Ach, ty vraždy!

všechny plakáty
TV spot 3
Česko, (2010–2012), 10 h 59 min (Minutáž: 87–100 min)

Režie:

Zdeněk Zelenka

Scénář:

Zdeněk Zelenka

Jiřina Bohdalová, Václav Jílek, František Němec, Filip Blažek, Jiří Schmitzer, Josef Dvořák, Jan Hrušínský, Viktor Preiss, Petr Kostka, Martin Kraus (více)

Epizody(7)

Doktorka Kalendová, advokátka v důchodu, často pomáhá svému vnukovi Kamilovi, nepříliš šikovnému policistovi, řešit vraždy. Nebojí se vyšetřovat v přestrojení, v čemž jí pomáhá i to, že je ochotnicí a má spoustu kostýmů. (Česká televize)

Rosa.rie

Když přijdete domů po extrémně náročném dni, chcete si vydechnout a s večeří se uložit na gauči, přijde to vhod. Ale pro trošku náročnějšího diváka je to prostě nuda. Škoda je, že jinak oblíbená herečka Jiřina Bohdalová mi už chvílemi lezla na nervy. ()

Naby

Námět by nemusel byt úplně mimo, ale bohužel je to celé nereálné, až nesmyslné. Je to pohádka pro děti, nebo pro někoho s IQ tykve. Opravdu kravina. Čistá 1*, jen kousek od odpadu. ()

snikrs

Mini seriál o 5 dílech (což je trošku škoda , že tak málo) je skvělý počin režiséra Zelenky a jeho i mojí oblíbené paní Bohdalové ,která je nestarnoucí a opět se mohla vyřádit v různých maskách a převlecích . Detektivní příběhy komicky vyprávěné se mi moc líbi a vřele doporučuji. ()

tulen

Mohlo by to byt i koukatelne - kdyby to bylo natocene s nekym jinym a nekym jinym ... Takhle jen tezko stravitelne ... ()

Sovak

Bohdalku znám nejlíp jako bavičku ze scén (scénka s Šípem a františkem z Assisi třeba, nebo trhovkyně to je ta s tím mužem z televarieté ) Moc sem nevěděl co od ní čekat v roli advokátky v důchodu !? To tu ještě nebolo. Že zvládá vážné role sem věděl ( viděny i některé jiné filmy s bohdalkou ). Dobrá detektivní série. Kam se hrabou americký seriály s jejich týmama a prostřihama. Nejlepší díl: Archiv Felixe Burgeta. Bohdalka v dvojroli? promiň?! koncert! za dvojroli dávám plnou nálož. ()

Toxic

Tak jo, především chci říct, že jsem bezděčně viděl jen jediný díl, a to Hřích profesora Sodomky, a rozhodně jiný sledovat nehodlám (pravděpodobně by jinak dopadlo mnohem hůř), mé hodnocení se tudíž vztahuje výhradně na tento díl. A ten mě dost překvapil. Předtím jsem jen věděl, že tam hraje Bohdalka, a v předsudku mi zkrátka přišlo, že to musí být špatná science fiction, když tam má zrovna ona rozlouskávat případy, na něž ostatní nestačí (dán asi jejími častějšími rolemi "hlupaček" pro děcka), a to mi stačilo. Každopádně jsem jí to vše vcelku věřil, asi je koneckonců stále dobrá (výkony ostatních klasické české dno - snad ještě s výjimkou učitele). Dialogy ani nebyly moc trapné, některé, zejména u večeře Bohdalky s učitelem a jeho manželkou, měly přímo i filosofický (morální) náběh. Jen škoda, že tato scéna vyzněla dějově tak vlažně, mohla přejít v jakési vzájemné pochopení a porozumění zúčastněných, které by vyústilo jen v poklidné a dobrovolné odvedení vraha... Potenciál to mělo větší, pro mne ale rozhodně další ojedinělé překvapení (u české tvorby!) a poučení._____Samozřejmě podobnost, až vykrádání děl, která se zde zmiňují, není čistě náhodná, ale takových už bylo... a bude (nejen u nás) čím dál víc. ()

Tumbik

Ale jo, není to úplně nejhorší. Poměrně sympatický výkon Václava Jílka a skvělý výkon Jiřiny Bohdalové... Poměrně zajímavé případy. Ujde to... :) ()

Jarv

Pěkná kriminálka s výrazným nádechem komedie. PS: Všiml si zde někdo toho jednání mezi Jiřinou Bohdalovou a Františkem Němcem? Jako ze starých dílů kriminálního seriálu Panoptikum města pražského. Nic moderního, a právě o to je to zajímavější a na úrovni. Jen za tento krásný odkaz bych dal čtyři hvězdy. ()

Hombre8

Šedě průměrné, nepříliš sympatická, vlezlá hlavní hrdinka. Dá se na to podívat, když už vyloženě není co dělat. ()

majorW odpad!

Strasne, desne, ale k preziti... Az na Vaclava Jilka. Rekl mu nekdo pred natacenim, ze nehraje pripitomneleho prince? Tak retardovane zahranou roli jsem uz dlouho nevidel. Nebo chce pan Zelenka pana Jilka znicit? Je treba zabit Jilka? ()

zdendap

Určitě skvělá příležitost pro paní Bohdalovou a hvězdné obsazení. Ale nějak to nefunguje. Poněkud slabomyslný vnuk jen zvýrazňuje takovou nějakou odtrženost od reality a jako nadsázka pokulhává. Ale proti "Vykecej se - vyprávěj" je to vrcholové dílo. ()

P/\/EL

takže.....je to prostě...české, to zn. malé, obyčejné, docela nudné, nepříliš originální a pitomé................................. Ano, herci...pěkné.....většina hrála už v lepších věcech.................Bohdalka už je tak stará a ošklivá......teda pardon...já vím, stáří.....člověk....má štěstí, když se toho dožije...ale jinak..víte, co....................taky hrála už v sakra lepších věcech....................pro mě to je příliš zdlouhavé, natahované...................jistě.....pár nápadíků by se občas našlo, vtípek....ano.......................................ale asi nej věc je teda vizuální stránka, která je na cz seriál velmi vydařená, pěkná kamera, kompozice, nasvícení......i kvalita obrazu...prostě...Nova sucks...........tohle se holt víc blíží západních tv standartům.......................Nova, Prima.....to jsou vizuály pro důchodce - přesvětlené......obyčejné........jo a nezmínil sem taky, že mě trošku vytáčí ta vlezlá nešikovnost/roztžitost hl.hrdinu............nebere mě to...no................................prostě.................nakonec....další české zklamání....................................naštěstí...tu máme mnoho západních....kvalitních současných seriálů.. ()

L_Into odpad!

Už dlouho jsem neviděla něco tak strašného, jako čtvrtý díl tohoto seriálu. Od fyzické nevolnosti mi nepomohl ani můj oblíbený Honza Dolanský - a to už je sakra co říct. Když odmyslím pitomý scénář (vrah byl asi jasný asi tak 5 vteřin po vraždě, eskapády babči-vyšetřovatelky přitažené za vlasy a zoufale neuvěřitelné) a fakt, že zhruba polovina hereckého ansámblu nebyla zrovna ve formě, zůstane mi příšerná, iritující hudba a otázka: proč někdo něco takového vůbec točí? A pro koho je to větší ztráta času, pro tvůrce, nebo pro diváky? ()

ecap

Když jsem se dozvěděla, že bude Česká televize dávat nový komediální krimiseriál s Jiřinou Bohdalovou, tak jsem byla nadšená. Jiřina Bohdalová totiž patří k mým nejoblíbenějším českým stálicím. Jenže už po zhlédnutí prvního dílu jsem se vrátila zpět na zem. Zklamal mě naprosto nudný a už od začátku předvídatelný děj. Přirovnala bych to k americkým telenovelám, u kterých stačí vidět první a poslední díl a máte z toho stejný zážitek jako divák, který viděl díly všechny. Dvě hvězdy jsem dala pouze z toho důvodu, že tady hraje hlavní roli, již zmíněná, Jiřina Bohdalová, což byl pro mě jediný důvod, proč jsem to sledovala. ()

JARDAHONDA

Jiřina Bohdalová jako Květa Kalendová, která je vždy připravená vklouznout do nového převleku a role a s patřičnou noblesou začít pátrat po nějakém tom vrahovi.Vždyt´ co by milující a nesmírně zvědavá babička neudělala pro svého vnuka, toho času pracující u policie? Taková Česká krimi komedie, která se musí brát s určitou nadsázkou,, hodnotím za 2 ** ()