Ticho bylo prolomeno... „Znepokojivé" (Time), „působivé" (The Wall Street Journal) a „napínavé" (Newsday) pokračování Mlčení jehňátek má „neobyčejný úspěch" (Us Weekly)! Anthony Hopkins je ve své staronové roli rafinovaného zabijáka Dr. Hannibala Lectera „perverzně dokonalý" (Rolling Stone), když po čase opouští svůj úkryt a vtahuje agentku FBI Clarice Starling (Julianne Moore) do životu nebezpečné hry, která prověří její sílu, chytrost... a loajalitu. Příval hrůzy a napětí a šokující vizuální efekty dělají z Hannibala „nejpůsobivější film, jaký kdy bude k vidění" (Joel Siegel, „Good Morning America"). (Magic Box)

george82

Volné pokračování Mlčení jehňátek. Ale opravdu volné. Chybělo mi tam to napětí z rozhovorů mezi Hopkinsem a Fosterovou. Oldman záhrál tu zrůdičku moc pěkně a p=rasátka si vychoval tak, aby jim nakonec sám posloužil jako oběd. :-D Jednička to není ale dobrý. ()

Havala

Může se zdát že děj je trošku ujetý, ale kvalitou bych film srovnal s mlčením ... Hopkins hraje parádně, docela geniální scéna s prasaty. Následuje famozní vyvrcholení. Téměř dokonalá filmová serie podpořená Červeným drakem. ()

morris22

Anthony Hopkins má v tomto filmu trochu "One man show", všechno se točí kolem něj. Nechybí napětí, ani spád, přesto to jaksi není úplně ono :( ()

anyonecek

Tohle už zdaleka nebylo to slavné mlčení jehňátek. Celkově byl děj slabší a Joddie Foster mi do té hlavní role sedla mnohem více. Ten závěr s tim mozkem to už bylo možná lehce přehnané, ale tak budiž. Každopádně Anthony Hopkins jakožto Hannibal Lecter to je prostě ta správná volba za toho dávám minimálně hvězdičku. ()

MadMax3

Podobne mrazive ako prvy film, menej znepokojujuce, o to viac sokujucejsie, s ohavnejsimi scenami, ktore vsak nie su samoucelne, a len kvalitne doplnaju mozaiku profilu a cinov Hannibala. Kazdy film priniesol nieco ine, akoby v duchu Quid pro quo, hovoriac v Jahnatach Hannibal agentke Starlingovej, aj tieto dva pohlady na slavneho kanibala niekde ubrali a niekde pridali. Hannibal ubral na statickej kamere, dlhych zaberov pri dialogoch, naopak pridal strihu, film sa zda sviznejsi. Ma viac nechutnych scen, ale o to menej vylozene zimomriavkovych. Hudba sa presunula zo stiesnej atmosfery k podmazovym ruchom, a krasnych vyberov vaznej hudby, specialne niektorych arii, dotvarajucich ultimatny klud Hannibalovej postavy. A v neposlednej rade film s poradovym cislom dva mi dal minimalne raz tolko HOPKINSA!!! Ano tento film je o nom, moze tu byt pomerne sexi Julianne, moze tu byt uplne perfektne a ohyzdne namaskovany Oldman, ale o kom to cele je, je Hopkins a jeho psychopat. ()

kubilov

"Musím se přiznat, že vážně uvažuji o tom, že sním vaši ženu." Anthony Hopkins, Julianne Moore, Gary Oldman nebo třeba Ray Liotta. To není vůbec špatné obsazení, také že v tom problém nebyl. Zejména u mě šlo o ten problém, že když se mi nelíbily Jehňátka, tak jsem už tak nějak očekával, že u Hannibala to lepší nebude, snad právě naopak, což se nakonec přesně ukázalo. Celý film je neskutečně rozvleklý a plný rádoby nechutných scén, které však působí spíš trapně, zvlášť ta závěrečná. Celkově tak jde nejen o jeden z nejhorších Scottových filmů, ale i o ztrátu zbytku sympatií, které jsem k této filmové/knižní sérii choval. ()

zuldaz

I pokračovanie Mlčania jahniatok sú na urovni i ked koniec taký akoby narýchlo dotočený.J.Moore zvladla dobre úlohu ktorú hrala J.Foster.O málo horšie ako Mlčanie ale stále good. ()

subic

S léty zdá se, že tento film vyzrál a proto si myslím, že je zde značně podhodnocen. 4 hvězdy si rozhodně zaslouží a to nejen kvůli Julianne Moore a děsivě namaskovanému Gary Oldmanovi. Díl do série krásně zapadá. Scéna s prasaty mi navíc připomíná Podfu(c)k, ve kterém je řečeno, že je potřeba dát si pozor na toho, kdo chová více prasat a že 16 hladových prasat sežere chlapa beze zbytku do 10 minut. ()

helrohir

Podľa mňa je tento film zbytočne podceňovaný len kvôli tomu, že sa nesnaží napodobniť "Mlčanie jahniat", čo zrejme väčšina ľudí očakávala, ale ide si svojou vlastnou cestou so zámerom vytvoriť iný film s úplne inou atmosférou. A to sa Ridleymu sakramentsky darí. Dusivú a napätú atmosféru tu nahrádzajú brutálne, a často nechutné scény, ktoré sa vám však natrvalo vryjú do pamäti, a už len kvôli tomu sa tento film stal pojmom. Anthony Hopkins opäť exceluje a hoci mi trochu chýba Jodie Foster, jej náhrada je viac než obstojná. Je pravda, že v scenári to mierne škrípe, ale Ridleyho vizualizácia jednotlivých scén túto slabinu dokonale nahrádza. 80%. ()

Brano

Podľa mňa kvalitnejšie pokračovanie ako jednotka. Zaujímavá obsahová zmena, skvelí - starí herci a dobrý scenár. Akurát začiatok bol trochu slabší, ale potom sa to celkom dobré rozbehne. Na vyššie hodnotenie mi tu ale predsa čo si len chýbalo. Pretože pozrieť sa to dalo, ale nezaujalo až na toľko, aby som to mal chuť znovu si pozrieť. /65%/ ()

horor2

Vůbec nesahá MJ ani po kolena. Jako normální krimi ujde. Pár momentů je dobrých. Konec vylepšuje celkový dojem. ()

makakus

Tato adaptace závěrečné části knižní trilogie Thomase Harrise by mohla být přímo učebnicovým příkladem toho, jak se dá zprznit velmi kvalitní předloha. Začneme tím, že nepochopíme nebo záměrně odstavíme původní smysl, podstatu, vyznění. Lecter je geniální psychiatr (ve filmu až na okraj vytlačený motiv) a celý závěr knihy je o tom, jak pomocí Clarise a psychoanalýzy "vyléčí" sebe ("najde" tragicky a hrůzně ztracenou sestru) a také Starlingovou (ta zase najde tragicky a bolestivě ztraceného otce). Toto sbližování skrze pochopení a hlavně následené finále je na knize nejsilnější. Film vyznění naprosto obrátil, zbaběle a odporně hollywoodsky. Další slabinou kromě mizerného scénáře je překvapivě nedotažená režie (slabé emoční vyznění, nezvládnuté finále), střih (mizerný rytmus a návaznost), bezradná Julianne Moore i odfláknutá hudební vata od Zimmera. Když už se rozhodli Demme, Foster i scénárista, že se na tom nechtějí podílet poté, co producent de Laurentis "zabil" hlavní myšlenku, osud filmu byl v podstatě zpečetěn. ()

ostravak30

Hannibal mě překvapivě bavil více než následující Červený drak. Snímek je totiž výhradně o Dr. Hannibalu Lecterovi a změna prostředí a kontinentu zvlášť rozhodně prospěla. Anthony Hopkins opět výborný. Škoda jen, že tohle je konec filmů o Lectrově současnosti, neboť to vlastně žádný konec nemá. Další věc, co mi vadila byla, jak se Lecter s lehkostí dostává běžně do cizích domů a do laboratoře. A také mi velmi chyběla Jodie Foster, nic proti Julianne Moore nemám, ale Jodie se prvním filmem zapsala skvěle. ()

adamix

Hannibal je jedinou výnimkou na tejto databázi, ktorej tých 5* prenechám. Chápem, že ide o strašný hriech keď ho hodnotím rovnako ako geniálne Mlčanie jahniat a chápem aj sklamané reakcie jeho fanúšikov, čo však nepochopím, je výrazné zatratenie tohto filmu. Na jednu stranu má svoje slabiny (prvá pomalá tretina, recasting Jodie Foster a vlastne celý príbeh), na tú druhú stranu jeho slabiny sa stávajú aj jeho prednosťami, pretože príbeh je vcelku niečím iným a opiera sa o takmer navlas rovnakú knižnú predlohu. Čo sa týka Julianne Moore, jej charakter sa do tejto akčnejšej verzie Clarice Starlingovej hodí viacej, ako Fosterovej tvárička. Obe herečky dokázali dať tejto roli maximum, ale tá vycibrenejšia je predsalen Fosterovej Starlingová. Neogotický Zimmer a lokácie nádhernej Florencie dodávajú filmu svoje kúzlo a rovnako sa nedá vytknúť ani Hopkins. Ten človek má stále ten pohľad, len sa uskromnil. Aj Lecter si chcel užiť svoj dôchodok :). Vo svojej roli je však naďalej presvedčivý a nebudeme si klamať, on sa pre túto rolu narodil a aj keď už z neho dnes dosť vyčína staroba, v jeho starých očiach bude vždy prebodávajúci pohľad toho desivého gurmána. Hannibal má obrovskú výhodu, že som ho paradoxne z celej tejto série videl ako prvý a neskutočne na mňa zapôsobil. Dodnes si ho veľmi rád pozriem a výsledok je zakaždým ten istý - spokojnosť. 5* nechám, pretože tento film je obsahovo netradičný a dosť sa líši spracovaním od iných trilerových drám, i keď nemusím spomínať, že jeho predchodca je v tejto oblasti neskonaným kráľom. Neopičí sa po slávnej jednotke, ale dopĺňa ju formou dlhého epilógu, v ktorom sa máme rozlúčiť s najlepším, obdivovaným a popritom najdesivejším filmovým antihrdinom všetkých čias. ,,Tak dobrú chuť a zbohom!"  ()

Hyperbolic

Trošku roztahané, ale výborný Anthony a Gary jako Mason Verger to zachraňovali. Z původní trojice filmů s Anthonym ale jednoznačně nejslabší, seriálová adaptace se mi líbila mnohem více. ()

Druhé To má scenáristu

Druhé To má scenáristu