Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Film ktorý je plný plusov aj mínusov. A. Hopkins opäť zahral úlohu Hannibala skvelé a J. Moore sa snažila ako vedela ale za mňa na J. Foster nemala. Čo sa týka scenára a príbehu tak to je tá najslabšia časť filmu a celý film tak upadá. Pri dĺžke 131 min som čakal viac. Prvá polovica filmu je v podstate úplne slabá v druhej sa to rozbehne. Ako plus je, že tu vidíme Hannibal ako zabije pár ľudí a to je asi tak aj všetko. R. Scott sa snažil síce ako vedel ale s takým slabým scenárom bohužiaľ nemohol viacej vytĺcť. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Nix

Tohle pokračování neberu. Průser. Ale tak aspoň je tu pořád Anthony, ale je to hrozná nuda. Jediný pojídání mozečku je trochu oživení, ale fůrt prostě je to plácání hlíny. I když to by bylo zábavnější a vzhledem k délce film moc nedoporučuju, leda pro obrovské fandy prvního dílu jako jsem já a chtějí vidět vše co se týče této postavy. ()

boni

Ani takový mistr, jakým Ridley Scott bezesporu je, nedokázal tento rozpadající se scénář udržet pohromadě. Srovnání s naprosto dokonalým Mlčením Jehňátek vyznívá skoro až komicky. Velmi slabé dvě hvězdy - vlastně jen kvůli Tondovi, kterému se nedá nic vytknout. ()

Inozuka

Hannibal není rozhodně špatný film, má jen tu smůlu, že Mlčení jehňátek bylo před ním. Na první hannibalovský film Scott navazuje jen volně, což je umocněno i záměnou na pozici hlavní ženské postavy. Julianne Moore i Jodie Foster pojaly svou agentku Starling po svém, což je navíc umocněno i odlišným lazením obou filmů, neznamená to však, že některá z nich je špatná, naopak. Mlčení jehňátek je mnohem víc detektivní a psychologické drama, Hannibal je thrillerově laděná podávaná v již načrtnutém universu, hrající si se spikleneckým pomrkáváním na ty, co již vědí. Myslím, že tohle přijmout, dělá lidem největší problém a proto má Hannibal tak rozporuplné hodnocení a reakce. Já se bavil a italskou část filmu považuji dokonce za skvostnou. Hvězda dolu je za snad až moc náhod a šťastných zvratů, kterých je, zejména ke konci filmu, na můj vkus až moc ... ()

diabolique

Dostojny nastupca Mlcania jahniatok. Na DVD je to krasne vysvetlene - Toto ani nie je pokracovanie jahniatok. Toto je symfonia pre Hannibala....Hopkins si to vychutnava a Jullianne Moore je uzasna agentka:)...je to poistene Ridley-im, takze nie je o com....ta (zbytocna)zaverecna scena s vecerou nemusela byt a bolo by to za 5* ()

papri

Slabý odvar Mlčení jehňátek,Julianne Moore nemá na Fostrovou a ani Hopkins už ani za to nestojí.Hannibal stratil naprostou tajemnost a napínavost jako měky Jehňátka.Tři hvězdy za Giancarla Gianniniho a krásný roztomilý prasátka. ()

-henry-

Docela mě dostalo, jak se rejžovi povedlo najít správný balanc ve formě: film je krásně natočený, přičemž i kdyz je nečekaně odporný, krásný přitom stále zůstává. Tomu říkám korektní zobrazování nechutností, jenž je pro většinového diváka nejpřijatelnější a zapamatování hodné. Snad ještě, že scénář tomu všemu odpovídá. Resumé: film je napsán zábavně, je natočen zábavně a kupodivu je opravdu zábavný. Jo, když Ridley začne napodobovat svého nadanějšího bratra Tonyho, nemůže z toho vzejít vyloženě něco špatného :) ()

Tiiso

Zdařilé pokračování, které by mohlo být svým vlastním filmem. Ridley dokázal jak mu nedělá problémy si pohrávat s různými žánry a opět dokázal, že umí vytvořit napětí. Moorová se mě ve své roli vcelku líbila a závěrečná scéna je opravdu hodně zvrácená. Vím že svým komentářem nepřináším nic nového, ale co by člověk zde měl rozebírat, když kanibalismus je věc pro mě tolik neznámá a děsivá. ()

Nixon

Eňo ňuňo. Jdeme na to. Ridley Scott odvedl svůj standart, což je tak 1 až 2 hvězdičky navíc. Dialogy jsou poměrně povedené, ale zato jediná správně uchopená postava je ta Hannibalova. Ostatní jsou šedí jak myšky, děj je takový vleklý, středně zajímavý a potěší akorát několik chuťovek. Na té závěrečné osobně nevidím nic špatného. Slabší 4*, chyba scénáře. P.S.: Julianne je minimálně stejně pěkná a charakterní herečka jako Jodie. Julianne by neseděla v JEHŇÁTKÁCH, Jodie zase tady. 75% ()

Ogrb

I tohle se mi docela líbilo, oproti jedničce slabší, ale pořád dost působivý. A ta scéna s mozkem! Brrr. 7/10 ()

xenopus

Mlčení jehňátek je mlčení jehňátek, ale Hannibal rozhodně není špatný a průměrný film. A minimálně Ridley Scott si za odvahu natočit pokračování legendy zaslouží uznání. Jinak scénáristicky slabší a postavy nemají moc co hrát. Příprava mozku na pánvi a jeho pojídání i další scény působí trochu na efekt a chápu, že u méně otrlých diváků přebijí chuť nedotaženosti zbytku... ()

departed

Řadím se spíše k té druhé skupině, které toto pokračování se špatným scénářem a průměrnými hereckými výkony (dokonce i ten Hopkins nic moc) nenadchlo. Celé mi to prostě moc nedávalo smysl. Spousta scén mi přišlo zbytečných a některé rozhovory ani nemusely být. Přesto mi nafackoval fakt, že znetvořeného Vergera hrál Gary Oldman. ()

hero_bk

O třídu lepší než slavnější Mlčení jehňátek, ale pořád ne perfektní. Pokud jsem o Mlčení prohlásil, že je neslané, nemastné, tak tohle je "naslánlé" a "namastlé", ale ještě pořád ne slané a mastné. Výměna hlavní hrdinky nepůsobí kladně ani záporně, protože je opět taková nijaká, hraje, nehraje, emoce nijaké, ničí, žádné. Nicméně závěrečná scéna u večeře je rozhodně jedna z legendárních scén kinematografie (časopisem Cinema byla zařazena mezi nejnechutnější scény vůbec). ()

Uiboek

Filmařsky zajisté velmi dobře zvládnutý snímek s velmi dobrým obsazením, ovšem velmi mu ubírá srovnání s předchozím dílem, které je opravdu mimořádné, ale taktéž i s knižní předlohou, jež má taktéž své kvality a já si troufám říci, že vyšší než tahle filmová podoba. Pokud zůstanu u srovnávání, tak opravdu obrovský rozdíl mezi Mlčením jehňátek a Hannibalem je především v hereckém výkonu A. Hopkinse (jen si vybavte ten rozdíl ve Vašich pocitech, když se na plátně objevil v prvním díle a druhém!, v tom Mlčení jehňátek mi snad i naháněl husí kůži, ovšem zde...). A s porovnáním s knížkou vidím velké mezery především v psychologii postav, či spíše v místech, kde se příběh liší od knížky (především závěr), tak jejich podle mého názoru, jednají tak, jak by „oni“ nejednali. Např. Úplný rozpor s Hannibalovým chováním je, jak letí v tom přeplněném letadle, kde všichni smrdí, letí druhou třídou, což ho velmi otravuje, je zamyšlen, dá se říci uzavřen ve svém „chrámu“, aby nevnímal okolí a ne že by se ještě ON začal bavit s někým cizím, natož mu nabízel pochutiny... Ve filmu je na mne Hannibal velmi hrubý, ne zas tak elegantní, neužívá si tak moc svobody a je z něj dělán, americkým způsobem, člověka se superschopnostmi, dá se snad i říci „boha“. P. S. Vcelku mi zde chybí, i když to chápu, že zde nejsou, nějaké vedlejší dějové linky a postavy ()

Bezda22

"Začínám silně uvažovat o tom, že vám sním ženu ;-)"....Těžký hodnotit. Nechci srovnávat ty tři filmy mezi sebou. Hannibal má v každym z nich jinou roli. V tomhle je to celý o něm. Je pravda, že po tom jak pošle z balkonu týpka a nechá jeho střeva dopadnou na ulici, už ten film je takovej sušší a tolik nebaví. Ale Hopkins je tu fakt úžasnej a tady Hannibal prostě jede celej film a to dává nějaký to "plus" navíc. Mínus by mohlo bejt to, že Clarice nehraje Jodie Foster, ale Julianne Moore, která je mi sympatičtější, takže to vlastně ani takový mínus neni. A závěrečná hostina a scéna v letadle to zase trošku zvedly. Pro mě 70% ()

Lilien

otrasný scenár....preč sú tie strhujúce rozhovory medzi Hannibalom a Starlingovou, preč je i napätie. S nesmierne inteligentného a krvilačného doktora spravili starého hnusného homoša a s agentky starú pannu. Jedine čo stojí za zmienku je postava G.Oldmana ktorého zaručene nespozná nikto. ()

fallanga

Horší než skvělé Mlčení jehňátek, ale i tak to byl velmi dobrý film. První půlka vcelku nudná, ale ta druhá byla skvělá. Navíc teprve teď jsem zjistil, že Gary Oldman nedosáhl svého vrcholu (co se týče vzhledu) jako Zorg z Pátého elementu, ale jako Mason Verger. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu