Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Happens

Tak to je těžká palba akce mafiánského filmu. Gosling opět předvádí svůj talent. Trochu přemýšlím, jestli mu víc sluší titul Romea (Crazy, Stupid Love), nebo ten nádech Winding Refnové spolupráce drsného a nelítostného profesionála. Klaním se jeho druhé charakteristice. Odhlížím od pohádkového ztvárnění totálního zla mafie a ukončení jedné rodiny a tím vyhubení mafie jako takové ve městě. Dávám plnou páru pět hvězd. Díky a přijďte zas. ()

Rocky62

Éra kultovních mafiánských filmů je již dávno za námi, avšak Gansgter Squad je vcelku atraktivní novinkou. Zajisté potěší přítomnost proslulých protagonistů, naturalistických šarvátek, přestřelek a v neposlední řadě absence hluchých míst. Tempo filmu je však na můj vkus příliš zbrklé a kolísá tak bližší seznámení s postavami. Je znát snaha o technickou inovaci, avšak v některých záběrech režisér až příliš tlačí na pilu. Kupodivu potěší postoj k policejní práci (zaměstnání či poslání?) Snad by bylo ku prospěchu věci, kdyby Fleischer kráčel více ve stylu Neúplatných. Co se týče hlavní postavy, působí Penn v porovnání s skutečným Cohenem trochu karikaturně. Přes všechny nedostaky však Gangster Squad vnímám jako úderný, zábavný opus, jehož záměrem zřejmě nebylo představit autentickou biografii obávaného gangstera, nýbrž potěšit diváka realistickým akčním filmem, ve kterém mafie slouží jako pozadí příběhu. 70% s odřenými slechy. ()

eLeR

Gangsterka o šiestich statočných sa dala vydržať, ale veru nebola to žiadna sláva ... apropo, neznášam, keď mojich obľúbených hercov maskujú. ()

Chrustyn

Poutavé trailery slibovaly stylovou akční podívanou v retro kulisách L.A. 50. let minulého století, ale pokud je za kamerou rutinér Fleischerova formátu, (Zombieland) chce to přeci jen střízlivější pohled. "Gangster Squad" rozhodně není prequiel výborného snímku L.A. - přísně tajné ale spíše novější a výrazně slabší varianta "Neúplatných", kdy se skupinka neohrožených drsňáků vydává do války s ještě větším drsňákem. Nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou napíšu, že "Gangster Squad" nemá žádnou poutavou retro atmosféru a rozhodně nejsou tak cool, jak bylo naznačováno v trailerech. Jedná se pouze o průměrný akční snímek, (a mohlo to být o tolik lepší) kde se najdou tak 2-3 slušné scény ale výsledný dojem zmizí z divákovi paměti dříve než kulky Seana Penna (berte jak chcete). ()

SeBig

Gangsterská olovem nabitá, fascinující bomba! Radost pro mé oči vidět po dlouhé době takovou skvělou gangsterskou parádu, kde rozhodně nechybí akce, parádní obsazení a sem tam nějaká moudrá, nebo vtipná hláška u které si šklíbnete. Tak hodně jsem se těšil na tento bijak a už jsem se nemohl dočkat, až se kněmu dostanu. Rozhodně mě lákala doba ve kterém se příběh odehrává já to prostě žeru, což je u mě rozhodně velký plus! Kvádra, klobouky, starý americký káry, mokré ulice, v ruce bouchačky a samopaly a at se kluci pokosej! Další věc skvělá parta "zlejch" fízlu co nakopávaj mafiánům prdel.. Josh Brolin hned na začátku tohoto skvostu ukaže jak se umí rvát a celý film je náramě drsnej, až to cejtíte z obrazovek, dále pak rozhodně Ryan Gosling věčně s cígem v držce a s bouchačkou v ruce mu to taky dost slušelo, Robert Patrick je ten co asi nejvíc z filmu hláškuje a jeho postava se mi dost líbila.. takovej starej nasranej kovboj co vtom umí chodit ,,miř tam kde bude, né tam kde je" a další.. na druhý straně velkej mafiánskej kápo Sean Penn s chováním trochu jako Tony Montana.. drsnej, hnusnej pohled, nasranost ,,já jsem pokrok" a samozřejmě abych nezapoměl nádherná Emma Stone a mnoho dalších i toho hajzla s jizvou u oka jsem si oblibil tolik k postavám ted k příběhu.. celý film vlastně čučíte jak si to parta "nejdrsnějších" fízlů rozdává s mafiánským bossem..zní to jednoduše, ale když koukáte.. dokonale se bavíte.. ty přestřelky! Já jsem snad tedy osobně ješte nevidel gangsterský film kde by bylo tolik akce! Pro mě prostě orgasmus! Co víc dodat.. je to prostě bomba! ()

klerik

Pózistické zozbieranie mafiánskych klišé. Ale zábavné! Už ma nudilo, že všetky novodobé gangsterky chcú automaticky minimálne nomináciu na oscara (ZEM BEZ ZÁKONA, AMERICKÝ GANGSTER). Toto je akčný vtipný film. Dobré obsadenie, pôsobivé prestrelky. Penn stvárnil ďalšieho okúzľujúceho mafiánskeho záporáka, takže ja som spokojný... Lovci gangstrov sú na tom veľmi podobne ako NEPODPLATITEĽNÍ (slabší scenár, skvelé akcie a obsadenie). Určite vznikol zábavnejší film než boli VEREJNÍ NEPRIATELIA či COTTON CLUB... ()

korbitch22

Nažehlená, metrosexuální a naivňoučká kriminálka s neskutečně teplým Goslingem, která si ale díky bohu uvědomuje slaboduchost svého scénáře a nesnaží se tvářit jako novodobí Neúplatní.Je to čistý akční béčko, který je zasazený do doby, ze které nám tvůrci zatím servírovali převážně až moc dramatická a artová dílka, takže tahle přímočará řezničina jde díky bohu na ruku trošku víc akce vděčnějším divákům.Je opravdu zajímavé, že i přes neskutečně trapného Penna, kterému bych v jeho roli nevěřil ani kdyby nadával u televize s lahváčem v ruce jak Sparta hraje zase tužku, přes odporného Goslinga a neksutečně naivní děj dokáže film prostě bavit.Je to akční, Brolin je řízek a celé to uteče jako pára nad hrncem.Občas těmhle hloupým filmům nehážu klacky pod kolena, protože i když sou neskutečně blbé, nehrajou si navíc, než na co mají a baví.70%. ()

Papekus

Příjemná gangsterka s příliš jednoduchým dějem ... Záporňáci jsou moc záporní a klaďasové zase kladní :) ()

mcb

Unylá nápodoba starých předobrazů a zároveň "blockbuster", který selhává naprosto ve všem od budování příběhu, přes profilace postav až po akčnější polohy. Ruben Fleischer potvrdil svůj status rutinéra a po energicky sestříhaných trailerech slibující Neúplatné uzpůsobené moderní době přichází s naprosto tuctovým hollywoodským řemeslem, nezajímavým, plochým a nezáživnějším než žvanění parodicky přehrávajícího Seana Penna. Sterilní přístup k filmu jen do puntíku kopíruje chabý a neprovázaný scénář, jenž na sebe jen nesmyslně kupí scény, a divák se přes tu haldu chaotických střihů musí dopátrat toho, co se vlastně děje. V celku nic zajímavého - honba neúplatných policistů za dopadením místního gangstera je otřepaná zápletka, která mohla alespoň ve správných rukou vydat na zábavnou týmovku. Zde však celé dávání týmu dohromady, ostatně jako celý film, působí nevěrohodně, strojeně a násilně - postava nám není přiblížena ani jedna, všichni až do konce jedou s jednou zaměnitelnou pózou a frází na rtech, dokonce i ústřední charaktery. Když se pak schyluje k závěrečnému osudovému "souboji mezi muži", dere se na povrch spíše nepochopení motivací postav a skrytý smích nad škrobeností materiálu. Gangster Squad je pro mě dalším případem drahého a naleštěného hollywoodského produktu, kde se pod nánosem dokonalých kulis, vizuálních kudrlinek a makeupu hereckých hvězd, které nemají co hrát, vytratila veškerá životnost, tudíž i hodnota výsledku. Sterilní průjem a asi tak desetkrát horší než podobně spřízněná Země bez zákona. P.S. Will Beall bude psát i Justice League? Bojím se a velmi... ()

Yardak

Gangster Squad = retro-gangsterka v komixovém balení! Kdo očekával klasický gangsterský film s pomalým dějem a s hutně-vybudovanou atmosférou, tak se opravdu přepočítal, neboť zde se nejdříve hodně střílí a až potom se mluví:o). Fleischer natočil akční snímek, jenž je opravdu zábavný, děj rychle ubíhá a občas to vypadá, že si režisér až střílí z gangsterského žánru (to hlavně tím tzv. komixovým vzhledem). Ještě k hercům: Brolinovi hlavní role klaďase dost sedla a Emma Stone jako femme fatale roku 2013. Slabší 4 hvězdy, ale kvůli té zábavnosti, dobře vytvořené retro-době a solidním hercům zůstávám ještě u nadprůměrného hodnocení. ()

mat.ilda

Až příliš jednoduchá hra na zločince a policajty s oldschoolovými ambicemi, včetně provařených dialogů, které však znějí poplatně a dutě a z herců, jakoby nikdo nebyl dost dobrý, ze Seana Penna nešel ten správný strach, tím pádem nevyvolával patřičnou odezvu těch, co se měli bát, Nick Nolte napomáhal respektu nepřirozeným chra(o)ptěním, Gosling neuvolněný až toporný, a to i v pozici bossova soka v lásce s Emmou Stone, jejímž jediným výraznějším projevem bylo vytřeštění očí při tanečku a postarší pistolník s mladým Mexikánem jako by vypadli ze "Sedmi statečných", ovšem bitvu o třešničku na gangsterském dortu vyhrává Josh Brolin, který mně nepřipomínal nikoho menšího, než pana Bartáčka ze "Zítra to roztočíme, drahoušku!". Dobový look nestál za řeč, hudba mě tahala za uši, honičky působily zmateně, přestřelky nepřehledně a v některých fázích až úsměvně a je mi celkem jedno, jestli záměrem byl odkaz či pocta, na schodech hotelu Plazza jsem čekala už jen Franka Drebina nebo aspoň namíchnuté pošťáky. Takže, komentářem jsem si ulehčila hodnocení, které za těchto okolností nemůže překročit 40% ... ()

VenDulin85

Tak nějak rozpačitě přešlapuji před tím, jak okomentit Fleischerovo dílo... Když jsem si pročítala obsazení, áchala jsem blahem a říkala si- to NEMŮŽE být špatné. A jak tu tak čtu, opět další snímek, který má buď odpůrce nebo nadšence. Za sebe musím říct, že jsem se ty téměř dvě hodiny trošku nudila, nevzalo mě to za srdce, nechytlo mě to absolutně ani za jednu komoru, o předsíni nemluvě (a to jsem citlivka). Takže jsem si jen užila přehlídku úžasných herců, které mám ráda, a se závěrečnými titulky si řekla zaplaťpánbůh. Fakt nevím, kde je chyba. ()

Flego

Najhoršia je tá premárnená príležitosť oživiť gangsterský film... Kdeže sú tie časy dona Corleoneho, či Zjazvenej tvári... čas nás posunul neúprosne ďalej, ale vôbec nie dopredu. Lovci gangstrov sú úžasne štýlovo natočený a všetko je to zásluhou fantastickej kamery, je to chlapácky drsné, rýchle ... a pózersky nudné ... dokonca aj spomalené zábery pôsobia kontraprodukívne. Herecký ansábl poskytuje vizuálny orgazmus ale celok sa rozplýva v samoľúbych krvavých scénach. Škoda tej strašnej priemernosti. ()

MontyBrogan

Súhlasím s väčšinou negatívnych vecí, napísaných v ostatných komentároch. Gangster Squad je jedno veľké klišé a šablóna pre latentne retardovaných. Niektoré hlášky sú citátmi a jediná, ktorá bola (možno) pôvodná, musela byť použitá opakovane. Takýto prístup k žánru môže pravdepodobne ohúriť len divákov, ktorí tie najznámejšie gangsterky nikdy nevideli. A Sean Penn, najlepší herec filmu, pôsobil drsňáckym pohľadom často až smiešne. Keď už to dovolil režisér jemu, nemal to dovoliť on režisérovi! Hodnotím pozitívne zväčša len kvôli dvom dobre natočeným scénam (prestrelka po tme pri cele na policajnej stanici a pästný súboj Penna s Brolinom). ()

Flakotaso odpad!

Otravně hysterický a směšně silácký pokus o další dobovku. Naivita tvůrců, kteří si myslí, že když navlečou deset známých herců do klobouků a tvídových obleků, dají jim do ruky thompsony a celý film natočí ve tmě, vznikne uvěřitelná dobová, či noirová atmosféra, je až politováníhodná. Vtipné je taky to, jak se tam každý ohání Los Angeles a jeho obranou, ale co divák za celou dobu z toho města vidí? Tady město jednoduše "nehraje", přitom genius loci je u gangsterek či noirů základním stavebním kamenem - podívejme se do historie například na (nejen) Dassinovy noiry, Mellvileova kanonická díla žánru, nakonec i meta-gangsterky typu U konce s dechem jsou toho důkazem. Koneckonců i Sam Mendes byl poučenější než Fleischer, když v Road to Perdition umně pracoval s městským prostorem (vzpomeňte si například na monumentální jednozáběrový příjezd do velkoměsta). Kvůli tomu a také kvůli nepříjemně umělému vizuálu působí Gangster Squad až téměř studiově. Dvě hvězdy za Emmu Stone (jedna z mála věcí co potěšila - odkaz na Lauren Bacall z vedlejšího dialogu a následně Emma Stone otevřeně "hrající si" na Bacall...i když na ni samozřejmě nemá :) a mimochodem - Gosling je tady díky kombinaci několika faktorů zcela nesnesitelný. ()

BMW12

Velice povedená gansterka, už dlouho jsem neviděl takový dobrý gangsterský film. Sean Penn má pod palcem celé L.A. a chce si podmanit i Chicago a další státy, tudíž se Josh Brolin a jeho parta rozhodnou zakročit. Ve filmu je jak akce, tak i romantika. Musím vyzdvihnout především výkon Seana Penna, kterého sice nemám nějak extra rád, ale tady zahrál Mickeyho Cohena fakt skvěle. ()

Roman.Ticka

I přes typicky mafiánský mrazivý začátek se snímek řadí víc mezi naleštěné uhlazené stylovky než drsné klasické gangsterky a tím si ani na víc nehraje. Přesto se jedná o lehce nadprůměrný film a po delší pomlce novinku v dalším z mých oblíbených žánrů. Především herecké obsazení je to, co snímek povyšuje o stupínek, a tím se staví do lepšího světla, světla ramp, co na tom? Jeden se chce bavit a ne se pitvat v senzacechtivých análech historie. ()

poz3n

Nudný, povrchní a strašlivě kontrastně přepálený pokus o cosi, co by mělo zřejmě vzdát poctu všem hustým mafiánským filmům. Jenže tím, že do jednoho filmu shrnete všechny mafiánské klišé, nedostanete ani zábavný popcornový produkt. Nechápu, jak se k tomuhle mohl Sean Penn upsat. Vždyť si skoro ani nezakřičel. 2/10 ()

honajz

Nedotknutelní (a variace na Tucet špinavců) v komiksovém kabátku. Chybí tomu lepší atmosféra, jakou třeba má Sin City, příběh je tak naivně přímočarý a chvílemi hloupý, že i na komiks je to hodně. Jako by tomu chyběly větší koule - herci se sice tváří ultra cool drsně, hlavní herečka jako děsná vamp, ale nějak jim to nežeru, ani není proč. Spousta zbytečných scén. Nic, proč bych si měl film pamatovat třeba za dva dny, natož za rok. ()

rikitiki

Film se sice honosí nálepkou „podle skutečné události“, ale stačí si přečíst pár informací o tom, jak to bylo ve skutečnosti a zjistíte, že jde o „lžeme vám podle zkreslených událostí.“ Snímek disponuje klišovitými postavami a takovou mírou úprav reality, až mi to připadá urážlivé. Namaskování Seana Penna je nepovedené. Dialogy jako z parodie. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka