rozpocet $33 million trzby celosvetovo $327,311,859(6.11.2006)

Úchvatný a zdrcující snímek. Ještě lepší než výborný scénář AK Walkera je dokonale promyšlená režie Davida Finchera, která nenechá diváka ani na chvilku vydechnout a pořád ho tlačí do té nejhlubší deprese.(16.2.2003)

Po mnohých rokoch zhliadnuté na remastrovanom BR: Scenáru sa dá pár drobností vytknúť (niektoré prvky zápletky zľahka smrdia samoúčelnosťou), ale réžia je geniálna a herecké výkony skvostné - spätne som docenil hlavne Pitta. V rámci thrillerov dvojka po Mlčaní jahniat, ktoré síce nie je tak brilantne zrežírované a atmosférické, ale má lepší scenár a omnoho prepracovanejšie postavy.(26.6.2011)

Vskutku dokonalá esej na témat "moderní civilizace a její chorobná brutalita". Fincher tímhle filmem definitivně přesvědčil, že patří mezi tvůrce s osobitým stylem a především talentem natočit dramatický film s myšlenkou. Paralela s Dantem a klasickou evropskou literaturou je sice do značné míry velice zjednodušená, ale o to drtivěji dopadá poselství filmu Sedm na diváka. Je těžké odolat postavám, které vás díky výtečnému hereckému ztvárnění vtáhnou do děje natolik, že závěr filmu je i divákovým prozřením a bolestivou katarzí. Zejména role Morgana Freemana patří mezi to nejlepší, co v žánru thriller kdy vzniklo. A mám pocit, že snímek Sedm došel na samou hranici možností tohoto žánru. Žijeme v době, která dává pojmu hřích zcela novou dimenzi. Film Sedm je toho dokonalou ilustrací...(29.2.2004)

"Ak vás na ulici prepadnú, nekričte ´pomoc´Kričte ´horí´." Sedem hriechov, sedem hrozných vrážd a sedem dní, ktoré má nesúrodé policajné duo (Morgan Freeman a Brad Pitt) na polapenie ukážkového filmového sériového vraha. Hoci mi SEDEM pripadá niekedy ako nadhodnotená záležitosť (otázky "Máme právo privádzať deti do TAKÉHOTO sveta?" mi pripadajú pomerne naivné, pravdivé, ale stále naivné), faktom je, že napriek určitej silenosti sa jedná o kult s pochmúrnou atmosférou, zaujímavým hereckým obsadením, kvalitným audiovizuálnym stvárnením (skoro stále prší a keď nepríš, aspoň popŕcha) a scénami, na aké sa nezabúda (krabica, Freemanova poetická prechádzka knižnicou).(5.12.2004)

• - Slovíčko "fuck" a jeho odvozeniny zazní ve filmu 74krát, převážně z úst Davida Millse (Brad Pitt). (Ai.ma)

• - Scénář původně obsahoval narážky na Millsova (Brad Pitt) předchozího kolegu Parsonse, který byl zabit při akci s Millsem a byl jedním z důvodů, proč Mills požádal o přeložení. Ve filmu nakonec Parsons zmíněn není. (Ai.ma)

• - Ve scéně, kdy Mills (Brad Pitt) prohlašuje: "Jodie Foster mi řekla, ať to udělám," je narážka na událost ze 30. března 1981, kdy John Hinckley jr. postřelil prezidenta Ronalda Reagana poté, co několikrát viděl film Taxikář (1976) a byl posedlý poselstvím role Jodie Foster. (jirka.jindra11)