Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Ogen

Arnold se vrací ke sračkám, bez ničeho. Pokusy o trapné vtipy, hlavní herečka byla tak odporná, že jsem uhnul pohledem pokaždý když byla na place. Jak se teda ten "zloděj" dostal k těm penězům? To jako odběhl na záchod a mezi tím si je vzal? Ach bože, chvíle jsem ani nevěděl kdo a jak umřel a poslední přestřelka v kufru... no wow! To byla sračkárna, dvě hvězdy jen za to, že tam byl můj oblíbenec a sem tam za dobrý scénky. ()

Honzek

Zklamání - tohle už Arnie prostě neutáhl. Inu, není se ani čemu divit, tak prdelní scénář a jeho podání jsem dlouho neviděl :) Ale jinak fajn podívaná se svalnatcem v solidní dědkovské formě! Nicméně zklamaný nejsem úplně, jistou béčkovost už jsem pochytil z traileru, takže jsem to překousl a snímek poctivě dokoukal a až budu sjíždět Arnoldovu filmografii tak na něj možná mrknu i podruhé :) Za větší zábavu považuji "Plán Útěku" (sice mimo mísu, ale připomínám kvůli obsazení - z mísy pak třeba "Patrola", která je naprosto skvělá), kde se mimo jiné objeví po boku rakušana i Sly. Ale abych to úplně nestrhal, parádní kamera, solidní triky a spousta fajn hlášek tvoří tu druhou a tentokrát světlejší stránku filmu. Za pokus nic nedáte, nicméně kroťte svoje očekávání a pakliže tak učiníte, můžete být ještě mile překvapeni. ()

ivan_drago

Tde bohužel působí forma nad obsahem a ta sračka, kterou jsou spojeny jednotlivé akční scény vám film naprosto normálně zkazí... Sem tam probleskne filmem povedená scéna, pěkně naaranžované místo vraždy, to vše však schazuje totální nesmyslnost jednání jednotlivých postav a nijak tomu nepomáhá ani fakt, že jsou všechny naprosto nejdrsňáčtejší na celém světě... Jeětě zbývá klasicky pochválit Arnolda, i když prošedivělého, za jeho neuvěřitelnou formu a zápal... ()

Jizni Tlapa

Zřejmě s přehnaným očekáváním a tudíž s lehčím (ale jen lehkým) zklamáním jsem odkoukal Sabotage a Arnieho výstup,který nebyl rozhodně tím špatným. Arnieho zjev je adektávní jeho věku a když bafá doutnající doutník,jde na mě nostalgie jako blázen. Hlavní kámen úrazu byl ale scénář, pramálo akce a trocha toho šmrncu s nádechem koulí,které prostě k Arnoldovi,k SWAT akčňáku a k humbuku kolem-včetně slibného thrilleru PATŘÍ a musí BEJT! 70 % ()

viperDavid

Teda pan guvernér se vrátil k béčkovým filmům ? Působí to na mě jako nehty skřípající po tabuli. Naprosto neoriginální, hnusný a trapně zahraný. Féťácká šlápota co vystřílí půlku svého komanda, scvrklí Arnold, který prostě na tyhle role nemá a jen mu to ubližuje. Navíc tak scéna v posilovně je naprosto zbytečná a vůbec mu to nepřidalo. Dámy a pánové tohle se vážně nepovedlo. ()

skrblik007

Ačkoliv je Sabotage především krimi, o akční scény není nouze a film je po celou dobu svižný a místy dokonce nářezovitý. Souhlasím, že Arnoldova role (v podstatě hlavní hrdina) vyžadovala dost herectví (což Arnie samozřejmě nezvládá), takže jeho myšlení a motivace nejsou dostatečně vykresleny, což je škoda. Na druhou stranu - děj odehrávající se na téhle planetě musí obsahovat emoce (protože my, lidé) a Terminátor (role absolutně nevyžadující herectví) byl jen jeden... no vlastně tři a bude další. Koneckonců v Komandu taky Arnie zabíjí / ničí / likviduje kvůli své rodině (oops, spoiler?) a nikomu to nevadilo... protože Arnold. Ani v tomto filmu mi to nevadí... protože Arnold :-) P.S. pro skalní fanoušky: Arnie se vrátil do formy, jak jen to šlo. Myslím, že oproti The Last Stand a Escape Plan posun. ()

Haretix

Poctivá Ayerova akce a atmosféra, kterou buduje během filmu, skvělý Arnold, ale proboha ten scénář. Skip Woods je kre*** a toho člověka děsně nenávidím (fakt zabít), již třetí film co scenáristicky poslal do háje a tady to bolí sakra dost. Tak tupá zápletka a špatně napsané charaktery některých postav sem dlouho neviděl. ()

Mrkvič

Děsně krvavé a strašně drsné. To má být asi hlavní klad filmu. Že je to celé tak nějak nelogické asi tvůrcům nedošlo. Celou dobu jsem měl nějakou představu o zápletce. Nebyla by nikterak složitá a rafinovaná, ale aspoň by byla logická. Ale co no, hlavně že je Arnold zpět a takto řádí. Naštěstí se zde celkem povedlo skrýt jeho pohybové schopnosti, tak film nepůsobí trapně. No a vtipné je, že v té záplavě známých ksichtů nakonec všechny převálcuje neakční Olivia Williams, které všechny ty její roky překvapivě sluší. ()

Johnny.ARN

Ayer u mňa dosiahol vrchol Patrolou. Klesol Furym a týmto si tiež nejak výrazne nepolepšil. Jeho podpis je jasný. Akčná kamera, hektolitre krvi, príbeh. Lenže vyvrcholenie toho príbehu je nanajvýš divné. Atmosféru to má, miestami, aj akčné to je. Ale sú lepšie filmy o špecialných jednotkách, kde by sa ten námet s peniazmi lepšie uchytil a záver by bol vierohodnejší. A guvernérovi som tú jeho úlohu nijak raz nevedel uveriť. Trochu sklamanie. 3 z 5 ()

ywo666

Tak to ma poser!!! Toto bol prepadák? TOTO!!! Už dlho ma nič tak nenasralo. Práve som videl najlepší Ayerov film. A predošlé boli dobré. Určite to najlepšie, čo Arnie predviedol od návratu do Holywoodu. Perfektný thriller. Perfektný akčný film. Perfektná kamera. A úplne najlepšia réžia. A hudba. Boha. Toto bolo fakt dobré. A ten koniec. Ten koniec. Ani na sekundu som neveril, že to nebude dobré. Ale, že to bude až tak dobré. Fúúú. A ten koniec. Najštýlovejší koniec za posledný rok. David je boh. Dostal z starého Arnieho to najlepšie. Aj z ostatných. Nemôžem povedať, že by to bolo o moc horšie ako Raid. Iné? Určite. Horšie? Trochu? Minimálne. 5* ()

venison

Je mi líto, že to musím konstatovat, ale bez Arnolda by měl film mnohem větší hlavu a patu.. Arnold dostal více prostoru než jeho jednotka, což mi přijde škoda, protože se skládala ze samých zajímavých herců.. Mireille Enos v roli čubky mi moc nesedla - raději jí mám jako chladnokrevnou neemotivní drsňačku, než královnu pošahanejch fetek.. Vyměnila bych toho týpka, co to stříhal a možná by to bylo o chlup koukatelné.. ()

rowdys

S touto partiou by si Strike Team Vica Mackeyho vytrel prdel a ešte stále by potreboval ďalšie útržky papiera. Dvojicu Woods a Ayer nemožno označiť inak ako scenáristické antonymum, pretože tam kde sa to začne ťahať do ayerovských vôd už striehne Woods s udicou a všetko ťahá na svoju súš, z ktorej vyprahli všetky nápady, keď Zem ešte zdobil prakontinent Pangea. Ak aj napriek tomu chcete film vidieť a nechcete prehrešiť úplne celú minutáž, je lepšie sa na Sabotage pozerať od začiatku ako na priblblé intermezzo pred uvedením Fury, ktoré si Ayer strihol, len na vyplnenie času. A Woods by mal zaliezť raz a navždy do lesa alebo písať scenáre videohrám, kde má akú-takú šancu nájsť aspoň nejaké uznanie. ()

Beky

Skip Woods a jeho dementnost vládne! Ayer klopýtá nevídaným způsobem, normálně odpad!! Strašná sračka po všech stránkách!! Jen prostě ze soudnosti a ne z pohledu zklamání dvě hvězdy!! ()

elanius

(95/2014) / Ako na riť som z toho nespadol ale tá surovosť a priamočiarosť tohto kúsku je docela príjemná zmena oproti terajšej prekombinovanej tvorbe. Arnold to vcelku slušne ťahá aj vo svojom veku a bez neho by kvalita išla rapídne dolu. Bez prehnaných očakávaní je to super jednohubka s Mireille Enos ako čerešnićkou na torte :). (6/10) ()

Phietros

O žádnej biják se nejedná, ikdyž ve filmu hraje Arny tak film místy pokulhává, kamera je spíš jak ve video filmu a někteří herci opravdu béčkoví. Průměr, který neurazí ale na kolena Vás nepoloží. Místama jsem myslel že koukám na nějakej seriál kriminálky. 50% ()

noriaki

Někteří říkají, že na to Schwarzenegger už nemá. Někteří říkají, že na to nikdy neměl. Někteří říkají nasrat. Pochybnosti o talentu ho provázejí už od osmdesátých let. Je pravda že charakterní role nejsou jeho parketa, ovšem do těch se zrovna nehrne a zbytek si vždycky odehrál. Scénář se s ním rozhodně nemazlil. David Ayer ho nechal skotačit jako za mlada a napjal tím uvěřitelnost až do krajnosti. Nelogičnosti a prapodivně šroubované dialogy jsem radši mlčky přešel, a užíval si slušnou akci. ()

Trustme

Pojďme dohnat, to co jsme promeškali, než úplně budeme staří a opovrhovaní... Arnold vědom si svého věku a absence v akčním žánru se zjevuje jako špinavý NARUŠITEL ve filmu režiséra, který nešetří rozstřelenými mozky, naturalistickými scénami a krví, která vzácně vypadá jako opravdová krev. Sabotage je filmem, který by mohl být esencí dokonalého akčního thrilleru: Legendární osobnost akčních filmů, drsná jednotka, vesměs negativní charakteristika postav, vynikající hlášky, špinavý styl, razantnost a westernové finále, kterým si Arnold vyřídil účty se sousedním státem a téměř pietně si vytesal filmový pomník sebe sama co by akčního hrdiny na sklonku života, na konci filmové kariéry. Necelistvost příběhu, vývoj zápletky a nevyužití zajímavých charakterů ubírá na síle jinak velmi precizního filmu, kterým Arnold ukazuje, že se nevzdává krvavých ZÁTAHŮ. ()

hroubek

David Ayer si moje uznání získal svými Street Kings a korunoval to Patrolou, která se hodně moc povedla. A proto jsem byl zvědavý čím vyrukuje poté. Sabotage měla ještě před obsazením název Ten, ale ten byl pak změněn, ale obsazení hlavní hvězdy zůstalo. Opravdu jsem se moc těšil na drsný policejní trihller uprostřed protidrogové jednotky a zvláště, že tam bude hrát Arnold Schwarzenegger. Jenže se něco úplně nepovedlo. Všichni jsme to, tak nějak tušili poté co jsme si přečetli jméno spoluscénáristy filmu. Tím člověk je Skip Woods, který už několik projektu trochu pohnojil. Ale nebylo úplně fér házet všechnu vinu jen na Woodse, protože i Ayer selhal. Sabotage se tváří hodně vážně, ale v určitých momentech je to strašně béčkový film, i když celou dobu hraje první ligu. Dialogy jsou jednu chvíli, tak hodně hloupé a zbytečné a směšné, že mě to mrzelo. Co film ztrácí na logice a dialozích, tak to dohání zajímavými postavami a parádní akcí. Schwarzenegger je pořád ve formě a jeho postava je ze začátku trochu utlumená, ale jeho výkon mě hodně bavil a zvláště na konci. Sam Worthington mě hodně bavil, jelikož jsem ho skoro nepoznal a tady vypadá jako ultimátní feťák. Joe Manganiello je hodně fajn v True Blood a tady je parádní, k nepoznání nalíčený a oblečený, chlápek co nejde pro ránu daleko, jedna z nejzajímavější postav. Mireille Enos jsem to sežral i s navijákem, hodně zajímavý výkon a i s tím samopalem jsem jí to věřil, škoda jen těch dějových zvratů. Josh Holloway a Terence Howard nejsou úplně využitý, což zamrzí. Olivia Williams a Harold Perrineau jsou totálně nejhůře zahrané postavy z celého filmu. Pokaždé, když jsou spolu na scéně je to bolest pro oči a uši, takhle hloupé dialogy se jen tak neslyší. Akce se hodně povedla. Je špinavá a brutální a někdy i dost nepřehledná, ale oto také šlo. Je fajn, že se krví nešetří, jelikož to dodává na síle filmu. Sabotage není nejlepší snímek, má spoustu chyb, ale taky spoustu věcí, za které ho můžete chválit a vše se bude odvíjet od toho jak k němu budete přistupovat. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)