Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lateef
  *****

  Detektivové Somerset a Mills skládají podle Fincherova návodu Doeovu kostku sedmi smrtelných hříchů. Každý tah vysává životní energii a je ponurejší a depresivnější než ten předchozí. Závěrečné eso, vysypané z Doeova rukávu, zatluče poslední pomyslný zrezivělý hřebík do rakve Utrpení. A divák už v ní dávno leží. Úvodní déšť je krásný a tíživý stejně jako všechno v tomto filmu. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/327,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/131 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Howard Shore: 1. In The Beginning - The Statler Brothers [2:22] ,2. Guilty - Gravity Kills [4:05] ,3. Trouble Man - Marvin Gaye [3:50] ,4. Speaking Of Happiness - Gloria Lynne [2:33] ,5. Air (Bach) - Stuttgarter Kamme-Rochester/Karl Muchinger [3:39] ,6. Love Plus One - Haircut 100 [3:37] ,7. I Cover The Waterfront - Billie Holiday [3:20] ,8. Now's The Time - Charlie Parker [4:16] ,9. Straight, No Chaser - Thelonious Monk [9:38] ,10. Portrait Of John Doe - Howard Shore [4:57] ,11. Suite From Seven - Howard Shore [14:48],(10.5.2011)

 • Renton
  *****

  Scénář: Andrew Kevin Walker .. Brilantní temná detektivka s dokonalým vyústěním. Zvrhlý scénář a dokonale přesná režie. Zdrcující, kruté a nekompromisní. Stejně jako sedm smrtelných hříchů. Miluji tu hutně koncentrovanou psychologickou depresi. Mlaskám blahem - poprvé, podruhé, pokaždé..(18.10.2006)

 • Houdini
  *****

  Oscar 1 nominace: Střih(20.2.2004)

 • zputnik
  *****

  Jsou filmy, u nichž si vždy uvědomím jednu z ohromných předností filmu, tj. zprostředkovat zkušenost, kterou bychom ani ve snu nechtěli zažít a která je přesto pro náš život důležitá. Fincherův snímek SEDM mezi tyto filmy rozhodně patří. Na první pohled se tento Fincherův opus jeví jako drsný thriller; ale již při druhém pohledu divák odhaluje a nachází hlubokou myšlenku o světě, který některé z Fincherových filmových postav v lecčems značně znepokojuje. Snímek je úchvatně zpracován. Nálada filmu je podporována řadou detailů (téměř permanentní a silný déšť etc.). Jednotlivé scény jsou přesně načasované a vytvářejí nezapomenutelnou a dokonale „hustou“ atmosféru. Herecké výkony jsou jedním slovem excelentní: Morgan Freeman coby klidný a lehce životem zapšklý detektiv William Somerset; Brad Pitt v roli mladého, energického a leckdy vznětlivého detektiva Davida Millse; Gwyneth Paltrow v roli mírné, krásné a milující Davidovy manželky; a v neposlední řadě Kevin Spacey coby John Doe. Za výkony těchto hlavních postav nezaostávají ani výkony dalších herců. Shrnuto a podtrženo: SEDM patří ke špičce ve svém žánru. Na tento snímek jen tak nezapomenete. A bylo by to také škoda „pod povrchem“ tohoto filmu se totiž skrývá něco nesmírně důležitého.(15.9.2003)

 • - Denzel Washington nepřijal roli detektiva Millse (Brad Pitt) kvůli tomu, že se mu film zdál až moc temný a zlověstný. Potom, co herec finální snímek viděl, prohlásil, že svého odmítnutí lituje. (cihlenka)

 • - Brad Pitt  (Mills) se při natáčení seznámil s Gwyneth Paltrow (Tracy), která ve filmu hrála jeho manželku, a stal se z nich pár. Později se dokonce zasnoubili,  v roce 1997 se ale rozešli. (JARDAHONDA)

 • - Spoiler: John Doe, jméno postavy Kevina Spaceyho, se v anglicky mluvících zemích používá jako jméno pro osoby s neznámou identitou. (4ward)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace