Will Graham, agent FBI, je sice muž středního věku, a přece je již třetím rokem v penzi. Do důchodu odešel po vyšetřování série mimořádně brutálních vražd, kdy se seznámil i s doktorem Lecterem. Ten mu tehdy pomáhal. Will ovšem netušil, že mu pomáhá právě ten, po kom pátrá. Někdejší kolega Jack Crawford má nyní na krku neméně hrozivý případ. Masakr dvou rodin, vždy za úplňku. Do plného měsíce nyní zbývají tři týdny, když Jack požádá Willa o pomoc při pátrání po muži, který je s největší pravděpodobností geniálním šílencem nebo ztělesněním zla. Agent ve výslužbě musí znovu nasadit vlastní život a riskovat bezpečnost své rodiny. Jen tak má šanci Červeného draka vypátrat. (Bontonfilm)

kubikzeme

Není to špatné, to určitě ne, ale ve srovnání s jehňátky tam chybí ta atmosféra. Když jsme se s partou dívali na jehňátka, drželi jsme se navzájem a posraní strachy vyčkávali co se stane. Tady to bylo celkem předvídatelné, ne tak napínavé, je to spíš takové krimi, které nikoho neurazí. I když musím uznat, že závěr nebyl špatný. A jestli bych měl vyzdvihnout herecký výkon je to jednoznačně Emily Watson, která byla dle mě skvělá. ()

Mishqo

70% ... Atmosféru by to aj malo. Psychopatický Ralph Fiennes to utiahol za všetkých protagonistov. Hannibal mal žalostne malo priestoru. Čo sa týka vražednosti dosť striedme. A inak až na pár výnimiek príliš priamočiare. ()

VanTom

Velmi slušná kriminálka, založená především na profilování vraždícího šílence - a rozšířená role mrazivého Hannibala-kanibala Anthonyho Hopkinse tomu zdárně napomohla. Brett Ratner na režisérské stoličce nijak neexperimentoval, ale jako zručný řemeslník držel otěže dostatečně pevně. Jinak oproti dřívější adaptaci "Manhunter" mi veškeré scénáristické úpravy přišly jednoznačně ku prospěchu. ()

lykan9

Červený drak mě velmi zlepšil náladu po Hannibalovi. Takhle má totiž podle mě vypadat slušné pokračování na film Mlčení jehňátek. ()

Eleanor05

Další temná detektivka, lepší, než příšerně nadhodnocený Zodiac. I kdyby nebylo příběhu a napínavosti od začátku do konce, ta plejáda výborných herců by na dobrý film stačila už sama o sobě. ()

fabecc1222

Třetí část filmů o Hannibalu Lecterovi ztvárněného Anthony Hopkinsem, který má v tomto filmu asi nejméně důležitou roli ze všech tří filmů, a do popředí se dostává hlavně Will Graham a samotný Červený drak v podání výborného Fiennesa, bojujícího se svým alter egem a snažícího se vymanit z jeho vlivu. Film, stejně jako kniha má mnoho výborných vedlejších postav a podmanivých scén ("Pohleďte na Velkého Červeného draka"). Filmem je protkáno velké napětí a spousta znepokojivých momentů, které vás udrží v netrpělivosti až do samotného závěru. ()

cross

Jsem hodně překvapený, jak někteří kritici tenhle film nemilosrdně podřízli. Podle mého názoru se jedná o nadprůměrně vydařený thriller, který bezproblémově dokáže udržet diváka v neustálem napětí a občas ho vyděsit až k smrti. Perfektní atmosféru podtrhuje fenomenální Ralph Fiennes, který si svoji roli skutečně vychutnal víc, než své lidské oběti Hannibal Lecter. Prostě, parádní thriller, který se velmi těžce rozdýchává. Někdy je asi potřeba brát i filmy z série jako samostatné položky a neporovnávat neporovnatelné! Jinak si záporná hodnocení prostě neumím vysvětlit... ()

Guzo

Upřímně, kdyby se vypustila z Červeného draka postava Hannibala, jednalo by se o průměrnou krimi. Ale Anthony Hopkins, i když tu moc prostoru nemá, ukazuje, jak moc šílený vlastně Lecter je, a předvádí excelentní výkon. Jenom při pohledu na něj běhá mráz po zádech, samotný případ pak u mě nehrál takovou roli, je tu spíš jako doplněk. Ale ty návštěvy ve vězení, klobouk dolů.. ()

klima777

SOTL je v jistém ohledu přelomové; Hannibal krásný a překypující rafinovaným symbolismem; RD představuje solidní řemeslo a dobrou zábavu. Konec konců, proč ne? Škoda dementního českého překladu Tooth Fairy jako Zuboun; pokud vím, překládá se jako Víla Zubnička [hned by bylo jasnější, proč Dollorhyde běsní (takového posilování a macho póz a policie jej má za vílu...)] 3,4* ()

J-o-k-e-r

Napsán první, natočen poslední. Těžko říct, proč. Bohužel kvůli tomuto faktu nezbývá než porovnávat se staršími tituly. Zejména s Mlčení jehňátek - připadá mi to jako věrná kopie co do děje. Místo Clarice je tu Will, kterému opět z cely radí dr. Lecter, pátrá po šíleném vrahovi a nad sebou má agenta Crowforda. Já to mám rád, jehňátka to zdaleka nejsou, ale hvězdné obsazení tomu dodává, a atmosféra tam pořád je.... ()

Roseinka

Tenhle díl opravdu patří k těm nejlepším. Norton a jeho talent se nezapře. Napjetí bylo k prasknutí. Tohle je opravdu nadprůměrný thriller. ()

Dreadd

Čekali byste, že Červený drak pojídá jehněčí kotlety k snídani, ale jsou to nakonec roztomilá jehňátka, kdo na rozdíl od něj dokáže chrlit oheň. Všechno psycho i atmosféra se kamsi vytratily a zbylému torzu nepomůže ani fakt, že příběh neslouží jenom k rozptýlení mezi scénami s Hannibalem, nýbrž je slušnou zápletkou s velmi zajímavou postavou. Obsazení vypadá perfektně, ale nakonec zjistíte, že Anthony Hopkins i Edward Norton... tam byli. Hodně. Ale nic víc. Pouze dva momenty za něco stály - úplný začátek a úplný konec, ovšem filmem se chce nazývat především ona nudná věc mezi tím. ()

Autogram

Posadili Lectera opäť za sklo, kde bol psychologicky najzaujímavejší, ale veľa z toho nevyťažili. Obeť je tentokrát ešte bezbrannejšia, obsadenie je hviezdne, ale výsledok priemerný. V závere som cítil napätia viac ako dosť, dokonca viackrát, ale nevyvážilo to zvyšok rozporuplného filmu. ()

svobik

Na Ratnera můžeme nadávat, jak chceme, ale u dalšího zářezu do Hannibalovy ságy (stejně jako u X-Men) obstál. A to opět tváří v tvář zvučnějšímu režisérskému jménu. Červený drak je v podstatě remakem jedničky, když vrší jeden odkaz a druhým a vyprávěcí strukturou kopíruje svého slavnějšího bratříčka. V mých očích je to ale rozhodně stravitelnější cesta, než se snažit pokračovat v příběhu obou hlavních hrdinů v "post-jehňátkovém" období, jako to svého času dělal Scott. Příjemná atmosférická jednohubka s vynikajícím obsazením. 7/10 ()

vyfuk

Stačilo mi ve výsledku pět minut. Pět minut mi stalo, abych si nějak uvědomil jaký pocit z filmu vlastně budu mít. A vzhledem k tomu, že to bylo velice zábavných pět minut, nechť se posoudí samo. Ono těch prvních několik minut hlavně i eskaluje k tomu, že film bude docela silně a dost nechutný. Což také je, ale ne tolik upřímně jak jsem se sám lehce bál. A nebo to bylo i ve výsledku špatně? Kdo ví. Právě ony nechutnosti byli silně vystřídány budováním postav hlavně jakožto záporáka a jeho femme fatale. Především jde o to, že příběh, kdy Hopkins nepomáhá čistě Jodie Foster na jiném případu je samo o sobě jiná. Tohle je to, co jsme po Mlčení jehňátek chtěli vidět. A taky, že jsme vlastně dostali. A dle mého ve velice důstojném ohledu. Troufal bych si říci, že není nad klasiku. ()

Jaro.Krafcik

Pomerne slabá detektívka. Čakal som oveľa viac. Hlavne kvôli tomu že to súvisí s hannibalom lectorom. Lepšie ako Hannibal a mlčanie jahniat to určite nebolo. Scénok s Hopkinsnom mohlo byť viac a aj ohľadom červeného draka to bolo nedostačujúce a určite som čakal od tohto filmu viac. Proste Hannibal z roku 2001 u mna tuto filmovú sériu vedie. 3* ()

Narcis

Možná o něco horší jak Mlčení jehňátek, ale * je příliš. Vynikající herecké výkony + dobrý scénář. Krásná scéna hořícího těla na chodníku. ()

Amputace

Celý příběh, který disponoval mnohem větším potenciálem, než jaký byl nakonec prezentován (předlohu jsem doposud nečetl), se zredukoval na nepříliš záživné vyšetřování vyvraždění dvou rodin, které spáchal sic zajímavý a podivínský, avšak pojetím svých zločinů a zásad ne zrovna precizní a invenční (což však nepovažuji za přítěž; Buffalo Bill také nebyl příliš vynalézavý) člověk odsunutý na okraj společnosti. Hlavní problém házející tento film pod hranici nadprůměru se dá nazvat přílišnou schématičností a násilnou snahou zakomponovat do děje Hannibala. Ten je zde absolutně k ničemu a jeho pomoc kdykoli si vyšetřovatel Graham neví rady, snad nemohla být myšlena vážně - nejlepší Lecterovou scénou tak zůstává hned samotný úvod a kratičký dialog se šéfem ústavu. Co mě také velice iritovalo, že se neustále mluvilo o Grahamově nedozírné fantazii, kterou jsem však ani jednou během celé stopáže nevypozoroval. To bylo k záporům, teď bych se chtěl dostat ke kladům, které tento film činí koukatelným. Jsou to klady hned dva - Ralph Fiennes a Emily Watson. Jejich part je úžasný a tak moc uvěřitelný, že se mi tají dech. Milostná linie tohoto typu prakticky nemá obdobu. Sledujeme, jak se psychopatický vrah věřící v jakousi nadpřirozenou moc, člověk evidentně scizofrenický a sociopatický, zamiluje do slepé dívky naopak zdánlivě neposkvrněné zlým vlivem okolí, avšak bojující proti stejnému problému jako on, sice proti totální společenské vyčleněnosti. Člověka, kterého bychom měli nenávidět a opovrhovat jím, v momentě, kdy musí opustit svou životní lásku pro své "vyšší dobro" litujeme. A ani na chvíli nezapochybujeme o pravosti jejich vztahu. Takhle nějak si představuji opravdu originální a přitom nesamoúčelné vyobrazení osudové lásky. Je veliká škoda, že přichází až po tak dlouhé době a to jen na krátkou chvíli, jinak bych byl schopen film opakovaně vynášet do nebe, takhle bohužel zbyla jen snůška nesmyslů se zajímavým okrajovým motivem. ()

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

Seriálový duel: Hannibal versus Clarice

30.05.2012

Každý filmový fanoušek umí k těmto křestním jménům přiradit příjmení. Producenti stanic NBC a Lifetime k nim teď přiradili televizní seriály. O Hannibalovi, jehož první série bude mít 13 dílů a pilot… (více)

Hannibal za Alpami

Hannibal za Alpami