Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

Rathe

Ačkoliv to bylo od předchozího dílu trošičku slabší, já jsem si pořád užíval tu atmosféru strachu. ()

padlar

No, čekal jsem lepší film. Toto mi přišlo takové nijaké a bez atmosféry. Začátek měl pomalý rozjezd a ten ztracený čas pak chyběl na konci filmu. Pěkně zpracovaná mi přišla střední část v Itálii. ()

Korra

Jiné než Mlčení jehňátek, chybí opravdový silný padouch. Navzdory tomu se pořád jedná o nadprůměrný film. Chemie mezi Moorovou a Hopkinsem nefunguje tak dobře jako u předchozího obsazení, ale naštěstí Moorová je příliš dobrá herečka na to, aby roli vyloženě zazdila. Hopkins je kapitola sama pro sebe. Je už sice možná na roli Hannibala trochu starý, ale stejně mu to, že zabíjí a obědvá lidi, věřím stokát víc, než Madsu Mikkelsenovi. ()

Griffith

Divákovi dojde už v naprosto zbytečné úvodní přestřelce s afroamerickým gangem, že tvůrci vůbec nepochopili, o čem bylo Mlčení jehňátek. Scott chtěl připomenout, že je dobrý režisér akčních filmů? Nebo si opravdu mysleli, že to má ve filmu o Hannibalu Lecterovi své místo? Hlavní devizou filmu jsou opět fantastičtí herci, Florencie a šokující násilí. Scott však v rukávu nemá schované už nic dalšího. Spousta dialogů jsou naprosto prázdné, o nějaké psychologii nemůže být řeč, postavy jsou nevěrohodné a nelogicky jednající, v podstatě až karikatury, a v otupujícím závěru to je už jenom o vršení scének, ze kterých se člověku zvedá kufr. Julianne Moore je lepší herečka než Jodie Foster, ale znovusetkání Clarice s Lecterem, které mělo být jedním z taháků filmu, by fungovalo mnohem lépe, kdyby tam byla Jodie. ()

DavidAAAA

Mně se to hodně líbilo. Hopkins je stále skvělý, Juliane Moore je rozhodně o třídu lepší, než Jodie Foster, děj je dobře napsaný. Nenudil jsem se ani chvilku a o to jde. ()

Wiceman

Překvapivě průměrnej kousek. Jako ruku na srdce, ale po Mlčení Jehňátek už byla laťka nasazená hodně vysoko a její překonání by šlo jen horko těžko. Nicméně pořád se jedná o docela podařenej avšak ničím nevyčnívající počin, na který se rádi podívate, ale do top 5 si ho nedáte. Pravda pár scén je tu opravdu výstavních (sežrání prasaty, jídelna), ale těch pár skvělých scén rozhodně nestačí na super film. Nahrazení Jodie Foster za Julianne Moore sice není tak hrozná změna v obsazení, nicméně už to není ono. Naštěstí Anthony Hopkins zůstal a chraň někoho ruka páně, aby nám někdo šáhnul na kultovní ksicht Hannibala Lectera :D Průměrný film na sobotní večer. Tři hvězdy. ()

zdenda87

Asi se mi to líbilo více než "Mlčení". Julianne je víc sexy, než Foster a hlavní postava filmu tentokrát Hopkins. Některé zde zmiňované scény mi nijak zvláště šokující nepřišly, na rozdíl od jiných oplzlých hororů. Příběh dobrý, všechno šlape, postavy skvělý a to naprosto všechny, od Oldmana po Liottu. Mlčení Jehňátek je dobré, atmosféru má o něco lepší, ale vůbec mi neseděl hledaný sériový vrah, který působil jen jako zvrhlý, úchylný, narušený magor, žádný seznámení s postavou, jen rady od Lectra a nemohoucnost FBI, takže tam neseděla konečná zápletka, tedy vrchol, kdy Clarice přijde na to, jak vraha dopadnout, protože si počínal dá se říci geniálně, ale vyobrazen byl jen na chvíli a hrubě to celé nesedělo, kdežto zde takový rozpor není, charaktery fungují a vše do sebe dobře zapadá, proto je u mě Hannibal o něco lepší. ()

Dstar

Napul horor,napul komedie:) Herecký výkon ani snad není třeba komentovat(výborný),ale dávat ochutnat v letadle dítěti něčí mozek....no dobře no:)) Kvalita ale rozhodně nedosahuje na snímek Mlčení jehnátek...to vážně ne,ale dá se na to juknout i vícekrát...čili nudit se asi nebudete,nebo ano? ()

BillyGoat

Je to úplně jiný typ filmu než Mlčení jehňátek nebo Červený drak. Tak nějak mi přijde příhodné, že je tu postava Starlingové přeobsazena (i když J. Mooreová mi tu prostě nesedí). S J. Fosterovou by to bylo určitě něco jiného, ale kdo ví. Psycho-thriller funguje celkem dobře do části, kdy je Hannibal v Itálii, kde G. Giannini a Florencie hrají výborně, pak to začne trochu haprovat. Závěr je samozřejmě jiný než v knize. A. Hopkins je výborný a celý film drží, i když v některých "akčních" sekvencích by zasloužil větší podporu, bo konečný výsledek působí poněkud jalově, i když se jedná o démonického Hannibala Lectera, tak se dr. zjevuje jako přízrak a likviduje své soupeře ladným pohybem ruky - grifem, který funguje jak na řadové policisty, zkušené zabijáky i na agenty FBI. ()

ricardo2803

Po Mlčení jehňátek je film Hannibal docela velké zklamání. Spíš než thriller mi to celé přijde jak takové ty laciné horory z 80.let, kde to nejdůležitější je, aby se divákovi udělalo špatně od žaludku. Přesně tak na mě totiž film působil a nic jiného než pocit hnusu jsem si z kina neodnesl. ()

Nellaron

Mne sa Dr. Lecter v podaní R. Scotta nesmierne páčil. Vyzdvihuje jeho zvrátenosť o stupeň vyššie. Krvavé scény sú brutálnejšie a určite si ich budem pamätať ešte pekných pár rokov. Nakoniec išlo dokonca o romantický film. Veď kto by kvôli láske prišiel o ruku? ()

Matdodo

Tady prostě nemůžu jinak, než plných pět, jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Hopkins je tu precizně děsivý, lačnící Giannini ztrácejíce pud sebezáchovy, křehká Neri ani nemusí mluvit, ukázkově bezskrupulözní Liottův agent, no a samozřejmě nádherná Julianne. Ovšem všechny trumfne maska Oldmana, neuvěřitelné! Ačkoliv znám nazpaměť, pokaždé znovu a znovu čekám, až zazní mé oblíbené repliky. Třeba ,,Cordele, proč ho neshodíte dolů, vždyť to můžete svést na mě'' nebo ,,Myslím počítač u Vás doma, pane''. Vůbec nejpikantnější je ale závěrečná večeře. ,,Kdo je Clarys? Agentka Starlingová Paule, když neudržíte krok při konverzaci, raději se vůbec nezapojujte''. ,,Hmmm zajímavé Clarys, tohle bude opravdu bolet''. Nejlepší díl série. ()

Sylviiik

Jako bych sledovala více příběhů v jednom filmu. Chyběla tomu pospolitost, takže se opravdu nešlo do tohoto filmu pořádně vžít. Každopádně poslední scénu s mozkem z hlavy asi hodně dlouho nevymažu. Takže za mě: ušlo to. 🤷‍♀️ ()

gggggg

Tak toto bol celkom chabý pokus o slušné pokračovanie. Dej sa vliekol pomaly, nemalo to tú správnu atmosféru a moc mi nezapasovala ani Julianne Moore. Nepomohol ani brilantný a elegantný Anthony Hopkins. ()

Nejsem_Fila

SPOILER!! Jako jo, ale... Už u knihy jsem si nebyla jistá, jak by tohle vlastně mohlo fungovat? Ano, mluvím o konci. O konci, kde Hannibal raději usekne svou ruku než její. Vztah Hannibala a Clarice je komplikovaný a film nám ho bohužel moc neukazuje. Něco mezi nimi je, nevíme ale jistě co. Mimochodem spolu ti dva mají skončit, dát se dohromady a žít šťastně až do smrti - a já se ptám, jak? Jak sakra mohl vypadat jejich každodenní život? Ale zpět k filmu. Nahrazení Jodie Foster nebyla moudrá volba, i když Julianne Moore je dobrá, laťka už byla nastavena. A trochu mě mrzí, že se film nepokusil oprostit od knihy, když kniha samotná nebyla přijata zrovna vřele. Každopádně je to stále solidní podívaná a třeba scéna s kolotočem a vlasy, z té mě mrazí. Navíc si můžu znova zahrát svou oblíbenou hru, najdi Garyho Oldmana. ()

Valenn

Málokdy se stane, aby byl sequel lepší než první díl. V tomto případě se to však povedlo. Jehňátka jsou masterpiece, který zaslouženě slavil úspěch na Oscarech. A Hannibal je ještě o ždibínek lepší. Výborný film s výbornými hereckými výkony a vynikající chemií mezi postavami, hlavně mezi Hannibalem a Clarice. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu