Spolu s Mlčaním jahniat najsilnejší psychothriller vôbec. Žánrová perla, v ktorej je každá filmárska zložka vyťažená do absolútneho maxima. Rovnako ako divákove nervy, emócie a psychika. Černota, ktorá vyrazí dych a nedá spať.(7.5.2006)

Devadesátky přinesly dva nejlepší filmy o pátrání po sériových vrazích - MLČENÍ JEHŇÁTEK a SEDM. Kde ten první sází na strohou formu a vrahy nám průběžně ukazuje, druhý tlačí na styl a atmosféru a vrah je v něm většinu času přítomný jen svým dílem. Základem je samozřejmě Walkerův kvalitní scénář, Fincherova efektní režie a spolehliví Pitt a Freeman před kamerou.(27.5.2016)

Oscar 1 nominace: Střih(20.2.2004)

Nejdepresivnější film, co jsem kdy viděl. Skvěle vykreslené postavy, nejraději mám Freemana. Každá scéna je úžasným výsledkem mistrovské práce kamery, výpravy (hlavně místa činu) a hudby. A ten závěr. Když se v dálce objevila dodávka, měl jsem srdce až v krku a závěrečná pointa mě odrovnala.(15.7.2003)

Naprosto perfektni temnej thriller a jeden z nej Fincherovo filmu a celkove jeden z nej filmu v tomhle zanru, ale aby byl mezi nejlepsima 20, to zase ne. Skoda, ze Fincher nedaval vic zaberu na obeti, hlavne u posledni to zamrzi, ale i tak je film dost drsnej. Morgan Freeman predvadi svuj standartne nadprumernej vykon a Brad Pitt se hodne snazi, ale jakmile je na scene celkem vyhublej a docela strasidelnej Kevin Spacey, tak strhava pozornost na sebe. Filmu nemam v podstate co vytknout, dobri herci, paradni atmosfera, slusna hudba, skvela kamera a rezie, originalni smrti a v ramci moznosti i originalni pribeh, kterej se zdatne vyhejba nekolika klise, ale presto me tenhle film nikdy tak nedostal jako nektere jine uzivatele. Jasnejch 5*, ale i kdyz jsem film videl uz hodnekrat, mezi moje oblibene se nezaradi.(7.5.2006)

• - Spoiler: Kevin Spacey (John Doe) se ve filmu poprvé objeví v roli fotografa fotícího detektivy Somerseta (Morgan Freeman) a Millse (Brad Pitt) po vraždě kvůli hříchu lenosti. Když si film stopnete zhruba v 54:45 ve scéně, kdy Brad Pitt vztáhne ruku na fotografa, můžeme jasně vidět, že dotyčný je opravdu Kevin Spacey. (cihlenka)

• - Brad Pitt (Mills) vyinkasoval z celkového 33 milionového rozpočtu filmu 7 milionů dolarů. (cihlenka)

• - Spoiler: John Doe, jméno postavy Kevina Spaceyho, se v anglicky mluvících zemích používá jako jméno pro osoby s neznámou identitou. (4ward)