Nolan versus absolutně přehnaná divácká očekávání nemohl uspět na celé čáře, ale přivedl nového záporáka velkých rozměrů (pro mě lepšího než Joker) a příběh propletený jak další sága. Větší film tu totiž nebyl a ještě delší dobu nebude a na IMAX plátně je to zábava na víc podívání s hromadou emocí a naprostým vtažením do děje. Jen ten jeden závěrečný twist mi tam bije až moc do očí a nutí se ptát, proč to Nolan nemohl dohrát podle těch prvotních not a za každou cenu musel zvrátit vývoj dění, musel divákovi ukázat, kdo je tvůrce filmu a kdo divák... (možná až metaforicky->očekávání tvoří film, film vytváří očekávání). Kruh se uzavřel. Velkolepě, působivě, mrazivě, ale s mírnou pachutí, že to mohlo být ještě lepší. Ale Nolan je viditelně taky jen člověk, ne žádný superhrdina s nadpřirozenými schopnostmi... je to vlastně dobře nebo ne?:)) (později podrobněji)(27.7.2012)

 • Segrestor
  *****

  Temnému rytíři konečně povstal a mně zůstala jen suchá ústa dokořán. Takovou politickou agitku jsem od mládežnického komiksu o maskovaných superhrdinech nečekal. Dost mi vadilo, že kromě Batmana do toho přimíchali i komiks Rychlé šípy, to moralizování bylo nesnesitelnější, než v seriálu Krok za krokem. Akciček vlastně také moc nebylo, Batmanovských vychytávek též moc ne, tvůrci to asi vyvažovali velkou spoustou příběhových a logických chyb. Co do atmosféry však musím jednoznačně dát palec hore, stejně jako pochválit záporáka Banea. Ten film drží nad vodou snad mnohem víc, než kdysi Joker, z kterého dodnes stříká blahem kdejaký týnejdžr jdoucí mimo hlavní proud. Zatímco však Joker demonstroval cynismus, sarkasmus a narušení resp. rozpolcenost, jelikož toužil po moci a zároveň anarchii, Bane představuje jen hrubou sílu a touhu pouze po lásce. Společně s ní pak dosáhnout naprosté destrukce na společnosti, kterou nejdřív chtěli donutit k socialistické rovnosti. Možná se to zdá příliš komplikované na filmový komiks, ale tahle emoční hloubka z toho vlastně dělá docela solidní thriller o odboji policistů a bývalých podnikatelů v postapokalyptické pevnosti plné zfanatizovaných komunistů, proti hrubé síle a slepé touze po pomstě. Film ale musí kápnout do nálady. Za jiných okolností to také někomu může přijít jako strašná krávovina. Zároveň doufám, že se nedočkáme dalšího dílu. I když by možná bylo zajímavé nahlédnout, jak se tvůrci popasovali se strakatým kostýmem horlivého Robina, jak ztvární Čutňáka nebo Hádankáře, jedovatou Evu či pana Freezera, ale v podstatě by se už jen opakoval osud, který postihl i předchozí batmanovskou řadu. Ale je možné, že se v komiksu ukrývá nějaký mně neznámý padouch, díky kterému to s gloriolou uzavřou. Proč ne vlastně.(21.6.2014)

 • JFL
  ****

  Recenze v A2(8.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace