Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

SAINTS

Forma dobra,herci tiež aj atmosfera Nepalu poteši ale pri obsahovej stranke film neponuka nič nove.Len recykluje ine komiksove filmy.Caka nas tak intro,zmena hlavneho hrdinu z arogantneho človeka na toho ktory všetkych zachrani,par akčnych akcii,zloduch a finale.Doctor Strange tak zapadne do typickej Marvel šablony. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 89%, Audience Score - 86% | FDb.cz - 78,2% |Po prvním zhládnutí u nás hrubě nedoceněnná Marvelovka, která se nám ale na podruhé opravdu zalíbila... A Doctor Strange v podání Benedicta, tohot si nejde neoblíbit. 75% ()

Joiner

Vypadalo to slibně, duchovně, že to bude mít hloubku- něco jako Matrix jinak, ale vylezla z toho další klasická Marvelovka- hrdina- padouch, souboj, hrdina vyhrál.. vše dobře dopadlo, tak se může natočit dvojka, trojka... ()

Gamekeeper77

Tak to je teda slušná fantasmagořina! Ale hodně dobrá. Další jiný Marvel, který asi nejvíc zaujme svojí vizualizací a oproti ostatním trochu odlišným bojem na nepříliš hmotné úrovni. Taky osobitý Cumberbatch je skvělou volbou tohohle Harrypotterovsky laděného filmu. Určitě moc příjemné překvapení. 80%. ()

Renie42

Skvělá podívaná, triky úžasné, o 100% záživnější než z filmu Počátek. Jelikož jsem Dr. Strangea zahlídla v Thorovi, tak jsem chtěla znát i jeho příběh. Vnitřně cítím, že ty všechny dimenze a vesmíry a ta temná energie a magie může někde existovat, ale ještě jsem to nezažila na vlastní oči. A ty některé vtipné poznámky se mi líbily. ()

kubilov

Jeden z nejlepších originů od Marvelu, kterého jsem se kvůli otevření magické části MCU dosti obával, ale hvězdná herecká partička pod vedením Scotta Derricksona mě přesvědčila, že jde o výborný příběh s naprosto podmanivou vizuální stránkou. Velikostně nevyrovnaná dvojice záporáků byla velmi v pořádku (na Marvel), Tilda Swindon už mi dlouho nepřišla takhle cool. Za mě velice v pořádku. ()

Olafsson

Pěkný triky, Cumberbatch má nepopíratelný charisma, MM tam byl, ale tak ňák mě to nechytlo za koule. Průměr, na víc než tři hvězdy to u mě nedosáhne. ()

MartinTerran

Jelikož tohle bylo čisté fantasy, tak to bylo pro mě až příliš šílené. Vyložené špatné to nebylo, ale příběh klasický a na Marvel zde bylo málo hlášek. Herecké výkony dobré. Nic převratného co by člověk musel vidět i z pohledu celého univerza. Hodnocení: 62/100. ()

donnovann

Po snímku Iron Man 3 řadím mistra doctora Strange k tomu nejhoršímu co jsem od Marvelu viděl. Snaha o komixový "Počátek" se hrubě nepovedla, zatímco Christopher Nolan vše podá tak, že tomu divák rozumí tak zde se absolutně ztrácíte v prostoru, dimenzích světů a já nevím co ještě...Bylo toho prostě příliš a nezachrání to ani Benedict Cumberbatch a to že ten chlap hrát zatraceně umí. ()

0verseer

“Dormammu, I've come to bargain!” Doctor Strange je obstojná a zručne natočená marvelovská komiksovka, ktorá nenudila a miestami dokázala navyše aj pobaviť. Benedict Cumberbatch toť bezosporu skvelá castingová voľba, na druhú stranu Mads Mikkelsen ako úhlavný záporák (respektíve ako hlavný nástroj v “rukách” úhlavného záporáka) toho zas až tak veľa nepredviedol, či lepšie povednané nevyviedol a v tomto prípade musím už vytýkať dosť nevyužitý potenciál. Pokojne by som tomu dal aj štyri, v prípade ak by sa tvorcovia dokázali oprostiť od všetkého toho klišé, ktoré opakovane pri sledovaní evokuje myšlienku: “Toto už som predsa kdesi videl.”. Ku cti im slúži, že si to plne uvedomujú a párkrát si z toho dokázali dokonca spraviť srandu. Takže summa summarum Doctor Strange určite neurazí, ale tak akosi neponúkol nič naviac, čím by dokázal zaujať a nebyť len ďalšou z rady komiksoviek na jedno použitie... ()

Barghest

Původně jsem měla v plánu tenhle film ignorovat, ale Doctor Strange se ukázal jako mnohem zajímavější postava, než jsem čekala. Jeho schopnosti mají velký potenciál jak pro příběh (do budoucna...), tak pro vizuální hrátky, které jsou na tomhle filmu (kromě hlavního hrdiny) asi to nejzajímavější. Nakonec ani příliš nevadí, že se tvůrci ubírají cestou klasických klišé marvelovských filmů a superhrdinských originů. ()

PajinkaKox

Další komiks, který může být hrdý na to, že je to zfilmovaný komiks. Docela mě mrzí, že lidi, kteří nemají rádi komiksy a jejich ztvárnění reality na tyto filmy koukají a pak je zcestně hodnotí. Protože komiksy jsou příběhově prostě velmi podobné a prosté. O to v komiksu jde, stejně jako o fantasticky nemožné. A tento film má všechno to, co ke komiksu neodmyslitelně patří. ()

Hawaj

Trapný kapuce, klišé, nějaký řečičky atd. a pak do toho vstoupí kluci vod počitačů (tím myslím vizuální efekty) a zachrání to pěknou tripovkou. Ale pak to naopak výprava a kasting podělá dobře živenou, vykoupanou, pěkně vostříhanou a vypranou holywůdskou multikulti nudnou sebrankou modelů, bez špetky zajímavých postav a charakterů. Brrr. Zase nějaký kecy a už jsme konečně u kouzelní. To mě baví. To můžu. A pak konečně někdo kreativně využil ohýbání města k akci a ne jen k pár efektům jako v Počátku. To teda palec nahoru. Zato Tilda je to nejhorší obsazení co tam mohli dát. Herecky v pohodě, ale svým vzhledem a tou amatérskou nemystickou maskou to naprosto podělali. Vypadá jak nepovedená figurína z výlohy obchodního domu bez paruky. To si ta holka nezaslouží. I ty Kaeciliovy travesti oči co vypadají jak když zrovna utek z Horror picture show jsou děs. Zato do empatický doktorky Rachel McAdamsový se úplně vpíjím jak je dobrá. Konečně film, kde kouzlení skvěle doplňuje akci a není to jen pár pšouků a kouř. Narozdíl vod jinej vomalovánek budu docela rád až se doktor divnej vrátí. ()

helrohir

Doctor Strange je v rámci marvelovských hrdinov pomerne originálnym zjavom, a to nielen samotná postava, ale aj celkové pozadie príbehu. Ono totiž film svojím poňatím tak trochu nezapadá do tradičnej schémy komixového hrdinu, ale skôr sa mi zdá, že by to celé mohlo fungovať aj úplne samostatne ako nejaká fantasy sága. Začiatok filmu určite navnadí, minimálne akcia ála Nolanov Inception, ktorá je počas filmu niekoľkokrát rozumne využitá. Možno je na škodu, že postupom času sa film stáva príliš šablónovitou ukážkou záchrany sveta, akú sme už mali možnosť vidieť v každom druhom komixovom filme. Benedict Cumberbatch je určite dobrou voľbou na rolu super hrdinu, ale až časom sa ukáže, či jeho charizma a talent obstojí aj v konfrontácii so starými harcovníkmi ako je napríklad Tony Stark. Aj ostatné postavy sú obsadené dobrými hercami, a celkovo pri castingu mali tvorcovia šťastnú ruku. Ako origin novej marvelovskej postavy je film celkom obstojným prínosom, ale zamrzí fakt, že napriek svojej čiastočnej originalite sa príbeh nakoniec uberal až príliš šablónovito. 70%. ()

mrclTV

Viete, na aký film som si v úvode spomenul? Na Vesmírnu Odyseu. Doktor Strange trochu vyzerá ako táto vizuálne upgradnutá sci-fi klasika od Kubricka. I keď dejovo je to skôr niečo ako veľmi drahé náborové video Silvie Šuvadovej a Dana Nekonečného. Ale vyzerá zaujímavo to sa musí nechať. Chcel som dať tri, ale tie zúfalé vtípky odkazujúce na modernú dobu to strašne zrážali. Mám na mysli - heslo na wi-fi, či knihovník s menom Wong (Adele, Beyonce a podobne...) Úchvatné efekty nie sú všetko. ()

Tominni

Velmi dobré. Marvel tentokrát přichází s odlehčeným komiksem, který má vtip a lehkost, která občas chyběla. Už samotná hlavní postava, která prostě potřebuje dostat za vyučenou, aby se nakonec stal tím správným mágem. Nakonec i to vracení času zpět má své kouzlo, takže nakonec to na ty čtyři hvězdičky vyjde. Podařený film. ()

subic

Hezké na pohled. Jak je tam řečeno, Avengers chrání svět proti fyzickým hrozbám, kouzelníci proti tomu ostatnímu. Tím se už tak košatý příběh o Avengers rozrůstá ještě více do šířky. 6/10 ()

JosefTomas

Po perfektních předchozích dílech, (tedy kromě Avengers 2), jsem čekal něco famózního. Jenže jsem byl dost zklamaný. Akční scény jsou někdy až moc nepřehledné a pokud jde o příběh, ten sice není nejhorší, ale žádné terno to taky není. Rozhodně jde po trikové stránce o velké plus. Navíc ty dimenze jsou boží. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení