Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

MartinezZ

Tak tohle autoři fakt posrali. Vazouni s bouchačkama, co šlohnou deset mega kartelu, někdo to šlohne jim a po čase začne jeden po druhém nehezky hebnout. Arny si sehnal lidi a jala se dělat akční řežba. TAKOVÝ potenciál, TAKOVÁ sračka z toho vzešla. Nuda, hroznej béčkovej look i feeling, místy fakt trapné, vypadalo to kamerou hodně lacině a scénář dělal pablb, protože přestával co blíž konci tím více dávat smysl. Konání postav bylo naprosto postavené na hlavu, všemu tomu chyběla nějaká gradace i toho odfláklého příběhu. Tenhle film mi přijde, jak když si parta známých od filmového fochu zafinancuje nějaký kraťas, aby s ním obcházeli studia, aby jim nějaké dalo peníze na natočení celého filmu. Ale žádné jim je nedalo ("Arnie, máme tě rádi, ale už se do filmů, vyjma výstřelků Expendables, neser."), tak si to parta dotočila za lacino a bez mozku za svý. ~~~ Průser. To i ten propadák Last Stand byl mnohem víc smysluplný akční film - a to rozhodně není poklona ani jednomu z těchhle dvou projektů. Velká škoda a ukázka, kam Arnieho po-politická kariéra směřuje. A o to je to smutnější. ()

SaNcHeZ_cz

Po téměř dokonalé patrole servíruje David Ayer takovouto zhovadilost? Tak to jsem opravdu nečekal. Slibné obsazení a zápletka bylo přetaveno v mizerné policejní drama se sklony k béčkovému akčnímu výplachu, laciné televizní kriminálce, westernu a já nevím k čemu všemu ještě. Ayer s Woodsem navíc napsali mizerné postavy, které jen podtrhují kýčovitý a nelogický příběh, spoléhající na stereotypy a naprosto účelně konstruované chování postav. Tohle fakt ne. Ayer to tentokrát nezachraňuje ani audiovizuálem, který je při troše štěstí maximálně průměrný. [40%] ()

javak810i

Na tenhle film jsem se hodně těšil. Po zhlédnutí skvělého End of Watch a zjištění, že v Ayerově novém snímku bude hrát starý dobrý Arnie, vystřelila má očekávání dost vysoko. Bohužel se dostavilo zklamání. Není to tím, že by snad Ayer neuměl točit akční filmy s policajty, to vůbec ne. Ani Scharzenegger ještě není natolik starý, aby mu to s pořádnou bouchačkou neseklo. V čem tenhle film selhává je podle mého názoru scénář. Nezajímavý, nekonzistentní, místy celkem hloupý. Zkrátka jsem si připadal, jako bych sledoval počin nějakého ochotnického divadla. Oproti Ayerově předešlému filmu je to velký skok dolů, a to je škoda. Ovšem pořád se na to koukalo dobře, akční scény byly dost drsné a technicky zmáknuté a závěrečná scénka taky stojí za zmínku. Za mě lepší 3*. ()

Ellmariachi

Musím hned na začátku říct, že jsem čekal asi víc. Nevím co přesně, ale prostě víc. Po dlouhodobém odkládání z důvodů společných projekcí s mým parťákem na akční filmy (figuskem) jsem konečně pře oči dostal Arnieho poslední akční film. No, po poměrně dobrém začátku jsme dostali skoro až temnou vyvražďovačku. Z ničeho nic skok do detektivních vod a zase akce. Celé to na mě prostě působilo trošku poslepovaně. Nemůžu si pomoct. Co mě ale oslovilo byl konec, který fungoval výborně. Přesně takto jsem Arnieho chtěl vidět. 70 procent. ()

Riddick77

Nadupaná kombinace syrovosti, surovosti a špíny, v níž sice čas od času hapruje fyzika (Mireille Enos by se při závěrečné honičce v tom kufru auta umlátila zhruba po 300 metrech k smrti) a tu a tam je množství krve vpravdě zarážející, leč tyto relativně drobné vady na kráse lehce převálcuje Ayerova pevná režisérská ruka, parádní McCleeryho kamera a Arnoldův solidně odehraný part - nadsazená "spaghetti-western" koncovka v baru takřka geniální. Patlal Skip Woods sice zápletku komplikoval zbytečně moc (a za některé dialogy by zasloužil dostat pěstí do zubů), nicméně smysl to při retrospektivním pohledu nakonec vcelku dává. 7-8/10! ()

GodComplex

Ale jo, de to, kdyz uz kvuli nicemu, tak pro to labuznicke herectvi Arnieho (ten minimalne o hvezdu zvedne snad cokoliv), nebo fakt, ze i pres pomerne slusnou plejadu A-Castu je to pekne nekompromisni, syrova a realisticka hustarna. 5/10 ()

JJ.Gibson

Arnolde snaž se sakra!!! Při sledování Sabotáže jsem úplně cítil jak mi odumírají mozkové buňky v reálném čase. Brakový casting, braková zápletka a jeden příjemný zvrat. Nic víc tento drsný novodobý akční film nenabízí!!! Vyhnout se obloukem doporučuji... ()

erased

Ačkoli mě jeho rukopis asi nikdy neomrzí, mám pocit že Sabotage David Ayer úplně neukočíroval. Jeho typická zápletka o policistech, jejich démonech a korupci nechybí ani zde, jenže spolu s obsazením posledního akčního hrdiny (a doufám, že i přičiněním spoluautora scénáře Skipa Woodse) celý lákavý příběh často sklouzává z nekompromisního thrilleru do žánru akčního béčka. Takže zatímco námět v prvních minutách slibuje řádně temnou jízdu policejním podsvětím, samotný děj je odvyprávěný lajdácky a soustředí se hlavně na efekt. Na druhou stranu, kdykoliv se Arnold marně snažil zahrát cokoli jiného než právě toho akčního hrdinu, popřípadě policejního veterána, co je nad věcí a řádně za vodou, měl jsem co dělat, abych se mu nesmál. A i když na něj byla ve zbylých momentech radost pohledět, je mi trochu líto, že jeho neherectví odnesl zrovna film Ayera, který naznačuje a má na mnohem víc, než čím nakonec je - zábavnou, temnou, ale rozporuplnou akční jízdou. ()

gogos

A todle já můžu! Arnold jako duchovní vlčák v syrovém a nekopromisním thrilleru plném slušné akce, ultimátního násilí, hutné atmosféry i zajímavých zvratů. Místy možná děj sice pokulhává a mnozí to Arniemu už prostě "nežerou", ale dokud bude stát na vlastních nohách, já mu to budu přát vždy! Po výborné Patrole je to od Ayera možná krok zpět do béčkových vod, ale kdo čekal něco jiného je naivní pako. I další Arnieho snímek po comebacku mě bavil dost na to, abych mu bez rozmyšlení mohl napálit 4* ()

kaylin

Ten film má sice jednoduchou zápletku, místy jsou zde nelogičnosti, které bijí do očí, ale mám pocit, že to je v případě akčních filmů celkem normální. Co se mi líbil, to je skutečnost, že je to v případě násilí neskutečně realistické, což třeba chybělo posledním "Expendables", ale také se mi líbí, že ten tým funguje i nefunguje zároveň. Tady skutečně máte pocit, že to jsou lidé. No, a pak je zde Arnold, který na to pořád má, i když v některých scénách vypadá spíš směšně. Ten závěr je ale správně cool. ()

movieband

Training Day. To byl film dost dobrý film, u kterého je na pozici scénáristy, čistě psáno pouze Ayerovo jméno. Patrolu jsem neviděl, ale za pozicí scénáristy a režie je také psáno jen jeho jméno a podle všeho je to kvalitní snímek. Tady je Ayer zase za režií a je také u scénáře. Tak jak je možné, že ten film na mě působil jako by parodoval sám sebe?! Pokud za to dosrání filmu může Skip Woods, tak ho začínám nenávidět stejně jako Lindelofa kvůli Prometheovi. Na Sabotage jsem byl vcelku zvědavý, protože Arnie se mi na stará kolena ve filmech hodně líbí. Ale to, co bylo tady bylo neskutečné. 50% dialogů ve filmu jsou kecy o sexu, kdo komu dá a kdo komu ne, kde se péro nestrká a kam zase jo, všechno je "fucking problem" nebo hlášky typu "asshole down". To je jedna část výplně filmu. Druhá část filmu, zbylých 50% dialogů, je solidní a vcelku dobře vymyšlená detektivka plná korupce, násilí, drog a zrady. Vynechat prvních 50%, tak bych šel i výš. Mě nadávky a hrubý jazyk ve filmech nevadí, ale jen do určité míry, jak to tu míry přejde, tak už film začíná parodovat sám sebe a je to celé spíš pro srandu. Jinak, když tohle vše přehlédnu, je film vcelku dobře natočený, kamera snímá akci vcelku solidně, takže si člověk nepřipadá, jak při záchvatu. Děj je taky vcelku dobrý a z herců mi byl nejsympatičtější (samozřejmě) Schwarzenegger, Worthington a Manganiello. Vážně vcelku zklamání z té scénáristické části filmu. 50% ()

Kaluž

Občas kleju nebo nadávám. Nedělám to často, ale tady není zbytí. Skip Woods je kokot. Scenáristický čurák par excellence. Člověk, který pochcal jeden z nejočekávanějších filmů letošní sezóny. Po řemeslné i herecké stránce naprosto vymazlený vizuál zabalený do odpudivého a smrdícího příběhu o pomstě. Slova, která lidé v tomto filmu pronášejí s naprosto vážnou tváří, čpí po výkalech. Snímek postrádá jakékoliv tempo, po úvodní akci zcela zdechne a po zbytek filmu se pouze fádně přestříhává ze scény na scénu. Děj nedává smysl. Závěrečná "satisfakce" je jako z jiného filmu. Z filmu z devadesátých let, kdy si to lidé jako Arnold Schwarzenegger mohli dovolit. Myslel jsem, že tohle bude ten kousek, ve kterém nám Arnošt zase ukáže tesáky a mozek nám nadšením vyteče ušima. David Ayer je přece ten chlápek co zrežíroval jeden z nejlepších filmů předloňské nadílky, ten člověk má přece policejní dramata v krvi! Jasně, jenže Skip Woods je kokot. ()

italka63

Parádní obsazení, Mireille Enos ještě více přitvrdila a konečně se z ní vyloupla ďábelská femme fatale. Arnold je zkrátka Arnold, s tím se počítá a kdo ne, tak tenhle film s drsnou partou zvláštního komanda z protidrogového, prostě nedá. Já ho dala zcela spokojeně za čtyři hvězdy. ()

Mikita

Film byl spíš na 2 hvězdičky díky divnému ději, který mi ani po vysvětlení nedával smysl a neosvětlil původ názvu filmu. Co se ale napětí, akce a trochu překvapivé pointy týče, to musím ocenit. Atmosféra byla povedená. ()

topi

Místy vcelku brutální krimithriller, ve kterém je Arnold jaksi slabší a moc mě nepřesvědčil. Mnohem více se mi s ním líbil film The last stand, tam měl mnohem větší grády. Škoda. ()

scroochy

Nechápu místní nadšené výkřiky. Film je vysloveně dementní a pár slušných akčních scén to nezachrání. Radši se podívejte znova na Patrolu - to je Ayer, jak se patří. ()

MATADOR

Prakticky od Ayera není záležitost, která by mě ničím nezaujala. Sabotage u mě byla po dlouhé době zajímavost, kterou jsem pozoroval už dlouhou dobu a proto jsem se na ni i velmi těšil. Potěšilo mě policejní drama, známé tváře a v hlavní roli samozřejmě Arnold. Nutno podotknout, že právě v tomhle filmu jde asi nejvíce za jeho kariéru vidět jeho herecký netalent. Ta vážná postava mu prostě nesedí, skoro jsem mu ani nechtěl věřit, co z něj padalo za moudra a ani veškeré motivační proslovy mnou procházely jako by na mě mluvil Taťka Šmoula. Přesto je ale Sabotage natolik drsnou záležitostí, která překypuje akcí a nikdy nevíte, co se stane za pět minut, takže trochu hereckého netalentu se dá odpustit. Stejně je ten Arnold bad ass! ()

Derek

ayerovu "end of watch" povazujem za jeden z najlepsich fimov roku a od kombinacie rezisera s arniem som si dost vela sluboval. arnold v najlepsej ulohe od svojho comebacku, akcia je drsna a skvele natocena a kazdy clen jednotky je spravne obsadeny. najvacsi problem je vsak so scenarom. viem si predstavit ze ayer mal na starosti vsetky technicke aspekty filmu (akcia, lingo, realie) a skip woods prisiel s pribehom ktory je prinajlepsom len retardovany... ()

FilmFan24

Arnieho neherectví a velice hrubá mluva spolu s realistickým zobrazení násilí jsou hlavními klady příběhu z každodenní rutiny protidrogové jednotky, které pevnou rukou vládne právě Schwarzenegger. Příběh je až moc tuctový, ale zpracování jak jinak se Davidovi Ayerovi opět povedlo. Po předchozí Patrole se jedná sice o slabší počin, ale i tak si film nezasloužil, že se u nás v kinech nepromítal a je otázkou, zda jej některý z našich distributorů vydá na Blu-ray a nebo alespoň na DVD. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)