Jsou filmy, u nichž si vždy uvědomím jednu z ohromných předností filmu, tj. zprostředkovat zkušenost, kterou bychom ani ve snu nechtěli zažít a která je přesto pro náš život důležitá. Fincherův snímek SEDM mezi tyto filmy rozhodně patří. Na první pohled se tento Fincherův opus jeví jako drsný thriller; ale již při druhém pohledu divák odhaluje a nachází hlubokou myšlenku o světě, který některé z Fincherových filmových postav v lecčems značně znepokojuje. Snímek je úchvatně zpracován. Nálada filmu je podporována řadou detailů (téměř permanentní a silný déšť etc.). Jednotlivé scény jsou přesně načasované a vytvářejí nezapomenutelnou a dokonale „hustou“ atmosféru. Herecké výkony jsou jedním slovem excelentní: Morgan Freeman coby klidný a lehce životem zapšklý detektiv William Somerset; Brad Pitt v roli mladého, energického a leckdy vznětlivého detektiva Davida Millse; Gwyneth Paltrow v roli mírné, krásné a milující Davidovy manželky; a v neposlední řadě Kevin Spacey coby John Doe. Za výkony těchto hlavních postav nezaostávají ani výkony dalších herců. Shrnuto a podtrženo: SEDM patří ke špičce ve svém žánru. Na tento snímek jen tak nezapomenete. A bylo by to také škoda „pod povrchem“ tohoto filmu se totiž skrývá něco nesmírně důležitého.(15.9.2003)

Víte, bývaly doby, kdy jsem se do her typu GTA nebo Hitman logoval jako John Doe. Teď už to nedělám. Jsou filmy, které ve vás nechají hodně hluboký dojem - a já mám hodně rád Gwyneth Paltrow. Fincher je možná blázen, ale díky němu mě Brad Pitt přesvědčil, že opravdu umí hrát. A o Fight Clubu si povíme někde jinde...(24.1.2003)

"Ak vás na ulici prepadnú, nekričte ´pomoc´Kričte ´horí´." Sedem hriechov, sedem hrozných vrážd a sedem dní, ktoré má nesúrodé policajné duo (Morgan Freeman a Brad Pitt) na polapenie ukážkového filmového sériového vraha. Hoci mi SEDEM pripadá niekedy ako nadhodnotená záležitosť (otázky "Máme právo privádzať deti do TAKÉHOTO sveta?" mi pripadajú pomerne naivné, pravdivé, ale stále naivné), faktom je, že napriek určitej silenosti sa jedná o kult s pochmúrnou atmosférou, zaujímavým hereckým obsadením, kvalitným audiovizuálnym stvárnením (skoro stále prší a keď nepríš, aspoň popŕcha) a scénami, na aké sa nezabúda (krabica, Freemanova poetická prechádzka knižnicou).(5.12.2004)

Definitivně ne tak dobré, jak se povídá..(9.1.2008)

Spolu s Mlčaním jahniat najsilnejší psychothriller vôbec. Žánrová perla, v ktorej je každá filmárska zložka vyťažená do absolútneho maxima. Rovnako ako divákove nervy, emócie a psychika. Černota, ktorá vyrazí dych a nedá spať.(7.5.2006)

• - Scénář původně obsahoval narážky na Millsova (Brad Pitt) předchozího kolegu Parsonse, který byl zabit při akci s Millsem a byl jedním z důvodů, proč Mills požádal o přeložení. Ve filmu nakonec Parsons zmíněn není. (Ai.ma)

• - Aby si mohl Brad Pitt (Mills) zahrát v tomto thrilleru, odmítl roli ve filmu Apollo 13 (1995). (Pumiiix)

• - Spoiler: Skladba "6ix" od muzikanta Evana Danda prozrazuje konec filmu. (Ai.ma)