Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

badett

Rozhodně mě tento seriál jako velkého fanouška komiksů velice potěšil. Po pro mě obrovském propadáku filmu Daredevil je tento seriál veliké potěšení. Velmi dobré herecké výkony, zápletky a flashbacky.Už teď se těším na druhou sérii. ()

weca

Nejlepší projekt od Marvelu? Seriálovej Daredevil, a to suverénně! Strašně mě baví, že je to něco úplně jinýho, než co od Marvelu z posledních let známe. Netflix dokázal, že komiksový filmy/seriály nemusí nutně znamenat tupou akční omalovánku podle stejný šablony. Konečně někdo! A myslim, že pátá hvězda visí ve vzduchu, vážně mě to baví. ()

DrevokocurCZ

Byly časy, kdy jsem si myslel že je Arrow dobrý superhrdinský seriál... pak jsem potkal Nelsona a Murdocka. Kromě všeho, co je na tom seriálu dobré, bych chtěl vyzdvihnout obzvláště chování postav, na němž je opravdu pozvat, že jak hrdina, tak padouch, jsou začátečníci ve svém oboru. ()

baner

Daredevil - je to môj obľúbený super hrdina a seriál sa mi páči. Beriem to ako satisfakciu od Marvelu za zlý Avangers2 Dávam 100% PS- a už sa teším, kedy sa objaví v teamovke ... so Spidermanom majú vážne dobré príbehy v komiksoch. No ved uvidíme, aj keď s Marvelovími filmami je to ako na hojdačke. Snáď sa títo dvaja hrdinovia stretnú keď bude hojdačka hore.. ()

Yeonix

První série perfektní, jediné, co chci navíc do další série je trochu méně ohraný příběh a ještě víc napětí, protože narozdíl od DC Arrowa jsem nedokázal zhltnout tolik dílů najednou. To ovšem nemění nic na faktu, že tohle je zdaleka nejlepší live action adaptace Marvelu, která byla doposud natočená a ukazuje, že se dá komiks od Marvelu natočit seriózně a nejen jako akční komedie (samozřejmě mluvím jen o MCU, ne Sony a Fox) přecpaná "vtipnými" hláškami. Jednoduše BRAVO! 90% ()

Gluminator

Slabý rozjezd, ale potom to dostalo správný grády. Tolik jsem od toho nečekal, hlavně díky marvelu, který moc nemusím. Ale tohle bylo fakt super a nebylo to ani přehnaný. Skvělý záporák Vincent D'Onofrio, který tam sedl jak zadek na hrnec. Těším se na další řadu. 90% ()

Vaudevillain

Jediná vec od Marvelu ktorá by snáď mohla dostať prívlastok inteligentná, minimálne je najviac komplexná. Zároveň sa Daredevil doteraz najbližšie priblížil k Nolanovmu Batmanovi. No a Wilson Fisk je doteraz najlepšia postava ktorá nám vo filmovom MCU bola predvedená, napriek nevyužitiu jej plného potenciálu v závere seriálu, ktorý je zbytočne uponáhľaný a príliš rýchlo mení tón aby záver vyznel viac optimisticky. ()

house336

Myslím, že tak 8. či 9. díl by měl každého přesvědčit pro 5*. A pokud ne, tak poslední díl od Pavarottiho provedení Nessun dorma, až po závěrečné titulky. Nikdy bych nevěřil, jak dobře se zdá zvládnout komiksový hrdina [mimo Batmana ;-)]. Daredevil občas balancuje na hranici uvěřitelnosti, ale záleží na tom, nakolik vás uchvátí a tudíž, nakolik mu to odpustíte. Jeho hlavní výhodou jsou postavy, a to především, jak skvěle jsou napsány. U většiny ostatních komiksových hrdinů na to tvůrci důraz nekladou, hlavně ať se to blýská, vybuchuje a má to happy end pro všechny diváky, které na to při PG-13 dostanete. Netflix se jako již tradičně pouští do inovativního projektu a to velmi úspěšně. Vytváří (aspoň dle mého) nový typ záporáka. Žádný slaboduchý maniak, co se snaží zničit svět; ale spíše idealista, se spoustou lidských vlastností a chyb, se kterým se dá poměrně dobře ztotožnit. Stejně jako všechny ostatní postavy dělá vše s určitým záměrem, který, i díky skvělému scénáři, dává smysl. V podstatě žádná postava nedělá nic, co by odporovalo jejich povaze či cíli. Nechtěl bych se opakovat, tudíž shrnuto a podtrženo je Daredevil nesmírným překvapením, s koncem uspokojivým a zároveň připraveným k dalšímu vývoji, Charliem Coxem, jakožto nesmírně nenápadným a charismatickým hlavním hrdinou, bojovými scénami, jež jsou nesmírně reálné svým provedením (i když občas ne úplně důvěryhodné, co do schopností téměř polomrtvého člověka) a mými dvěma dny, o které jsem rád přišel. ()

Petr325

Po shlédnutí první série nemám slov! Zde nechybí nic, co od seriálu takového žánru očekávám - silný příběh, strhující atmosféra, nečekané zvraty, perfektní bojová choreografie, dokonale zahrané hlavní postavy... Nejedná se sice o typický "hero akčňák", děj je podstatnou částí zobrazován jako detektivní příběh, klade se důraz na přesné vymezení charakterů postav (jeden díl postavu nenávidíte, v dalším s ní soucítíte...), ale o akční scény zde nouze také není. Doufám v pokračování i samostatné série, v Defenders by mohlo vícero hlavních postav být třeba i na škodu... Celkové hodnocení nemohu jinak: 100% ()

Skillersky

Seriál daredevil je jeden z těch nejlepších seriálů které jsem kdy viděl.Báječný příběh se skvělými efekty a taktéž těžce úžasnými souboji a k tomu perfektní herecké obsazení hlavního hrdiny Daredevila a také nesmím zapomenout na jeho dokonalý kostým.Dávám 100% ()

Hadrian

Nechtělo se mi do toho..fakt ne, hlavně po té nepříjemné zkušenosti, kterou mi poskytla třetí řada Arrowa, ale říkal jsem si...''za zkoušku to stojí'' a rozhodně stálo...chtěl jsem dát 5, ale dám nakonec jen 4, protože si myslím, že nemuseli celou tu Fiskovu mafii rozbít tak rychle a hlavně mi tenhle seriál ukázal, jak se asi cítí fanoušci Game of Thrones, když jim umírají jejich oblíbené postavy...protože jsem neměl rád nikoho kromě těch rusů...a bum..jeden bez hlavy a druhý spáchal sebevraždu, pak Nobu uhořel a nakonec zabili i toho Wesleyho..takže mi nezbyl nikdo, ale proto body nesrážím..je to spíš kvůli tomu podle mě promarněnému konci, ale někomu se zase na druhou stranu mohlo líbit, že ''spravedlnost'' vyhrála...trochu se bojím druhé řady, ale snad to zvládnou.. Po druhé řadě pecka!!! Punisher byl neskutečný a návrat Fiska naprosto brutální. Upřímně jsem se na Defenders netěšil nikdy víc. Zasloužíte si pátou hvězdu. ()

faborka

Podle mě událost roku 2015. Skvěle propracovaný příběh, který gradoval až do závěrečných titulků posledního dílu. Herce hlavní postavy jsem neznala a bála jsem se, že to nezvládne, ale opak byl pravdou. Žádné klišé, až brutální souboje, temná stránka a hlavně žádný sladkobolný milostný motiv. A excelující Vincent D´Onofrio. Nedočkavě vyhlížím pokračování. ()

Margeline

Aký Ben Affleck? Musím sa priznať, že starého Daredevila som videla ešte vo veku, keď sa mi páčil. A prirodzene som s týmto filmom na pamäti pristupovala aj k tomuto seriálu. Už ale v polovici prvej časti som zabudla na farebnú komixovku, pretože som pozerala kvalitnú drámu založenú na grafickom románe. Neviem si sériu vynachváliť. Holánek z Hviezdneho prachu sa vyšvihol na riadneho chlapa, optimistický Foggy je sympaťák a Karen sa zaujímavo vyvýja. Pestrej plejáde záporákov kraľuje Fisk, z ktorého mrzne aj vodka. Jeden z najlepších seriálov vôbec. ()

Dosty85

Po prvním dílu jsem váhal, zda-li mám toto dílo dále sledovat. V půlce série jsem byl rád, že jsem to nevzdal. Dal bych tomu snad u čtyři hvězdičky nebýt tý nevysvětlený nesmrtelnosti hlavního hrdiny :-) ()

vassil

Tak jsem to viděl na 3 hvězdičky, ale po shlédnutí všech dílů musím konstatovat, je to seriál který opravdu za shlédnutí stojí... ()

Sweepy

O mnoho řádků lepší než filmová adaptace s Affleckem. Skvělí hlavní protagonisti Murdock a proti němu stojící Kingpin, ke kterému jsem měl více sympatií než k Foggymu. Pěkná Karen, atmosféra, souboje, Rusové, Číňani, Japonci a tak nějak všeobecně skvělá řežba. Jenom škoda, že se nedozvíme, jak to skončilo se Stickem. 1. série - 90% Tak jsem se dočkal, jak to skončilo se Stickem a je tu druhá série společně s Punisherem a starými známými jako např. Nobi nebo Kingpin, který i spoza mříží je extrémně vlivný a dokáže nahánět hrůzu. Po prvních pár dílech je série nabitá, to narušuje pár dílů, kde se řeší právničina a vztahy mezi postavami, a graduje v posledních třech dílech. Opět můžeme vidět plnohodnotný akční scény s dlouhými záběry, v čemž seriál exceluje a drtí ostatní. Vedle Punishera, který je ztělesnění psychomagora hledajíc vraha své matky a dětí, mne zaujala více Elektra a to od první chvíle, kdy jsme ji mohli vidět, ale ještě více se mi zalíbila když si poprvý nasadila masku a následně i jak bojovala, jak si zahrávala s Mattem, jak dokázala strhnout pozornost celé místnosti na sebe... Rozuzlení celé série dává dost možností, jak pokračovat v tomto úspěšném a vynikajícím seriálu. 2. série - 95% ()

Matulko_

Kedy sa stáva obeť hrdinom, kedy hrdina zloduchom a kedy zloduch hrdinom? Je možné potrestať zlo iným zlom? Kde končí vlastná obeť a začína vlastná ctižiadosť, naplnenie vlastných túžob o (spravodlivej) odplate? Filozofia ukrytá za rozprávkami o vigilantoch-superhrdinoch, ak nejaká je, je neoddeliteľnou súčasťou príbehov o tajomných „mužoch v maske“. Nie je tomu inak ani u Daredevila od Netflixu a je to jasné hneď od začiatku. Príbeh právnika z Hells Kitchen je však v tomto prípade bez hrubého nánosu pátosu, bez dlhých záberov na siluety stojace nad mestom či kričiace tváre obetí, bez prázdnych monológov o morálke a ak sa o morálke a etike hovorí, je to autentické. Lebo to vychádza z povahy postáv či vývoja deja, inak by sa neposúvali tak, ako majú. Pochmúrne prostredie a bezvýchodiskové situácie jednotlivých postáv, beznádej sršiaca z ich životných osudov a hľadanie vykúpenia v podobe spravodlivého zadosťučinenia v konfrontácii s vlastnými ideálmi a hodnotami. To všetko robí z Daredevila originálnu „podívanú“, ktorá nepredstavuje príjemný oddychový čas počas večera pri telke, ale napínavý príbeh, ktorý vás striedavo napĺňa nádejou i beznádejou, sklamaním i vidinou zadosťučinenia, nekončiacim príbehom hľadania pokoja, ktorý vo svete Hells Kitchen neexistuje. Dokáže vyhrať Daredevil nad zlom a zároveň nad sebou samým? Teším sa na druhú sériu. Update po poslednom dieli: to s tou siluetou nad mestom musím odvolať, žiaľ :o( ()

RoyBatty444

Detektívne, temné, dobrý hudobný doprovod, silné postavy, uveriteľná zápletka a veľa filozofovanie. Hlavná postava je hnaná svojou silou a pocitom spravodlivosti. Čo sa mi nepáči je to klamanie a v niektorých častiach glorifikovanie záporákov. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí