RETRO ,,Dlouhá je cesta a tvrdá, která vede z pekla ke světlu“…. SEDM hříchů, SEDM dnů do konce služby. Vraždy, které mají význam. Vztah mezi mladým a starším kolegou. Málokdy se podaří navázat takový vztah mezi herci a obecenstvem. Parádní atmosféra. Doslova cítíte ten ,,smrad“ z rozkládajících se těl! Nebo scéna v knihovně s hudbou J.S.Bacha. Perfektní kamera vás vtahuje do vyšetřování. A třešničkou je záporák K.Spacey, se svojí přednáškou o toleranci hříchů. Je li něco dokonalé, tak je to SEDM! Ovšem - NEVYZPYTATELNÉ JSOU CESTY PÁNĚ…(17.11.2008)

Pro mě jeden z nejlepších filmů!!! Absolutní špička svého žánru, špičkové herecké výkony Freemana, Pitta, Paltrow a Spaceyho, výborný scénář a to vše podtrhuje bombastická režie Davida Finchera (nechápu jakto, že nebyl nominován na Oscara!!). Kdo tohle neviděl, tak přišel o jeden z nejlepších krimi-thrillerů všech dob. Geniální. Pět hvězdiček.(29.9.2007)

Čtyři a půl... Půl hvězdičky z pěti dolů za zbytečná žánrově nezbytná žánrová klišé... Překombinováno? Ano. Trošku. Takže pro zjednodušení: Čtyři za Sedum.(8.1.2006)

Detektivové Somerset a Mills skládají podle Fincherova návodu Doeovu kostku sedmi smrtelných hříchů. Každý tah vysává životní energii a je ponurejší a depresivnější než ten předchozí. Závěrečné eso, vysypané z Doeova rukávu, zatluče poslední pomyslný zrezivělý hřebík do rakve Utrpení. A divák už v ní dávno leží. Úvodní déšť je krásný a tíživý stejně jako všechno v tomto filmu. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/327,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/131 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

Parádní krimi thriller, který je možná tím nejlepším ve svém žánru. Temná atmosféra a depresivně podaný děj mě opravdu dostaly. Pátrání plné záhad mě donutilo vytvořit několik závěrečných teorií, ale samozřejmě ani jedna nevyšla přesně. Vše je podpořené skvělými hereckými výkony.(23.9.2009)

• - Somerset (Morgan Freeman) doma poslouchá vysílání Johna McClellana. To byl bostonský moderátor, který vysílal jazz začátkem padesátých let. (Ai.ma)

• - Spoiler: Jedna z verzí scénáře obsahovala i scény z nemocnice odehrávající se po závěrečné konfrontaci s Johnem Doem (Kevin Spacey). Somerset (Morgan Freeman) se zotavuje v nemocnici a kapitán mu doručí dopis od Millse (Brad Pitt), v němž stojí: "Měl jste pravdu. Ve všem jste měl pravdu." (Ai.ma)

• - Původně měl film ještě temnější závěr. Diváci ho však po zkušební projekci odmítli. (Chrustyn)