Trochu mě mrzí, že dal Goddard nakonec naplno přednost Sony s jejím retardovaným Spidey-universe, protože soudě z první epizody, kterou sám režíroval, by byl výsledek ještě o fous lepší - tj. nápaditější, možná i podvratnější a dravější. Nic proti DeKnightovi. Svoje si jednoznačně odkroutil (i když finální střet mohl být výrazně lepší) a jeho Daredevil je temný syčák, který funguje jak v heroické, tak dramatické rovině, jež do puntíku ždíme hlavně pravidlo o kvalitě hrdiny vycházející z kvality záporáka. Moc bych se nedivil, kdyby D'Onofrio sahal za pár měsíců po cenách. Vystřihnul totiž náramného padoucha lavírujícího mezi světlou a temnou stranou síly, u něhož vlastně do poslední chvíle nevíte, jestli je padouch, nebo chudák. Výtečný zrod jedné z největších antigonistů Marvelu. Cox se ale taky neztrácí a charismatem se snaží vydolovat vlastní film, co to jenom jde. Co ale překvapuje nejvíc je, že svůj prostor dostanou opravdu všichni, kvalita mezi díly nijak zvlášť nekolísá, většina motivů a linek se hezky uzavře (občas trochu klišovitě, ale budiž) a někdy od osmé epizody vše graduje způsobem, že se jen těžko vypíná přehrávač. Porovnávat s telenovelami typu Arrow mi přijde na hraně divácké demence. 9/10(15.4.2015)

Líbilo se. Hlavně proto, jak je Daredevil realisticky drsný a nekompromisní. Náš hrdina Matt pravidelně dostává nakládačku, při které plive krev a sotva chodí. Padouch Kingpin spoléhá na strategii, že kdokoli se dá koupit, když mu nabídnete dost peněz - a taky mu to vychází. Takhle to prostě v reálném světě chodí, a proto jsou Matt a jeho parta víc uvěřitelní než ostatní Marveláčtí superhrdinové. Těm často chybí hlubší charakter a opravdové drama, což u Daredevila neplatí. Nejvíce se podobá Nolanově Temnému rytíři v tom, že je jedná o městskou temnou kriminálku s nevyzpytatelným hrdinou. Charlie Cox je coby Matt skvělý, věříte mu, že je schopný zmlátit bandu kriminálníků do kuličky, ale zároveň je to inteligentní a zranitelný člověk. A Charlie má navíc unikátní charisma a sex-appeal. Jediná moje výtka je, že za mě mohl být seriál o pár dílů kratší, připadal mi trošku nastavovaný. Zajímavé postavy a dobře natočená akce to ale vynahradily.(3.5.2015)

rozbeh na prvý diel výborný, akcia a príbeh prepracované, nechýba dramatickosť, zatiaľ ani nie je čo také vytknúť /80%/(29.4.2015)

1. řada: Takhle (vyloženě) brutální odpověď asi filmovej MARVEL od Netflixu nečekal, ale právě tohle je na celém televizním Daredevilovi to výborné. Do druhé sezóny prosím méně kecání o získávání moci a více Charlieho Coxe, a budu maximálně spokojený. Skvělý cliffhangery a nejlepší seriálová znělka od... True Detective? Jo, asi jo.(21.4.2015)

Po neslaném, nemastném Constantinovi z dílny konkurenční NBC přichází Netflix se svou vlastní komixovou adaptací, podle mého podstatně zdařilejší. Daredevil nikdy pořádně nevykročil ze stínu svých slavnějších marvelovských bratránků (Spiderman, Avengers, X-men a spol.), v čemž mu rozhodně nijak nepomohlo filmové zpracování s Benem Affleckem. Pro stanici jako Netflix, která se nebojí složitějších, sociálně-politických témat, se však jeví jako ta ideální volba. Slepý Matt Murdock totiž kromě superhrdinsky citlivých smyslů disponuje i superlidsky pevným etickým kodexem a citem pro morálku a právě na tomhle poli se odehrává nejzajímavější drama seriálu. Nepřítel je jasný - zkorumpovaný systém, ovládaný zločineckým syndikátem v čele s tajemným Kingpinem. Méně zřejmý už je ale způsob jak s ním bojovat a to, kam až v tomhle boji může jedinec zajít. Za úspěchem seriálu tak podle mě stojí hlavně kvalitní psaní (Drew Goddard), a teprve poté charismatické výkony Charlieho Coxe (Daredevil) a Vincenta D'Onofria (Kingpin), svižná režie a vynikající choreografie soubojů. V nejlepších chvílích se seriálu daří filosoficko-společenské komentáře, za které by se nemusel stydět legendární The Wire, v těch slabších občas koketuje s patosem a melodramatem - v naprosté většině stopáže však baví a překvapuje. Nebýt mírně pomalejšího a očekávatelného konce, šel bych na pět, takhle: 80%(21.4.2015)