Úžasné .... To co předvádí Freeman, Pitt a Spacey je ukázka herectví a režie Davida Finchera je ... úchvatná. Všechny ty odporné vraždy a řeči spolu s herci vytvářejí úžasnou podívanou.Scénář musel napsat naprostý blázen. Neumím si představit, že tohle napíše normaální clověk. Není to tak jednoduché, jak na začátku vypadá. Atmosféra je tvrdší než Bible.Ze Spaceyho jde strach. Z Pitta nervozita. Z Freemana zkušenost.... Precizní do detailu.(3.6.2004)

Odporný a hnusný film. Zmírňuje ho jenom Gwyneth Paltrow. Doporučuju vidět více než jednou, aby se osvětlily motivy zejména Pittovy postavy. Děti na tento svět můžeme přivést, jen je před ním musíme chránit. Při tomhle všem se divím, že se našlo i něco, co mě rozesmálo. JE TO MAGOR! A PRŮKAZ DO KNIHOVNY Z TOHO ZMETKA GÉNIA NEUDĚLÁ!(2.5.2003)

Oscar 1 nominace: Střih(20.2.2004)

Temný a děsivý příběh se šokujícím závěrem. Vynikající Morgan Freeman, Brad Pitt a Kevin Spacey. Můj nejoblíbenější film od Finchera.(8.10.2004)

Dlouho jsem tenhle thriller opomíjel. Snad kvůli tomu, že kombinace David Fincher a Brad Pitt mě v jinym slavnym a všeobecně vysoko hodnocenym filmu (Klub rváčů) dost zklamala. Včera to šlo v televizi, tak jsem si řek, že bych se na ten 6. nejlepší film podle zdejšího žebříčku moh taky konečně podívat. Spíš jenom tak ze zvědavosti. Rozhodně jsem nečekal žádnou bombu. Ale ona to bomba opravdu byla. Sice 6. nejlepší film všech dob pro mě teda asi ne, ale rozhodně stojí za vidění. 90%(3.3.2013)