Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

Yoda sama

Akčný flák nižšej svietivosti než hranica hodnotenia filmu len pretože "je to len akčný film" dovolí. Skip Woods by mal byť konečne unesený a mučený drogovým kartelom, inak to nevidím. ()

VanTom

Celý film mi vrtala hlavou ta úvodní loupež, kdy při zátahu v sídle drogového kartelu si z ohromné hromady peněz ulili hrdinové 10 míčů bokem, pak ji granátem vyhodili do luftu (efektní záběr na poletující planoucí bankovky), načež byli postaveni mimo službu a vyšetřováni pro zmizení přesně těch 10 miliónů dolarů, které neshořely. Divné, co? Tragický scénář pak rozhodně nepobral smyslu ani v následující hodince a půl. Hrozně obtížně se navíc dostávalo k postavám, když připomínaly spíš partičku sprostých, vymytých smažek hrajících si na drsňáky v paintballovém klání, než elitní DEA agenty. A je to ohromná škoda, jelikož Arnie prokázal stále slušnou formu a charizma. ()

Aven

Arnie se na tenhle typ role vyloženě nehodí, celá zápletka je blbá až za roh a motivace hlavních postav šla asi zrovna taky někam na kafe, ale je to příjemně nekompromisní, špinavý a ponurý akční výplach - jako večerní oddychovka neškodné. ()

Timak

Mně se to líbilo. Čekal jsem teda horší věci. Největší bombarďák Joe Manganiello a překvapivě Sam Worthington. Nečekejte od toho bůhví co, ale takoví The Expendables by se měli určitě čemu učit. Za mě palec nahoru a 75% ()

Brain-D

Chvílemi mi to připadlo jako nějaký průměrný Thrillerový seriál, ale ta čistá a krvavá akce, která prostě ukazuje podle mého maximální reálnost to neskutečně zvedá na kvalitě. Arnold má skvělé pohledy a už jsem měl pocit, že by se konečně mohl i na stará kolena vrátit mezi akční elitu. Koneckonců benevolence mu režisér dal až až. Vidíme tu pár odkazů na Arního osobní život. Jako jsou třeba doutníky nebo posilovna. PS: od David Ayera bych čekal trošinku lepší scénář po "End of Watch" ()

JohnSmith

Upřímně říkám, že je to asi Ayerův nejslabší snímek, ale i tak je to hodně slušný thriller ve srovnání s tím, co se dnes točí. Sice se to snažil Ayer s Woodsem co nejvíc zamotat, ale důvtipný divák na to přijde celkem brzo, kdo peníze šlohnul. Ale jak říkám, je to pořád velice slušný thriller, jen ve srovnání s dřívější Ayerovou tvorbou poněkud slabší kus. ()

zdenny

Nebýt Arnolda v hlavní roli, asi bych o tuto celkem slátaninu nezavadil. A ani Arnold to nevytrhl, protože (a to velmi bohužel) už opravdu stárne a některé jeho akce jsou jen stínem a karikaturou dřívější hvězdy akčních filmů. Možná, kdyby svůj nedávný život nezasvětil politice, byl by v lepší formě. Na druhou stranu alespoň světu ukázal, že je nejen legendárním sportovcem a špičkovým akčním hercem, ale také inteligentním a vzdělaným politikem. A to mu přece vyčítat nemohu. SPOILER: Závěr filmu a celá jeho filosofie byla na hovno. Protože nemůžu obětovat svůj tým svým cílům, byť mohou být zčásti opodstatněné. ()

fefee

Parta samoburičov so samopalmi a samofeťačkou ktorým rozkazuje Schwarzo so stareckým fašistickým strihom, v béčkovom tv filme, kde hlavná vyšetrovateľka je herečka neherečka a film sa začne tváriť po čase akoby bez duchaprítomnosti akcie a vytrvalostného behu až do konca. Akčnosťi snímku dominoval bohužiaľ len skvelí začiatok...(2,5*) ()

Danny F.

Celkově to vypadalo jako by to natočil nějaký laik. Vyhlíželo to lacně, ale příběh mě nadchnul. Drsní hoši, drsné dialogy a vše do sebe hezky zapadalo. Nebýt Arnieho tak bych šel s hodnocením níže. 70% ()

lykan9

Já jsem ze Sabotáže nadmíru spokojen. Brutální, svižná, akční podívaná, kde není nouze o spoustu krve, střílení a mrtvol. Nebýt Mireille Enos a závěrečné honičky v autech, která opravdu moc povedená nebyla, tak bych neváhal dát plný počet hvězd. Za tyto dvě věci však snížit bodování musím. ()

VasaX

Ayer, který režíroval třeba pro mě neskutečně skvělou patrolu, se pouští zase do vod policie versus gangy/kartely. Zároveň chce udělat Arnoldovi spanilou akční jízdu. Příběh je tuctovka, ale celkem dobře ukočírovaná - měl jsem postupně své tipy, ale i tak postupný vývoj byl napínavý a dokázal i trochu překvapit. Bohužel když si to člověk zpětně spočítal, což není tak těžké (narozdíl od počítání spálených peněz), tak zjistil, že ta hromada hezkých přestřelek je vyztužená hromadou nesmyslů, kde největším je jednotka sama. Hromada psychicky a emočně nestabilních desperádů se sebedestruktivními sklony. Jako by někdo poskládal přestřelky a Arnoldovo tvrďáctví do série scén a pak k tomu narychlo nalepil všechno ostatní, aby k těm scénám něco vedlo. "někdo tam pošle jakože zabijáky z Guatemaly, jo a pak se ukáže že už jsou mrtví, takže je fuk kdo je tam vlastně poslal, jo a pak jednou státní návladní budou ostří ale pak zase vše půjde jako po drátkách..." a tak dál a tak dál. Herecky průměrné, včetně Arnolda a pokud se nad tím člověk zamyslí tak polovina věcí nedává smysl. Ale kouká se na to hezky. Vypnout hlavu, stejně jako většina hlavních postav po většinu filmu, a jen koukat co se děje a kam to směřuje. Starej dobrej Vic Mackey a jeho task force z Shieldu. I křiví policajti se dají napsat dobře a stejně tak spirála zločinu a podfuků kolem nich. A tady Arnoldova banda vlastně ani nebyli tak křiví policajti, jen jednou (ne)ukradli trochu peněz a hned se z nich stala banda vypsychovaných pistolníků co nevidí dva metry před sebe. Což je škoda, ubrat se zbytečným gore (byla ta cyklistka na konci vážně nezbytná?) a zkusit si ten scénář přečíst párkrát ve více lidech a přepsat tak, aby to do sebe zapadlo a byl by to parádní akční-krimi kousek. Kdybych si mohl vymýšlet, tak bych si přál i uspokojivější konec. Absťáky v cele na doživotí mi přijdou lepší jak díra v hrudi, Arnoldovo finále mi přišlo taky takové neuspokojivé a agentka z vražd zmizela hned, jak už nebyla potřeba. Jo tohle byla prostě Arnoldjízda a hlavní bylo aby byl co nejvíc v záběru a vypadal co nejvíc drsňácky. Škoda. ()

m.a.t.o.

„Čo to je?" – „Najväčší kreténi na svete. A vráťte mi zbraň, neverím vám." – „Aj tak bola ťažká." V prvom rade, postava, ktorú Arnold hrá, nie je prispôsobená jeho veku, no a v druhom rade, ten jeho tím vyzerá skôr ako banda feťákov, než ako elitní agenti. A že je v jeho tíme aj žena, ktorá je len o trochu vyššia než poldecák, udrží ťažkú zbraň a pri prvom výstrele ju neodhodí pol kilometra dozadu, je tiež na pováženie. Na druhej strane, to malo niečo do seba. Ayer sa krvi nebojí, akciu tiež zvláda celkom s prehľadom, len škoda, že jej bolo tak málo. No, aby som to zhrnul: geniálne to nebolo, pozrieť sa to dalo, i keď pravdupovediac čakal som väčší prúser (meno Skip Woods ma totiž straší už od poslednej Smrtonosnej pasce). 55 %. ()

zigíš

skip woods je fakt divný pavouk (!) dokáže napsat jak nahláškovanou zábavnost (a-team) tak naprostou hovadinu (pátá die hard) a sabotage je bohužel ten druhý případ ..jinak je vše ok a ve finále z toho vylezlo takové špinavější Komando s reálnýma mrtvolama, hektolitry krve a sprostou mluvou (!) ayer je hračička, jeho kamerové prostocviky mě hodně baví, casting povedený a závěr neskutečně ikonický (!) takže ještě jednou: škoda toho debilního scénáře (80%) ()

R1CH1E

Po dramaturgické stránce absolutně nezvládnutý film. A Arnold už je starej, takže tady působí v kotrastu s mladýma nabušencema opravdu trapně. ()

blackJag

Zatím nejslabší Ayer. Scenáristicky i režijně, byť tedy nejde o vyloženou srágoru, to je potřeba ujasnit... Arnoldovi by role i seděla... 20 let nazpět (tehdy by na podobné téma neměl zase koule, člověk si nevybere) a i když je zbytek ansámblu dobře obsazen, chybí tomu vnitřní konsensus a výraznější grády. 60% ()

ghatos

Svižné, krvavé, špinavé - Arnold nebyl špatný, akorát v úplném závěru se to vrátilo do osmdesátek. Jinak je interesantní sledovat hybridní akčňák kombinující dávné postupy a současné moderní metody. Pro Schwarzeneggera to byla vhodná role. 67%. ()

manonfire

Ayere, bylo to nutný, udělat zase feministicky nezávadný kripl, kde holky tasí stejně chladnokrevně jako chlapáci? Takhle si představuješ reálnou thrillerovou zápletku, že někdo místo rychlého zneškodnění oběti, jí bude přibíjet na strop, nebo jí i s karavanem dovleče pomocí osla nenápadně pod kola vlaku? Jako chápu, že si chtěl nasbírat bodíky v kasách kin(marně), ale někde zase ty bodíky chybět musí, a to třeba u mého hodnocení. Dvakrát škoda, protože jinak to vůbec nebylo špatný. Hlavně scény ohledně Arnieho a rodinných videopozdravů z mexické dovolené. Příjemná byla i Arnieho retrovendeta ve westernovém stylu. Takže pane režisére doporučil bych přestat balancovat mezi kvalitním thrillerem ala Heat, či Training day na straně jedné a řadovými ústupky komerčního akčňáku na straně druhé. 60% ()

Georgex

Sabotage je dalším kouskem, který si Arnold Schwarzenegger vybral po svém comebacku a nutno dodat, že se jedná o zatím nejslabší snímek, ve kterém si zahrál po svém návratu mezi akční smetánku. Ano, film se snaží být v ledasčem originální, režisér se snažil natočit opravdu něco stylového, nicméně právě v této přílišné snaze, to dopadlo ryze naopak. Příběh je opravdu hloupý, což se začne projevovat zejména ke konci filmu a vlastně to úplně devalvuje logiku celé zápletky. Je to velká škoda, protože první půl hodina je pořádná řežba, poté to již začne ztrácet tempo a je patrné, že režisér snad ani sám nevěděl, v jakém žánru Sabotage natočí a divák tak dostane nepříliš povedený mišmaš, který postrádá správnou atmosféru. Upřímně mě nesedl ani výběr herců a charaktery jednotlivých postav, což bohužel odnesl i Arnie, kterému role příliš nesedla, přestože nepodává špatný výkon a nebýt tam on, tak to nejspíš ani nedokoukám. Moje hodnocení 55%. ()

MichelSmith

Neskutočné! Každá sekunda filmu je poctivo premyslená a nadávkovaná s takou bravúrou,že som mal filmový orgazmus 107 minút! Arnold opäť ukazuje svojú genialitu,povinosť pre každého kto filmu aspoň trochu rozumie... ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)