Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Toochman

Naprostá žánrová jednička. Všechny filmy, které přišly po Se7en, jsou už jen slabším odvarem. A to nejen co do atmosféry a tempa snímku, ale zejména co do propracovanosti charakterů, která je ještě umocněna spolehlivými výkony Freemana, Pitta i Spaceyho. ()

Panacek

Jestli to byla pro autory nějaká forma psychoterapie, jestli to, že se vyřádí "na place", zabrání štábu dělat prasárny v životě, tak snad. Jinak mi to připadá jako samoúčelná úchylárna ve stylu 120 dní Sodomy, ačkoliv je to teda samozřejmě slabý odvar. Používat pro tohle slova "esej" nebo "studie", to mi přijde dost mimo. Je to jen americkej mainstreamovej film, kterej si hraje na senzaci (kult?) - a při tom je jen dost špatnej a zbytečnej. Možná mu dám někdy pod parou ještě jednu šanci a možná tady pak nebudu kazit hodnocení..// Po druhém pokusu musím filmu přiznat jakési formální kvality (ovšem filmů, kde se plouhaj zmuchlaný detektivové a v ošklivým městě prší a je hnědá tma, už tu pár bylo), po obsahové stránce mi ale stále vychází samoúčelný sadismus. Jestli to má být metafora současného temného světa (čemuž ale nevěřím), tak je to metafora sakra kostrbatá. Nemluvě o tom, že svět, kde poldové zahajují vyšetřování echtovního mordu v knihovně četbou Danta a Rabelaise, je vlastně celkem roztomilý místo - PČR má co dohánět. Mám pocit, že zadáním bylo prostě za poměrně naditý pytel dolarů natočit "šokující", ale ve výsledku výdělečný film (výrobek) kategorie Thriller / Krimi / Mysteriózní, což se asi i povedlo. Způsobem, který mě osobně nezajímá. Je to ale asi pořád lepší než mlčící jehňátka z téže kategorie. Taky je třeba ocenit, že (snad) nevznikl film, ve kterém by zoufalý šéf kriminálky vyzvedl Millese v pakárně a Sommerseta na rybách, aby mu vyřešili "nových sedm" nebo "sedm na druhou" nebo něco takovýho. Dabing, se kterým to pustila príma TV, patří do koše na směšný odpad. ()

Rypley

Úžasný zážitek vám přinese shlédnutí filmu Sedm. Pokud máte rádi filmy typu Detektiv vs Brutální, psychicky vyšinutý vrah je to přesně to co hledáte. A nejedná se o jeden z mnoha filmů, ale řekl bych o vrchol v tomto žánru. Špičkový scénář bravurně přenesený na plátno mistrem režie Davidem Fischerem, který ví jaký ten záběr na diváka zapůsobí. Herecké výkony všech hlavních představitelů si myslím bezezbytku vyrovnají i Hanibalovi Lectrovi. Brat Pitt jako mladý detektiv a Morgan Freeman co by zkušený a ostřílený vyšetřovatel, v pozici učitele, takřka celý film smáčí déšť. Mimo zmáčené ulice se však dostanou jen za účelem vyšetření nějaké brutální vraždy, kde je však tak hustá a morbidní atmosféra, že se vám začne špatně dýchat a přejete si, aby už konečně vyšli na čerství vzduch a mohli jste se společně s hlavními hrdiny osvěžit trochou toho smutného deště. Méně depresivně působí snad jen chvíle, které mladý detektiv tráví se svou ženou Gwyneth Paltrow, která tento herecký koncert obohacuje o trochu jemnější nástroj. Tato děsuplná a dokonale pochmurná atmosféra odchází až těsně před koncem, kdy celou scénu zalije zlatem příchod čerstvého slunce, s příslibem naděje na lepší svět. A tady nastupuje skvělý Kevin Spacey, neotřelý scénář a propracovanost Fischerových filmů ve Velkolepém finále, které vám možná změní váš pohled na svět. :-) ()

Agarwaen

I když mě tenhle film nenadchnul tolik, jako většinu statních tady, taky moc nevím, co mu vytýkat. Obsazení super, dokonce i Gwyneth se mi tu líbila, atmosféra strhující, vyústění nezvykle originální. Snad by to jen nemuselo být tak nechutné, leckdy vidět méně je více. Ale určitě se u toho nedá nudit... ()

marshall

Úžasně svěží a plynulá záležitost, akční pohlazení na duši, věrohodné herecké výkony na nejvyšší úrovni, všeho všudy film, jež světlo světa nespatří každý rok... ()

elshish

Skvělá souhra pro mě "tří geniálních pánů" s úžasným trpkým příběhem a dokonalým dinamickým tempem.. ()

Syl Wes Ter

Film Se7en má len klady a žiadne zápory. Výborný scenár z ktorého Fincher vyťažil maximum. Kevin Spacey do postavy Johna Doea vložil všetko zo svojej hereckej geniality (lepší bol už len v úlohe Verbala Kinta-Zvyčajní podozriví). Jediný film pri ktorom mi aj po desiatom dopozeraní prechádza mráz po chrbte. Tento film si zaslúži 100 %. " John Doe to vyhral ! " ()

Arequipa

Děsivé, naturalistické. Úžasná atmosféra. Vynikající Freeman a Spacey, křehká Paltrow a... Brad Pitt. Po tomhle filmu jsem jej přestal brát jako hezouna a začal jej respektovat jako dobrého herce. Vypointovaný závěr je jeden z nejlepších, co jsem kdy shlédnul. Někdo tu psal, že i ze slunečného dne se dá udělat pořádné peklo. Nelze než podepsat. ()

Sosak

Nejlepší film, jakej jsem kdy viděl... Dokonalá režie, hutná atmosféra, skvělé herecké výkony všech herců (i ve vedlejších rolích), jeden z nepromyšlenějších a nevypilovanějších scénářů (ten A. K. Walker má něco do sebe :)), spousta skrytých odkazů a drobných detailů (symbolika čísla 7 je skoro všude), ale hlavně - ten film má myšlenku a nadhled... Se7en je prostě thiler na víc shlédnutí, já sám jsem ho viděl už v rámci několika desítek a mohl bych se na něj koukat pořád. Jasných pět hvězdiček. ()

jda23

Vlastne všetky crime-thriller sa chcú podobať tomuto celovečeráku a niečim podobným zalahodiť oku diváka. Dalsie revoluciu upravujuce pokusy ostavaju na okraji doby. Svata cest vynyimkam pri matke Jezisovej ! ()

BačaXXX

Tento film řadím mezi jedny z nejlepších co jsem kdy viděl.Mistrovská režie Davida Finchera, skvělé výkony Morgana Freemana a Brada Pitta.Neuvěřitelné "kurvování" Pitta je pro mě něco jako klasika.Nad scénářem se rozplývam a nad poslední 20 minutovku Kavina Spaceho jsem chytal dech.Pro mě je to jedinečný film. ()

hlína

Bože zhřešil jsem +++++++ Dovolil jsem si svým +líným+ okem zmlsaným a +obežraným+ všemi těmi filmy, co jsem za svůj mrzský život viděl shlédnout tento klenot. Jsem +pyšným+ majitelem téměř legálního DVD s tímto filmem a ve své bezmezné +lakotě+ ho rozhodně nikomu nepůjčím. Již kolik večerů jsem nevěrný své přítelkyni +smilnil+ s tímto filmem neschopen se nabažit. Neskonale +závidím+ všem tvorům jež tento film ještě neviděli a mohou zažít ono poprvé a skutečně se +hněvám+ na všechny uživatele ČSfD, kteří tomuto filmu dokázali dát méně než čtyři hvězdičky. +++++++ Nejlepší krimithriller jaký jsem kdy viděl. Je perfektní od úvodních titulků až po ty konečné. Sedm smrtelných hříchů filmu, za které zaplatí divák smrtí v němém úžasu: 1) Scénář, 2) Režie, 3) Kevin Spacey, 4) Herecké obsazení, 5) Morální odkaz 6) Atmosféra, 7) Hudba +++++++ Jestli některá role z dílny Kevina Spacyho lze označit jako vrcholná, tak je to určitě tahle (+ Prott :) +++++++ ()

lilly721

Opat genialny Morgan Freeman a sladky Brad Pitt...kto by si pomyslel, ze kombinacia tychto dvoch hercov a mysteriozneho, az hororoveho zanru nejde dokopy, mylil by sa... Film cloveka doslova priputa k obrazovke...Zaver je skvely! Treba vidiet! ()

cinemaboy7

Vše bylo řečeno. Je to prostě geniální dílko, ať se podíváte kam chcete, scénář, režie, herci. Jen nechápu, proč u nás ještě nevyšlo DVD? To jsou práva tak drahý, nebo na něj zapomněli? V zahraničí jsou i speciální edice a u nás nevyjde ani v novinách, kde už snad vyšlo úplně všechno. No nic, budu dál v očekávání....tak už vyšlo!! 15.6.2009 ()

arkie

Odporný film, ktorý má pointu, resp. pointy vo zvrátených predstavách jedného psychopata. Nejako mi uniká celý zmysel filmu, okrem prostej túžby šokovať, dotiahnutím myšlienky do extrému. Je to svojho druhu klasika, asi to treba vidieť, ale nemyslím si, že by týmto filmom sa mohol človek cítiť obohatený - resp. ochudobnený, keby ho nevidel. ()

BLADER

David Fincher je rovnako šikovný režisér, ako Andrew Kevin Walker scenárista a na ich spoločné dielo je preto radosť pozerať. Depresívna atmosféra upršaného mesta, v ktorom je niečo zlé, podlé a zákerné je skutočne desivá a koniec, ach ten koniec, čo len k nemu povedať? Radšej nič, to bude najlepšie. Jednoducho to treba vidieť. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý