Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Othello

Vyjmenujte klišé a o kilo, že ho tu najdete. Neskutečný kalkul na cílovou skupinu s názorem, že konvence žánr utvářejí a je zapovězené se proti nim vymezovat. Ale taky předmět k formální studii čím se liší videoherní film od komiksového filmu. Ty mají sice hromady společného (eliminace detailů a informativních záběrů, výrazná, zejména vzhledová, typologie postav), ale rozcházejí se, jakmile se začne dynamičnit s kamerou, protože komiks je statický a tedy při snímání akčních scén spoléhá na střih, kdežto videohra následuje postavu, případně si anarchisticky projíždí kolem dění jakoby se nestřílelo a klidně si i prochází pevnými překážkami, protože neexistuje přístroj, pouze obraz. Videoherní je taky narace, kdy tu vlastně máme rozličnou sbírku misí, včetně té poslední na jejímž konci je nutné rozkopat bosse. A to nemluvě o konci, kde se při přestřelce flankuje nepřítel, regulérně spawnujou protivníci při překročení určitého bodu i autohealuje v krytech. Ale nemůžu si pomoct, ono se tam na konci tak hezky střílelo a z lidí stříkala krev a..a... a na začátku jsem byl úplně na vrcholu blaha, jak tam Brolin vymlátil ten bordel. Já prostě dlouho neviděl slušnej akční film, kterýmu někdo přiklep slušnější prachy (což se po malých tržbách tohohle zas utne). Jinak je to ale čistě filmová adaptace Mafie II. Až na to, že ta měla o mnoho lepší scénář. PS: Emma Stone je koště a Goslingův přízvuk boží ()

ARI50

Faktory pro výborný film jsou založený na výborné hudba ta prostě nesmí chybět, potom dodáte skvěle vybrané herce kteří svojí osobnosti a svým vystupováním si vás získají od první minuty, za další přidáte nejlepší místo plné skvěle kamery určené pro typ filmu a završíte speciálně promyšleným scénářem a dostanete nejlepší výsledek no což tenhle film splňuje všechna povinná kritéria. ()

Earl_23

Čekal jsem, až někdo natočí pořádně tvrdou gangsterku z padesátých let ve stylu videoher Mafia II nebo z pohledu vyšetřování v L.A. Noire. Obojí Gangster Squad splňuje. Akce je super, jenže za drahými obleky, nablýskanými auty a prostředím Města andělů stojí laciný příběh, který ve finále nemá co nabídnou. Škoda. Palec nahoru alespoň za Emmu, Ryana a Nicka Nolteho. ()

mm13

Tak takúto mafiánku by v šťastnej chvíli rozohral aj môj malý s kamarátmi, byť zavretý na celé popoludnie v detskej. Asi im kúpim figúrky gangstrov a policajtov, sa môžte už teraz tešiť na Gangster Squad 2. Garantujem, že pod "úroveň" jednotky nepôjdeme. Z hercov (a akých hercov!) ani jeden nemal čo hrať, najhoršie však dopadol Ryan Gosling. Tak pokiaľ toto chce dookola točiť aj do budúcnosti, poletí z mojej topky až po ňom nezostane ani ten psí pohľad. Neser chlape! ()

JASON_X

Tak na tohle jsem se fakt ukrutně těšil - Penn, Brolin a Gossling v gangsterce z L.A. čtyřicátých let. Americká drsná škola, drsní poldové, drsní gangsteři, retro výprava, suché hlášky, teskný zvuk saxofonu... Výsledek je ale trochu jiný, než jsem čekal a jsem z toho malinko rozpačitý - spíš než "chandlerovsky" na mě film zpočátku působil comicsově (což by mi samozřejmě nevadilo), ale třeba křečovitá snaha zavděčit se dnes tolik moderní rasové rovnoprávnosti je ve filmu ze čtyřicátých let hodně trapná, a to už mi vadí (v partičce šesti elitních polišů z poválečné Kalifornie je jeden černoch a jeden Mexičan, hm...) Taky Gosslingův románek s nehezkou a nezajímavou buchtou je dost přiboudlý. No a bohužel muselo přijít i pár výchovně-moralizujících žvástů typu "my policajti bychom přece neměli být jako oni", což není ani chandlerovské, ani comicsové, ale přitrouble středoproudové. Klišé, klišé, klišé... No ale dojem z filmu je nakonec docela pozitivní - kvalitní filmařina, kvalitní hudba, kvalitní herci (Brolin a Gossling jsou fajn, Penn coby židovský gangster Mickey Cohen je přímo geniální a navíc spousta dalších skvělých týpků ve skvělých vedlejších rolích). Jen ten příběh Mickeyho Cohena byl ve skutečnosti dost odlišný od pohádky, kterou nám tvůrci filmu prezentovali jako realitu, no ale na to už jsem u amerických filmů zvyklý. Slabé čtyři. ()

luka4615

I když je Gangster Squad pod povrchem jen plytký akční film o pár chlapech kteří chtěli změnit svět, zhruba při druhém zhlédnutí zjistíte, že na tomto faktu vůbec nezáleží a že se jedná se o skutečně velkolepou podívanou se vším všudy. ()

Sawy

Není se čemu divit, že ke Gangster Squad dokázali sestříhat tak nadupané trailery. Záblesky stylovosti tu jsou, plakátoví herci vypadají skvěle a stylizace hodně těžící z komiksové estetiky je ideální k přesvědčování, že se tu rodí nová pecka v gangsterském žánru. Někdy je ale lepší u té efektní ukázky zůstat, protože ve výsledném filmu už bídný scénář, neuvěřitelně ploché postavy či neschopnost pracovat s atmosférou nezakryjete. Většina potenciálně zajímavých motivů je úplně zazděná, skvělé obsazení nemá absolutně co hrát a pokud někdo dokáže z Ryana Goslinga udělat trapáka a z Seana Penna přehrávající karikaturu, měl by si jít hodit mašli. To už pak totiž ani ty záblesky stylovosti či sličná Emma Stone nepomohou. A místo nových Neúplatných tu máme jen další žánrové zklamání. 50 % ()

Morholt

Vytunění Neúplatní řízlí pořádně drsňáckym westernem, takže tu byly všechny ty klišé propriety a šablony, nad kterejma člověk obyčejně obrací oči v sloup. Jenže ona to byla předevšim kurevsky nadupaná akční jízda, takže všem, kteří se rozčilujou, že to neni De Palma či Scorsese či že to neni dostatečně noir, bych doporučil, aby si pustili De Palmu a Scorseseho nebo třeba Pojistku smrti. Tenhle film si na nic podobnýho totiž nehraje. 80% ()

Lucasion

Ultrahlučná, ultrabrutální a ultrabarevná atmosféra 50. let v Los Angeles. Obsazení je vcelku pěkné. Atmosféra stojí za pendrek, a když jde o nějaký příběh, tak se o slovu výborném taky nezmíním. Parta gentlemanů vede válku proti mafii, která má pod palcem celé město. Je fakt, že dnes je gangsterek poskrovnu, ale tento snímek ničím nevyniká. Snaží se navodit atmosféru, snaží se o pořádnou akci a snaží se i o nějakou romanci. Ve výsledku se jedná o nadprůměrný film, s dobrým obsazením, přehnanou akci a bez nějakých více vyjjimečných scén. (73 procent) ()

ScarPoul

Vidina krásneho oceánu ma prinútila vstúpiť do jednej z najplytších mlák hrajúcich sa na veľkú vodu. Tak hlúpy, nezáživný a nezaujímavý film som už dávno nevidel. Vidina veľkých hercov , v réžií človeka ktorý natočil ultra vtipný Zombieland a ešte k tomu krásna ochutnávka s traileru mi pripravili jedno z najnepríjemnejších prekvapení na filmovom poli aké si pamätám. Okrem dobovej atmosféry a nejakých tých kulís tu nie je absolútne nič čo by stálo za zmienku. Možno, že som príliš prísny na film, ktorého snaha zaujať je po piatich minutách jasná. Mohol som kedykoľvek odísť a nechať to tak, takže to, že som dve hodiny trpel je vlastne len moja vina. Ale príde mi to ako keby sa točili podobné filmy len preto, aby sme si raz za čas pripomenuli ako to asi fungovalo v dávnych dobách, kedy všetko vyzeralo krajšie a keď všetko bolo zároveň drsnejšie. Lenže aj postavy v reality show sú charakterovo hlbšie ako skupina drsne vyzerajúcich policajtov a spanilých a vždy rozumných žien. Penn vytvorila si najhoršiu postavu vo svojej kariére a tých pár dobre natočených záberov ma skôr iritovali ako tešili. Blbosť, ktorá svoje kvality prekryla poriadnou dávkou scenaristického hnoja a režisérskej a hereckej beznádeje. ()

Lacike

Gangsterka v MTV style? Nemuselo by to byt zle. Ved v traileroch to vyzeralo cool. Bohuzial vysledok je hrozny. Postavy su povrchne napisane a tym padom ma ziadna nezaujimala. Klasicku gangstersku atmosferu to nemalo ani na sekundu a akcnych scen je malo, takze to pre mna bola jedna velka nuda. Toto sa môze pacit maximalne pubertiakom. Vysoke hodnotenie na CSFD nechapem. 4/10. ()

maseer2

hrozně povrchní rádoby gangsterka, která i přes tu spoustu pokusů o drsnost a špinavost postrádá především pravou žánrovou atmosféru.. přesto si ale tahle podívaná díky relativně svižnému tempu a ne špatným hereckým výkonům hvězdného obsazení těch 113 minut vašeho života zaslouží.. ()

PROROK14

Xichtiaci sa Penn, nevtipne vtipkujúci Gosling, absencia napätia, toto nemalo s gangsterkou skoro nič spoločné, bol to len zhluk vrážd a prestreliek bez väčšej hĺbky. ()

BoPo

Chápem, ak dal niekto tri hviezdy. Ale mne tam dosť vadilo to frajerstvo. Viem, že k tej gangsterskej dobe to dosť patrilo. Nahodiť sa do kvádra. Ulízať si vlasy a robiť chlapácke gestá so zapaľovačom. No bolo toho až moc. Keby si tam každý druhý drsňák odrezal gule, tak by to malo ten správny pomer testosterónu. Pre mňa len ďalší z mnoha. ()

Caszidy

Neuvěřitelně nudné, umělé a šablonovité. A to jsem se na tenhle kousek opravdu těšil. Dvě hvězdy za hvězdné obsazení a jakous takous atmosféru. Ve výsledku ale těžce nevyužitý potenciál a to i při zařazení do čistě žánrové kategorie. ()

BigDeal

Zdiaľky štýlová gangsterka plná drsných mužov, nádherných žien a úžasne nakrútených scén, zblízka všetko dobové pozlátko trhá na kusy scenár plný hlúpych zvratov, slabých dialógov a nelogickostí. Ale v kine to viac menej ušlo. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka