Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

bouncer

Možná až moc akční a málo uvěřitelný film, který ale stále je docela pohodovým pokoukáním, které drží nad vodou vizuální pojetí a skvělí herci. Sean Penn, Ryan Gosling a Emma Sone v jendom filmu, to je radost... Ve srovnání s klasikou žánru L. A. - Přísně tajné to neustojí ani pět minut, ale pořád je to vcelku povedený snímek, který neurazí, pobaví a brzy vyšumí. 70 %. ()

st.ranger

Raději se ani nebudu vyjadřovat ke komentáři o inspirování se skutečnými událostmi. Příjemná akční podívaná z gangsterského prostředí. Velice podobné s Untouchables. ()

Johny_fork

Přiznám se, že mám raději trošku jiný, řekněme povídkový, styl vyprávění mafiánských filmů, jenž evokuje určitou poetiku. Přestože Lovci mafie jsou více efektním blockbusterem, než výše jmenovaným, styl se jim nedá upřít. U audiovizálně parádních přestřelek a naprosto brutálních a surových pěstních soubojů se rozhodně nudit nebudete. Skvělý Sean Penn jako úhlavní ultraslizoun. ()

CiTrus007

Vyvedená vzpomínka na poválečné L.A. v mafioso stylu s akční zápletkou, jež svým zpracováním hraničí téměř s guilty pleasure. Brolin i zde po svém retro-badass antré z MiB 3 potvrzuje, že se jeho výraz hodí do jiné doby, Sean Penn je dokonale slizký hajzl a svůdné rty Emmy Stone přebíjí už jen Goslingův světácky zamilovaný obličej. Film je krapet plochý, dialogy nejsou nic moc a každou chvíli se naskytne nějaká ta rvačka nebo přestřelka. Kamera i střih jsou ale dostatečně kvalitní, a tak když už si neužijete ono americké retro, můžete alespoň vypnout mozek, sledovat všechny ty souboje a fandit bandě drsňáků, co vzali spravedlnost do vlastních rukou. Dobrá zábava, nečekejte ale nic hlubšího... 7/10 ()

moviesfan

Gangsterky mám rád a Lovci podle mého zas tak moc nepokulhávali. Herci jsou prvotřídní, akce je zde dostatek a nebyla vůbec špatná. ()

Chermy

Ploché naivní až komixové, ale stejně odpočinkové a zábavné. Postavy jsou načrtnuté poměrně stroze, téměř jako kreslené postavičky...zlý mafián, jeho jednooká zamračená pravá ruka, brýlatý šikula, pitomý ale dobrosrdečný hrdina, krásná a hodná...žena, pistolník, který nikdy nemine, podceňovaný Mexikánec, který si ten rasizmus nezaslouží.... V podstatě jediný kdo hraje vícerozměrnou postavu je Ryan Gosling. A nebo je opravdu tak dobrý, že umí vdechnout život špatně napsané postavě. Pokud si ale vezmete osobně, že tahle popkornovka znásilňuje klasiky jako je L.A Přísně tajné, nebo především Nedotknutelné, pravděpodobně vám to zkazí den. ()

JohnCZ

Solidní gangsterka s obstojnou atmosférou, ale nemůžu se zbavit pocitu, že tomu něco chybělo a některým klasikám jako je třeba Kmotr to nesahá ani po kotníky. Plytký scénář, nijaká brutalita a tak celkově jsem měl pocit, že než o nefalšovanou gangsterku se jedná o blockbuster, který na jednu stranu nezklame a pobaví, ale na tu druhou bych čekal něco mnohem lepšího. ()

JayZak

Nízké očekávání, dobrý výsledek. Řemeslně slušné, při přivřených očích dobrá popkornovka. Některé nápadité prostřihy typu "you know the drill" a pak záběr na karbanátek. 3,5* ()

joehot

Problém je v přístupu k filmu, k očekáváním. Gangster Squad se ani trochu nesnáží stát se druhými Neúplatnými, Fleischer nechce být dalším Coppolou, De Palmou nebo Scorsesem. Lovci mafie jsou postmoderní kriminálkou, která bohužel trpí plochým scénářem. Nicméně Fleischerův styl je líbivý, vizuálně atraktivní a skvěle kombinující dramatické, akční i komické prvky, a tudíž se dá u Lovců mafie moc dobře bavit. ()

Marek1991

Penn, Brolin, Gosling, Ribisi, Stone a mnoho ďalších, toto je proste nabúchaný popcornový film. Gangsterka o zosadení posledného veľkého mafiána z Los Angeles. Tento film mi veľmi rýchlo ubehol, je pravda, že scénky mal efektné, niektoré postavy tu hrajú nezvyklé charaktery, no mne sa to páčilo a je to jeden z mojich kandidátov na najlepší akčný film tohto roku zatiaľ, aj keď dúfam, že ho čoskoro niečo preskočí, lebo ani u tohto zatiaľ nemám svoje hodnotenie pevné a možno ho časom zmením, ak sa mi zunuje tento film. Povedzme si pravdu, to s tou plošticou sa dalo vytušiť. Záverečná scéna je pravá stará škola mafiánskych snímok, no samo o sebe je to dosť chladné a plné prestreliek v štýle, ideme do toho a kecať budeme až potom. To s tým jedným čestným policajným šéfom a jeho ľuďmi je celkom snové, asi tak ako posadenie mafiánskeho bossa do väzenia, no ak sa dožijem nejakého kriminálneho filmu, že väčšina bude uveriteľným spôsobom posadená za mreže bez preliatia krvi, najlepšie podľa nejakého skutočného príbehu, ktorý sa ešte nestal, napríklad keby dali dole nejakú Cosa Nostru, Piťovcov, Sýkorovcov alebo proste nejakú poriadnu bandu, kľudne aj nejakú politickú, tak s 5 hviezdami nebudem otáľať, lebo mám dojem, že mafiána bez vrážd dole nedáte, vo filmoch nie a tak by to chcelo zmenu, lebo toto bolo priam niečo na štýl Sedem statočných s bandou ako v Rýchlo a zbesilo 5, či 6, proste také skupinky, ktoré sú asi teraz v móde. Mne síce zas chodilo po rozume ako sa ľudia masovo takto vyberú k Pente, J&T, Váhostavu, či centrálam našich Goríl a nakopú im zadky v tomto starom štýle, no vždy tam je nejaká rodina a aj tu a tak film väčšinou zvoľní. Tomuto filmu som skočil na lep viackrát, napríklad s tou tehotnou vo vani, ja som si naozaj myslel, že je mŕtva, no to, že tam toho chlapa pri bazéne dajú dole, keď sa dievča spoza kríkov pozeralo, to mi bolo jasné. Neviem teda, minútu po minúte zo mňa nadšenie vypŕcha a keď si spätne uvedomujem niektoré skutočnosti, je to taká polosprávna a v istom zmysle ľahká gangsterka a celkovo dosť priemerný film, takže myslím, že čoskoro ho tento rok ľahko niečo prekoná. ()

corpsy

Kiežby sa pod neodolateľným pozlátkom nachádzal premakanejší príbeh. Potom by sme tu mali pravdepodobne najlepšiu dobovú gangsterku nového tisícročia. ()

liquido26

Miluju staré noirové filmy, miluju nové gangsterské retro filmy a miluju akční střílečky ala Mafie a Mafie II, takže mě tento film a jeho úžasně zvládnutá akce i perfektní atmosféra 40. let plně uspokojily. Hodně se povedly i závěrečné titulky v podobě starých pohlednic L.A. ()

PauloZ

Tak to mě s radostí kamenujte, protože tohle je velice kvalitní, stylová a možná nejlepší "moderní" gangsterka 50. let natočena za poslední dekádu. Po některých komentech jsem nečekal žádné divy, ale o to jsem více překvapen a všichni ti pánové s tísícema bodů si ty svoje dvě hvězdy můžou klidně vytesat nad postel. Je evidentní, že se v Gangster Squad odráží dnešní filmařské trendy, ale můžeme to mít Rubenovi za zlé? To si nemyslím ani náhodou. Naopak si cením toho jak elegantní film, ze kterého cítíte ten dobový feeling a po dlouhé době na nás dýchnou 50. léta jako řemen, natočil a přitom použil nenucené a trefně mířené slowmotiony, ze kterých jde mráz po zádech. Gangster Squad nebude kultovka, ale rozhodně je to film, který je svým zpracováním svůj a snaží se skloubit to pravé oldschoolové mafiánské kouzlo s typicky milovaným příběhem (jeden mafián ovládající city, hrstka poldů se srdcem na správném místě a děvčica, která trošku víří vodu), ale zároveň chce jasně zaujmout i moderního mladého diváka. A jakým způsobem je to v tomhle případě natočeno, je rozhodně správná cesta. K tomu kupa známých herců, řádná dávka akce, ale i elegantní nadhled a skvělý OST. ()

Marsik

Opakoval bych se, kdybych řekl, že gangsterské filmy jsou můj NEJ žánr. Takže mě ani tato záležitost s oblíbencem Ryanem a Seanem Pennem, perfektně hrajícího slizkého bosse podsvětí, nemohla minout. Těšil jsem se na film hodně dlouho, jestli se to kvalitou náhodou nepřiblíží např. Mafiánům, ale to se samozřejmě nestalo. Protože GoodFellas je špička ve svém žánru. Netvrdím, že Lovci mafie je odfláknutý přehnaný nebo prostě špatný film, ale chybělo tomu prostě něco, co by ho řadilo do perfektních gangsterek. Takhle to byla "pouze" gangsterka nadprůměrná. 72% (with J.) ()

ConanVJ

Pěknej filmek o policajtech, kteří jdou po mafiánským bossovi v 50. letech. Obsazení se povedlo až na Goslinga, tenmi přišel hodně nevýraznej a nezajímavej. Ostatní jsou v poho a uvěřitelní. Atmosféra filmu je pěkná a skvěle k ní sedne soundtrack. Film samotnej je spíš pomalejší, ale za to s vygradovaným koncem. Celkově se mi filmek líbil. 75% :) ()

Kryton

Tak tvůrci Zombielandu a buranské komedie 30 minut a méně se nyní dali na dobový mafiánský film. Proti tomu být renesanční režisér nic nemám. Však ti nejlepší jako Spielberg, Scott nebo De Palma natočili rozličné žánry a filmy. Každý z nich udělal svůj milník v daném žánru ať to bylo sci-fi, válečný film anebo historický film. Posledně jmenovaný De Palma není náhodně citován. Jeho Neúplatní jsou předhazování k tomuto filmu více než dost. Vlastně něco společného tu je. Není to rokem, protože obě doby se liší více jak 20 lety. Příběh složit tým policistů, kteří se budou zločincům mstít/stavět stejně jako oni, tak jako postava velkého mafiánského šéfa. De Palma měl Caponeho a tady je Cohen. Doba je jiná a tak se místo chlastu se začíná více pašovat heroin a jiné drogy. Vedle toho se rozmáhá i korupce a obchod s lidmi. Téma slibné a vděčné. Neúplatní dokázali udržet diváka, nadchout dobou prohibice a chytnou emocemi. Herecky se pak dostávalo měrou vrchovanou (De Niro, Costner, Connery) a pak ta hudba od Morriconeho. Ganster Squad je však pokus točit dobovou gansterku moderně. Jak jinak si vysvětlit postavu Ryana Goslinga, která by spíše seděla do 80.let (hrát ho Eddie Murphy a je vymalováno). Celkem vám bude celá osa týmu jedno, protože jen dvě postavy vám uvíznou v hlavě - skvělý Brolin (jde nahoru!) a drzý floutek Gosling. Sean Penn ať se nikdo nezlobí, tak ze mě nevymlátil ty samé emoce jako De Niro anebo Pacino (Zjizvená tvář). Ke konci mě ho bylo více líto. A co ty ženské? S těma se vytřelo více než to dělá Nolan. Tady se ukouslo větší sousto a nafouklo se to. Nedivím se, že scénaristovi byl sebrán budoucí scénář k Justice Leage. Za poslední rok jsou tu dvě dobové gangsterky a obě jsou průměrem a stojí za očekáváním. Ganster Squad je ryze akční film zasazený do konce 40.let. Pokud by thompsona držel Schwarzenegger, Stallone nebo Statham , pak by to nevypadalo tak úporně a trapně. Mimochodem chci si předčíst předlohu k filmu, protože to bude daleko lepší než tento film. Hodnocení OST: Jablonsky není Morricone a nevytáhne mě do středu 40.let. Dost šedivé a nijaké. 5/10 ()

schizmo

Pro mě hodně velké překvapení a zároveň další z velmi povedených a věrohodných gangsterských filmů, který je sice na jednu stranu plný klasickcýh US siláckých výroků a macho projevů, jež jsou ale naštěstí vyvažovány i stejnou měrou hereckého umění a vyložených sympatií k jednotlivým postavám. K tomu vidět Penna ve vyloženě záporné roli a Goslinga jako troufalého výrustka v řadách policie, se nenaskýtá každý den. K tomu jak už je u podobných filmů dobrým zvykem, je film řádně brutální až násilnický, takže nemějte strach, že by se jednalo o nějakou komorně distingovanou podívanou. Hodně zábavná věc! ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka