Ally McBealová

USA, (1997–2002), 148 h 24 min (Minutáž: 42–4242 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Calista Flockhart, Courtney Thorne-Smith, Greg Germann, Lisa Nicole Carson, Jane Krakowski, Peter MacNicol, Portia de Rossi, Lucy Liu, Vonda Shepard (více)

Série(5) / Epizody(112)

Hlavní hrdince Ally McBealové je dvacet osm let a je absolventkou práva na Harvardově univerzitě. Zatím je svobodná, přestože větší část svého života byla silně spjata s přítelem Billym Thomasem. Kamarádili se spolu od sedmi let. Hráli si dohromady na ulici, společně také prožili dobu studií a později se stali milenci. Když Ally byla vybrána ke spolupráci v prestižním právnickém časopisu Law Review a Billy ne, jejich cesty se náhle rozešly. Po nějaké době osud zavál Ally do "malé" advokátní kanceláře, kterou vede její známý ze studií - Richard Fish. Ten se v prostředí soudů a právníků pohybuje jako vychytralý žralok, který přesně ví, kde a kdy navázat ty správné kontakty. Právě on nabídne Ally profesní útočiště. A ironií osudu zde hned první pracovní den potká svého Billyho. Ano, skutečně - toho samého, s nímž se kdysi tak dlouho a důvěrně znala. Jenomže Billy je teď ženatý s krásnou a chytrou blondýnkou... Komediálně laděný seriál Ally McBealová je vystavěn na rozporu dvou světů: toho všem dobře známého, reálného - a světa fantazií. Díky zobrazení vnitřních představ a vnitřního hlasu hlavní hrdinky máme přehled o tom, co si Ally skutečně myslí o klientech, svých spolupracovnících, mužích anebo ženě svého bývalého milence. Její vnitřní život tak navíc dostává originální, bohatší a komediální polohu. Scenárista seriálu, David E. Kelley, nenechá představitele svých postav, ale ani diváky, "odpočinout": často nečekaně mění vývoj děje během jediné epizody, jindy nachází překvapivé navázání "příběhu" hlavní hrdinky hned v následující části. Pro představitelku Ally byla v konkursu vybrána herečka Calista Flockhartová (nar. 11. listopadu 1964 v Illinois) - vysoká, štíhlá, obdařená příjemnou a nekonveční tváří s velkýma očima a širokým úsměvem. Svou dráhu začínala na divadle, kde zaujala jako zlá Nataša ve Třech sestrách. Na Broadwayi debutovala úspěšně ve Skleněném zvěřinci, za roli v této hře obdržela cenu Nejlepší nový talent. Ve filmu se poprvé vyrazněji zablýskla v dramatu Petera Cohna Opilci, později hrála v úspěšné komedii Ptačí klec a v nejnovější filmové verzi Shakespearova Snu noci svatojánské. Málokdo z diváků tuší, co někdy obnáší odvrácená tvář účinkování v seriálu a s tím spojené obrovské popularity: například před samotným natáčením televizní producenti donutili Calistu, aby pro roli Ally zhubla více než deset kilo, což této fyzicky křehké ženě příliš na zdraví nepřidalo. V současné době Calista Flockhartová žije se známou hereckou hvězdou Hollywoodu, kterou není nikdo jiný než Harrison Ford (Blade Runner, Svědek, Hon na ponorku, Vysoká hra patriotů a také titulní hrdina volné Spielbergovy trilogie o Indianu Jonesovi). (oficiální text distributora)

paclinqa

Podle mě průměrný seriál, možná by získal i více hvězdiček - kdyby nebyl tak strašně moc AMERICKÝ!! To mi na něm vadí úplně nejvíc. Z každé minuty na mě kouká ta jejich kultura, ty jejich stupidní soudní žaloby, se kterými by v žádné jiné zemi neuspěli a spíše by onoho navrhovatele poslali někam ... Hold, my nežijeme v "zemi snů." ()

esmoke

Po par dilech si clove uvedomi, ze se tam resi porat dokola to stejne a uz to neni tak vtipne ani poucne jak by melo, ani nic jineho. ()

Kosan

Já a Ally jsme si v lecčems podobní, takže není divu, že jsem seriál pravidelně sledoval a nevynechal téměř žádný díl. Kdyby nebylo poslední řady, která se mi nelíbila vůbec, dal bych nejspíš plné hodnocení, nejen za skvělé obsazení jednotlivých charakterů, ale i za skvělou hudbu, která výborně doplnila každý díl. Je také pravda, že schéma, které se v každém díle víceméně opakuje, po pár zhlédnutých epizodách začne trochu nudit, ale i tak je to můj druhý nejoblíbenější seriál.:-)) ()

LilDevil

Mala som moznost si pozres vsetky diely a je to zo zaciatku nudne a po case coraz trapnejsie. jedina dobra seria je 4, ktoru ale ukoncia akoby sa nikdy nestala a tym si podpisali svoj ortiel.. ()

ForzaJuve

Něco jako "Přátelé" z prostředí jedné právnické firmy. Ale zatímco dementy z "Přátel" rozhodně nemusím, tohle bez větších problémů zkousnu. ()

brunette_1

Také si ho pamatuji z ČT 2 a vždycky jsem se na něj ráda koukala. Pro mě je to další inteligentní zábava, která neurazí. ()

Zaara

Tento seriál zbožnujem. Je dokonalý, zábavný a občas sa chce človeku aj plakať. Od vtipnému Fishizmu sa postupne dostávame až k najrôznejším halucináciám "Pitia čaju zo starou mamou" alebo k malému "Ugačakimu". Zábava je v tomto seriály zaručená! ()

popo666

Bol som prilis mlady, ked tento serial bezal v telke. Nicim nezaujal, Ally je prilis pomylena postava na to, aby som sa s nou stotoznil. ()

confuoco

Nostalgický závan mojej neskorej puberty. Seriál, ktorý bol vytvorený pre mňa. Miloval som sledovať tie kuriózne kauzy v súdnej sieni v rukách ešte kurióznejších právnikov a sudcov. Skvelá idea a koncepcia , veľka dávka hudby a mne veľmi blízkeho humoru, vynikajúci casting. Do Ling Woo (Lucy Liu) som bol takmer zamilovaný, Je pravda, že v posledných sériach išla kvalita trochu dole, čo je údel každého dlho vysielaného seriálu. To najlepšie z Ally ale pre mňa predstavuje zároveň to najlepšie zo seriálovej tvorby ako takej. P.S: ak dabing, tak v tomto prípade jedine slovenský. ()

SuzieS

Poslední dobou jsem se na Ally stala doslova závislá. Musím přiznat, že jsem jí předtím nikdy moc nemusela, a ještě před nedávnem - kdy jsem se začala na tento dnes již kultovní seriál dívat od pilotního dílu - jsem si myslela, že ten první díl ani nedokoukám. Jeden z mála seriálů, který se postupen času a dílů razatně zlepšuje. Snad za to může to, že si divák představitelku hlavní role oblíbí, anebo spíše to, že v pokročilejších dílech již tvůrci upustili od nepovedených ( -rádoby- vtipních) hlášek typu -vždy když Elaine mluví, tak si představuji, jak ji roste hlava, a dalších skvostů, kterými jsou počáteční díly bohužel plné... Také m trochu vadí scénářova zamilovanost do halucinací, protože jimi trpí snad již úplně každý, kdo se v seriálu objevil. Přesto má však tento seriál nepopsatelné kouzlo, jelikož si i přes to, že ani osobní životy, ani soudní kauzy nemají moc velkou hloubku, a jsou divákovy popsány tak nějak v rychlosti a docela povrchne, stejně si k němu vypěstujete závislost... ()

nuwer

Začatek nic moc,rozjíždí se to velmi pozvolna,ale díl od dílu vtipnější. Allyina gestikulace leze dost na nervy ,ale nelze si ji nezamilovat. Nejvíc mě baví John "Piškot".Best. ()

Devilskitten

Tento seriál patří k mým nejoblíbenějším, je zábavný, nikdy se při něm nenudíte, jelikož se v něm pořád něco děje, ať už jsou to milostné eskapády Ally McBealové nebo zapletené osudy ostatních aktérů z firmy Cage & Fish. Vždy jsem nadšeně sledovala kaskadérské a bláznivé kousky potrhlé Ally, ale musím říct, že jsem byla neuvěřitelně zklamaná z toho, jak seriál skončil. Po výborné 4.sérii jsem čekala v 5.sérii nějaký happy end pro Ally a Larryho, protože upřímně, ti dva k sobě prostě patří a konec 4. série se dal vyřešit i jinak než zničením tohoto vztahu. Vím, že byla původně plánovaná svatba Ally a Larryho a upřímně, proč ne? Mohli vymyslet do posledního dílu 4.řady žádost o ruku i bez účasti Roberta Downeyho jr. a pak po pauze dotočit poslední sérii jak bylo původně naplánováno. Ano, po drogové aférce Downeyho jr. se do toho asi moc tvůrcům nechtělo, ale právě díky tomu se uchýlili k špatnému řešení. Po 4. řadě byla ta 5. nezajímavá. A pro mě osobně pak byl úplnou katastrofou závěrečný díl seriálu. K Ally by se po tolika špatných vztazích hodil happy end s Larrym, její dcerou a jeho synem jako rodinou, po které Ally stále tak moc toužila. Aby se spolu někam odstěhovali, ať už do Detroitu nebo New Yorku, to už by bylo jedno, protože tím by to skončilo. Šťastná s rodinou, domovem a hlavně se svým panem pravým! Tímto pokaženým koncem u mě seriál ztratil 5. hvězdičku, ten konec, to prostě nebylo ono... Dám mu 5. hvězdičku, ale ta nenáleží seriálu, ale Robertu Downeymu jr. za jeho skvělé ztvárnění Larryho... ()

bureman

Dal bych za 4*, bylo to vtipné a některé postavy jsem měl fakt rád, ale tak poslední třetina seriálu šla do kytek, takže za 3* (s přimhouřením oka). ()

Stelletta

Tenhle seriál miluji. Seriál z prostředí právní firmy, kde každá z postav je určitou karikaturou dotaženou někdy až do extrémů, mohl dopadnout jen dvěma způsoby, buď by to byl prašný průšvih, nebo naopak obrovský úspěch. A u Ally se povedlo to druhé. Seriál je neskutečně pravdivý (až se toho občas lekám). Vtipy srší jeden za druhým, Allyiny ztřeštěné představy či vůbec celá její neurotičnost je tak výborně zahraná Calistou Flockhart, že je řadím mezi jedny z nejlepších seriálových výkonů za hooodně dlouhou dobu. Ono vůbec celé obsazení je výtečné, takže i samotné postavy jsou zahrány přesvědčivě a každý si najde tu sobě blízkou. Plus kdo by nemiloval Piškotův tanec. 90%...10% strhávám za ne moc povedenou 5. sérii. ()

Tuty

Tenhle seriál mě zaujal už někdy na základce, v době, kdy ho vysílala ČT. Byla to ve své době taková příjemná změna - seriál z prostředí právnické firmy, kde humor hraje hlavní roli a hl. hrdinou neni muž, ale potrhlá Ally Mcbealová a v seriálu je největší "prdel" na unisexových záchodech. Nejraději mám podivína Johna "pik pika..." Cage. Seriál nabízí spoustu gagů (Ally se zasní, má vidiny nebo vtipně a originálně ztvárněné emoce). Škoda jen, že se to opakuje až příš často a občas si člověk řekne: " Ta Ally je ale k...a". Nicméně seriál pobavi... ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Ally to znovu rozjede!

Ally to znovu rozjede!

27.02.2006

No, ne tak úplně docela, ale pokud někomu chyběla Calista Flockhart, hlavní představitelka Ally McBealové, může se těšit na její televizní comeback v seriálu BROTHERS AND SISTERS. V společnosti… (více)