Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (více)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Předloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (více)

Série(3) / Epizody(39)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

ReactLotus

Jeden z najlepších seriálov na Netflixe. Škoda, že ho opúšťa, ale pravdepodobne tu ide o práva na Marvel značku, ktoré má Disney, takže zrejme Marvel seriály na Netflixe poputujú po svojom odchode práve na Disney +. Kvalita seriálu sa stále posúva vpred. Ukazujú to aj ČSFD hodnotenia jednotlivých sérií, s ktorými aj viac-menej súhlasím. Už od prvej epizódy je seriál skvelý, ale svoj potenciál začne ukazovať až poslednou epizódou 1. série. Je tu predstavených pomerne veľa postáv a väčšina je dobre zahraná aj napísaná. Príbeh je miestami nudnejší, pomalší a asi sa niekedy až príliš drží jednej témy, ale to bude skôr problém toho, že všetky série majú 13 epizód a pravdepodobne tvorcovia mali problém vymyslieť vždy perfektný script (scenár) pre každú jednu epizódu. Matt Murdock, Franklin Nelson, Karen Page, Frank Castle, Wilson Fisk, ale aj otec Lanton, Stick, Elektra, všetci majú svoj vlastný charakter a sú pomerne dobre zahraní ( aj keď Elektra a Stick majú najslabšie pasáže, hlavne teda pri bojovej choreografii ). Hudba je vynikajúca a zapamätateľná. Obzvlášť hudobný podklad Kingpina. Efekty sú vo väčšine prípadov dobré, ale zase nikto seriál nepozerá kvôli nim, ale pre násilie a brutalitu..., takže tie slabšie efekty sa dajú odpustiť. Najhoršie je ale na tom kamera. Neustále sa trasie a minimálne mne sa na to zle dívalo a extrémne ma iritovala, takže pre mňa to je najväčším problémom. Najhoršie to bolo asi iba v prvej sérii a síce aj v novších sériách sa tiež trasie, už je to pozerateľnejšie. Plus ten zažltnutý miestami zelenší filter mi pálil oči, ale to je niečo, čo sa časom tiež zlepšilo. Bojová choreografia je jedna z najlepších stránok filmu. Vidieť ten bojový "podpis" Daredevila, čo sa aj dá pekne vidieť POZOR SPOILER keď bojuje s fake Daredevilom. Proste nádhera... Všetky alebo aspoň väčšina súbojov je strašne cool. DD schopnosti sú miestami nelogické a ukazujú "diery v scenári". Raz počuje dodávku 3 ulice ďalej a potom nepočuje, že je niekto len zopár metrov za ním. WTF, ako je to možné… ? Ale to je zanedbateľná chyba na tak dobrom seriálu. Odporúčam si najskôr pozrieť Daredevila a až potom Hawkeye seriál. Nakoľko niekoľko vecí takto bude dávať väčší zmysel. Pomerne brutálny seriál, avšak tá brutalita je opodstatnená. 8,5/10 ()

kacer4

Niekde v komentári som to tu čítal a súhlasím, že tieto tri série pripomínajú trilógiu Batman od Nolane. V prvej sérii sa z hrdinu stáva hrdina. Bolo tam všetko, čo mám rád - sympatické aj zákerné postavy, parádny záporák, temná atmosféra, ... Päť hviezdičiek. Druhá séria mala pôsobiť rýchlym tempom a záhadnými postavami, to ale na mňa veľmi neplatilo. Electra mi totálne liezla na nervy. K tomu bol predstavovaný mysteriózny záporák, ktorý v podstate ani neexistuje. Slabšia séria ale nebola to strata času. V tretej sérii musí hrdina znovu povstať a čeliť starému nepriateľovi - pecka. V sumáre výborný seriál, ktorý má všetko čo potrebuje. ()

tybro

Není divu že seriál má jen 3 série. První byla téměř skvělá taky proto alespoň ty tři hvězdy. V druhé sérii byl tahoun hlavně Punisher (jo a pak jak se tam mihnul i Stick, Elektra to spíš pohřbívala), no a u té třetí mě potěšilo, že to končí. Stejně jak recenzují ostatní ty dlouhé, zbytečné dialogy byly ubíjející. Inteligence postav s každou další epizodou klesala a bylo do očí bijící jak se 50 minut nic nedělo a pak v posledních vteřinách ... bác ,  konečně něco. Kdežto v první sérii byla když už né jen akce (i když byla) ale i účelový děj. ()

Eaton_Hunt

Zaslouženě nejlepší marvel seriál i když to paradoxně nemá nic s marvelem společného kromě postav. Pořádné bitky i když je to jenom vedlejší záležitost, stejně máte husí kůži a bojíte se o hlavní postavu. Ty mysteriózní záběry kdy Daredevil poslouchá nebo když ve třetí sérii šílí Dex jsou dokonalé a k tomu odpovídá i kvalitní hudba. Děj je napínavý, jak se sluší u superhrdinských děl. Krom asi 3 epizod z druhé série je to velice svyžná a precizní jízda plná akce a zábavy. 9/10 ()

zodiak217

Fantastické herecké obsadenie, dejová línia, napätie a výborne spracovanie. Jediné, čo mi trochu vadilo, že tento seriál a jeho atmosféra je až príliš temná na môj vkus. Také ponuré, šedivé a tá atmosféra sa rýchlo prenesie na diváka, no všetko sa to bakancuje skvelou dejovou výstavbou a drakatickosťou. Jediné, cotma mrzí, že Netflix už nemohol pokračovať ďalej a seriál išiel do stratena. Pre divákov škoda, lebo tento seriál mal veľký potenciál aj na ďalšie série. ()

HrubyLada

Seriál Daredevil má dechberoucí příběh chlapa, který v dětství oslepl díky chemikáliím. Díky tomu však dostal lepší vnímání v ostatních smyslech. Díky tomu bojuje po nocích se zločinem a během dne pracuje jako právník. Seriál má nádhernou choreografii v boji krásné záběrování. Avšak hodně některé díly seriálu jsou zbytečné a uměle natahují děj. Poslední série je po stránce bojového umění horší a celkově je třetí série nejhorší z trilogie, jinak se jedná o úžasný seriál, který bych doporučil všem. ()

Predator77

1 Série: 80, 2 Série: 95, 3 Série: 90 Za mě tenhle seriál od netflixu můžu jedině doporučit a v rámci marvel seriálu ho řadím mezi absolutní špičku ;) ()

Bestfan112

Tak na tenhle seriál se nikdy nezapomíná, protože je to to nejlepší co můžete vidět, seriál jsem dokoukal před pár měsíci a je to prostě Pecka s velkým „P”. První série je trošku o ničem ale to mi nevadí, protože, akce tam furt je, vulgarismy tam jsou, ale to mi nevadí, protože jich znám ještě dost sprostější než co říkali v tom seriálu i Kingpin byl dobrej Jestě lepší než Daredevil (2003) Ale to byla strašná Blbina!!!!!!!!! Druhá série je o docela dost lepší než první série byl tam Punisher, který se mi líbí protože je dost dojemnej a Karen Page je pořád Sexy Kost a Foggy má Marci která je taky Sexy i Elektra je krásná. Třetí série je jedna z nejlepších, protože je ta jedna z počátku dojemná série  A Boindexter/Bullseye je ještě větší sprominutim „Ichtyl” než byl v tom filmu Protože byl moc brutálný nevim, jestli byl ještě brutálnější v tom filmu ,10/10 ()

luciasce odpad!

No první sérii jsem ještě dala. Ale ta druhá, to už prostě nešlo. Docela nerada dropuju seriál uprostřed a nedokoukám to do konce, ale tohle fakt bylo nad moje síly. Ani Deborah a ani Vinc to nezachránili a zrovna kvůli těm dvoum jsem tomu dala víc šance, než si to nakonec zasloužilo. Nezáživný, bez energie, bez jiskry, jen se tam mlátěj, děj skoro žádnej, efekty nic moc, polovina toho je v naprostý tmě, že na tý obrazovce není nic vidět. Tohle je prostě propadák, i u toho Arrowa jsem vydržela déle, i když ten jsem taky nakonec dropla. ()

everything

Pilot: 90% Prostě super, nevím jestli je to tím, že je slepý, ale vnímám ho jako hrdinu více, než ty ostatní. Každopádně provedení soubojů je perfektní a kamera mi taky přijde dobře zvládnutá. Způsoby mafie v snímku se mi taky líbí. Dal bych 4.5 hvězdy, takže zaokrouhlím na 5*. Prostě pecka! ()

66pepo66

Mám rád filmy z produkcie Marvelu a mám rád aj seriály ako Agenti Shieldu, Agent Carter alebo samotné one-shoty. ALE, nech už mám Agentov akokoľvek rád, tento nový look a spôsob akým sa prezentuje Daredevil je proste epický. A to musím podotknúť, že som z tých trinástich častí zatiaľ videl len dve. Charlie Cox ako Matt zatiaľ super. Kiežby ho neskôr Marvel hodil do Spideyho sólovky prípadne aj so samotným Kingpinom. Ale nejdem predbiehať. Ak to takto pôjde so seriálom ďalej a každou časťou sa to bude ešte zlepšovať, tak budem veľmi rád. Je vidieť, že k Daredevilovi sa pristupuje ako k takému rozkúskovanému filmu. Naozaj ma toto potešilo a ak budú neskôr aj ďalšie seriály (Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist a The Defenders) minimálne tak kvalitné ako je zatiaľ Daredevil, tak budem len šťastný. 5* ()

Methew

Výborne umelecky, scenáristicky réžiou spracovaný seriál. Vážne úplná paráda. A navyše trvá 50 minút! To je pre mňa hotová bašta, takéto dlhé diely, ktoré sú postupne spracovávané, a pomaly sa dostávajú k jadru veci, najviac sa mi páči tá logika a atmosféra toho seriálu, ktorý Vás núti zamýšľať sa nad ním, až ako tak ním plávate vidíte pravdepodobnosti, ktoré sa stanú a už len z pohľadu osoby dokážete vyčítať ako to bude pokračovať, úplne geniálne niečo. Teším sa na ďalšie časti. ()

sitmin

Opravdu nevím, proč je tohle takovej hit... Za A) casting z Marsu. Zatímco do nezajímavé vedlejšky je obsazena Rosario Dawson, hlavní duo právníků je obsazeno dvěma dřevěnými laťkami. Vincent D'Onofrio ani neměl možnost ukázat, co v sobě má, protože jeho postava byla mizerně napsaná, ale k tomu až později. Za B) O kom to vlastně je? Tvůrci evidentně bojovali s jednotvárností tématu pro seriál (otázka je, jestli ho vůbec potom točit) a rozhodli se z toho udělat vládní konspiraci/romantické drama/komedii/sem tam nějaká ta bitka a střílení. Daredevil tak mnoho Daredevila ve skutečnosti neukazuje... C) Kolísavá kvalita scénáře. Momenty napětí a očekávání střídají momenty, kdy si říkáte, jestli si scénarista neodskočil během psaní a nesedlo mu ke stroji nějaké 10ti leté dítě. V podobném formátu je naprosto klíčové vytvořit hluboko propracované postavy. Co dostanete zde? Dva přihlouplé právníčky, kteří nemají co říct a neustále otravují s tím, co je správné a počestné, dramatickou blondýnu a zloducha, který by mohl být tím nejzajímavějším ze všech zloduchů, ale místo toho je to nudné, plačící, tlusté dítě. D) Kolem a kolem je to relativně zábavné, ale naprosto zbytečné a nestydatě ploché. ()

srada

moc často nedávám plnou palbu,ale tohle se fakt povedlo,tak nemám problém sem těch pět hvězd vlepit.Dobrej příběh,hudba a moc povedený fajty. ()

oceanic6

Netflix a Marvel prichádzajú s najlepším komiksovým originom široko-ďaleko a darí sa im prekvapovať na všetkých frontoch! Maskovaný ochranca mesta prináša na pomery komiksového gigantu až šokujúco drsné a brutálne scény a temnú atmosféru beznádeje a strachu, čím sa maximálnym možným spôsobom odkláňa od celej doterajšej tvorby Marvelu. Perfektne vybraní herci, na čele s Charliem Coxom, hrajú prvú ligu a je to práve predstaviteľ Daredevila, vďaka ktorému úplne zabudnete na Bena Afflecka a filmový teenagerský nepodarok z roku 2003. Samostatnou kapitolou je ale Vincent D´Onofrio v úlohe Kingpina, ktorý si vo svojich scénach kradne celý seriál kompletne pre seba a trúfam si tvrdiť, že s výnimkou Ledgerovho Jokera tu v rámci komiksových adaptácií nebol taký maniakálny a chladnokrvný záporák, akým sa pýši práve tento seriál. Skvele vygradovanému tempu seriálu napomáha aj precízny scenár, ktorý je navyše veľmi sympaticky rozvetvený a ponúka množstvo dejových línií, ktoré sa postupne pretínajú a odhaľujú. Keďže ide o projekt s komiksovým základom, určite je zo strany diváka očakávaná aj dávka akcie. Tú dostanete a je natočená veľmi prehľadne a dynamicky a to dokonca nielen na seriálové pomery. V niektorých momentoch pôsobí dokonca až mimoriadne osviežujúco, vďaka použitiu rôznych strihových a kamerových fintičiek. Zďaleka najsilnejším prvkom Daredevila je ale spôsob akým je natočený a podaný - ako kriminálna dráma, ktorá je výpoveďou o pôsobení a praktikách najväčších zločincov v uliciach new yorkskej štvrte Hell´s Kitchen, na pozadí ktorej sledujeme príbeh samotného Daredevila. Realistický až tak, že definitívne zmazáva stenu medzi komiksom a realitou. ()

Radim98

Chcete dostat komiksové superhrdiny na filmové plátno nebo do televize? TAKHLE se to dělá! Jedničku s hvězdičkou za casting a formu. Jedna řada sice ještě nedělá seriál, ale rozjezd je to parádní. Těším se na pokračování a pokud takhle bude vypadat budoucnost MARVELU, přivítám ji s otevřenou náručí, protože zklamání už bylo až dost. Po druhé sérii říkám - strčte si ty prostoduché popcornovky s Avengery někam, už o ně nestojím. Druhou sezónu s Daredevilem je radost sledovat. Práce s postavami, kde žádná není navíc, neuvěřitelně propracované provázání snad všech dějových linek a rozvíjení příběhu více než jedním směrem...Smekám, DD se stává hrdinou a seriálem číslo 1. Naprostá divácká spokojenost. Mimochodem Jessica Jones my ass, Daredevil se jí druhou řadou co do kvality vzdálil ještě víc, než tomu bylo hned od počátku a já jen doufám, že v připravovaných Defenders nestáhne otravná JJ Matta Murdoca na svou úroveň, ale bude to opačně. ()

kolikkulda

Daredevil předvedl přesně to co měl, dokázal mě dostat do děje úplně jinak než jiné seriály stejného žánru. Dokázal udržet uzdu s přehnanými efekty, všechno působí skutečně a drsně. Celkově jsem chtěl dát 5 hvězd, ale pořád si nechávám rezervu, na druhou sezonu... Kde doufám ty mušky co mě sem a tam vadili, vypiluji a z Daredevila se stane nová legenda... Perfektní podívaná ;) ()

Mraxis

Z dosavadních seriálů na motiv komiksových postav se mi právě Daredevil líbí nejvíce. Nejspíš bych řekl, že je to jeho temným prostředím, solidním příběhem a dobře zpracovaným hlavním hrdinou, i antagonistou. Choreografie soubojů je také velice zajímavá a pěkně udělaná. Ono je důležité, aby měl komiksový seriál kvalitní akci. Hlavní záporák je sympaťák a vůbec postava, která zaujme. I když tedy začínal mi lézt na nervy s jeho těžkou závislostí na slovech "This city (Toto město)". Když to od něj člověk slyší už po padesáté, tak to začíná být pěkně otravné. Ostatní záporné postavy také zaujmou a udrží člověka u seriálu. Bohužel z ústřední trojice hrdinů je jediný zajímavý charakter právě Murdock a ti ostatní mi tam více méně až překážejí. Nejslabší chvilky seriálu pro mě jsou právě ty ve kterých se děj odepne od hlavního hrdiny a soustředí se na melodramatické dějové linky vcelku nezajímavých vedlejších charakterů. Dále taky musím říct, že scény ve kterých se seriál zajímá o dětství hlavního hrdiny jsou slabé. Zejména protože kluk, co hraje mladého Murdocka šíleně přehrává. Celkově jsou tyhle scény z dětství podivně zrežírované a neseděli mi. Takové dějové odbočky pro mě ničí jinak velice kvalitní podívanou. Pominuli tyhle nedostatky a hloupé výkyvy typu: "Všechny komiksové seriály mají infantilní, emocionální vedlejší charaktery. Prskněte je sem taky, i když se totálně nehodí." Tak musím pochválit temnější zpracování seriálu a lehké detektivní zaměření, protože to jen přidává body k dobru. To co jsem čekal od Gothamu, který je pro mě velkým zklamáním jsem překvapivě dostal od Daredevila. První řada 75% ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí