Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

klapqua

Tento film je nielen skvost v rámci svojho žánru ale skvost aj v rámci fimového priemyslu vôbec! Dokonale temná atmosféra podfarbená výbornými štipľavými poznámkami hlavných predstaviteľov, skvelá psychika postáv, scenár, obsadenie. Mňa nenapadá nič čo by som vytkla. Pitta, Freemana aj Spaceyho zbožňujem, jednoducho aj keď sa jedná o nie práve tematicky najpríjemneší film, ja som si ho vychutnávala od začiatku do konca. ()

Ala007

Myslím, že to, co si dovolil David Fincher v závěru filmu Sedm, si ve filmu už dlouho nikdo nedovolil (tedy jestli kdy kdo??????).... Opravdu hrůzostrašné a řemeslně dokonalé. Přestože jste film už jednou viděli a víte, jak dopadne, můžete si ho kdykoliv pustit znovu, protože nečekaný a šokující závěr je jenom třešničkou na dortu upečeném podle vychytaného scénáře chytrým režisérem a skvělými herci (já osobně při každém dalším sledování tajně doufám, že film třeba tentokráte skončí jinak...a co myslíte?....zase jsem v šoku!!!!!!!). ()

Ajka2

Fincher to díky dokonalé režii dokázal a vytvořil skvělý krimi film! Morgan Freeman a Brad Pitt opět ukázali co v nich dřímá - jak skvělí jsou. Divák si u tohohle filmu neodpočine ba naopak, stále více je ponořován do tmy. Neobyvklý a razantní konec to vše podtrhl. ()

Carlos.Meo

Hutná, deštivá atmosféra NY v kontrastu "prosluněným" závěrem filmu. Ukvapený Brad jako protipól klidného Morgana. Vynalézavé vraždy spojené hříchy. Ovšem já bych osobně doplnil hřích osmý. Tím by bylo nevidět tento snímek. Dokonalé. ()

Trinculo

Atmosféra. A je to výborné, je to zvrácené ale neskutečně hutné. Šílené podobenství o temných zakoutích a našich pyšných touhách. ()

freEDelL

No přemýšlím nad tím, jak bych květnatě popsal tento film, jak bych vyjádřil mé pocity z jeho děje, ale bohužel, nejde to. Člověk to musí zažít sám. Bez komentáře 5* ()

TheMe

Tohle byl těžký kalibr. Měl jsem před shlédnutím trošičku obavy, co od toho čekat. Začalo to obžerstvím a to byla fakt síla. Jak se hříchy postupně kupily na sebe, netušil jsem co bude dál. A finále filmu byl opravdu vrchol dvouhodinové podívané. Co bych zkritizoval, ale za to nemůžou tvůrci, je český dabing Kevina Spacey. Jinak kombinace Pitt & Freeman byla pro vyšetřující duo jakoby z učebnice vystřižená. Nevím čím a proč, ale tihle dva mi k sobě prostě dokonale sedli. Zkrátka a dobře vynikající podívaná. ()

Carles

tento (již kultovní) film jsem viděl až v 17letech. Pověděl mi o něm známý- prý je legendou atd. Podíval jsem se na CSFD.cz co o něm píšou ostatní uživatelé, jaké má hodnocení atd. a byl jsem potěšen, že (podle hodnocení) uvidím kvalitní film. Po jeho zhlédnutí jsem byl docela zklamán. Samozřejmě herecké obsazení perfektní a herecké výkony obsazení odpovídaly, ale děj filmu, který byl na můj vkus moc pochmurný, neustále pršelo, mně připomněl jen spoustu ,,dalších kriminálek, které vyšetřují náboženské vraždy", jako např. Purpurové řeky atd. A přijde mi, že někteří lidé, co tento film viděli, dali vysoké hodnocení jen proto, že prostě má vysoké hodnocení. Moje hodnocení - pouze 3 hvězdičky........ ()

tala

Zbožňujem Fincherove filmy a toto je podľa môjho názoru ten najlepší. Celá ta ponurá atmosféra vtiahne diváka od prvej minúty a ešte aj chvíľu po skončení filmu bude mať zvláštne nechutný pocit. ()

Elvis1994

Jedno z nejlepších Mysterózních děl s dramatickým a epickým završením kdy zůstává rozum stát a a na těle vám nemizí husí kůže. David Fincher znovu ukázal to co umí jenom on a to je film kde mlčky pozorujete obrazovku bez přestávky až do konce. ()

John Dunbar

Od začátku je naprosto jasné, že kruh sedmi "hříšných" vražd musí být příběhově uzavřen. Tvůrci filmu kážou prostřednictvím svého vykonavatele Johna Doea o zlu, schovaném v nás lidech. ()

brasek

Jeden z najlepších krimi thrillerov, ktoré som kedy videl. Zo snímku dýcha mystika čo je veľké plus, dokonalá atmosféra a skvelí herci. Ale koniec sa mi veľmi nepozdával... asi preto že som bol zaľúbený do Gwyneth Paltrow. ()

MrLinhy

Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. Po skončení filmu, jsem asi hodinu nemluvil a myslel jsem furt na tento film, nevěděl jsem co na něj říct, jestli to byla sračka nebo jeden z nejlepších filmů co jsme kdy viděl. Mrzelo mě jak to dopadlo, byl jsem z toho mimo, ale časem se film ve mě rozležel a uvědomil jsme si, že ten konec byl dokonalý a povznesl film o třídu výš! ()

Vendys958

Skvělá dvojka Pitt - Freeman, výborně depresivní atmosféra a skvělý psychouš Spacey udělali ze snímku nejlepší kriminálku všech dob. ()

Nakash

Naprosto skvělá kriminálka. Pokud jako já nemáte rádi Finchera kvůli jeho předvídatelnosti a kvůli tomu otálíte s tímto filmem, mohu vás ujistit, že zklamaní nebudete. Vyzdvihnul bych skvělé výkony všech protagonistů a nehollywoodský průběh i závěr. Nevím co se s Fincherem stalo ale žádným svým dalším dílem se k Se7en ani nepodíval na paty. ()

O_Peki

Hergot, proč mi trvalo tak dlouho než jsem napsal tenhle komentář? Aha, nemohl jsem se vzpamatovat a musel se podívat znovu. Naprosto nejlepší krimi film jaký kdy byl natočen. Úžasně temná podívaná, kterou drží Pan režisér pevně v rukou a herecký koncert pánů Freeman, Pitt, Spacey. ()

peaceNwar

Tak toto je už iná liga. Atmosféra, až sa dá krájať a pojem naturalizmus tu naberá úplne nové dimenzie. Také niečo odporné aj krásne zároveň s tak vynikajúcim scenárom a réžiou som dlho nevidel. Vyhradené len pre silné žalúdky, aj keď som videl aj brutálnejšie snímky. Námet je stelesnením geniality a herecké výkony ako hrom! Naozaj sa oplatí si tento snímok pozrieť, pretože ide o veľmi realistický film s obrovskou výpovednou hodnotou, pri ktorého pozorovaní budú fajnšmekri krochtať blahom. Dialógy sú pecka v žánri a aj keď je posolstvo filmu načrtnuté dosť naivne a priamočiaro, predsa pri spomienkach na obete tých hriechov funguje so stopercentnou istotou. PS: Zaujímalo by ma naozaj, ako takíto psychopati vyrastali a vôbec ako sa z nich stali blázni, pretože to je podľa mňa to rozhodujúce; psychosociálne aspekty a skúsenosti z detstva, ktoré tvoria charakter ľudí a ja stále neviem porozumieť takýmto ľuďom. "Už nerozumiem tomuto miestu." ()

HennessyVSOP

Nejlepší krimi, bez debaty. Teda alespoň z těch co jsem viděl. Film slouží celkem i jako IQ test, protože někteří lidi nejsou schopni pochopit konec a motivaci vraha :o) Kdo chce kam, pomozme mu tam a tenhle film chce do top 3. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý