Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

baribal

Za vykradeni untouchables a filmu de palmy si tohle zaslouzi par pohlavku. Plejada hercu, kteri umi hrat.. ne vsak podle mizerneho scenare a pribehu. Velmi jsem se tesil, puvodne film pusobil jako temne gangster drama, nakonec je z toho parodie na cokoli spojeneho s gangstery dvacatych a tricatych let. ()

JimWayne

Filmové spravocanie mafie v LA by malo dostať asi dôstojnejšiu verziu, ktorá by diváka ťahala hlbšie a hlbšie čo sa však nedá stihnúť za 113 minút. Príbeh, organizovaný zločin je rozsiahli a v GS je zachytení iba povrchne. Žiadne odbočky, vedľajšie dejové linky nič, film má jedinečné tempo čím sa odlišuje od klasických mafiánskych filmov. Herecké obsadenie namakané a máloktorý tvorca sa môže pochváliť lepším. Réžia na veľmi dobrej úrovni, scenár zachytil len okraj príbehu ktorý mohol s GS urobiť elitný film. Takto sa jedná o nadupanú, odsýpajúcu a nablýskanú akciu plnú hviezd bez hĺbky. 80% ()

kikuka

Trochu ako kórejská prerábka Better Tomorrow. Pekne nastajlované, ale v zásade mi to prišlo ako stageovka / levelovka v retro šate, kde osobné motivácie typu "zabili mu brata" ostali prikryté motívom vyššieho dobra pre spoločnosť a ženy a deti a jasnú budúcnosť. A Sean Penn vybiehajúci s machine gun a Santom na perách? Ho-ho-ho!! Mno, ale nazad k tomu môjmu prirovnaniu ku kŕejskému Better Tomorrow - Gangster Squad nemalo taký dobrý základ. ()

agentmiky

Boj dobra se zlem,kde přecejen zvítězí dobro,i když to ale bude mít velmi těžké.Děj se odehrává na konci 40.let ve 20.století.Filmy s gangstery mám rád.Děj filmu byl výborně a pečlivě promyšlený,což se mi líbilo.Josh Brolin se mi se svojí rolí spravedlivého,ale drsného policajta velmi líbil,ale Sean Penn ho předčil svojí rolí Mickeyho Cohena.V posledních filmech se objevuje i Ryan Gosling,kterého jsem si také velmi oblíbil.Hodnocení:nepředpokládaných 75% ()

VojinRyan

Filmy s mafiánskou tématikou ja môžem. A tento sa k nim hrdo môže zaradiť. Samozrejme na The Godfather a Boardwalk Empire to nemá, ale tu sa jedná o trošku iný štýl. Čisto akčný žáner v oblasti povojnovej mafie. Tu už neplatí pravidlo " žiadne drogy". Jednoduchý dej idúci priamo do dcieľa, ale veľmi pekne a efektne zabalený do drsného retro štýlu. Ale čo tomu najviac pridáva tie grády, je herecké obsadenie. Brolin, Penn, Gosling, Nolte a Stone, to sú herci prvej ligy. A je to vidieť. Veľmi efektný mafiánsky film ale na svojich bratov sa len ťažšie vyškriabe. 80% - 4*. ()

selfesteem

Po vizuální stránce opravdu překrásně propracovaný snímek. Já, jako skalní fanoušek hry Mafia jsem spokojeně vrněla blahem, protože jsem se neubránila srovnání s počítačovou hrou - auta, zbraně, domy, stavby, fontány, obleky, barvy a jako bonus vánoční atmosféra, která jen tak zmateně problikávala do toho všeho zápasení a potoků krve. Opravdu moc povedený film. Na pět hvězd ale nestačil, neprožívala jsem ho tak silně jako jiné filmy. ()

Greg

"He'll kill you if he finds out! - Who? - Mickey! - Mickey Mouse?" Jistěže Gangster Squad není film bez chyb, naopak by se jich na něm dalo najít dost. Ale když jsem to bral jenom jako pohodovou gangsterku, chyby se mi celkem dobře promíjely. Příběh celého filmu je skoro až triviální, jednoduše předvídatelný, ale vcelku sympatický. Takže scénárista za jeho propracovanost moc pochval nezaslouží. Další výtku bych měl ke zpomaleným efektům, ty mi připadaly v takovém filmu trochu zbytečné a ani mu nijak nepřidaly na atraktivitě. Naopak atmosféra filmu působila na jedničku - hudba, kostýmy, vozový park, restaurace... Pochvalu zaslouží i akční scény (až na již zmíněné zpomalené efekty). Honičky veteránů vždycky patřily mezi moje nejoblíbenější a tady jsem si jich dost. Za pěstní souboje a přestřelky se film nemusí vůbec stydět (hlavně ty s Brolinem byly excelentní). Spokojený jsem byl i s výkony hlavích hrdinů - nejlepší byl Josh Brolin, tyto drsňácké postavy mu sedí). Ani Ryan Gosling není špatný, ale role policajta mimo zákon mi k němu moc neseděla. A na jeho hlas jsem si zvykal tak půlku filmu. Na Emmu Stone se pěkně dívá, slušně hraje, ale její postava ve filmu nemá takový prostor, jaký by mohla mít. Své role zvládli i ostatní, ale ještě bych vyzvednul Nicka Nolteho, který měl ve filmu ještě míň prostoru, než Emma, což je obrovská škoda - hrál výborně. Drobným zklamáním byl soundtrack, který nebyl výrazný a po většinu filmu jsem ho, až na pár písniček, vůbec nevnímal. Ale celkově mám z filmu dobrý pocit, jako oddechová zábava to funguje, takže pěkné 4*. ()

-Ravee-

Na truc původním očekáváním stylově špinavé noirovky (které jsem opustil po prvním zhlédnutí traileru) se z Gangster Squad vyloupla popová gangsterka zaměřená především na náctileté publikum. Příběh postrádá atmosféru a práce s kostýmy a kulisami byla prakticky zbytečná, protože "lovit" by se bez větších problémů mohlo i v současné Americe. Celá story se zarytě nese v naivních ideálech amerického snu, je prorostlá klasickými macho hláškami a od začátku se jede podle černobílého vzorce, kdy špatní jsou jednoduše špatní se vším všudy a naopak (hrdinové střílí Thompsony, padouši německými MP 40, záporáci mají jedno oko mrtvolně bílé apod.). Dějová linka je jedno záměrné klišé za druhým, objeví se klasický motiv schodů (tentokrát bez kočárku) a dokonce i vizuální kopírování matrixu (závěrečná přestřelka). Finální sekce pak odporně smrdí digitálem a definitivně ničí nádech pozdních 40tek (obdobný problém jako u Public Enemies). I přes to všechno těch 113 minut odteče svižně a bez větších zaskřípání, Penn je klasik (Brolin moc ne) a label "inspired by a true story" je pravděpodobně největším režisérským trollingem v dějinách kinematografie.. ()

SaNcHeZ_cz

Partička několika policistů a jejich přímočará jízda po barech, kasínech a bordelech ve velkém stylu. Bohužel ale zase tak velkém ne. Ruben Fleischer bohužel nemá dostatečnou jistotu aby dokázal takovýto snímek protlačit do popředí. Hvězdně obsazená gangsterka skončila bohužel jako neskutečně přímočará (až místy hodně hloupá) akční výplachovka, ve které se i solidní charisma (Gosling, Brolin, Stone, Patrick) hází jako hrách o stěnu. Absence jakékoliv vnitřní hloubky, dobové atmosféry nebo něčeho čemu se říká nápad jsou zásadními problémy, stejně jako chaotická akce, která na jeden dva slušné nápady servíruje další tři chaoticky zmatené a v televizním kabátě. Hloupé finále je jen třešničkou na dortu. Nebýt těch několika suchých hlášek a pár rozdaných ran pěstí, měli bychom tu smuteční pochod. [60%] ()

MartinezZ

Popravdě nic extra. Vidět se to dá, ale znovu už do toho jít nechci. Chcete-li něco na velmi podobné téma, ale tak dvakrát lepší, pusťte si L. A. Confidential. Nebo skutečně i ještě více podobné Untouchables. Sean Penn si Cohena podle mě zahrál moc dobře, hnusná slizká vobluda a ta se mu povedla. Josh Brolin sem taky celkem sednul, žádné Shakespearovské etudy se od jeho postavy ani nečekaly. Bohužel mi ale do té doby a příběhu moc nesedli herci Ryan Gosling a Emma Stone, prostě mi přišli příliš moderní na tu dobu a jejich přítomnost na plátně mi tady trochu vadila. Škoda byla i hlubšího příběhového nevyužití "vocasů", tedy zbytku "Gangster Squadu". Jejich postavy zde byly jen dopočtu a jejich osud mi byl poměrně ukradený, což odpovídalo i jejich herecké úloze, tedy "být v některých záběrech vidět". Atmosféra, kulisy, kostýmy... to vše dobové prostředí vykreslovalo moc hezky, ale v některých akčních scénách (boxovačka u kašny, auto-honička...) mi přišly.. já nevím, jak snímané digitální kamerou ála Public Enemies, hrozně televizně nefilmově, což do toho, co se právě dělo a do té chvíle vypadalo, zase dost nesedělo. A celému příběhu neprospělo ani hafo úsměvných a hloupých klišé. ~~~ Nenudil jsem se, proto *** a ne jen **, ale výsledek na mě působil spíše jako "Rychle rychle, musíme fofrem natočit a vymyslet nějakou gangsterku". Dost promarněná šance, což se odráží i v, mírně řečeno, chabých výdělcích. ()

Hannibal92

Ona je to vlastně spíš taková akční komedie než Drama, nebo Thriller. Mickey Cohen na mě působil spíš jak vzteklej kluk s IQ Forresta Gumpa, kterej se opravdu umí jen prát a nic jinýho a bez lidí, kteří mu celý den šeptají do ucha co má dělat, se nedokáže ani slušně navečeřet, natož aby dokázal sám naplánovat telefonní linku obřích rozměrů pro sázky a následný tok peněz. Naopak Gangster Squad je zase téměř celou dobu jako tým superhrdinů, kterým se nemůže nic stát, můžou kamkoliv vletět a všechno roztřískat, střílet lidi do nohou a vyhazovat věci do vzduchu, aniž by si kdokoliv zapamatoval jak vlastně vypadají, nebo kde se berou. Co se mi ale moc líbilo je bullet time ve scéně kdy Mickey vchází do recepce hotelu, ten opravdu sedl naprosto parádně. No......pobavil jsem se rozhodně mnohem víc než jsem čekal. [Cinestar Anděl - 7.2.2013] ()

RasputincZ

Zklamání. Přestylizované, prázdné nic, které se dá celkem dobře popsat na záporné postavě Seana Penna. Tak strašně se nás snaží přesvědčit o své zkaženosti a amorálnosti, až je směšný a politováníhodný (v tom špatném slova smyslu). Mohl to být zajímavý mix vystavěný na žánrových pravidlech filmu noir s přidanou akční směsí a perfektním obsazením. Díky Fleischerově režisérské neschopnosti na poli akce/gangsterky je fakt utrpení poslouchat a někdy i sledovat dementní postavy, které jen oprašují bud doslovné hlášky z kultovních filmů (Scarface, Nedoktnutelní) nebo používají ztrouchnivělé váleční formule dosazené do prostředí poválečného Los Angeles. Asi nikdy nepochopím, jak se mohlo na tak stupidní scénář chytit tolik hereckých es. Nebýt parádní kamery během těch pár akčních scén, šel bych s hodnocením ještě níž... ()

Alqarin

Tady někdo až moc toužil po tom natočit si vlastní gangsterku. Jenže klobouky a Thompsony bohužel z jednorozměrných postaviček noirová esa nevyčarují. Vedle jedné skvělé honičky a pár fajn přestřelek má Gangster Squad na skladě jen obří sud nuceného patosu (opravdu do tuhého v tomhle filmu nikdy nejde) a spoustu blbejch keců (hlášky jsou hloupý a korunu jim nasazuje závěrečný monolog - "Každý muž nosí odznak." WTF??). Ztuhlé xichty Brolin a Gosling tak mají co dělat, aby si udržely trochu vážnosti, ovšem naštěstí se jim to daří, což zachraňuje Gangster Squad před propadem pod hranici průměru. 5/10 ()

Paxxx.cz

Námět super, ale provedení dost pokulhává. Všechno se sází na přehnaně akční a rádoby cool přestřelky, příběh je až na druhém místě. Nejhorší byl ve filmu jednoznačně Penn, který jak trefně napsal kolega mikino00 extrémně přehrává...5/10 ()

Lamiczka

Filmy, které se odehrávají v první polovině dvacátého století, mám ráda. Líbí se mi doba upravených gentlemanů, načinčaných paninek, mafiánů a přísných policejních důstojníků. Příběh o „gangsterské partičce“ policajtů v civilu tohle všechno nabízí. Ale k tomu, abych byla z filmu dokonale nadšená, mi přece jenom něco chybělo. Že by snad herci? Kdepak. Ti byli, v čele s krutopřísným Seanem Pennem v roli bosse Mickeyho, velmi dobře vybraní. Josh Brolin se svým pichlavým pohledem a zvučným hlasem dokonale zapadl do postavy věci odhodlaného policajta. Druhé housle mu hrál neméně šikovný pán – Ryan Gosling. Jeho úloha milovníka mu byla šitá na míru. Něžné polovice statečně hájila Emma Stone, i když prostoru k prezentaci své role moc neměla. Herci byli tedy fajn. Téměř dvouhodinový snímek totiž na lopatky pokládá scénář a samotná dějová linie. Hlavní postavy jsou vykresleny jako z rychlíku, spousta scén je opuštěna kdesi v polovině a takřka poslepována na koleni. Filmu chybí spád, více napětí a mafiánských intrik. Ač je tedy herecký ansámbl našlápnutý, jak se patří, jeho potenciál se ztrácí pod hromadou kýče a nedokonalostí. ()

javak810i

Solidní akce v gangsterském oldschool kabátku s rychlým spádem a hvězdným obsazením. Emma Stone byla neskutečně sexy a Ryan Gosling jako vždy neodolatelný "swagger". Sean Penn podal svůj standardní výkon, ale role zlého mafiána mu sedla. Josh Brolin po MIB3 dokazuje, že umí, no a Giovanni Ribisi si střihnul takovou příjemnou menší roli. Dobře jsem se bavil 4*. ()

havLord

Neúplatní pro novou generaci? Nikdo po mně přeci nemůže chtít, abych si zvykal na to, že by se z gangsterek měl začít vytrácet příběh a um pro vyprávění, aby mohly být nahrazeny "cool" digikamerou s instafiltry v přestylizovaných 40. letech. Jo, sem tam dobré kameramanské fígle přiznávám. Ale pětkrát víc akce, a dokonce ani ten eRkový rating, prostě lepší film neudělají. Pro mě dost těžko překousnutelné dramaturgické kiksy (SPOILER: dvojitá Dragnova smrt - střihač byl přepracovaný?; vyslání leštiče bot přímo do křížové palby), nebo zbytečnosti (SPOILER: nesmyslná Jackova sebeoběť (kdo by v tom městě chodil neozbrojen?), srdceryvné početí) a nijak příliš nad průměr nevybočující herecké výkony jinak zručných herců, dále hudba bez koulí a prostě a jednoduše příběh, který mě netáhl. 50% a myslím, že ani vystřižená přestřelka v kině by to nevytáhla. ()

ArsenalEagle

Temné a nevyzpytatelné ulice padesátých let, a mafiánské prostředí zachyceno celkem netradičně - akčně. A akce této gangsterce (či mám říct antigansterce) opravdu sluší. Herecké obsazení je skutečně nabité, přímočaré a náležitě drsné. Drobné chybičky se najdou, ale s radostí je odpustím, protože v rámci své vlastní žánrovky a s lehkou rezervou je vážně dobrou podívanou (vážně nemá smysl Gangster Squad jakkoli porovnávat s Kmotrem a dalšími mafiánskými klenoty, neboť je úplně jinak zpracovaný). ()

Ellmariachi

Tak tohle můžu. Na jedný straně chlap ze kterýho máte respekt a šli by jste s ním do pekla. Parta kolem Johna O'Mary navíc není složená z no name figurek, ale každá ta postava má své znamení a svůj život. Což se dneska taky moc nevidí. Strana klaďasů díky obsazení je prostě výborná. Na druhé straně je to chtělo by se říct horší, ale vlastně není. Protože i když je na to všechno Sean Penn tak trochu sám, tak je to takovej hnusnej slizoun, že mu raději strčíte sami úplatek aby jste pro něj mohli pracovat. GS mi připomíná starý, dobrý, filmový časy. Hodní, zlí, záminka, akce, důvod k pomstě, pomsta, konec. 80 procent ()

Riddick77

Přestylizované, plné hloupého tlachání a rádoby chlapácké atmosféry! Navíc s naprosto idiotskými (ve smyslu inteligence a logického uvažování) hrdiny, kteří absolutně nepoužívají mozek. To i napařovací žehlička s pračkou by vymyslely lepší strategii, jak odrovnat tamního velkopadoucha. Dialogy, jež nutí Beall a Fleischer postavám, zářným příkladem je Pennův záporák, tahají za uši od samého začátku. Sice samotná tematika je chytlavá, leč prostředí a celkově ono "zkažené" podhoubí je zoufale nevytěžené. Rozhodně potěší několik jednotlivostí a poměrně slušný spád, avšak jinak se jedná o veskrze průměrnou záležitost, která stojí a padá s charismatem hlavních hvězd (Gosling, Stone, Penn a Brolin [ten ovšem místy neskutečně přehrává]). Zklamání gigantických rozměrů. 5/10! ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka