Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

lobo87

Ďalšie digitálne orgie z marvelovského univerza. Paradoxne, napriek miliónom vrazeným do vizuálnej stránky, najviac ma bavil úvod až po Strangeove prijatie do Kamar-Taj. Kvalitné obsadenie, monštrózna hudba a akcia, dychberúce efekty, to už je marvelovská samozrejmosť a v tomto sú naozaj najlepší, ale už sa mi toho zdá priveľa a neviem, dokedy budú takýmto tempom ešte taki úspešní ako doteraz. Cumberbatch tradične skvelý a som zvedavý ako zapadne do celého filmového vesmíru... 75% ()

matolos1

Doktor Strange ponúka nové možnosti čo sa týka spracovania vizuálnej stránky, ponímania času a priestoru ( čo sa mi skutočne naozaj páčilo). Tempo je tiež úplne priamočiare, bez zbytočných naťahovačiek sa rúti rovno do akcie ako sa aj od Marvelu aj vždy očakáva. Len jednu chybu ako to zvyčajne býva, že Marvel ako vyriešenie zápletky musí dať nejakého záporáka, ktorý celý čas rozpráva o tom, že on svojimi činmi iba zachraňuje ľudstvo( bla bla bla). Samozrejme toto tam diváka strašne odradí, ale ináč tie ostatné dialógy dávali celkom aj zmysel. Benedict fajn, ostatok neupútal. Tien koniec sa trochu podobal Edge Of Tomorrow. Naozaj netuším, koho napadlo ho vopchať do daľšieho Thora. ()

Durdas

Hodbě dobrý film od Marvelu. Je úplně jiný ve smyslu stylu a celkového vyznění či dojmu oproti ostatním Marvel filmů (aspoň teda podle mě). A to je jenom dobře. Jinak ohybání prostoru, času, věcí a života je opravdu zajímavé a hlavně skvěle graficky a filmově provedeno. Opravdu je film špica a aspiruje v mém žebříčku na pozici nejlepšího Marvel filmu. ()

Cannonball

Hláškujúci super hrdina, ohybanie priestoru, zloduch podmanujuci cele svety v multiverze, vlastne vsetko co sme tu uz mali a videli. Ale aspon to robi zabavne a neberie sa tak prehnane vazne ako Captian America v "obcanskej vojne". Ked k tomu priratame aj slusne efekty tak a pust pozeratelnych filmov v tomto roku tak na vyjde zabava, ktora raz-dva vyprsi ale neurazi. 7/10 ()

LP-SK

Vizuálne úchvatné, herecky výborné, príbehovo neošúchané. Ani jedna minúta na mňa nepôsobila nadbytočne. Strange umne mixuje prvky napätia a humoru, servíruje turbo-akčné scény bez toho, aby sa dostavil pocit prvoplánovej trápnosti. Pre mňa jeden z najlepších kino-zážitkov vôbec. More please... Videné v IMAX 3D. ()

IZFNP

Sú to síce slabšie 4 hviezdy, ale predsa len sú 4 - pretože to, že ma Marvel rozmaznal, je len a len moja vina. Doctor Strange vôbec nie je zlý film, je to vlastne vcelku podarený origin a rozhodne zábavná popcornovka. Ale opäť sa dostávam k faktu, že Marvel má potenciál vyraziť mi dych. A tento potenciál mal i Doctor Strange, ktorý mohol vyťažiť zo svojej odlišnosti od ostatných filmov MCU. A navyťažil. Išiel podľa rovnakej šablóny v prípade deja, naratívu i charakteru postáv. Doctor Strange v podaní Cumberbatcha je tak strašne cool charakterom, ktorý má na všetko chytrú odpoveď (Sherlock meets Iron Man), proti nemu stojí motívmi extrémne odfláknutý protivník s tvárou dokonalého Mikkelsena, bojuje sa tu (zase) o záchranu sveta, a to všetko zabalené v akcii, štandardnom humore (ktorý, na prekvapenie, občas i minul), zabudnuteľnom soundtracku a absolútne neinvenčnom režisérskom prístupe. Scenáristicky mi viac vecí vadilo - premena zo zúfalého doktora na jedného z najsilnejších mágov, či fakt, že len on bol z nejakého dôvodu schopný učiniť veci, ktoré mohol učiniť ktorýkoľvek zdatnejší mág... I samotný fakt, že do Kamar-Taju vlastne zoberú každého druhého, nothing special there... Ale dobre, inceptionovský vizuál a teplejšie kamerové filtry sú príjemným spestrením, svet Avengers je tu stále rozvíjaný ďalej a taktiež treba povedať, že Strange do MCU zapasoval na výbornú. Takže sa sťažujem asi len preto, že ma mrzí, že najpodarenejšou vecou na dlho očakávanom Marvel filme je v konečnom dôsledku červený plášť. 65% ()

Fieldyslav

Po tomhle filmu uz si dokazu predstavit co je to ten "bad trip". Nekonecny koukani na hodinky, kdy uz ta plejada debilit bez deje, nahodne prolozena aktualnima vtipama skonci. Hlavne jsem uplne u vytrzeni, ze to tu ma pres 80 procent??! Osobne asi nejbidnejsi marvel film. Skoda casu. ()

BradleyT

Kdyz si odpustim tu smakuladu vizual okolo, tak je to vlastne porad jen ne moc popularni komix, logiku radeji nechat doma a uzivat si kaleidoskop. Ale ze bych tomu dl plnej pocet, to fakt fakt ne... asi az to odezni, procenta tez spadnou. ()

Shadowspark

Další úspěšný film on Marvel Cinematic Universe. Cumberbatch se mi tam jako hlavní postava hodně zamlouval a vizuální efekty byly taky dobré. Možná mohli dát víc prostoru romanci mezi ním a Christine (Rachel McAdams), ale jinak nemám výtky. A Cumberbatchův americký přízvuk nebyl špatný, docela příjemná změna. Tenhle film byl dobrý origin story od Marvelu. ()

Tartalus

Benedict Cumberbatch válí a táhne celý film. Vizuálně a vypravěčsky krásné a působivé. Akce hodně, ale průměrné. Už dlouho se mi nestalo, aby mi film v kině tak utekl a za celou dobu bych se nepodíval na hodinky. Menší zklamání je ovšem Mads Mikkelsen, jemuž průměrná role záporáka nedala naplno vyniknout. ()

wallax

Strange prekvapil. Mňa určite, nakoľko som tento komiks vôbec nepoznal. A prekvapil v dobrom slova zmysle. Zaujímavý origin, perfektný Cumberbatch, Mikkelsen, (aj Adkins aj keď nemal veľa priestoru na predvedenie sa), množstvo skvelých hlášok a humoru, akcia, skvelá hudba. Ak ste žasli pri efektoch ohýbania mesta v Inception tak tu Vás to posadí na zadok. Marvel sa s týmto snímkom vyhral oveľa viac ako s ostatnými, ale to sa dalo čakať, ostatné postavy či originy nepracujú s dimenziami či kúzlami v takom množstve ako práve Dr. Strange. 4/5 ()

Stanmi

Špičkový chirurg Dr. Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) je na vrcholu své kariéry, vše se však změní, když Strange havaruje se svým autem a dojde tak k nevratnému poškození jeho rukou. Strange se však i po nezdařencýh operacích odmítá a vzdát a vydává se na Dálný východ, protože kde nemůže pomoci věda, může pomoci magie… Doktor Strange byl pro mně dlouho poměrně záhadným hrdinou. V marvelovských příbězích, které jsem četl, měl většinou pouze vedlejší či hostující úlohu, která jej stavěla do role rádce či záchrany na poslední chvíli. Naštěstí se ke mně dostal jeden z jeho vlastních příběhů (výtečná minisérie Přísaha), ve kterém si mně tento Nejvyšší mág Země naprosto získal na svou stranu. Tímto dlouhým úvodem jsem chtěl jenom napsat, že jsem na jeho filmovou verzi nehorázně těšil a jsem jenom rád, že mne Marvel (opět) nezklamal. Jasně na jednu stranu je Doctor Strange jen dalším z řady originů, kterých jsme už v posledních letech viděli víc než dost, akorát, že tentokrát nikoho nic nekousne, nikdo si nevpíchne supersérum a už vůbec nikdo si nevyrobí superhrdinský obleček, tentokrát půjde o magii. A právě díky magickému světu, který Stephen Strange v Himálajích objeví, se jedná (aspoň v rámci komiksových filmů) o svěží a neotřelé dílko, které se jednak může pochlubit zajímavým a neotřelým vizuálem s efektními scénickými hrátkami (ať už s dimenzemi nebo časem), slušným příběhem o tom jak se z bývalého špičkového chirurga stane neméně špičkový mág a lahůdkovým hereckým obsazením. Benedict Cumberbatch sice nebyl pro hlavouny Marvelu první volbou, ale pro mně osobně nebylo lepší volby a Ben dokazuje každou sekundou na filmovém plátně, že on je ten správný Stephen Strange. Akorát, když se tak člověk na Bena dívá, tak prostě hraje Strange prakticky jako Sherlocka (inu arogantní génius je zdá se jeden jako druhý). Tilda Swinton i Chiwetel Ejiofor jsou fajn, stejně jako Rachel McAdams, která zde sice funguje především jako onen ženský prvek, ale určitě by si zasloužila více prostoru. To Madds Mikkelsen se i přes veškerou svou snahu zařadí do stále se rozšiřující skupiny nevýrazných jednorázových marvelovských záporáků. Na druhou stranu se, ale možná jeden úctyhodný nepřítel v tomto snímku zrodil, ale jestli naplní svůj potenciál, to ukáže až čas (a další filmy). Marvel tak opět vyprodukoval svůj typický, až „strojově přesný“ blockbuster, který sice má pár chybek (slabší záporák, vtipy za každou cenu, zrychlený výcvik ústředního hrdiny), ale přesto se jim podařilo představit opravdu zajímavého hrdinu, který by v jejich filmovém univerzu mohl pořádně zamíchat kartami, tak nashledanou příště, pane doktore. ()

Petr59

Čekal jsem od toho víc a byl jsem mírně zklamaný. Tento film je pro mě těžké hodnotit, protože se zaručeně jedná o velmi zvláštní film, nejzvláštnější a nejoriginálnější film z dílny Marvel. Je to úplně něco jiného, než předchozí filmy a zároveň to různé filmy "vykrádá" - Batman začíná, Počátek, Matrix.... Nejblíže to má asi k Thorovi, ale i oproti němu je film o dost jiný a podle mě i slabší. Liším se tím od ostatních, možná mnoho lidí bude Doctor Strange pokládat za tu lepší Marvelovku, ale podle mě spíše patří k těm slabším. Začíná to velmi civilně a "lacině", jako kdyby člověk viděl nějakou televizní reklamu na zubní kartáček. Po autonehodě Dr.Stephana se film zlepšuje a nabírá to tempo. Samozřejmě, že nejzajímavější začne být film až po výpravě Stephana do Kamar-Taj...... Mezi klady filmu patří nepochybně mystický příběh, originalita, vizuální stránka, herecké výkony, závěr a několik vtipných hlášek. Naopak zápory jsou jednoznačně: začátek, určitá nevyhraněnost filmu, jednoduchost, překombinovanost, přeplácanost vizuálních efektů a záporák.... Doctor Strange je nevyhraněný v tom, že chvílemi vypadá jako mysteriozní film, chvílemi jako thriller, chvílemi jako velmi vážné drama a pak zase se film vrací spíše ke komediálnímu a barevnému stylu. Je vidět, že tvůrci chtěli tento film hodně odlišit od ostatních, což se jim podařilo. Ale nepodařilo se jim až tak dobře film vyhranit žánrově. Působí to velmi zmateně a tomu vůbec nepomáhá ani překombinovanost a přeplácanost vizuálních efektů. Mám rád filmy o více dimenzích, o energiích, o magii, o síle myšlenek, které mluví o otázkách, které zatím lidé nepochopili. Ale tady je vidět, že je hlavní vizuální stránka, která totálně tlačí do pozadí celý příběh, postavy, všechno a nakonec to, co si z filmu odnášíte jsou jen scény, kde se dostáváte za hranu časoprostoru. Řeší se tady dimenze, ale ne kvůli nějakému hlubšímu smyslu, smysluplnému příběhu, ale jen kvůli tomu, aby tomu mohly odpovídat i drahé efekty. Je to velmi přeplácané a přehnané, tím pádem to snižuje inteligenci filmu a vychází mi z toho jednoduché sci-fi, které se jen snaží vypadat inteligentně. Akčních scén je tam přiměřené množství, ale zase to selhává na záporákovi. Marvel zkrátka záporáky příliš neumí a tento film to nezměnil. Záporák vás strašně nudí a vůbec z něj nejde strach, respekt, nic.... Co se týče ostatních postav, tak Doctor Strange má určitě potenciál, ale příliš mě neokouzlil. Možná bude více fungovat v týmu, ale jako individualista je určitě lepší třeba Thor, Iron Man, Ant-man, který se mi líbil o něco víc i tím, že si nehrál na inteligentní a vážný film a na rovinu spíše sklouzával ke komedii. Navíc, tvůrci nedokázali ani příliš dobře konkretizovat teritorium Doctora Strange. Pohybuje se v dimenzích, mimo náš časoprostor. Ok, ale ta myšlenka chtěla rozvinout a konkretizovat. Přeplácané efekty tomu moc nepomůžou.... Co bych chtěl naopak vyzdvihnout byly vedlejší postavy i závěr. Závěr sice působil zase jednoduše a podtrhl trend, že celou dobu bojujete silou s někým, koho můžete chytře porazit lstí, ale hlášku "přišel jsem smlouvat" si budu pamatovat snad celý život. Finále mě upřímně pobavilo a i když nebylo kdovíjak promyšlené, bylo alespoň originální..... Potenciál Doctor Strange má, ale určité změny ve stylu jeho prezentace jsou nutné a žádné silné dílo to také rozhodně není. Originalita není všechno. () (méně) (více)

LordArthas

Svěží záležitost, která prosákla skrz zkostnatěly svět Marvelu a umístil se jako třetí nejlepší Marvelovka v mých očích. Výborně podáno a jsem rád, že se opět ukázalo, že může Marvel překvapit. ()

freddyreddy

Mně se to moc líbilo! Kluci z Hollywoodu zase světu ukázali, jak CGI pokročila vpřed a viděli jsme směs těch nejlepších vizuálních efektů přítomnosti! Příběhově parádní novej hrdina, těším se na *SPOILER: strange, jak honí Lokiho! :) Pozor, doporučuji počkat v kině na potitulkovou scénu (jsou 2, jak po hlavních titulkách, tak po těch závěrečnejch) ()

PrincessB

Já vám tedy nevím, na co tu pějete ty ódy.. Marvelovky mě přestaly bavit už před nějakou dobou, ale hlavně díky obsazení (B. Cumberbatch i M. Mikkelsen patří mezi mé oblíbence) jsem se rozhodla dát šanci i této. Jsem zklamaná. Naprosto průměrný příběh a otřepaný scénář (včetně vtipů). Jediným plusem bych viděla jakési "zabroušení" světa magie, který mě ale osobně v superhrdinských filmech naprosto nezajímá. Efekty byli velmi dobře provedené, ale to se již u Marvelu čeká. Podprůměr. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení