S odstupem snad desíti let mě Sedm zdaleka už tolik nesejmulo: na depresária si teď moc nepotrpím a místy mě dost štvala ta přehnaná stylizace - samý déšť, svícení pouze lampami nebo baterkami policistů (viz např. scéna v knihovně, kde v noci svítí všechny lampičky u stolků!) atd. U Zodiaka jsem se letos bavil přeci jen líp.(30.11.2007)

Devadesátky přinesly dva nejlepší filmy o pátrání po sériových vrazích - MLČENÍ JEHŇÁTEK a SEDM. Kde ten první sází na strohou formu a vrahy nám průběžně ukazuje, druhý tlačí na styl a atmosféru a vrah je v něm většinu času přítomný jen svým dílem. Základem je samozřejmě Walkerův kvalitní scénář, Fincherova efektní režie a spolehliví Pitt a Freeman před kamerou.(27.5.2016)

Detektivové Somerset a Mills skládají podle Fincherova návodu Doeovu kostku sedmi smrtelných hříchů. Každý tah vysává životní energii a je ponurejší a depresivnější než ten předchozí. Závěrečné eso, vysypané z Doeova rukávu, zatluče poslední pomyslný zrezivělý hřebík do rakve Utrpení. A divák už v ní dávno leží. Úvodní déšť je krásný a tíživý stejně jako všechno v tomto filmu. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/327,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/131 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí)(14.4.2006)

Víte, bývaly doby, kdy jsem se do her typu GTA nebo Hitman logoval jako John Doe. Teď už to nedělám. Jsou filmy, které ve vás nechají hodně hluboký dojem - a já mám hodně rád Gwyneth Paltrow. Fincher je možná blázen, ale díky němu mě Brad Pitt přesvědčil, že opravdu umí hrát. A o Fight Clubu si povíme někde jinde...(24.1.2003)

Spolu s Mlčaním jahniat najsilnejší psychothriller vôbec. Žánrová perla, v ktorej je každá filmárska zložka vyťažená do absolútneho maxima. Rovnako ako divákove nervy, emócie a psychika. Černota, ktorá vyrazí dych a nedá spať.(7.5.2006)