Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

iNKa 1104

Scott film uchopil za jiný pomyslný konec >děsivosti< skze jakousi fascinaci, kterou Clarice pojímá k Lecterovi a kterou postupně cítíte stejně. Tato optika Vás do příběhu vtáhne lépe a je širokoúhlejší než prvoplánový strach z vraha, notabene když je Hannibal nonšalantní aristokrat a mravokárce. V cukuletu Vás má tam, kde Vás chce mít... mno a mezitím Vám s noblesou naservíruje na stříbrném podnose.......... >Vás<. Tento film si více než jeho předchůdce pohrává s posazením vysokého a nízkého vedle sebe... Skutečně dráždí a přiková Vás k obrazovce. P.S.: U některých hodnocení je vidět tzv. davová psychóza. Jinak si takhle nízké hodnocení nedokážu vysvětlit. ()

FOCKE_WULF

Krásné město Florencie, zrzavá samice Julianne Moore, příjemný soundtrack plus to rafinované zabíjení a žraní lidskýho masa, to všechno dohromady na mě působilo tak nějak smyslně, ke konci jsem byl příjemně unavenej, uvolněnej. Tenhle film také obohacuje světovou kinematografii o novou perverzi aneb jak se zbavit oběti a ještě si při tom užít zvrácenou podívanou. ()

tranquill

Scénář a zpracování nedosahuje atmosféry "jehňátek", ale Hopkins je opět kvalitní, slizský a jízlivý "gentleman" a Julianne dobrá náhrada za Jodie. A především je tam na závěr jedna kultovní filmová scéna, ale nebudu spoilovat :-) ()

Ondr@932

V celku slušné a obstojné pokračování mlčení jehnátek. Anthony Hopkins je i nadále skvělý kanibal :-) Dávám 7/10 ()

Stíba

Deset let byla dostatečně dlouhá doba na to aby se Jehňáťka stala kultovní záležitostí a je dobře, že při natočení jejich pokračování se do režisérského křesla posadil právě zkušený mazák Scott. Ten uchopil Hannibal tak, že se jedná o formou i obsahem velmi odlišný film což podle mě byla rozhodně ta správná cesta (nač mačkat střeva z jedničky za každou cenu). Doktorova role, stejně jako italské prostředí i celková stylizace tu určitě nevyzněla do prázdna, je tu spousta skvělých úseků a ani závěrečná "večeře" na mě nepůsobila více zvrhhlým než zručně zpracovaným dojmem. Celkově tak mám pocit, že nebýt film pokračováním slavného Mlčení, nebyl by většinou kritiků asi tolik pranýřován. ()

Kadas97

Pokračovanie príbehov nezbedníka Hannibala je o malý kúsok slabšie ako prvá časť, ale aj tak vysoko nadpriemerné,čo sa týka psychologických thrillerov. Talianske prostredie doktorovi Lecterovi výborne sedelo. Scénka s večerou u Clarice je pre mňa nezabudnuteľná. 8 z 10 ()

joker30

Dvojka jahniat síce už nieje taký legendárny kúsok , napriek tomu má svoju kvalitu. Výkon Hopkinsa je stále výborný a Julianne Moore sa svojej úlohy zhostila tiež skvelo - kamarát mi minule povedal keď sme film pozerali , že si najprv ani nevšimol že Starlingovu hra ina herečka , haha. Najvias sam i páčili pasáže z Florencie an Gary Oldman bol naozaj nechutný. U mňa sa to k nadpriemeru stále s prehľadom vyškriabe. 72% ()

Pacek

Bohužel až příliš moc Lectera, který se tak stává lehce okoukaný, a nenutí nás spolu s atmosférou k husí kůži. Pořád samozřejmě charismatický zlý až perverzní a nechutný hajzl, kterému ale těžko odolat. Julianne, ač se snaží sebevíc, svou roli prostě nezvládá a nedaří se jí navázat jakýsi sympatický kontakt s divákem tam, kde předtím excelovala právě Foster. I tak jde o skvělou podívanou, okořeněnou "pár" kapkami krve a zajímavým vyvrcholením. ()

KafuR

Tak náš starý známý kámoš Lecter se hlásí o slovo potřetí, aby nám ukázal, jak mu chutná ve Florencii a co ví o místních malůvkách a rodových historiích místních komisařů. Na jeho apetít nám ale nezapomněla jak stará Clarice v novém provedení, tak ani jeden starý pervzerzák, který doktorovi nemůže zapomenout to, že pohrdl jeho zadnicí, takže doktor se teď dokonce bude muset bát o tu svoji! Proto je velká škoda, že tady nefunguje jakékoliv napětí, scénky jsou na sebe nalepené jako nějakým lepidlem z výprodeje a konec mimo pasáž z letadla nenabízí nic, kvůli čemuž by to bylo třeba vidět víckrát. ()

TheSompeque

Upřímně jsem čekal víc. Celý film závisí na Hopkinsovi, který v roli Hannibala valí. Ale sám to neutáhl. Jeho scény jsou skvělé, ale zbytek nezajímavý a zbytečně natahovaný. ()

Dienzenhofer

Divně rozvláčemý scénář s nechutnou scénou na konci a krmení dítěte lidským mozkem. 5/10 a několik momentů u kterých se mi zvedal kufr 🤮🤮🤮 ()

geek.ondra

Scott vs Mlčení jehňátek. Tenhle souboj Ridley vyhrát nemohl ale všichni by ho měli ocenit za to že se o to aspoň pokusil. Přidal na hororovosti, démoničnosti i nechutnosti a vytvořil aspoň nějakým způsobem originální podívanou. Problémem je že je to celý fakt strašně divný a někdy až divácky nestravitelný. Jako žánrová jednohubka která se nebojí experimentovat si to ale určitou úctu zaslouží ()

Rettry

První film byl napínavý psychologický thriller. Tohle byl slabej odvar pro ty, co to chtějí mít pěkně nalajnovaný a ještě vidět pár nechutnejch scén. ()

VerteX

Kdybych měl Hannibala hodnotit bezprostředně po shlédnutí, dal bych asi 5 hvězdiček, protože závěr je hodně silný a asi málokoho nechá klidného. Bohužel první dvě třetiny jsou slabým odvarem toho, co lze z tématu dostat. Knižní předlohu jsem nečetl, ale jestli nemá na víc, než co bylo předvedeno v první části, není to chyba Ridleyho Scotta. Děj se převaluje mezi dilematem agentky Starlingové v FBI a občasnými scénami z italského pronásledování Hannibala Lectera. Dá se říct, že jedině scény s Hannibalem za něco stojí, podobně jako u Mlčení jehňátek (omlouvám se těm, kteří tímto pokračováním opovrhují). Naopak místa filmu zabývající se Vergerem se možná snaží imitovat atmosféru filmu, ale spíše ve mně vyvolávala pocit záporného charakteru oproti hodnému Hannibalovi... a tak, nezlobte se na mě, to určitě nemá být. Možná že převedení Lectera do pseudokladné postavy je největší chybou filmu a ani jeho chladnokrevné brutální scény nedonutí diváka změnit názor. K tomu ještě přispívá vztah k agentce Starlingové, který na konci filmu získává v neočekávané vyústění. Ale aby mé hodnocení nevyznělo negativně, tak scény s Anthony Hopkinsem coby intelektuálem ve Florencii a závěr se jen tak nezapomínají. Obrovský podíl na tom měla hudba, a to nejen hudba vážná, která se v některých místech objevuje, ale také soundtrack Hanse Zimmera. Hannibal Ridleyho Scotta určitě stojí za shlédnutí. ()

MilesTeg

Ve filmu výborně pracuje kamera a střih - některé scény v temnotě, italské exteriéry, zrychlení nebo zpomalení drastických scén; klasická i filmová hudba, to všechno dotvářelo děsivé, nejednoznačné vyznění filmu – mám fandit kanibalovi? ()

Allan

Velice důstojné pokračování. Nechutností zde nebylo ani z poloviny tolik, kolik nám jich nabízí kniha, která je i přes to taktéž vynikající. Nevidím zde žádnou samoúčelnost, snad jen ten závěr měl skutečně až příliš rychlý spád oproti předloze. Mezi nejkrásnější záběry patří jednoznačně ty s italskými exteriéry, podmalované čarokrásným Vide cor meum. K nahlédnutí a k poslechu např. ZDE. ()

Ingwio

Toto nie je typické pokračovanie..Toto je úplne iný film. Má vlastný rukopis, ktorý nie je čitateľný pre každého. Ale kto podlahne kúzlu tohto filmu, bude sa baviť podobne, ako sa dokáže baviť Hannibal pri rozhovoroch s Clarice. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu