Daredevil (TV seriál)

Marvel's Daredevil

Akční / Krimi / Mysteriózní

USA, 2015 - 2016, 23 h 29 min (Minutáž: 26x60 min)

Předloha:

Stan Lee (komiks)

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall, Bob Gunton, Ayelet Zurer, Peter Shinkoda, Rosario Dawson, Michelle Hurd, Peter McRobbie, Matt Gerald, Scott Glenn, Nikolai Nikolaeff, Adriane Lenox, McCaleb Burnett, David Vadim, Katt Masterson, Alex Webb, D.K. Bowser, Gideon Emery, Peter Gerety, Wendy Moniz, Ben Livingston, Domenick Lombardozzi, Cole Jensen, Phyllis Somerville, Richard Bekins, Clancy Brown, Carrie-Anne Moss, Tony Curran, John Bianco, Andy Murray, Doris McCarthy, Neil Grayston, Joe Forbrich, Michael Pantozzi, Christian Keiber, Brian Distance, William Forsythe, Gilles Marini, Nicholas Tucci, Laurence Mason, Gameela Wright, Josh Philip Weinstein, John Patrick Hayden, Skylar Gaertner, Wai Ching Ho, Rob Morgan, Alex Morf, Amy Rutberg, Chris Tardio, Daryl Edwards, Judith Delgado, Royce Johnson, John Leonard Thompson, Jasson Finney, Jessica Park

Tohle je vážně nářez. Tak nějak jsem si to představoval. Netflixu se tenhle seriál vážně povedl. Konečně Marvel představil seriál, který je temný a není to komedie. Atmosféra je opravdu skvělá. Newyorská čtvrt Hell's Kitchen je totiž prorostlá korupcí a mafií. Někdo s tím musí něco dělat. Od toho je tu začínající právník Matthew Murdock, který je už od mala slepý. To mu ale nebrání vzít si masku a po nocích jako Daredevil vykonávat v místních ulicích spravedlnost.Tím samozřejmě gangsterům narušuje jejich plány. Charlie Cox ho hraje opravdu dobře. Taky ochrání Karen Page před napadením. Tu hraje rozkošná Deborah Ann Woll. :) Ta se k němu později přidává a spolu se svým nejlepším kámošem Foggym Nelsonem zakládají advokátní kancelář. Akční scény jsou opravdu dobře udělané. Jsem zvědavý na propojenost s dalšími Marvel projekty. Opravdu se mi líbí politika Netflixu, že všechny díly vypouští naráz a člověk nemusí čekat. Jeho úhlavní nepřítel je v této sérii Wilson Fisk neboli Kingpin. Ten se snaží z Hell's Kitchen udělat lepší místo, ale má na to své pokroucené metody. Takdy je to docela korba a nedělá mu problém umlátit chlapa k smrti. Postupně se zbavuje všech svým společníků. Seriál je taky plný flashbacků. Ty jsou docela zajímavé a osvětlují nám minulé události. 2. série je tu a přináší nový příběh. Na scénu nastupuje Punisher a jde z něj vážně respekt. Taky se do týmu přidává Elektra, které to dost sekne. ;) Musí spojit své síly spolu se Stickem proti starodávné organizaci zvané Ruka. Finále je trochu otevřené. Těším se na Matta a Jessicu týmovce zvané Defenders. "Umíš čínsky? Je to Japonec." :D(12.4.2015)

V hlavnej úlohe krásny ksichtík s ešte krajšími perami (alebo čo všetko človek nedocení pri minimálnych záberoch na oči). Kto by povedal, že takéto roztomilé eyecandy tak prirodzene zapadne do čohosi úžasne temného. Že sa nejedná o klasickú Marvelovku je možné všimnúť si na nedostatku ich vychýreného humoru a tiež vo farbách, do akých postavy obliekajú, počasia a podobných detailov, ktoré sú fakticky vychytané. S dôrazom na jazvy a škrabance, ktoré záhadne nezmiznú po jednom dni, ako to býva zvykom inde. Okrem samotného Vincenta sa nedá nezamilovať si Foggyho, ktorý do celej serióznosti prináša trochu odľahčenia. Ženské postavy sú veľmi dobre napísané, ešte lepšie zahrané a krásne (osobne dúfam, že Rosario ešte uvidím). K tomu ultra štýlové úvodné titulky s bohovskou zvučkou, a jediné, čo ma mrzí sú niektoré fakt dobré postavy, ktoré hádam nahradia iné, rovnako dobré (ehmWesleyehm).(1.5.2015)

Seriál nabušený skvělou akcí (ani Scott Adkins by se nemusel stydět za zdejší výkony), hodně krvavými scénami a celkově temnějším pojetím, než jsme u Marvelu zvyklí. Takhle nějak bych si představoval třeba Punishera. Obsazení hlavních hrdinů se taky skvěle vydařilo a dokonce i W. Fisk má zatím nepřekonatelnou podobu. 1. série je našláplá od prvního dílu a graduje skvělým finále. Prostě PECKA 100% :)(20.5.2015)

Opravdu bych nečekal, že pravděpodobně nejlepším superhrdinským komiksovým filmem od dob Nolanovy netopýří trilogie se stane zrovna... seriálový Daredevil. ;) S01: 80 %; S02: 90 %(28.9.2015)

Sice opravdu nemusím všechny ty komiksové adaptace,protože je to všude a už se neumím vžít tolik do dětské role,abych si to plně vychutnal,ale seriál Daredevil řadím k tomu lepšímu z komiksové tvorby co bylo zároveň zfilmováno(například druhý Captain Amerika a první Iron Man) ,navíc film nepracuje s hromadou počítačových efektu ,ale je to spíš opravdu uvěřitelnější příběh,který nepotřebuje různé obludy atd. a hlavní herec to zahrál velmi dobře.Za mě byly nejlepší díly 5.7. a 11. a co se týče záporné postavy tak Vincent D´Onofrio tyhle vyšinuté lidi umí zahrát dobře :-).Takže za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy.(28.4.2015)

• - Všech 13 epizod seriálu bylo vypuštěno 10. 4.  2015 na Netflixu. (JORDY)

• - Punisher se v originálním komiksu poprvé střetl s Daredevilem v čísle 183. Druhá serie Daredevila se touto sérií inspiruje. (UncleMorty)

• - V závěrečné scéně posledního dílu 1. série stojí Daredevil (Charlie Cox) na římse a jsou mu vidět oči. Hned v zápětí v dalším záběru už má přes oči typické červené klapky. (Timak)