Šakal

„Oldschool zasazuje tvrdé k.o. (drzému) mládí“....jestliže jsem o Expendables II napsal, že je to splněný vlhký sen pro milovníky notně zaprášených VHSek, Grudge match je osvěžující soulož s přesně načasovaným závěrečným (titulkovým) výstřikem. Vidět jednookého Rockyho stát v provazech společně se zuřícím ceckáčem, pardon býkem, jak si vzájemně (ne)korektně nakládají, pravda spíše verbálně než fyzicky a k tomu jim fantasticky přihrává geront A. Arkin, je...jak to bylo v té reklamě „zážitek k nezaplacení“. Tedy jak pro koho. Kdo čeká (Scorseseho) hlubokomyslnou psychologickou sondu do duší dvou boxerských legend resp. pěstní souboje v ringu, co tají dech a zvedají ze sedaček, ať......čeká dál. Jak trefně napsala lillien, vítězstvím už byl pouze samotný fakt, dostat hlavní hrdiny, přesněji řečeno Bobbyho De Nira do „půl těla“. Tajemství úspěchu? Pořádná dřina resp.porce lívanců, nesmí samozřejmě chybět povinný sirup a zapíjet jedině lahví Jacka Danielse. Výsledek na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat a vy sklízíte první ovoce v podobě jednoho a půl shybu. Z toho je jasně patrné, v jakých tendencích se snímek P. Segala odvíjí. Kdo se tedy spokojí s příjemnou (multižánrovou) oddechovkou, s vydatnou porcí nadledu, s hrdiny let (ne)dávno minulých, kteří si umí ze sebe udělat prdel a (drzému) mládí ji nakopat, k tomu krapet potřebné nostalgie, více než malé množství příjemně civilní, stále šik, K. Basinger, jednoduchým scénářem s banální předvídatelnou zápletkou, po většinu času však nezpůsobující akutní křeče ve střevech, nemůže odcházet z kina rozladěn. Pravda, ke konci už toho (americkýho) lepidla bylo přecejenom příliš a i já se začal v sedačce nepříjemně lepit resp. ošívat a procenta padaly dolů jak vlasy atletům bývalé NDR. To by ale nesměly přijít, již zmiňované, závěrečné titulky a .....85% [Jestli tohle nebude vysoko v červených číslech, osobně vás všechny obejdu s kámošem bažantem plným octa a vymáchám vám v něm vaše fajnový rypáčky...copyright by verbal]. EDIT: Ne, jdu na 90%. Já si můžu dovolit ten luxus v podobě subjektivity. Nejen za ten permanentní úsměv od ucha k uchu, si to (pro sebe) hravě obhájím. ()

Sonnery

K tomu, abyste viděli mlátit do sebe dva dědky, stačí v pátek navštívit místní sokolovnu a vsadit si na toho bez hole. Tohle je ovšem trochu jiná záležitost - jednak je tu dědek s tělem třicetiletého učitele tělocviku, který má problém s erekcí, potom je tu dědek, kterého uvidíte rádi v čemkoli, i v sexuálních kolasech. Pro ty, co mě do teď nechápou to shrnu: Pro toho, kdo má rád filmy, je to krásná nostalgie a milé pohlazení po vlasech, jako od staršího pána ()

Jordan

zostarnutí rocky balboa a raging bull vo "vyrovnávaní sa s minulosťou, chybami, nachádzaní svojej rodiny a dokazovaní si svojej skutočnej hodnoty"; uáááá... odhliadnuc od pár vtípkov (za ktorými poväčšinou stojí alan arkin, občas deniro...) to bolo až prekvapivo vykastrované, na to že je to film o boxe a hrajú tam stallone s de nirom... ()

Anderton

Príjemne nekorektná zábava pre starších chlapov, vrátane tých vo veku Alana Arkina. Občas sa človek zabaví na fajn vtípku, len je škoda, že scenár dodržuje všetky predpísané formulky tak striktne, že z neho cítiť umelosť a nie skutočný život. Ten filmu dodávajú herci, evidentne sa pri jeho tvorbe skvele baviaci. No a ešte smeruje jedna výčitka smerom k tomu, že je dosť ťažko uveriť, že by mal Stallone čo i len menší problém v ringu s De Nirom. Jeho muskulatúra je v jeho veku obdivuhodná ako výzor Kim Basinger v... no proste v jej veku. Ale toto je príbeh o chlapoch a ženy tu hrajú tak tretie, štvrté husle. ()

Frajer42

Mně se to líbilo. Je to jednoduchoučký film s primitivním dějem, u kterého od samého počátku přesně víte co bude kdy následovat a přesto vás to potěší. Všech přibližně 5 hlavních postav nemá chybu a necelé dvě hodinky utečou skutečně velmi rychle. Klidně bych si nechal přidat. Rivalita dvou gerontů je skutečně moc pěkná a mnohokrát jsem se zasmál. Doplňující černoušek je správně otravný. Trenér Rockyho je správně senilní. Očekával jsem ve filmu více boxu a méně legrace kolem. Dopadlo to přesně naopak a já jsem velmi potěšen. Vše je v každém ohledu záměrně přehnané. Režisér Peter Segal mě po 8 letech opět přesvědčil, že není žádný kokot. Kdo má rád Stalloneho, De Nira, nebo jen prostě příjemné pohodové snímky, tak pro toho je Grudge Match ideální volba. ()

PetrPan

Když jsem jako malý kluk viděl Rockyho , chtěl jsem být boxerem. Ovšem o několik let později jsem zhlédl Mlčení jehňátek a konečně jsem se našel...Zpátky do ringu mi mou volbu jen utvrdilo, já v šedesáti svým "fanouškům" pořád nebudu připadat směšný a až jednou své povolání pověsím na zakrvácený hák, odejdu do zaslouženého důchodu s pocitem dobře odvedené práce a bez nutnosti si něco dokazovat. Nu nic, dostal jsem chuť na játra na cibulce, tak možná i na shledanou... ()

cukorek

Aj keď bolo v tomto filme pár humorných momentov ako komédia mi to teda neprišlo. Skôr by som to definoval životopisný /športový žáner. K hviezdnemu obsadeniu nie je čo dodať obaja dôchodcovia Stallone aj De Niro ukázali, že ich bohatá filmová historia ďalej pokračuje. Filmom riadne otrasia rozpolčitosť, ktorá sa kolíše sympatiami raz k nevlastnému otcovi a jeho emóciám medzi synom a vnukom a raz k skromnému dobrákovi. Ja som mal od začiatku jasno, veril som vo víťazstvo Razora Sharpa a tak sa aj stalo. Všetko navyše dobre doplňoval aj hudobný výber a keď cestou do ringu môjho favorita som začul AC/DC bolo rozhodnuté. Za mňa 100%. Navyše bonus do života : ak raz doma zabudnem detskú sedačku do auta, určite použijem krabicu s pivom : ) ()

nash.

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Že bude důchodcovský „ring volný“, kde si budou dávat přes hubu Rocky se Zuřícím býkem, tak zábavný, svižný a přitom vůbec ne trapný, spíš, nebojím se to říct, důstojný. Sly i De Niro tasí své nejsilnější herecké zbraně a oba to rozjíždí opravdu s chutí a na plné pecky. Nechybí tomu osudové drama, ani humor, zejména, když oba hláškují jako o život nebo si utahují z kultovních scén svých slavných boxerských filmů. V čemž je pořádnou porci jízlivých poznámek podporuje také výborný Alan Arkin, a tichou podporu poskytuje nečekaně sympatická Kim. ()

Yoshitsune

Rocky Balbula vs Zuřící.......no zuřící, on je to spíš nerudný býk, takže znova Rocky Bulba vs nerudný, uražený a značně agresivní Býk. Býk chce všem dokázat, že je nejlepší a že Bulbu pošle jednou ranou k zemi. Bulbovi je to jedno, krade železo a dělá z toho divný věci a chodí do domova důchodců, navštěvovat nejmrzutějšího trenéra na světě. Do toho všeho se ještě objevuje syn a syn syna, sexy babička a divnej manažér. Býk i Bulba milují sexy babičku a chtějí si rozbít hubu takže na legraci je zaděláno. Takže hodinu a třicet minut sledujeme, jak se Bulba a Býk navzájem šikanují a celé město má z toho prdel, aby si ve zbylých dvaceti minutách, dali surově po hubě. Tomuhle filmu sem moc nevěřil, přeci jenom komediální fekálník Segal má osobitý fekální humor a do toho ještě to mělo mít chlapáckou bitku. Takže panovala velká nedůvěra a navíc jestli na to někteří herci ještě mají, jít do ringu a nechat se tam seřezat. No naštěstí to dopadlo výborně, a je fajn, že to tak dopadlo, pač když se kouknu na ty výborné herce, tak by byla škoda kdyby to dopadlo špatně. A bylo docela těžké někomu fandit, on jak Bulba tak i Býk mají něco do sebe, ale ke konci sem rozhodl pro Býka. Býk na rozdíl od Bulby, se nebojí ve svých filmech hrát šílence, magory, zlý zmrdy a nebojí se ani ve svých filmech umřít. Za to Bulba ve všech svých filmech, vyhraje, zvítězí a nebo to skončí prostě dobře a ani jednou nehrál zlého šílence, posedlého zabíjením a lepením si cizích ksichtů na ten svůj. Takže De Niro. ()

Happens

Nebyla chvilka, abych nekřičel smíchy na celé k(ino)olo, film s roztokem tak silné šťávy akce a energie, že jsem tančil na sedačce totálně elektrizován každou scénou. Nadupané hlášky, miliony narážek na všechno okolo světa bojového mění a jeho tváře pláten. Film je mé splněné přání. Sonnenova brada, Stallone a jeho pravačka, Sonnenův prostředník... Zahodit box, protože jsem měl sen...nikomu jsem o tom neřekl... chci tančit... yes, yes, yeees..! ()

korbitch22

Nostalgicky přepálené hodnocení a slova chvály od lidí, kteří si nevidí do huby.Pryč s objektivním hodnocením tady, jelikož právě vy, zabednění fanoušci vynášite do nebes pecky, které si zaslouží spíš mírný potlesk (Grudge Match) či nic jiného než opovržení (první i druzí Postradatelní, Plán Útěku) Já na těhle filmech vyrůstal, zbožňuju Rockyho (první čtyři díly jsem sjižděl tak často, že jsem jen na prvním díle odpravil tři videorekordéry) Proto asi čekám něco víc, čekám od těhle velkých legend návrat se vším všudy a ne tuny rádoby vtipných sebereflexivních hlášek a pokory.Do prdele s pokorou, ste ve filmu, vemte rukavice a vymlaťte ze sebe duše dědci.Grudge Match je naštěstí pohodová jízda dvou legendárních herců, kteří se vlastně vrátili do svých největších filmových rolí.De Niro je mi u prdele, vždycky byl a vždycky bude, tudíž si umíte představit, jak moc sem chtěl, aby ho Sly rozmetal po ringu.Ono si to ale dovolilo být vyrovnané a to bylo na mě moc.De Niro vypadal že je jeden KitKat od infarktu a pkaždý když nějakým úderem skolil mladého borce, ironicky sem se musel poškrábat na prdeli.Od filmu jako takového sem čekal určitě víc, jako od všech návratů těchto legend za poslední roky, zklamání naštěstí nebylo tak velké jako u Postradatelných či Plánu Útěku, vtipné hlášky byste spočítali na prstech malomocný ruky a u mě fungoval především Stallonův Razor a odkazy na Rockyho kterých byl mrak.Další film, který sází na nostalgii a jen minimem využívá ten obrovský potenciál, který se zase někam vypařil.Tady nebudu tak mocně píčovat a snad poprvé dám na nostalgii, která fungovala jen díky Rockymu.70%. ()

Chrustyn

I přes režisérskou přítomnost Petera Segala, překvapivě inteligentní a dospělý snímek o boxerské odvetě, na kterou se čekalo 30 let. Spojení Stallona s De Nirem je stejně "erekcitvořící" (pro filmové fanoušky samozřejmě) jako Slye s Arniem apod. a oba jsou natolik výborní, že si dokážou získat divákovi sympatie natolik, aby měl v závěrečném zápase problém s fanděním, ale přesto filmu hodně chybí a dané téma a herecká účast, mi přišla přeci jen nevyužitá. Pecka to není, průser také ne. ()

mat.ilda

Ne všechno by se mělo donekonečna vracet, aneb tohle v síbrťáku nezkoušejte! Toto téma na téma staré křivdy, ztracená léta, tmelení rodin a konání "správných věcí" - kde já jsem to už viděla? V každém druhém, sportovně zaměřeném snímku... A tak mně v únavném sledovacím procesu nezbylo nic jiného, než bavit sama sebe přemýšlením, proč se nechám pokaždé nalákat Robertem De Nirem, když ho vlastně vůbec nemusím, kam se vždycky podějí ty prsní svaly i proč si figurína Basingerová nenechá ještě něco udělat s tou koudelí, až nebude ani zezadu vyhlížet jako exhumovaná, bude to pořád ještě kost. Myslím, že až se příště nerozumně rozhodnu pro něco podobného, budu i já potřebovat zdravotní prohlídku, s razítkem schopná sledovat... ()

Yardak

Grudge Match je sice jednoduchá sportovní oddychovka, ale musí se nechat, že je správně vystavena na minulosti hlavních hereckých aktérů (Stallone a De Niro). Odkazů na Rockyho bylo možná až příliš, i tak je snímek milým odkazem na léta minulá. Z herců mě nejvíce pobavil Alan Arkin, poněvadž role nevrlých dědků mu prostě sedí (podobně - Argo, Jako za starejch časů). Slušné 4 hvězdy. ()

heyda

K tomu snad není potřeba psát ani komentář. Skvělý film s geniální ústřední dvojicí, jejichž rivalita nakonec přeroste v oboustranný respekt a uvědomění si, o co v životě přišli. Nakonec to však na stará kolena získají zpět a tak se není divu, že slabší divák uroní i slzičku :-))) ()

lillien

Silvestrovská předpremiéra absolutně splnila mé očekávání zábavy, jakou by si člověk na konci roku měl v tento den dopřát. Kdo nebyl líný a zkusil risknout Zpátky do ringu místo "jistoty" křečovitých televizních estrád a oslizlých chlebíčků v domácí díře, nelitoval. Sly už díkybohu přestal oblbovat a přechcávat realitu, přiznal světu, že věčné chirurgické natahování xichtu a megadávky steroidů jsou už v tomhle věku hovadina a na férovku ukázal, jak má správný akční dědek vypadat. Sláj ani Robert si tedy nehrají na trapné, nestárnoucí hrdiny a divákovi zasazují pravým hákem dokonale vtipné hlášky a levým sympatický sarkasmus. K tomu jim naprosto suverénně sekunduje geront trenér Lightning (Alan Arkin), který mi způsobil únavu obličejových svalů od nepřetržitého pochechtávání a neztrapnil se ani faking kůl negerský promotérek (Kevin Hart). Jeho střílečky do bělochů a trefné popichování mě bavily neméně. A protože jsem prakticky neobjevila hluché místo, musím uznale konstatovat, že scénář konečně napsal někdo, kdo neskončil s vtipy na úrovni Tomáše Mašinky a dokonce nemusel ždímat ani ze stoky fekálního humoru, kterým se často v komediích "vylepšuje" příběhová slátanina a zoufalé herecké nevýkony. Závěrečný zápas samozřejmě nutno brát s nadhledem, uvědomme si, že vrcholný sportovní výkon bylo už jen to, že se naši borci svlékli po pětašedesátce v ringu. U mě za pět bez ztráty kytičky a dokonalá jednohubka na závěr roku, které všechny Pařby ve Vegas i Bangkoku můžou jen tiše závidět. ()

jojinecko

Nostalgia najhrubšieho zrna:) Ak sa vôbec môžeme baviť o nejakom herectve, Sylvester Stallone dáva Bobíkovi KO, ale nejde o to. Celý film má v sebe množstvo odkazov, vtípkov, celé je to svieže, nostalgické, old-school, klasicky americky rodinne sentimentálne, záver aký treba a aký sa v podobnom filme očakáva, mňam!. Jedna veľká jazda a ja ďakujem všetkým zúčastneným za zážitok:) ()

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

Nicolas Cage v Expendables 3 – potvrzeno!

06.11.2012