Vskutku dokonalá esej na témat "moderní civilizace a její chorobná brutalita". Fincher tímhle filmem definitivně přesvědčil, že patří mezi tvůrce s osobitým stylem a především talentem natočit dramatický film s myšlenkou. Paralela s Dantem a klasickou evropskou literaturou je sice do značné míry velice zjednodušená, ale o to drtivěji dopadá poselství filmu Sedm na diváka. Je těžké odolat postavám, které vás díky výtečnému hereckému ztvárnění vtáhnou do děje natolik, že závěr filmu je i divákovým prozřením a bolestivou katarzí. Zejména role Morgana Freemana patří mezi to nejlepší, co v žánru thriller kdy vzniklo. A mám pocit, že snímek Sedm došel na samou hranici možností tohoto žánru. Žijeme v době, která dává pojmu hřích zcela novou dimenzi. Film Sedm je toho dokonalou ilustrací...(29.2.2004)

rozpocet $33 million trzby celosvetovo $327,311,859(6.11.2006)

Zvolna plynoucí deprese se záplavou deště, šera a nejistoty. Geniální šílenec v pozadí, zamlklý a mírně nesmělý policejí veterán, mladý dříč po jeho boku a jeho posmutnělá manželka. Fatální závěrečná půlhodina a finále, které v první vteřině vypadá jednoduše, ale po skončení filmu nabývá na síle a v divákovi dlouho doznívá. Vřele doporučuji druhé zhlédnutí, kde se dá najít několik náznaků k pointě. Jigsaw a ostatní plagiátoři se můžou jít nechat vysmát.(19.3.2006)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé těžké rozdýchávání hodně depresívního a krutého snímku. Napodruhé už nasávání a obdivování dokonalé noir atmosféry. A při třetím shlédnutí už jsem si to vychutnával jako perfektní film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2671-sedm/videa/(2.1.2009)

Parádní krimi thriller, který je možná tím nejlepším ve svém žánru. Temná atmosféra a depresivně podaný děj mě opravdu dostaly. Pátrání plné záhad mě donutilo vytvořit několik závěrečných teorií, ale samozřejmě ani jedna nevyšla přesně. Vše je podpořené skvělými hereckými výkony.(23.9.2009)