JAG

• USA JAG (více)
Krimi / Drama / Akční / Mysteriózní
USA, (1995–2005), 174 h 17 min (Minutáž: 44–93 min)

Režie:

Bradford May, Tony Wharmby, Alan J. Levi, Jeannot Szwarc (více)

David James Elliott, Catherine Bell, Patrick Labyorteaux, John M. Jackson, Scott Lawrence, Zoe McLellan, Tracey Needham, Karri Turner, Chuck Carrington (více)

Série(10) / Epizody(226)

Major Rabb (David James Elliot) a jeho kolegové z vojenské prokuratury vyšetřují případy na palubách lodí, vojenských ponorek i letadel. (oficiální text distributora)

ThomYorke

Pár dílů fajn, pár hrůza, ale Catherine Bell ta uniforma sluší, Hormon :-) je sympaťák a prostředí námořnictva se pro krimiseriál docela hodí, tak proč ne za tři...? ()

IsaacClarke

Já mám armádní seriály rád. Nelíbí se mi americký patos, ale americká vojenská technika ano. Elliot je sympaťák, a Bell kost. Spousta cool záběrů na Tomcaty, letadlové lodě, ponorky a tak vůbec. Pokud pustite patos jednim uchem tam a druhým vem, můžete se solidně bavit. 3 zasloužené hvězdičky. ()

Geuin odpad!

Tenhle seriál je absurdnější než poplatek v bance za vklad na vlastní účet! Natupírovaní právníci v uniformách na úrovni, kteří kolem sebe chodí jak v rukavičkách a řeší neuvěřitelně zapeklité případy...no pět hvězdiček bych dal tentokrát producentovi, jelikož tento seriál mě už několikrát přibil k bedně, protože jsem prostě odmítal uvěřit tomu, že to co se odehrává na obrazovce je myšleno opravdu vážně! ()

Bohdy67

Výhodou je, že jsem na tento seriál koukal když mi bylo čtrnáct. Tehdy sem hltal po škole každej novej díl a pořád si říkal kdy to Harm a Sarah daj dohromady :) Dnes bych už asi stěží vydržel 227 epizod v kuse,ikdyž to možná zkusím :) D.J. Elliota mam rád,ikdyž jeho béčkové výstupy ve věcech typu ASYLUM movie mě trochu mrzí. Catherine Bellová byla tak sladká až by se jednomu chtělo brečet, ale skvěle doplnila Elliota. I John M. Jackson v roli admirala Chekvidna (či jak se to píše) zahrál skvěle. Samozřejmě klišé soudní spory a propagandnost US NAVY si mohli tvurci odpustit,ale tak nic není dokonalé...Zatím čtyři hvězdy,pokud se dostanu někdy ke shlednutí celého seriálu možná to o dost snížim,ale takhle nostalgických 70% ()

HonziKaja

Nostalgie, krásné uniformy, 10 let oťukávání, spousta hlášek a jedna z nejlepších ústředních dvojic které jsem na TV obrazovkách zažil. ()

zekon

Pokus dobrý. První cca 3 řady slušné, ale pak začalo pomalu opakování a telenovelovské zápletky což od 5té řady začalo převládat. Nechápu že to dotáhli na 10 řad, asi protože se na to mohly pak ještě víc dívat ženské :) Zpočátku propagace armády a námořnictva kde to bylo dívatelné a pak už jen převařená nudná kaše. ()

Kletus

Jak již bylo řečeno ve Family Guyovi: Jedná se pouze o zvukovou kulisu pro důchodce, který si v klidu klimbaj ve svym houpacim, křesle a nemaj do čeho píchnout ()

R.E.M.

Nejlepší pro mě byla úplně první série - taková kriminálka z vojenského prostředí. Překvapivě I. série byla neúspěšná po stránce finanční a rozvažovalo se, zda v sériálu pokračovat. Zaměnili hlavní hrdinky (i když obě byly podobně půvabné) a udělali pár dalších změn pro zvýšení sledovanosti. Děj zpočátku ucházející, ovšem s každou další sérií byly díly horší a horší, až se to zvrhlo v příšernou politicko-vojenskou agitku a už to nemohli zachránit ani vizuálně hezcí a sympatičtí hlavní hrdinové. ()

mcamino

Na JAG vždy koukala máma, tak jsem koukal s ní, ale nikdy mě tihle chlapíci v letadlech nebavili, zas úplnej propadák to ale není. ()

Gluminator

Na svou dobu hodně solidní seriál, do dnes nostalgicky vzpomínám. I dnes mi v hlavě zní úvodní znělka seriálu. Z odstupem času mi už nepřijde tak dobrý, ale pořád ucházející seriál. 60% ()

KapitanKuraz

Davam dve, ale to len preto ze som to ako dieta zral. Sledoval som to pravidelne, no posledne serie su na odpad a dnes by som to uz nepozeral ani za peniaze. Nic viac k tomu napisat neviem. ()

Pythonator

Hormon Rapl je sice charismatický, ale jinak je to neherec. Navíc jeho kolegyňka je typická představitelka pohlaví, které bych pojmenoval neopíchatelná pichna. Proč se na to tedy dívat? Je to dobrá kriminálka? Ale hovno. Spíš taková telenovela pro zelené mozky či zelenější vyližmozky. ()

Euros

Popravdě? Už si pamatuji z celého seriálu pouze úvodní znělku. Ale kdysi jsem na to koukal, takže to nemohlo být zas tak špatný... ()

Orbitus

Nepopírám, že jde zcela očividně o náborový seriál pro US NAVY a další vojenské složky, jenže prostě v porovnání s takovými nesmysly jako je třeba "Bitevní loď" jde o opravdu kvalitní seriál. Pěkně kombinuje humor i vážnou stránku služby v armádě. Pokud jde o efekty myslím si, že na to kdy tento seriál vznikal jsou povedené a to zejména letecké souboje. Víc asi nemám co dodat, v dětství jsem u toho strávil dost času. ()

Honza__St.

Bellisario se rozhodl udělat takovej mix Top Gunu a Pár správných chlapů, a ve výsledku to nedopadlo nejhůř. Pilot nic moc, ale pak se to rozjelo. Nejlepší byla asi ta první série (s Austinovou), která byla většinou prostě akční seriál (tady se do toho nabeton přimíchalo i nemálo z Magnuma, koneckonců mezi ním a Rabbem jsou jediný rozdíly v tom, že Rabb nebyl ve Vietnamu ale měl tam fotra, Rabb ještě uniformu nesvlíkl, a nemá kartáč). Samozřejmě už tehdy ji srážel ten pro Bellisaria typickej černobíle americkej pohled na svět - a tak nikomu nevadí že námořnictvo včetně hlavních hrdinů dělá bordel v Jugoslávii, v Iráku, na Kubě, atd. Každopádně po tom nedořešeným závěru 1. řady a změně všeho co šlo na začátku té nássledující to s JAGem začlo jít z kopce. Víc a víc šlo už jen o tu soudní síň a akční díly ubývaly (a když už byly, tak byly čím dál praštěnější). Konečné dořešení toho neslavného závěru první série taky nedopadlo nejlíp. A netrvalo dlouho, a začla se z toho stávat rovnou soap opera. Minimálně celá druhá půlka už byla naprosto nekoukatelná. Suma sumárum 3 hvězdičky. Víc si JAG jako celek vzhledem k tomu, že glorifikuje ten zvrácený americký zlozvyk dělat bordel po celým světě a ze všech co je neposlouchaj na slovo dělat diktátory, prostě nezaslouží. A tu třetí ještě přidávám z nostalgie, koneckonců na některé díly z první řady se i dnes kouknu rád. ()

Uhložrout odpad!

Pilotní film byl super. Ze záčatku jsem seriál celkem pravidelně sledoval, ale asi po třech dílech jsem usoudil, že na pohádky jsem předse jenom dost starý ( na pohádky se podívám, ale musí stát za to). Takže jsem zůstal u občasného sledování, až do X-tého dílu X-té řady, který byl inspirován skutečnou události v Itálii - kolize amerického letadla s lanovkou, která si vyžádala 20 obětí. Spůsob, jakým se tvůrci zmocnili tohoto námětů a předložili jej světu, mě totálně znechutil a skončil jsem s nimi nadobro. To, že US Navy si na omluvu (nebo spíše výmluvu) povolá "nezávislé televizní tvůrce", je silné kafe. Pro ty co nevědí co se stalo: 3.2.1998 v 15.12 Grumman EA-6B Prowler US Navy (Aviano,Pordenone-Itálie) srazil kabinu lanovky v Cavalese, italské Dolomity. Pilot měl za sebou hodinu letu, lanovka jela z hory Cermis do údolní stanice Masi di Cavalese. Když se kabina nacházela 103 m nad údolím, letoun SOP přetrhl nosné lano. Kabina se otočila kolem dokola a zřítila se na zem. Zahynulo všech 20 lidí v kabině. Pilot Bill Ashby (30 let) nouzově přistál zpátky v Avianu. Na palubě byli ještě další tři členové posádky. Záznamy z černé skříňky po přistání někdo zničil. Příčinou byla nekázeň pilota, který měl letět ve výšce minimálně 650 m a v jiné oblasti. Americké orgány odmítly předat pilota italským úřadům. 4.3.1999 americký vojenský soud v Camp Lejeune, North Carolina pilota zprostil obvinění. http://www.sweb.cz/svici/havarie.htm ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell