Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

M.i.k.e

srovnání s Jehnátky není tak úplně na místě a Hannibal je tady až ten třetí vzadu,ale na to,že na režisérské židli seděl Brett Ratner,je Drak velmi slušnou a napínavou detektivkou,která mě i přes lehce pokročilý věk solidně pobavila.Faktem je,že by se z tohoto tématu dala se šikovnějším režisérem vytvořit mnohem hustší podívaná.I seriálový Hannibal dokázal ikonické záběry jako hořícího vozíčkáře využit mnohem lépe.Z herců nejlepší Ralph Finnes,kterému tyhle záporáci vyloženě sedí...70% ()

marcek

Pro mě nejlepší film s Hannibalem. Nevim - nejak se mi nelibili ty predchozi, samozrejme ted nemluvim o hereckem vykonu Anthonyho Hopkinse, ten byl famozni ()

cariada

Další díl ,který sice předchází prvnímu dílu,ale zase ho až příliš kopíruje. Místo agentky je tu agent Will ,který rovněž jde za Hannibalem do vězení ,aby mu pomohl najít masového vraha. Hannibal si pohrává s agentem a vystavujeho vrahovi na pospas. Máme možnost sledovat rozpolcenou osobnost vraha ,který se stal vrahem díky pohlavnímu zneužívání. Co se mě líbilo bylo hořící křeslo s novinářem co vraha naštval a ten mu to pěkně vrátil. Příběh je hodně předvidatelný což mě docela zklamalo. Hannibal je celou dobu v báni jinak by to ani nešlo ,když to předchází prvnímu dílu a přijde mě tu spíš jako by do počtu. Za zvláštní považuju ,jak je možné ,že si mohl z cely zavolat aniž by o tom nikdo nevěděl.,dále mě něšlo narozum ,že takový člověk má ve vězení komfort jako náký prominentní vězen ,mmá přístup na počítač apod. Nevím ,ale tyhle ldid mají být zavřený mezi zdma o vodě a chlebu a v temnotě dokud nepojdou. Tenhle díl mě moc nenadchnul vše už to jako by bylo nic nového. ()

ad

Nudné a prázdné, Ratner udělal z pořádně krvavého stejku (Mlčení) žvýkačku... Možná ještě Fiennes a Watsonová stojí za to, ale jinak se střídají nevyužité postavy (Hoffman) s postavami zhola zbytečnými (Hopkins)... Dvě a půl * s tím, že na příští zhlédnutí bych mohl klidně jednu hvězdu ubrat... ()

starbrejkr

Po delší době mám dilema mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Film mě bavil takřka po celou svou délku a nepřipadal mi rozhodně nějak rozvleklý, jak se psalo v recenzích v době, kdy se objevil v kinech. Má také parádní postavu v podobě Ralpha Fiennese (o poznání prokreslenější než Buffalo Bill) a je na něm znát že po nepříliš velkém úspěchu Hannibala se chtěli tvůrci víc vrátit ke kriminálnímu stylu Mlčení. Je tu ale jedno velké ALE. Ani by mi tak nevadilo, že sám Dr. Lecter je na scéně dohromady tak 15 minut. Vadilo mi ale, že z něj vůbec nemrazilo....přitom i v Hannibalovi byl démonický. Těžko říct, kde se stala chyba, možná jsem podvědomě cítil, že tady bude prostě hrát totálně druhé housle a možná to cítil i sir Anthony...Každopádně to považuju ve filmu ze série o Hannibalovi o obrovský nedostatek a i když se ostatní snaží o stošest (kromě Fiennese jsou výborní i Norton a Watsonová), tak nakonec zvolím lepší tři hvězdičky a bohužel je to pro mě nejslabší hannibalovský film. I tak ovšem výrazný nadprůměr v kriminální produkci.. ()

C0r0ner

Musím říct, že víc mě bavil Hannibal, než tenhle jakýsi prequel. Člověka samozřejmě nadchne natřískaný casting, ale film u mě dojíždí na scénáři, který svojí "propracovaností" není schopen navodit v podstatě jakoukoli atmosféru. Je to škoda, protože náběh byl přinejmenším dost slušný. 60% ()

ic

Perfektní Thriller, který se možná až zbytečně snaží navázat na Mlčení jehnátek postavou Hannibala, bez kterého by se film dozajista obešel. ()

Wormboy

Velmi slusna kriminalka s opatovne skvelym Edom Nortonom, ktora vsak kvalit Mlcania jahniat urcite nedosahuje, avsak stale je sa na co pozerat a bavit sa.3,5/5* ()

pufina

Anthony Hopkins, Edward Norton a Ralph Fiennes - herecké složení při kterém padám do kolen. Neuvěřitelné složení, nikdy bych nečetkala tuhle trojici na stejném plátně. Vynikající, strhující a příběh Červeného draka jsem si zamilovala. Ano, Hannibal Lector je opět na scéně (i když jen z části), ale je stejně výborný jako v které kolik jiné části. Ralph Fiennes ukázal své přednosti (a tím nemyslim jeho krásné pozadí), ale také slabé chvíle, které mu s radostí odpustím, protože mě stejně jeho herecký výkon zaujal. Edward Norton se do své role hodí perfektně. Sice to není o Hannibalovi, ale i tak jsem si film zamilovala. ()

Juto

Skvelý prequel. Výkony hercov sú špičkové. Ani som neveril, že tento film natočil Brett Ratner, lebo tento režisér točí priemerne filmy. A tento teda nie je. 8/10 ()

emo

Jednoznačne lepší a pozerateľnejší film ako Hannibal. Ratner dokázal, že zvládne aj Hopkinsa a nie len Chana. ()

BoXBe

Film je skvělý, dobře doplňuje vesmír Hannibala Lectera, třebaže z toho místy šustí stránky předlohy. ()

WolfR

Další kousek ze série o vraždícím kanibalovi Dr. Hannibal Lecterovi. Tentokrát se podíváme do doby před geniálním filmem Mlčení jehňátek. Dr. Lecter je chycen a zavřen do vězení. Mezitím jiný vrah, který si říká Červený drak, vyvraždil dvě rodiny a agent ve výslužbě, Will Graham po něm musí začít pátrat. Pomoci mu má jím uvězněný Dr. Lecter. Dějová linie jako taková je v celku povedená (Ovšem neubráním se srovnaní s Mlčením jehňátek.) a herecké obsazení je opravdu senzační. Norton a Fiennes dostali opravdu dost prostoru a jejich výkony jsou opravdu skvělé. Stejně tak jako herečky Emily Watson, která nevidomou ženu zahrála opravdu perfektně! Ovšem mrzí mě, že velice málo prostoru dostal Anthony Hopkis, coby Dr. Lecter. Ten byl odsunut úplně na vedlejší kolej. Scénář je v celku dobře napsán a scény s Červeným drakem jsou skvělé. Stejně tak jako pátrání po něm agentem Grahamem. Vlastně atmosféra celého snímku není zase tak špatná, vlastně je velice mrazivá, nicméně by to mohlo být ještě mnohem lepší, kdyby na režisérské stoličce neseděl rutinér Brett Ratner. I když zase musím uznat, že v této sérii platí, co režisér, to unikát a každý film je svým způsobem jiný a i Červený drak se řadí mezi dobré filmy, v tomto případě mezi skvělé krimi filmy. Nakonec z toho vyjde toto, jehňátkům se to sice nemůže rovnat, nicméně je to stejně dobré jako Hannibal, i když vlastně úplně jiné, 4 hvězdy. ()

laik_60

Tretie "pokračovanie" s doktorom Lectrom . Tentokrát pod taktovkou iného režiséra. Dokonca aj Norton vystriedal Fosterku a Moorovu. Film je nastavený tak ako by "mlčanie Jahniat" malo nasledovať po ňom. Hihi ... tento nápad sa mi zdal ako taka malá pomsta tvorcom predchádzajúcich filmov. :). Vo filme si zahrala svoj štek aj čoraz lepšia Emily Watson, tá herečka v sebe skrýva niečo čo iný (iné) nemajú. Asi po rokoch siahnem na Kareninovu a zo zvedavosti si kuknem ako tam to okate dievča "vystrájalo". Jo a ta Hanibalova veta "Jazvy sú svedkami skutočnej minulosti" mi ešte rezonuje v hlave. Nuž ale čo sa dalo čakať od takého inteligenta, akým nesporne Hannibal (doktor Lecter) je !!!. dávam tri body aj pol a kúštik. ()

KajusaK

Mě se Červený drak líbil více než Mlčení jehňátek. Bylo to napínavé, perfektně zahrané ode všech herců. Nebýt toho, že zde hrála M-L Parker tak bych se do filmu určitě nepustila, ale nelituji vůbec. Dvě hodinky dramatických scének a překvapení. ()

FrankSusta

Samozřejmě že je film mnohem slabší než legendární Mlčení jehňátek (Hannibala jsem neviděl), ale i tak má v sobě dost dobrých věcích. Já ovšem začnu těmi největšími problémy. V roce 1991 to mělo dle všeho skončit. Navíc filmu úplně chybí nějaká režisérská stránka, ze které by jste pociťovali, že toto je NĚČÍ film a ne film nějakého náhodného kolemjdoucího. Mlčení mělo takových věcí fůry. Teda, alespoň nápaditou kameru. V tomhle filmu je jediná scéna co má zajímavou nezaměnitelnou kameru, až na to, že to je celý sebrané z těch již zmiňovaných Jehňátek (pak tam je teda jeden, jediný záběr, co mě zaujal (v hořícím baráku), ale ten je sakra krátkej). Zbytek už jsou jen účelně nasekané prakticky náhodně naházené záběry. Jonathan Demme v roce 1991 však měl jasnou vizi a tu přenesl do brilantního filmu. Jeho hrátky se světlem v celách, perfektní záběry na magorovi pusu a oči - to byl mástrpíc. Když se koukám na tohle, tak mě napadá hromada věcí, co bych už jen s tou - jinak docela dobrou ostrou - kamerou udělal coby zatím amatérský filmař (třeba přiblízil první odhalení tetování a nedával to takhle debilně ze strany (a žádný zbytečný lekavý prostřihy)). Taky se to téměř až snaží rozjet mnohem větší vesmír Hannibala Lectera a poslední věta filmu mi toho buď důkazem. Co je na tom ovšem dobré?: dost věcí. Herci kupříkladu, především pak neuvěřitelný Ralph Fiennes, který se pomalu ale jistě stává jedním z mých nejoblíbenějších herců - společně se sekundantem ve filmu Edwardem Nortonem. Film ale též i přes prapodivnou kameru dokáže nastolit atmosféru tak akorát, že když jsem šel v jednu hodinu ráno spát, musel jsem si rozsvítit celý dům. No... a to je asi vše. Film už dále bohužel působí z filmařského hlediska jako taková úplně nenápadná fraška s množstvím klišé, která ale dokáže pracovat se zajímavými postavami. Vlastně, coby krimi to funguje téměř dokonale. Ale občas to bohužel samo neví, čím chce být. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami