SaNcHeZ_cz

Souhlasím s názorem uživatele s.e.p.p, že asi nejvtipnější scénka z celého filmu, je titulková konverzace Evana Holyfielda a Mikea Tysona. A to je docela smutné, když ve filmu figurují dvě legendy filmového boxu. Problém ovšem je, že ve třech čtvrtinách filmu, postavy naprosto nefungují a jejich dialogy působí jen jako strunlé repliky z jiného filmu. Arkin je sice fajn, i když si projíždí v podstatě tu samou mentorskou postavu, jakou v posledních letech hrál již několikrát ale největším vítězem je tady Kim Basinger, která i v šedesáti dokáže skrze plátno zapůsobit svojí ženskostí a sex appealem. Ve výsledku je tak Zpátky do ringu souhrnem hloupých klišé, špatného scénáře a docela zbytečně natahovaného příběhu, který končí takovým nijakým finále. Zápas obou legend sice vypadá celkej fajn ale to nezachrání jinak nuzné téměř dvě hodiny. ()

kobejn

Škoda, škoda, že se takovejdle film nebo spíš podobnej film nenatočil tak před 30 lety! A nemusela to tehdy být ani komedie, dnes už to komedie být musí, i kdyby nechtěli...ale snim o tom, jak by to vypadalo, kdyby se Grudgematch natočil třeba v roce 1982. Stallone byl tenkrát v perfektní formě, vypadal jako middleweight a DeNiro by nastoupil v té formě, jakou měl při Raging Bull, to by bylo jiný kafe! Bohužel, to tenkrát nejspíš nikoho nenapadlo, takže Grudgematch v dnešní podobě je hlavně jen ozvěnou myšlenky na to, jaký by to bylo, kdyby se to natočilo tenkrát...škoda, škoda... každopádně, čas je opravdu neúprosný, to je daleko platnější klišé než ta, která jsou ve filmu. PS: Fakt sem nečekal, že z Grudgematch budou všichni tak nadšení. Zrovna tak si dovedu představit, že by tu byly samý dvojky a sem tam nějakej odpad, a vůbec bych se tomu nedivil. PPS: A abych pravdu řekl, tento film už znovu vidět fakt nemusím. A úplně krátce by se dalo napsat, že nápad natočit film o dvou skoro sedmdesátiletých boxerech je absurdní a ten film má jen krůček od totálního průseru. Mimochodem byl to pěknej propadák, všude, kromě čsfd. ()

javak810i

Silvester Stallone se po dlouhých letech opět vrací do ringu a je vidět, že jeho pravačka má stále co říct. Kdo by čekal, že film o odvetném zápase dvou bývalých boxerských hvězd po 30 letech bude stejně stejně ochablý, jako jejich svaly, tak se šeredně plete. Grudge Match je esencí nostalgie, cool hlášek. všudypřítomné "feel good" nálady a rozhodně nepůsobí senilně. Sly s De Nirem to sehráli moc pěkně a nemůžu opomenout ani několik odkazů na předešlé filmy obou protagonistů, či vtipnou závěrečnou vsuvku s Mikem Tysonem. Zkrátka vidět tenhle film je povinností nejen pro fandy Rockyho. Dávám slabších 5*. ()

Ellmariachi

Sylvester Stallone, Tenhle chlap mě nepřestává překvapovat. Ve velmi pokročilém věku servíruje pro své věrné fanoušky jednu pecku za druhou. Po Ex tu byl Plán útěku. Po Plánu útěku je tu další vynikající dílo. Arnieho vedle Slye vystřídal další velikán světa filmu De Niro a jde se bušit. Film je naprosto fantastická oddychovka. Borci se celý film řežou. Ať už výbornýma hláškama nebo pěstmi. A mnohdy jsou rány do hlavy nic proti dobře mířenýmu rejpnutí. Sly hraje vlastně Rockyho a je super když si sám ze své postavy několikrát vystřelí. Kdo by se neusmál po scéně na jatkách? Prostě klasickej hodnej kluk, co by se urval pro ostatní. De Niro hraje ostrýho frajera co touží po krvy. Chce pomstu (odvetu) a udělá pro to vše. Včetně vynechání palačinek z jídelníčku. Konec chtě nechtě musel zahrát na city, ale to se dalo čekat. Pro mě jako pro fanouška Slye další skvostná podívaná. Člověka to pak nutí se zamyslet. A kór po shlédnutí právě tohoto kousku, který se o věk představitelů otírá neustále. Kolik? Kolik toho ještě bude? Nezbývá než Slyovi přát zdraví, elán a to aby dál dokázal obelhávat čas.... 90 procent ()

MikO_NR_1909

Grudge match viac ako návrat v čase pripomína historickú udalosť. Dvaja seniori blížiaci sa koncom ich hereckej kariéry (a nieto až boxerskej) prinášajú mimo iného kopec nefalšovanej zábavy, situačné narážky, tvrdohlavé súperenie a priateľstvo. Akoby sa ich duševné rozpoloženie zaseklo v tínedžerských časoch. Ide skôr o hraničné 4, než čisté tri, lenže sa bavíme o filme s mega odľahčením, aké je nám blízke pri romantických komédiach. P.S.: Nakopať držku by sa najviac ale oplatilo Kevinovi Hartovi. On je určite najukecanejší negerský asshole. ()

JJ.Gibson

Abych řekl pravdu, tak jsem malinko zklamaný. Když už se rozhodli Stallone s De Nirem udělat ze svých ikonických boxerských rolí parodii, tak měla být udělaná pořádně a né jen tak na půl. Chyběl mi ostrovtip obou borců, rodinná provázaná linka obou boxerů mě zrovna moc nebrala a scénáristi zrovna nesršeli novými nápady. A co se týce humoru, tak ten také pokulhává. Klobouk dolu před Stallonem, že zase do sebe koupnul 5 syrových vajec!!! Škoda, že tento snímek se nestal ničím výjimečným a zábavným, jak nespíš bylo na začátku zamýšleno... ()

kaylin

Tak co si budeme povídat, není to moc originální, ale film se alespoň snaží přijít s nějakými těmi novými nápady, které tuhle podívanou staříků zpříjemní. Dva věční rivalové, kteří se mají po třiceti letech znovu utkat v ringu. Nenávidí se, z čehož plyne většina vtipů. Alan Arkin se postará o většinu těch nejlepších, ale ani Sly s De Nirem nezaostávají. Ty postavy jsou poměrně jasně nalajnované, nemůžu si ovšem pomoct, film mi sednul. Je jasné, jak to dopadne, ale s těmihle herci a v tomhle podání to snesu. Snad jen trochu zkrátit stopáž. ()

Žralok

Sylvester Stallone a Robert De Niro se vrací před kameru jako boxeři. Hrají zde odvěké rivaly kteří v minulosti vybojovali 2 zápasy. Jejich skóre je 1:1. Po letech se rozhodnou vrátit se do ringu aby se rozhodlo kdo z nich je lepší. Postupně ovšem zjišťují že uskutečnění jejich snu nebude tak snadný jak si zprvu mysleli. Podaří se jim nakonec tento match uskutečnit ? A pokud ano, kdo odejde jako vítěz a kdo ochutná hořkou chuť porážky ? Ve filmu je možno narazit na několik narážek k filmu Zuřící býk (De Niro) a sérii Rocky (Stallone) ()

rt12

Když jsem film viděla v původním znění náramě jsem se bavila a z kina jsem odcházela spokojená. Po dvou měsících jsem viděla film nadabovaný a puf - veškerý dialogový esprit byl pryč. Vše šlo o hvězdu a půl dolů. Nechávám čtyři, ale pouze v původním znění. ()

Kaluž

Velmi milé překvapení. Tak trochu jsem očekával nebetyčnou volovinu s důchodcema po vzoru Expendables/Fotr je lotr taškařic, kterou v recenzích nerozmázli jenom z nostalgie. Rozhodně jsem však nečekal vtipně napsanou komedii plnou hlášek, které mi rozjedou úsměv na celou papulu (Alan Arkin!). Sly s De Nirem se celou dobu pošťuchují, vyčítají si staré křivdy, do toho poctivě trénují a vývoj mezi nimi je natolik přirozený, že když ve finále proti sobě nastoupí do ringu, je vám fuk, komu budete fandit, protože oba jedou herecky naplno a zasluhují respekt. Rocky Balboa i Jake LaMotta spí v dávné minulosti a jsem rád, že na ně tyhle herecké legendy vzpomínají s vtipem a grácií. Nakonec tomu odpustím i toho věčně uvřískaného šášu s černou pletí. Velká spokojenost. ()

Easykk

A Oscara za nejlepší komedii získává Peter Segal za jeho bezvadný Geriatrický park. (PS: v občerstvení některých amerických kin museli kvůli promítání tohoto snímku, a s ním spojenou poptávkou, dočasně nahradit popcorn popcondrem).:) ()

MATADOR

Taková chutná tečka za ohlídnutím se Stalloneho a De Nirovo boxerských debutů, které je dost možná dostali tam, kde jsou nyní. Na Grudge Match se kouká příjemně, je to pohodový film, ale strašně se táhne. Asi jsem čekal něco poněkud jiného, ale jako komedie to také obstojí a pár skvělých narážek dokáže pobavit! ()

PogoJoe

Zklamání. Ani pár vtipných hlášek, ani herecké legendy nezachránily špatný scénář a nenápaditou režii. ()

marleyy

75% Kino. Drtivý direkt na mou bránici. Nečekal jsem, že mě film až tak moc pobaví. Pro ty kdo mají rádi Zuříciho býka a Rockyho to je snímek velmi zábavný a vtipný. Celý ring i herecké pole opět ovládl mistr Boby de Niro. Potitulkové cameo zabíjí... ()

Dont

Pro mě jako pro odvěkého fanouška Stalloneho spíše zklamání. Zpátky do ringu mi přišlo více směšné než vtipné. Ono to fakt není snadné něco takového točit, protože vážně míněno to už být nemůže, a pokud chybí vtipné situace a hlášky, směřuje to ze všeho nejvíc ke směšnému kýči. Co se povedlo Alanu Arkinovi, to dokonale zabil nesnesitelný Kevin Hart. Kim Basinger vypadá pořád dobře, to se musí uznat. Choreografie závěrečného souboje podtrhuje můj celkový dojem z filmu. Vtipný ten zápas nebyl. Vážně míněný být nemohl (ty rány bez krytí by neustál ani Tyson v nejlepší formě), takže byl ze všeho nejvíce směšně kýčovitý. Vlastně když nad tím tak uvažuju, ta choreografie byla stejně špatná jako ve více než čtyřicet let starém Rockym, jenže tam to byl symbol odhodlání Rockyho vstát a prát se až do konce, navíc doprovázený skvělou hudbou a podpořený výtečným příběhem. Tady si jen dva dědci po letech chtěli dokázat kdo je lepší. Hodnocení nad 80 % je úplně mimo mísu, za mě 65 %. ()

Skip

Stallone i De Niro si už před lety zahráli boxery a šlo jim to skvěle. Monžá bylo motivem tvůrců k natočení tohoto filmu to, že dají dohromady dva herecké veterány a z jejich "staříkovství" vytlučou nějaký ten komediální film. Ale ono to jaksi nevyšlo. Jako samostatné jednotky působí oba dobře, ovšem jejich vzájemné konfrontace (verbální i pěstní) jsou moc často spíš neúsměvné až trapné na jedné straně a na druhé zas nechtěně směšné tam, kde měly působit vážně. Takže celkově obyčejně průměrný film s pachutí promarněné šance natočit něco mnohem lepšího. ()

higuain

Sympaticky upřímná, jednoduše přímočará a nevtíravě(!) sebereflexivní komedie s notnou dávkou nostalgie. Filmů z prostřední boxu tu bylo tolik, že už je prakticky nevyhledávám, ale když se začnou kočkovat legendy Stallone a De Niro, jdou všechny předsudky stranou. Segal už natočil dobré i špatné komedie, Grudge Match je pro něj však něco jako je pro Todda Phillipse Starsky & Hutch - úžasně retrofilní a mocně nahláškovaná pecka, v mých očích s přehledem jeho životní film. Boxu si tady člověk vlastně ani moc neužije, ale to je nakonec spíš dobře, když je scénář plný často dávkovaných trefných gagů, které přednáší výborní herci - obzvlášť u Arkina je to skoro co slovo, to perla. ()

stuntmanMIKE

To je presne ono !!! som nadmieru spokojný ako dopadol tento film. Keďže som bol od úplného počiatku v diskusii k tomuto filmu, viem presne aké múdre kecy sa viedli. To bolo zrazu odborníkov na box a bojové športy, ktorí veľkohubo rozprávali o absurdnosti tohto projektu. Som neskutočne rád, že Sly a Bobby im týmto dali jasnú odpoveď. Výborná športová komédia, ktorá sa na nič nepotrebuje hrať. Aj napriek jednoduchému a priamočiaremu scenáru má čo ponúknuť. Arkin hláškuje, Sly hrá to čo mu vždy šlo najlepšie - Mr. good guy, De Niro je správne arogantný hajzlík a Basingerka ...ufff... tá Basingerka... tá to stále má bejby a myslím, že dokonca viac ako predtým. Čerešňou na torte je zápas, kde sa "páni v rokoch" lomia ako keby mali dvadsať. No a Holyfield s Tysonom na záver filmu úplne geniálni. ()

Fanucci

Není to špatné...ale strašně rychle se tento film vykouří z hlavy. Asi proto, že neví přesně čím být (dramatem nebo komedií), a tak je ve výsledek takový divný paskvil. A samotná absurdita souboje 60 letých dědků v ringu rozpaky moc nerozptýlila;-) Skutečně super ale byly vedlejší postavy, které filmu hodně prospěly a tahají ho do lehkého nadprůměru - Razorův trenér a černošský promotér. Ty dva mě vždycky pobavili:-) 70% ()

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012